Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
aerial
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če mar 25, 2010 9:45 am

Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a aerial Po mar 16, 2015 3:40 pm

Zdravo,

imel sem nesrečo s pobegom kjer je povzročitelj pobegnil. Avto imam kasko z odbitno franšizo, policija naredila zapisnik, imam pričo-bilo je v centru lj, povzročitelj neznan.

Kdo krije materialno škodo na mojem vozilu? Zavarovalnica hoče da plačam odbitno franšizo, toda jaz jo nočem ker nisem bil kriv....
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a LukL Po mar 16, 2015 4:01 pm

kolikor vem jo plačaš sam, + 3 premijske razrede nazaj greš... Pač tko je v naši državi zmeri ga najebejo tisti ki niso nč krivi....
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a uros11 Po mar 16, 2015 4:19 pm

Če uveljavljaš kasko, imaš odbitno franšizo. Zavarovalnica ni kriva, da ti ne najdeš povzročitelja. Oni ti ga tudi ne bodo iskali.

Imaš res ideje, da te kap. Oni bi ti morali kriti franšizo, ker ti ne najdeš povzročitelja? Sploh veš, kaj si podpisal, ko si kasko sklenil, da sedaj seješ bedarije po forumu?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a uros11 Po mar 16, 2015 4:19 pm

LukL je napisal/-a:kolikor vem jo plačaš sam, + 3 premijske razrede nazaj greš... Pač tko je v naši državi zmeri ga najebejo tisti ki niso nč krivi....
Nima veze z državo.
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a Gregor81 Po mar 16, 2015 5:09 pm

Če si si zapomnil registrsko tablico, lahko dobiš podatke o povzročitelju na: http://www.zav-zdruzenje.si/vrste-zavar ... varovanja/

Na isti povezavi imaš tudi obrazložen tvoj primer.

Si je pa ta možak, če se ga bo našlo, s pobegom prislužil regresni zahtevek od svoje zavarovalnice. To pomeni, da bo zavarovalnica tebi škodo plačala, a jo bo nato izterjala od povzročitelja. Da ne omenjam kaznivosti pobega s kraja nesreče.
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a golfko di zlodko Po mar 16, 2015 8:53 pm

aerial je napisal/-a:Zdravo,

imel sem nesrečo s pobegom kjer je povzročitelj pobegnil. Avto imam kasko z odbitno franšizo, policija naredila zapisnik, imam pričo-bilo je v centru lj, povzročitelj neznan.

Kdo krije materialno škodo na mojem vozilu? Zavarovalnica hoče da plačam odbitno franšizo, toda jaz jo nočem ker nisem bil kriv....

Pozdravljen.

Mojemu kolegu se je pripetila identična situacija. 1% odbitne franšize je moral pokriti sam. Vendar so povzročitelja našli in je ta 1% dobil povrnjen. Se je pa zadeva vlekla kar nekaj mesecev. Na srečo se je dobro končalo (vsaj zanj), za pobeglega povzročitelja pa malo slabše.

Lp!
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a LukL To mar 17, 2015 6:05 pm

uros11 je napisal/-a:
LukL je napisal/-a:kolikor vem jo plačaš sam, + 3 premijske razrede nazaj greš... Pač tko je v naši državi zmeri ga najebejo tisti ki niso nč krivi....
Nima veze z državo.

o tem bi se dalo razpravljat na dolgo in na široko :) si bom pa raje mislil svoje še naprej!
 
aerial
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če mar 25, 2010 9:45 am

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a aerial Sr mar 18, 2015 2:21 pm

Problem je še ta da sem imel nadomestno vozilo, tako da sedaj avtohiša od mene terja. Zgleda bo treba plačat, saj je v pogodbi da če vrnem poškodovanega, plačam franšizo...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a čare Sr mar 18, 2015 2:34 pm

Nadomestni avto plača zavarovalnica,če je ta vštet v kasko in ti plačaš samo odbitno franšizo in avtohiši ne plačaš nič.Če Kasko ne krije nadomestnega avta pa boš moral tega plačat sam.Generali??Tablice od povzročitelja nimaš?
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a barossa45 Če mar 19, 2015 8:03 pm

Če prav razumem je on nadomestni avto razbil
al ne ? hm :?:
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a odprti clio Ne mar 22, 2015 12:18 am

Si imel svoje vozilo na popravilu in si imel ta dogodek z nadomestnim, če te prav zastopim? Da, ostane ti franšiza, kar bo zavarovalnica izplačala oškodovancu ocenjeno škodo zmanjšano za znesek franšize.

Edino kar ti ostane je, da se poskusite dogovoriti za nižji znesek. Je možno, ker franšize ne boš plačal zavarovalnici, a je odvisno od pripravljenosti druge strani. Če si imel svoj avtomobil na ličariji in je nadomestno vozilo od ličarije imaš boljšo izstopno točko za pogovor :)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a f.taunus Ne mar 22, 2015 8:07 pm

Spet en z zgodbo luknjasto kot sir. Vsakič nova nejasna podrobnost, iz njega je treba vleči okoliščine kot iz otroka. Pol pa svetuj kaj pametnega, če lahko ...
 
GranDuke_JK
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr mar 23, 2011 1:41 pm

Re: Nesreča s pobegom - kdo krije škodo?

Napisal/-a GranDuke_JK To mar 31, 2015 3:52 pm

Jaz sem tako enkrat imel totalko, in je bilo edino s strani policije 5 KSIT položnica, pa rekel je da sem se zlagal.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov