Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a ~toMmy~ Po jun 15, 2015 7:42 am

Ne vem, če ima smisel odstopat od pogodbe, če si naročil avto po svojih željah, vsekakor pa zahtevaj nadomestni avto ali pa dodaten popust oz. najbolje kar oboje.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a ejsim Po jun 15, 2015 8:28 am

Jaz bi definitivno zahteval nadomestno vozilo (seveda na njihov račun) in v tem razredu. Sem alergičen pri zamikanju rokov. Pa bo skoraj tako, kot če bi dobil svoj avtomobil. Se bodo sigurno potrudili, da ti potem čim prej dobavijo. Če pa ni njihova krivda, naj pa oni potem to terjajo naprej od drugega.

Lahko pa jim rečeš, da boš vzel rent-a-car in boš potem te stroške rent-a-car zaračunal njim (lahko za toliko znižate kupnino vozila). Imaš pravno podlago že po OZ, kot je domen pisal, saj si zaradi njihove neizpolnitve (zamuda pri dobavi) utrpel škodo - najem nadomestnega vozila. Te zadeve/dogovore zapišite na papir.

Pri vsem tem ostani miren in prijazen, v primeru njihove neprijaznosti pa jim reci naj se ne zaje*avajo, da imaš prav in da bi rad da zadevo rešite čimprej.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a yashica Po jun 15, 2015 8:38 am

Da se avto po izdelavi v Rüsselsheimu nahaja v GM-ovem logističnem in distribucijskem centru na Madžarskem ni nič čudno, niti ni čudno, da ga ne odpremijo takoj, ker se ne vozi posamično.
Čudno je to, da si dobil odgovor kje se avto nahaja, niso ti pa pojasnili kako dolgo traja, da dobijo pošiljko iz logističnega centra v Slovenijo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a zelenik Po jun 15, 2015 9:29 am

Pravkar sem bil pri prodajalcu, avto je še vedno v skladišču na Madžarskem, naj bi imeli generalno gledano za to regijo težave z dobavo oz. transportom. Sem mu tudi povedal, da sicer to razumem ampak me ne zanima kje je težava, pa zakaj je težava. O točni določitvi datuma pa niso želeli slišati nič, pravijo da ne morejo določit, da karkoli bi napisali bi na pamet napisali. Sicer je bil prodajalec korekten, tudi sam mislim, da sem bil korekten, dogovorila sma se da me jutri ali v sredo kontaktira, za bolj natančne informacije, takrat pa bova dorekla tudi kaj glede nadomestnega vozila oz. povračila stroškov/popusta...

Ko dobim kaj več informacij, poročam dalje.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a cc09 Po jun 15, 2015 11:05 am

Madona, pazi, da ne boš na novo definiral rokov :shock: Tri mesece je tri mesece, tri mesece in dva tedna je tri mesece in dva tedna. Ni to salama, da bomo zaokroževali pri "dekah".


Prvo napako si naredil, ko si podpisal takšen nedefiniran rok. "Približno" pomeni odstopanje, lahko v +, lahko v -, zato na podlagi tega žal ne moreš ukrepat.

Sam sebe si takoj znegiral, pa meni nekaj pametuješ.
Ja, si pa prispeval izrčpen odgovor, pravilen, ampak nič bolj koristen kot moj, ko sem takoj napisal, da rok ni določen v pogodbi, niti ga najbrž zdaj ne bojo hoteli določit. In ne vem na kaki podlagi bi lahko kdo sklepal, da ena stran, prodajalec, OČITNO ne namerava izpolnit pogodbe? A je že kak primer, da je nekdo naročil avto pri tej firmi, pa ga NIKOLI ni dobil?
In ker jih ne more prisilit, da bi določli nek pameten rok, zakon NI na njegovi strani. Če bo vztrajal, bojo pa določli rok enega leta, in se ga tudi poskušali čim bolj držat.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a domen90 Po jun 15, 2015 11:21 am

cc09 je napisal/-a:
Madona, pazi, da ne boš na novo definiral rokov :shock: Tri mesece je tri mesece, tri mesece in dva tedna je tri mesece in dva tedna. Ni to salama, da bomo zaokroževali pri "dekah".


Prvo napako si naredil, ko si podpisal takšen nedefiniran rok. "Približno" pomeni odstopanje, lahko v +, lahko v -, zato na podlagi tega žal ne moreš ukrepat.

Sam sebe si takoj znegiral, pa meni nekaj pametuješ.
Ja, si pa prispeval izrčpen odgovor, pravilen, ampak nič bolj koristen kot moj, ko sem takoj napisal, da rok ni določen v pogodbi, niti ga najbrž zdaj ne bojo hoteli določit. In ne vem na kaki podlagi bi lahko kdo sklepal, da ena stran, prodajalec, OČITNO ne namerava izpolnit pogodbe? A je že kak primer, da je nekdo naročil avto pri tej firmi, pa ga NIKOLI ni dobil?
In ker jih ne more prisilit, da bi določli nek pameten rok, zakon NI na njegovi strani. Če bo vztrajal, bojo pa določli rok enega leta, in se ga tudi poskušali čim bolj držat.


En citat je namenjen tebi, drug pa avtorju teme, tako da se med seboj ne izključujeta. Napisal sem ti, da je tole v celoti zgrešeno, ne vem kje vidiš povezavo z mojim odgovorom avtorju teme?

Če piše "cca 3 mesece", to pomeni, da do poteka 4ih mesecov nimaš sploh kaj. Ker 3 meseci in 2 tedna so še zmeraj 3 meseci. Tudi če ne bi bilo "cca". Če je pa "cca", so pa lahko tudi 4 meseci, pod kar spada tudi 4 meseci in 3 tedni.


Ti si mejo po neki svoji logiki postavil na +/- 1 mesec, nimaš pa za to nobene osnove. In tudi zaokroževanje, da so 3 meseci in 2 tedna še vedno 3 meseci je smešen izum. Tvoje filozofiranje ni niti pravilno niti nima uporabne vrednosti, tako da o kakršnikoli koristnosti ne bi. Niti te ne nameravam poučevati o pravočasnosti kot bistveni sestavini, če te to zanima, si poglej zakon in preberi kakšno knjigo. Pravni nasveti brez pravne podlage in osnovani na neki lastni logiki to pač niso. Pa brez zamere.
Slika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a TrijoAdijo Po jun 15, 2015 12:21 pm

Če v pogodbi piše cca. 3 mesece, je rok dobave lahko 14 dni, 2 meseca in pol, ali pa 3 mesece in tri tedne.Če se zaštarta 4. mesec, pol pa udri..do takrat pa se čiča in čaka.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a cc09 Po jun 15, 2015 12:40 pm

En citat je namenjen tebi, drug pa avtorju teme, tako da se med seboj ne izključujeta. Napisal sem ti, da je tole v celoti zgrešeno, ne vem kje vidiš povezavo z mojim odgovorom avtorju teme?

Podlo, da je nekaj namenjeno meni, drugo, kjer piše isto kot sem napisal jaz, pa nekomu drugemu. Če je po tvoje cca 3 mesece kakršenkoli rok, zakaj praviš, da ga je treba na novo točno definirat? Cca pomeni točno to, da roka praktično ni. Šele od 4. meseca dalje se lahko sploh kaj dalje pogovarja o roku, pa niti takrat še ni prekoračen, ker ga itak ni.
Če nekdo reče "približno 10 dni", je vsakemu jasno, da to ni 9 dni in 12 ur, ali pa 10 dni in 5 ur, ampak 8-12 dni, lahko tudi 15. Zakaj bi bilo pri mesecih kaj drugače?
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a domen90 Po jun 15, 2015 4:14 pm

Ne bom se ukvarjal s teboj. Pazljivo in počasi preberi kaj sem ti napisal, pa boš mogoče ugotovil, kaj ti govorim. Ne, še zdaleč ne isto kot ti. ;)
Slika
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a Peuggeott Po jun 15, 2015 4:40 pm

Pogodba se podpiše po tem ko se jo temeljito prebere.Sam imam navado da jo odnesem domov, v miru preberem.Nato morebiti zahtevam popravek in nato podpišem. Včasih so v Jugi rekli posle jeba*** nema kajanja.
Kar je Domen povedal in predlagal je vse pravilno vendar najverjetneje prodajalec ne bo hotel podpisati novega aneksa ker mu cca. veliko bolj odgovarja.
Vendar! če je bil od podpisu pogodbe še kdo,(priče) bi se dalo dokazati, da obstoječa pogodba krši dogovor dobave oziroma ne vsebuje tistega kar sta se stranki ob podpisu dogovorili.(obljubljen max dobavni rok)

Poznam osebno to avtohišo in me je že ob povpraševanju minilo da bi tam šel korak dlje.Prodajalec skrajno neprofesionalen in preveč domač.Po pogodbi sodeč imam prav.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a Vikking Po jun 15, 2015 4:55 pm

cc09 je napisal/-a:
In ker jih ne more prisilit, da bi določli nek pameten rok, zakon NI na njegovi strani. Če bo vztrajal, bojo pa določli rok enega leta, in se ga tudi poskušali čim bolj držat.


Ni res, popolnoma napačno in izkrivljena teza. Rok že ima zapaisan, ki pa je prehodne narave. Ko nastopi 4 mesec lahko komot odstopi od pogodbe, brez obveznosti do prodajalca. Saj je zamujen rok naveden v pogodbi.
Nihče pred sodišče ne bo mogel dokazati da cca. 3mesece pomenijo 4meseci in 1 dan.

Če v sredno nič ne izveš od prodajalca, zahtevaj aneks k pogodbi za določitev roka dobave. Glede na okvirni rok, lahko postavita zadnji dan pred iztekom 3 mesecev. Po tem ali odstopiš od pogodbe ali pa dobiš nadomestilo.

Se pa vidi razlika, kako ob naročilu vozila ter podpisu pgodobe, ti takorekoč z levega rokave strese datum dobave. Ko zahtevaš zapisanega v pogodbi, pa ti pove da ga ni možno določiti. Naj bi ti bi ga obljubljal pa ustno brez problema.
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a zelenik Pe jun 19, 2015 7:43 pm

Malo se zadeva premika kljub temu, da me trgovec ob dogovorjenem dnevu ni kontaktiral, sem danes znova sam poklical. Avto bo pripravljen naslednji teden, v ponedeljek grem uredit finančne zadeve (ker bo delno na lizing), potem pa upam, da bo v sredo avto pripravljen.

Seveda se bom v ponedeljek pogovoril tudi glede, kakšne ugodnosti... Mogoče bodo celo sami kaj ponudili (verjetno sem preveč optimističen), drugače pa bom sam pritisnil na njih.
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a zelenik Sr jun 24, 2015 11:13 am

Evo takole, zadeva je končana. Avto je že v avto hiši, dopoldan sem ga že šel pogledat in dokončno uredit lizing. Sedaj do konca uredim še zavarovanje ter popoldan avto tudi prevzamem.

Dejstvo je, da če ne bi po domače povedano gnjavil (nisem gorzil ali bil kakorkoli drugače žaljiv) mi je prodajalec sam povedal, da avta danes še zagotovo ne bi bilo tukaj. Povprečna "zamuda" sedaj je bojda en mesec. No kako se je rezapletlo, glede na zamudo, ki na koncu niti ni bila tako "huda", kot je sprva kazalo in kot tudi bi bila, če ne bi jaz gnjavil sem si izboril lizing popust (bojda za uslužbence). Se pravi na prvotni izračun lizinga je prišlo sedaj nekje 5% manj obroka na mesec. Kar, če vse skpaj seštejem na koncu znese okoli 900€, si čemer pa sem jaz zadovoljen.

Tako, da razpletlo se je OK, vsem se zahvaljujem za pomoč in nasvete. Zelo so mi koristili, prvič s tem, ker sem jih podkrepljen z informacijami še bolj gnjavil in tako "izsilil", da je avto sedaj že tu, drugič pa s pravnimi nasveti, ki so nenazadnje tudi pomagali saj sem si izboril popust, ki si ga v nasprotnem primeru najverjetneje ne bi ali pa vsaj ne takšnega. Tako, da še enkrat hvala in si pišemo v kakšni drugi jaz upam, da bolj prijetni temi.

lp
 
grega20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: vir

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a grega20 Sr jun 24, 2015 11:25 am

Super da si rešil zadevo na koncu sebi v prid in prišel do vozila v pravem času, pa vendar; ne vem kako imajo ostale avtohiše, po večini pa so pogoji na pogodbi navedeni, in dotični izsek lahko pomaga komu drugemu;

˝Rok dobave vozila, ki je naveden v pogodbi je informativne narave. V kolikor je ta rok prekoračen, prodajalec določi nov rok, ki ne sme biti daljši od 45 dni. V kolikor prodajalec niti v podaljšanem roku ne dobavi vozila (z izjemo zamude zaradi višje sile), lahko kupec od pogodbe odstopi, prodajalec pa mu je dolžan vrniti znesek vplačane are.1. Ponudba, pogodba in sklenitev pogodbe
Ponudbe prodajalca se vedno štejejo kot informativne in prodajalca ne zavezujejo. Prodajna pogodba za novo motorno vozilo (v nadaljevanju: 'pogodba') je sklenjena, ko je podpisana s strani obeh pogodbenih strank. V primeru, da je v pogodbi dogovorjena ara, je pogodba sklenjena, ko je plačana ara.
Spremembe oziroma dopolnitve pogodbe so možne le, če jih obe strani potrdita v pisni obliki.
Prenos pogodbe s strani kupca na drugo osebo ni mogoč brez privoljenja prodajalca.
V primeru, če kupec za sklenitev prodajne pogodbe pooblasti nabavnega posrednika, se mora ta izkazati s pisnim pooblastilom, ki ga prodajalec shrani. V takšnih primerih lahko prodajalec od posrednika zahteva, da mu izroči kopijo prometnega dovoljenja registriranega vozila.˝

Pa lep pozdrav
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Spoštovanje pogodbe?!?

Napisal/-a Vikking Sr jun 24, 2015 3:31 pm

Če pristaneš na pretirane pogoje v pogodbi ki jih postavi prodajalec, np. ob predčasnem odstopu od pogodbe jim pustiš aro + 10% vrednosti vozila. Ni vrag, da vztrajaš pri zapisu da ob navedenm roku v pogodbi, lahko brez obveznosti odstopiš od pogodbe. Ali pa se npr. 10% izloči...

Itak da bo prodajalec ustno obljubljal sveto marijo na konju. Ker ve da se lahko kupec obrne in gre v drugo avtohišo in tam naroči isto vozilo,saj jih je ko listja in trave. Zato pač na začetku s kratkimi triki prepričajo kupce da pri njih naroči vozilo, prodajalec pa že kaže na marijo, ki seveda na konju že prihaja.
Na koncu pa na papirju ostane samo korist v prid prodajalca.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov