Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Garancija na rabljeno vozilo

Napisal/-a soso Ne maj 31, 2015 7:18 pm

Pozdravljeni.
Kupil sem rabljen avto in dobil zraven 1 letno garancijo eurocar garant. Po treh tednih sta se pokazali dve napaki, kateri mi niso znali na njihovem servisu odpraviti, kjer sem kupil avto, zato sem ga peljal na pooblascenca. Pri euro car garanciji imam soudelezbo 100 eur za vsako uveljavljanje garancije, v mojem primeru je to 200 eue. Ni mi problem dat teh 200 eur, ampak ob menjavi tega dela se priporoca zamenjat se nekaj drugega, kar pa mi na koncu skupaj znese 700 eur. Ker vem, da prodajalec mora dat po zakonu garancijo 1 mesec na rabljeno vozilo, me zanima ali ta 1 mesec velja tudi v mojem primeru, saj se zgovarjajo, da imam letno garancijo in naj to uveljavljam. Sam temu ravno ne verjamem, zato me zanima ali je to res oz. na koga naj se obrnem, da mi pomaga pri tem.problemu.
Hvala
AH NI NAM LAHKO!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Garancija na rabljeno vozilo

Napisal/-a hippo Po jun 01, 2015 6:47 am

Takoj pisno obvesti prodajalca o skritih napakah (priporočeno s povratnico), kjer opišeš napaki in jih obvestiš, da morajo po zakonu to popravit v roku 8 dni od prejema obvestila. BREZPLAČNO popravit!
Eurocar garancija v tem primeru ni relevantna.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Garancija na rabljeno vozilo

Napisal/-a domen90 To jun 09, 2015 9:20 pm

Pripada ti tisto, kar je v okvari. Stroške delov, katerih menjava ni potrebna, je pa pametna, si seveda kriješ sam.
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov