Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Bad_name
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jun 16, 2015 11:45 am

S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a Bad_name To jun 16, 2015 11:56 am

Pozdravljeni!

Stvar je taka. Doma imamo podjetje in imamo en avto registriran na to podjetje. In s tem avtom bi šli s kolegi v Zagreb za par dni. Zj me pa zanima če morm kako potrdilo met pač d lahk ta avto vozim? Al je dost če mam sam potni nalog?


Lp
Zadnjič spremenil Bad_name, dne To jun 16, 2015 12:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Z službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a sašo5 To jun 16, 2015 11:59 am

Si zaposlen v tem podjetju? Potem ni panike........in ni Z službenim, ampak S službenim...
 
Bad_name
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jun 16, 2015 11:45 am

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a Bad_name To jun 16, 2015 12:02 pm

Ne nisem zaposlen v tem podjetju...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a sašo5 To jun 16, 2015 12:06 pm

Je vsaj tvoj priimek enak priimku lastnika podjetja? Potem ni problema_drugače rabiš pooblastilo, da lahko upravljaš z vozilom, če se slučajno policist na meji odloči gledat prometno in preverjat podatke....(eni znajo bit zateženi)
 
Bad_name
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jun 16, 2015 11:45 am

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a Bad_name To jun 16, 2015 12:11 pm

Jap priimek je enak. Bom še za vsak slučaj reku očetu nj mi neko poblastilo napiše pač d mi ga da v uporabo. Hvala za informacije!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a čare To jun 16, 2015 7:34 pm

Potrdilo ki ga bo napisla oče ne velja nič.Napišejo ga na AMZS-ju.Ne kompliciraj,nabaši kolege in teraj.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a abbe To jun 16, 2015 8:43 pm

na potnem nalogu piše kdo je voznik in če bo tm tvoje ime je ok.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a tristan01 Če jul 02, 2015 1:33 pm

Sam vozim službeno vozilo s tujimi tablicami in sem velikokrat po Balkanu potoval. Za miren spanec je dobro imeti pooblastilo/dovoljenje za vožnjo s strani lastnika vozila. So me že na vseh mogočih mejah kontrolirali, preverjali v evidenci ukradenih vozil... In odziv vseh je bil zelo pozitiven, ko sem poleg prometne pokazal še pooblastilo.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a Bat_zajla Če jul 02, 2015 1:36 pm

Jaz še nisem imel težav, pa sem večkrat šel z službenim vozilo, v tujino. Vrjetno sem imel srečo in bi se lahko kaj zataknilo.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: S službenim vozilom v Zagreb

Napisal/-a tristan01 Če jul 02, 2015 1:42 pm

Bat_zajla je napisal/-a:Jaz še nisem imel težav, pa sem večkrat šel z službenim vozilo, v tujino. Vrjetno sem imel srečo in bi se lahko kaj zataknilo.

Odvisno na kaj naletiš. Sam sem magnet za preverjanje že zaradi DE tablic in SLO potnega lista...

Če naletiš na kontrolo, ki jim je dolgčas in te bodo preverili po spisku, pa pooblastilo samo koristi. Res pa je da tisti, ki vozimo službena vozila tudi za privat namene ne pišemo potnih nalogov, kar je lahko še bolj komplicirano.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov