Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Abadonis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če apr 16, 2015 8:45 am

Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a Abadonis Če apr 16, 2015 11:40 am

Ker več glav več ve me zanima mnenje o sledeči prometni nesreči.

Lokacija: Križišče med Tržaško in Tibilisijsko ulico v Ljubljani ( pri AH Malgaj).
Torej, sam sem zavijal iz Tibilisijske levo na Tržaško, bila je noč, nasproti križišča sem opazil avtomobil, ki je zavijalo od mene desno na Tržaško.Oba sva po označevanju na neprednostni cesti, ob Tržaški pa poteka kolesarska pot. Pogledal sem na svojo levo zaradi pešcev, ko pa sem hotel zapustiti križišče je sem jaz njega ali on mene, zadel kolo s pomožnim motorjem. Torej lokacija trčenja je sredina križišča. Po pričevanju prič je voznik kolesa s pomožnim motorjem manevriral kot a bo zavil na kolesarsko pot potem pa spremenil smer ter zapeljal v križišče. bil je brez luči ter v temnih oblačilih. Podatek je tudi da je pred menoj iz križišča speljalo drugo vozilo, katero mi je delno zakrivalo pogled na nasprotno stran križišča. Sedaj pa vprašanje, kdo je kriv za nastalo nesrečo. Po zakonu o kolesih s pomožnim motorjem se on sploh nebi smel nahajati v križišču ampak bi moral za to uporabiti kolesarsko pot katera je prisotna, za prečkanje križišča pa uporabiti za to namenjen prehod kateri je semaforiziran in ima oznake tako za pešce kot za kolearje. Ali pa sem v zmoti in sem jaz njemu odvzel prednost in s tem povzročil prometno nesrečo.

Prosim za odgovor.
LP

Untitled.jpg
Slika nesreče

Križišče.jpg
Slika križišča kjer se vidi kolesarska pot ter semaforizirana pot za kolesa

kolo s pomožnim motorjem.png
Smer gibanja kolesa s pomožnim motorjem

Avtomobil.jpg
Smer gibanja avtomobila
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a Scorp84 Če apr 16, 2015 1:30 pm

Glede na to, da pri nas motoristi vozijo prehitro in ce je cesta nepregledna, npr naselje, ovinek, si kriv ce izsilis motorista. Motorist pa bi dobil kazen, za prehitro voznjo, v primeru, da je prezivel.

S vidika policista si ti kriv (nimajo pooblastila za odlocat in se ravnajo samo po zakonu), za odvzem prednosti, motorist pa bo dobil kazen za naprevilno voznjo itn...
V primeru, da prides na sodisce, imas veliko moznosti, da bos oproscen kazni. Kajti sodni izvedenec, bo napisal svoje mnenje, da motorist ni bil pravilno vkljucen v promet, oziroma nebi smel biti na cesti.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a mavrica Če apr 16, 2015 3:16 pm

Zaprl si mu pot, torej so kriv ti. Kje pa piše, da on ni zapeljal na cesto s kolesarske steze.
 
Abadonis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če apr 16, 2015 8:45 am

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a Abadonis Če apr 16, 2015 3:54 pm

@mavrica


Priče so potrdile da se je pripeljal po cesti, in uporabljati bi moral kolesarsko pot in zakonsko gledano po cestno prometnih predpisih sredi križišča ni imel kaj početi. ker ne gre za moped oz. motor temveč za kolo s pomožnim motorjem, za katere je predpisano da uporabljajo kolesarske poti oz desno stran vozišča kjer teh ni. In glede na ureditev cestenga prometa na tem odseku in kot je razvidno iz fotografij če si jih ogledaš, je na obeh straneh ceste kolesarska pot, torej bi moral tudi prečkati križišče pri prehodu ne pa skozi križišče.


@scorp84

ja je preživel, na srečo le poškodovan, a pomembno dejstvo je da je to bolj kolesar kot motorist.....kolo s pomožnim motorjem.....ali pač?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a cc09 Pe apr 17, 2015 8:54 am

Kako točno je njegova maksimalna hitrost vplivala na to, da ga ti nisi videl? A če bi imel on maksimalno hitrost 100 na uro, pa se bi vseeno vozil tistih 20, bi ga pa videl?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a thunderbolt Pe apr 17, 2015 10:20 am

Se bojim, da si ti kriv. Bil sem zraven naslednje nesreče: z glavne ceste je desno s smernikom zavijal avtomobil na neprednostno (nesemaforizirano križišče). Na tej se je levo v promet vključeval avtomobil. Ko se je prepričal, da tisti zavija desno je speljal. V istem trenutku je mimo avtomobila pridivjal motorist, ki je seveda v križišču prehiteval. Motorist je dobil kazen za neprilagojeno hitrost in prehitevanje v križišču, ampak krivec za nesrečo je bil pa avtomobil, ki je zavijal levo, ker je izsilil prednost. Torej, tako v tem, kot v tvojem primeru sta imela veliko masla na glavi motorista (oz. v tvojem primeru res bolj kolesar), ampak glavna krivda pa je po tej logiki kljub temu na tebi.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a ojnica Po apr 20, 2015 7:39 pm

Poznam to križišče, ti si kriv, ker si izsilil motorista
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a virtuoso89 Po apr 20, 2015 11:17 pm

Haha, kakšne imaste. Da ti nebi bil kriv, ker tist z motorčkom nebi smel tam bit, pa tut če je pravilno pripeljal.
Kaj to pomeni, da lahko jaz kolesarja mirne volje zbijem, če se pelje po cesti če je zraven kolesarska pot? LOL
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Prometna nesreča: Kdo je kriv

Napisal/-a Scorp84 To apr 21, 2015 12:12 am

virtuoso89 je napisal/-a:Haha, kakšne imaste. Da ti nebi bil kriv, ker tist z motorčkom nebi smel tam bit, pa tut če je pravilno pripeljal.
Kaj to pomeni, da lahko jaz kolesarja mirne volje zbijem, če se pelje po cesti če je zraven kolesarska pot? LOL


Prej kaksne primitivne imas ti.

Ce je avtorju oziroma pricam za verjeti, je motorist manevriral tako, da je nepravilno in nevarno, vozil po cesti. Ce prav razumem, je "motorist/kolesar" hotel cez krizisce za kolesarje, tisti avto mu je oviral pot in se je odlocil, po drugi smeri prehitevat?
Tukaj lahko vsak po svoje trdi, na koncu je odlocitev tistih, ki skrbijo za red. Je pa tudi krivda motorista, ki bi lahko zaviral in se izognil nesreci, sploh ce je nevarno manevriral.
Poznam nekaj primerov, kjer je policija upostevala zakon in krivdo za obe strani, medtem ko je sodisce drugace odlocilo oziroma upostevali sodnega izvedenca.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov