Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
PrimeEvil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To avg 15, 2006 11:40 am

Problem z servisom - pravni nasvet

Napisal/-a PrimeEvil Sr maj 06, 2015 1:47 pm

Zdravo,

Imam sledeč problem: Zanima me pa kako postopati v mojem primeru. Pred kratkim sem kupil Audi A6 s Tiptronic menjalnikom, na katerem je bil menjan wandler ter obnovljen menjalnik, vse to Novembra 2014. Seveda je bilo to vse storjeno pri serviserju z licenco, za storitev je bil izdan tudi račun, katerega imam. Napako je sicer ugotovil že prejšnji lastnik, serviser mu je zagotovil da se bo zadeva uredila, saj more na opravljeno delo biti neka garancija. Od tega sta sedaj minila že dva meseca, serviser vsakič najde nek drug izgovor, v glavnem zavlačuje iz neznanega razloga. Kako in kaj postopati v tem primeru? Kam podati prijavo?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Problem z servisom - pravni nasvet

Napisal/-a čare Sr maj 06, 2015 8:25 pm

Ja kaj?'Z inšpekcijo mu zagrozi.Če je menjalnik bil rihtan in še vedno serje se to rihta na garancijo.
 
TRIROG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: To jun 19, 2012 11:09 am

Re: Problem z servisom - pravni nasvet

Napisal/-a TRIROG Po maj 18, 2015 8:18 am

Če nimaš računa imaš potencialno težavo, saj lahko serviser reče, da ni nič delal na tvojem avtu. Ti pa brez računa ne moreš dokazati da je.
Za tvoje stališče bi bilo idealno, če bi imel vsaj kakšen drug dokument iz katerega bi jasno izhajalo, da je bilo delo opravljeno.
Če se boš kaj pogovarjal ali drugače komuniciral poskrbi da bo vse zabeleženo - Vse datume in ure pogovorov in vsebino si vestno zapisuj.

Predvsem pa čimprej pisno (!) vloži reklamacijo na opravljeno delo in zahtevaj naj te obvestijo o tem kdaj lahko pripelješ vozilo na reklamacijo. Predlagam priporočeno s povratnico, da boš imel dokazilo o tem, da si ga obvestil o napaki.V dopisu lahko zagroziš še z inšpektoratom ... ampak ...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov