Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a favorites Po feb 09, 2015 1:15 pm

Pozdravljeni,

Prosil bi Vas, če mi lahko svetujete kaj naj naredim.
Imel sem nesrečo z avtomobilom kjer sem bil kriv sam. V nesreči je bil poškodovan zadnji bok vozila. Avtomobil sem peljal k avtoličarju (nepooblaščeni servis) dne 28.12.2014. Ker ta ličar ne kleplje sam pelje avto k svojemu kolegu. Splošno bi moral biti avto glede na obseg dela dokončan maksimalno v 7 delovnih dnevih (mislim da, ne me vzeti za besedo). Tukaj pa se je nekoliko zapletlo. Po 14 dnevih od oddaje vozila me je zanimalo kako napredujejo oz. kdaj bi lahko prevzel vozilo. Šele takrat sem izvedel da se je klepar poškodoval ter da je na bolniški in da bom še kakšen teden, dva brez vozila. V tistem trenutku sem predlagal, da se nekaj stroškov požalva in se pelje k drugemu kleparju ali pa naj mi zagotovijo nadomestni avto. Te prošnje pa so šle očitno skozi eno uho notri skozi drugega ven. Sedaj je minilo že 43 dni avtomobila pa še vedno nimam. Izvedel sem sicer da je bil pri kleparju narejen že v petek 6.2.2015 vendar ga ličar še ni imel časa prevzeti. Danes sem ga klical in mi je zatrdil da ima še nekaj dela v delavnici in da se bo mojega vozila lotil mogoče že v sredo ali četrtek. Mislim kaaaaaj!!!!! Vprašal sem ga tudi če bo cena od dogovorjene kaj nižja konec koncev sem si v tem času nabral kar nekaj stroškov (približno 200 + v nič zavarovanje in registracija vozila za 2 meseca. Ceneje me bi prišlo če bi ga odjavil za dva meseca :D. Da ne govorim da se moram voziti z avtobusom itd) , pa mi je v jeznem tonu odgovoril kaj se grem itd. Da on bo za svoje delo dobro plačan klepar pa tudi. Avto bo pa narejen ko bo narejen.
Sedaj pa res ne vem kaj na naredim. To ravnanje se mi zdi povsem nedopustno. Konec koncev če v moje podjetje pride naročilo da moram izdelati 400kosev v 3 dnevih. Pa če se mi pokvari mašina ali se bog ne daj eden od delavcev poškoduje moram to storiti. Ali dam preostanek izdelkov delati v drugo podjetje oz. najamem drugega delavca (stroški), ali pa za vsak zamujen dan plačam zamudnino. Ni to tako enostavno. Če bi 14 dni zamujal bi delal že z izgubo skoraj. Da ne govorim da bi s tem lahko izgubil dobro stranko oz. si ustvaril slabo ime.
Kaj lahko naredim? Kaj mi pripada?
Zasledil sem tudi nek zakon o 45dneh ampak se nisem še povsem poglobil v to.
Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.
LP
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a darkside Po feb 09, 2015 1:18 pm

Zakon o 45 dneh. Pa imaš potrdilo kdaj si avto oddal?
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a favorites Po feb 09, 2015 1:33 pm

darkside je napisal/-a:Zakon o 45 dneh. Pa imaš potrdilo kdaj si avto oddal?


No tukaj je že en problem. Nisem dobil nobenega potrdila o oddaji vozila, dejal mi je le da bo kšn teden največ 14 dni trajalo in ceno mi je povedal. :S Razmišlaj sem da bi mu rekel naj mi na uradni račun ob prevzemu napiše kdaj sem ga oddal in kdaj sem ga prevzel.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a kemykos Po feb 09, 2015 1:37 pm

Tole pa je pizdarija. Sam bi že šel z kakim ključem al pa gedoro nad njega. Narod si pa res upa no... Probaj mu zagrozit z inšpekcijo, pa kar pokliči na kak urad ali pa konec koncev ga javno oblati, da nihče nebo hodil več k njemu. Pri nam je iz sosedove strehe vrglo v avto 2x3 metrski pleh in smo dali popravit vrata plus sprednji desni bok na Renault servis pri nas, pa je stalo nekaj čez 150€. To so bli vsi stroški barvanje, ravnanje klepanje itd....

Upam, da zadevo čim prej rešiš, če ne pa se odpelji k njemu domov in ga pošlji nekam, ker to res ni normalno oops :shock: :roll:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a yashica Po feb 09, 2015 1:54 pm

Zakonsko določen 45-dnevni rok v tvojem primeru ne more veljati (nepooblaščen servis in domnevam, da tudi izven garancije). Nisem pravnik, ampak ta primer se bolj nanaša na "Zamudo z izpolnitvijo obveznosti" za kar pa tudi potrebuješ potrdilo, kdaj si avto oddal v popravilo in pisno določeno kako in kaj....

Svetujem, da se obrneš na Zvezo potrošnikov in Tržni inšpektorat in ti bodo tamkajšnji pravniki znali še največ povedati. Bo hitreje in bolj natančno kot na forumu. "Garažno" pravo in nasveti v takih primerih žal niso dovolj!
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a favorites Po feb 09, 2015 2:35 pm

Vem ampak z nasiljem se stvari običajno še bolj zakomplicirajo. Že tako včasih čisto preveč popizdim. Kar me pa pri vsem tem najbolj boli je pa to, da sem ga peljov k očetu od mojega prijatelja. Poznamo se že nekaj časa in me je preprosto zajebovv.

Hvala vsem za odgovore, seveda se pa zavedam, da preko foruma ne morem reševati. Poleg tega to ni kakšen pravni forum :D

So pa tukej spet zanke. Kakor jaz vem ti mora serviser dati prevzemi list, če ti ga ne da je tako kot da avta nebi bilo tam. Se pravi mislim da ti tudi računa brez predhodnega prevzemnega lista ne sme dati. Je pa spet velika verjetnost, da mi sploh računa nebo dal. Če mi pa ne da uradnega računa potem on od mene ne more zahtevati ničesar.

Bom videl kako bom rešil spor. Vsekakor se bom pozanimal pri Tržen inšpektoratu ter zvezi potrošnikov. Poizkušal bom seveda rešiti na lep način (nekaj bom pač požalval tudi sam, zgolj zato ker je bil sin bivši prijatelj :) ). Če pa nebo šlo potem bosta pa po vsej verjetnosti mogla kar zapreti delavnico.

Še enkrat hvala za naklonjeno prijaznost.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a čare Po feb 09, 2015 2:39 pm

Prvo napako si naredil,ker si šel tja šele po dveh tednih,druga pa,ker si avto še vedno pustil tam.Mogla zapreti delavnico?? Zakaj že??
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a favorites Po feb 09, 2015 3:19 pm

čare je napisal/-a:Prvo napako si naredil,ker si šel tja šele po dveh tednih,druga pa,ker si avto še vedno pustil tam.Mogla zapreti delavnico?? Zakaj že??


Glede prve napake: malo manj kot 14 dni je bilo (približno 10dni), poleg tega je bilo pa to čez praznike in nisem želel težiti. Avto je razrezan počakal pri kleparju. Pričakovati bi bilo da bi on reagiral glede kleparije. Če jz avto prevzamem bi moral jaz kriti storške da ga pelejm do drugega kleparja. Kot sem pa že predhodno dejal sem takrat igral na prijateljsko karto. Predvideval sem da bo ličar rešil težavo, predvidoma je to njegov problem.

Glede druge napake: Je ogromno nepravilnosti na kar bi se lahko obesil. Če bi enkrat poslal inšpektorat, to posledično pomeni pregled tudi ostalega poslovanja. No sej ni važno. Pustiva to, o tem nima smisla razglabljati. Če želiš se da vsakega zjebat, ampak to ni v moji želji. Rad bi samo en normalen odziv kot se ga od pravičnega odraslega človeka pričakuje. Vsak podjetnik je že naletel na takšno težavo, razlika je samo kako si jo pripravljen rešit. Konec koncev to ni moj problem, čeprav ne glede na to kako se bo razpletlo bom imel določene izgube.

Nisem in ne želim nič slabega, samo ko mi bo dokončno živc poču potem bom pa moj odnos takšen kot so ga drugi imeli do mene.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a čare Po feb 09, 2015 3:33 pm

Ne zagovarjam nobenga ampak si se pač slabo zmenil že v štartu.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a DePalmo Po feb 09, 2015 4:03 pm

Zmenil ja. Nima veze kako se je zmenil, če je možakar čuden tič. Tudi jaz sem imel slabe izkušnje z kleparjem, namesto da bi avto bil popravljen v dogovorjenih dveh tednih, je trajalo mesec in pol. V drugo (ker je moral popravljat) sem čakal na avto dober mesec ker je možakar šel vmes na dopust, seveda mi tega prej ni omenil da bi se avto rihtalo kasneje ali pa da bi vsaj vedel zakaj se gre, sem imel samo neodgovorjene klice ker se seveda na dopustu ni oglašal na telefon. Avto imam še vedno porihtan šalabajzarsko, ker v tretje ga nisem hotel peljat tja. Sem pa dobil nekaj denarja takoj nazaj, nekaj pa naknadno ker sem ga objavil (z vsemi detajli) na forumu, kar sem seveda naknadno dal zbrisat zaradi dogovora.

Moram pa tudi priznat, da sem imel nadomestni avto in tudi nisva se kregala, sva vse rešila v mirnem tonu.

Kakšnega pametnega nasveta pa žal nimam, je samo šola za naprej.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a matejxx Po feb 09, 2015 4:44 pm

Zato pa je po eni strani res najboljše iti na pooblaščen servis, oziroma vsaj na servis, kjer dobiš čisto vse dokumente. Na ta način imaš vse potrebne dokaze, pa še one je bolj strah za njihovo ime, kot pa neke garažiste. Je, pa res da je potem razlika tudi v cene.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a esem Po feb 09, 2015 5:22 pm

Nima veze pooblaščenec ali ne - samo preverjen mora biti. Malo povprašat, tudi na forumu...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a DePalmo Po feb 09, 2015 6:12 pm

Res je, tudi pooblaščenci so na slabem glasu, pa nekateri še kar živijo. Če ti je toliko do papirjev, bi moral to urediti sam, ker privatniki povečini delajo malo po svoje.

Največ kar pomeni je dober glas, slab se itak še prehitro širi.
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a favorites Po feb 09, 2015 6:21 pm

matejxx je napisal/-a:Zato pa je po eni strani res najboljše iti na pooblaščen servis, oziroma vsaj na servis, kjer dobiš čisto vse dokumente. Na ta način imaš vse potrebne dokaze, pa še one je bolj strah za njihovo ime, kot pa neke garažiste. Je, pa res da je potem razlika tudi v cene.


Jah ja pa ne. Verjeto se je lažje dogovarjati z pooblaščenim. Zdej ali je pa boljše narejeno pa ni nujno, če splošno pogledamo. Sej takrat ko mi je moral narediti redni servis je bilo vredu. Sedaj ko se je pa malo zakompliciralo pa ne zna rešit situacije kot bi bilo pravilno. Sej ni garažist, ima prijavljeno obrt za avtoličarstvo in avtomehanično delavnico. Edino če se njim tako reče.

DePalmo je napisal/-a:Res je, tudi pooblaščenci so na slabem glasu, pa nekateri še kar živijo. Če ti je toliko do papirjev, bi moral to urediti sam, ker privatniki povečini delajo malo po svoje.

Največ kar pomeni je dober glas, slab se itak še prehitro širi.

To je res, bomo videli kaj se bo izcimilo iz vsega tega. Če ne drugega ena šola več. Slab glas pa lahko naredim, da se ne bo še kdo tukaj na sankal.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a pskoda Po feb 09, 2015 7:36 pm

To je pa to, ko človek misli, da so ljudje pošteni. Če si sam pošten in se držiš dogovora si težko predstavljaš kaj je vse možno.

V tem primeru brez potrdila o prevzemu ne bo nič
Lp
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a darkside Po feb 09, 2015 10:59 pm

kemykos je napisal/-a:Tole pa je pizdarija. Sam bi že šel z kakim ključem al pa gedoro nad njega. Narod si pa res upa no... Probaj mu zagrozit z inšpekcijo, pa kar pokliči na kak urad ali pa konec koncev ga javno oblati, da nihče nebo hodil več k njemu. Pri nam je iz sosedove strehe vrglo v avto 2x3 metrski pleh in smo dali popravit vrata plus sprednji desni bok na Renault servis pri nas, pa je stalo nekaj čez 150€. To so bli vsi stroški barvanje, ravnanje klepanje itd....

Upam, da zadevo čim prej rešiš, če ne pa se odpelji k njemu domov in ga pošlji nekam, ker to res ni normalno oops :shock: :roll:

inšpektorju pa naj kaj točno reče? da je avto pri njemu že več kot mesec? kaj pa dokazilo da je avto dejansko res tako dolgo tam? da se izgovarja? kaj pa če je res bolan?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 09, 2015 11:47 pm

Se vnaprej opravičujem, ker bom zelo nesramen, ampak v kakšnem "Pičkastanu" živimo, da se za takšne težave odpira forumske teme in sprašuje o zakonskih rešitvah ipd.? Če te nekdo toliko časa vleče za nos, je očitno problem v tebi, mene vem da ne bi... :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a TrijoAdijo To feb 10, 2015 7:23 am

~toMmy~ je napisal/-a:Se vnaprej opravičujem, ker bom zelo nesramen, ampak v kakšnem "Pičkastanu" živimo, da se za takšne težave odpira forumske teme in sprašuje o zakonskih rešitvah ipd.? Če te nekdo toliko časa vleče za nos, je očitno problem v tebi, mene vem da ne bi... :roll:


Ne boš verjel: Se popolnoma strinnjam s tabo!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kaj storiti če je servis predolg.

Napisal/-a Firediver To feb 10, 2015 10:25 am

No, zgleda da so časi postali taki, da že znanec/prijaktelj znanca/prijatelja nateguje.

Popiz*it bo treba, ker ni več rešpekta z njegove strani. V življenju in v poslu vse dobro laufa, če je zaupanje, če pa tega ni, gre pa itak vse po zlu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov