Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
GranDuke_JK
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr mar 23, 2011 1:41 pm

Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a GranDuke_JK Če jun 18, 2015 10:21 am

Torej, parkiram ob cesti (pripada za stanovalce, sam imam sicer v najemu) in mi je že zadnjič nekdo naredil 1m dolgo riso s ključem, ter še na enem drugem vozilu, katerega lastnica že dlje biva na tej lokaciji (ima že izkušnje s spuščanimi gumami...).
Včeraj sem dobil novo črto, danes dvignjene brisalce...

Ali so kakšne realne opcije za legalno ukrepanje?

Bom montiral kamero z IR lučjo in mikrovalovnim senzorjem, da snema takoj ko je kdo 5m blizu avta. Samo verjetno lahko posnetek uporabim samo za znanca ki privatno izvaja obiske na domu proti plačilu, in si z obiskom na policiji ali odvetniku ne morem nič pomagati s posnetkom?

Če ima kdo kakšne informacije iz prvih ust...
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a Daedalus Če jun 18, 2015 11:54 am

Na avto napopaj nalepko, da je pod video nadzorom.
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a DaDek Če jun 18, 2015 12:29 pm

ja da bo te tisti prišel raje mimo še 1x kasneje zamaskiran da ga nikol nebo dobo. lol :lol:
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a f.taunus Če jun 18, 2015 12:41 pm

Nalepko lahko naknadno nalepiš. Saj menda ni potrebno, da je nalepka vidna na posnetku kot dokaz, da je v času snemanja bila prilepljena?
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a Tilen18 Če jun 18, 2015 12:57 pm

boš vsaj vido kdo je bil, in mu vrno zob za 4 zobe :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a abbe Če jun 18, 2015 1:01 pm

jst svetuejem to kar si napisal že sam v temi.
prijatelja na obisk poslat..
Ni vse res kar napišem
 
GranDuke_JK
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr mar 23, 2011 1:41 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a GranDuke_JK Če jun 18, 2015 1:24 pm

Verjetno res ne bo druge, kot da se temu osebku pripeti nezgoda v času ko sem v službi :/

Država pa taka.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a rs5 Če jun 18, 2015 1:28 pm

Imaš iste tablice kot vsi ostali,al imaš ti MB drugi pa vsi LJ?
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a honeybee Če jun 18, 2015 2:01 pm

Tisti posnetek lahko imaš samo zase in si na policiji ali pri odvetniku nimaš z njim kaj pomagat. Škoda, da naši zakoni ne dovoljujejo tega kot dokazilo o kriminalnem dejanju.

lp
darkside
 
GranDuke_JK
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr mar 23, 2011 1:41 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a GranDuke_JK Če jun 18, 2015 2:07 pm

rs5 je napisal/-a:Imaš iste tablice kot vsi ostali,al imaš ti MB drugi pa vsi LJ?


50% je pravih črk. K.L.M.N.O.P, ena črka striže za 5 mest. Samo je bil sosedin s pravimi tablicami tudi počrtan. Pa živi tu že kar nekaj časa.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a abbe Če jun 18, 2015 2:14 pm

zavaruj si avto proti vandalizmu (zato da boš lažje spal) po pa kokr si reku,kamero al pa kar kol, da ugotoviškdo je.
po pa itak sam batine na pouhno,daa mu vse prste polomiš.pa noge tut lahko malo.
če česa ne maram so to "pičkice"
ča ga kaj na meni moti naj meni pove, ne da se na avto spravlja,ker avto mu nič ni naredil,niti se pa ni sam tja parkiral..
Ni vse res kar napišem
 
GranDuke_JK
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr mar 23, 2011 1:41 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a GranDuke_JK Če jun 18, 2015 2:47 pm

Jah, če se bo ponavljalo potem bo zavarovanje proti vandalizmu postalo hitro zelo drago.

Mi ne diši v pravni državi plačevati kazen za vandalizem in še policijo podpirati zraven. Storlicu je verjetno popolnoma jasno, da mu nič ne moreš.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a abbe Če jun 18, 2015 9:31 pm

GranDuke_JK je napisal/-a:Jah, če se bo ponavljalo potem bo zavarovanje proti vandalizmu postalo hitro zelo drago.

Mi ne diši v pravni državi plačevati kazen za vandalizem in še policijo podpirati zraven. Storlicu je verjetno popolnoma jasno, da mu nič ne moreš.


ja kaj mu nc ne moreš.
če ugotoviš kdo je mu hitr lah kj nardiš,lej če država noce za to poskrbet bos pa v lastni režiji.
itak mas sam to opcijo al pa da gledaš kako ti nekdo praska avto..
kar se pa kaska tiče pa pač uveljavljaš enkrat letno in je to to...
Ni vse res kar napišem
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a čare Če jun 18, 2015 10:10 pm

Po vsej verjetnosti ima storilec tudi avto torej prideš ponoči zamaskiran mu razbiješ šipo in mu v avto spustiš kompletno dozo gasilnega aparata na prah.Aparat naj bo večjih dimenzij pa naj se yebe k****n.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a čare Če jun 18, 2015 10:14 pm

Kje pa se ti to dogaja (lokacija),ker mamo pri nas tud enga takega soseda ki "tujcem" dviga brisalce,kar mu sicer dam prav,ker pri nas pa parkirajo stranki ki hodijo na DURS in še drugi ki delajo v bližini.Pod DURS-om je drugače garaža v dveh nadstropjih oz. kleteh.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a emozul Če jun 18, 2015 10:15 pm

čare je napisal/-a:Po vsej verjetnosti ima storilec tudi avto torej prideš ponoči zamaskiran mu razbiješ šipo in mu v avto spustiš kompletno dozo gasilnega aparata na prah.Aparat naj bo večjih dimenzij pa naj se yebe k****n.


:lol:, pa še prav imaš!
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a tr00per Če jun 18, 2015 10:52 pm

čare je napisal/-a:Kje pa se ti to dogaja (lokacija),ker mamo pri nas tud enga takega soseda ki "tujcem" dviga brisalce,kar mu sicer dam prav,ker pri nas pa parkirajo stranki ki hodijo na DURS in še drugi ki delajo v bližini.Pod DURS-om je drugače garaža v dveh nadstropjih oz. kleteh.


o čare, ti si pa pol v Savcu doma... lahk ti pokažem, kaj so staremu atu na Cliu (zdej ga ima brat v lasti) naredl...ok res je, da je usakega nal nap*idit, ker mu je pod oknom parkiral, potem pa šel na DURS ipd., ampak avto ima na zadnji havbi zihr 10 črt, pa še na boku...pa to take, da je šlo skozi cel lak, poliranje ne naredi pol k***. res, najbolš se je na avto 70+ let starfa invalida spravljat
 
GranDuke_JK
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr mar 23, 2011 1:41 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a GranDuke_JK Pe jun 19, 2015 8:21 am

čare je napisal/-a:Po vsej verjetnosti ima storilec tudi avto torej prideš ponoči zamaskiran mu razbiješ šipo in mu v avto spustiš kompletno dozo gasilnega aparata na prah.Aparat naj bo večjih dimenzij pa naj se yebe k****n.


Z mojega vidika je to početje ki se ga poslužujejo samo mevže, sluzavci... se ne spuščam na to raven. Lahko pa razumem da ti odnese pokrov.

1 minuto vožnje stran je zastonj parkirna hiša, v bližini ni nobenih javnih stavb, Merkatorjev, ali karkoli, da bi bi se rabil ustavljati.

In zakaj jaz ne parkiram v garažni hiši vprašate? Dejansko to počnem, ravno 1. dan ko so mi ga počrtali je bil prej cel teden parkiran v garažni hiši. Pred stanovanjem je bil parkiran samo zato, ker sem prejšni dan prišel pozno s polnim prtlažnikom iz trgovine in se mi ni dalo prestavljati avta, ko pa sem imel še za spakirati 10 kil mesa, skuhati večerjo... Sedaj pa ne bom več parkiral drugje in si delal medvedje usluge. Ego mi ne dovoli da bi klonil 'teroristom', ko bom imel sliko storilca, bom pač najprej obiskal policijsko postajo, in ko bojo rekli da sem jaz kriminalec ker nelegalno snemam moj avto, bom zahteval svoj 'funt mesa'.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a abbe Pe jun 19, 2015 1:26 pm

GranDuke_JK je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Po vsej verjetnosti ima storilec tudi avto torej prideš ponoči zamaskiran mu razbiješ šipo in mu v avto spustiš kompletno dozo gasilnega aparata na prah.Aparat naj bo večjih dimenzij pa naj se yebe k****n.


Z mojega vidika je to početje ki se ga poslužujejo samo mevže, sluzavci... se ne spuščam na to raven. Lahko pa razumem da ti odnese pokrov.

1 minuto vožnje stran je zastonj parkirna hiša, v bližini ni nobenih javnih stavb, Merkatorjev, ali karkoli, da bi bi se rabil ustavljati.

In zakaj jaz ne parkiram v garažni hiši vprašate? Dejansko to počnem, ravno 1. dan ko so mi ga počrtali je bil prej cel teden parkiran v garažni hiši. Pred stanovanjem je bil parkiran samo zato, ker sem prejšni dan prišel pozno s polnim prtlažnikom iz trgovine in se mi ni dalo prestavljati avta, ko pa sem imel še za spakirati 10 kil mesa, skuhati večerjo... Sedaj pa ne bom več parkiral drugje in si delal medvedje usluge. Ego mi ne dovoli da bi klonil 'teroristom', ko bom imel sliko storilca, bom pač najprej obiskal policijsko postajo, in ko bojo rekli da sem jaz kriminalec ker nelegalno snemam moj avto, bom zahteval svoj 'funt mesa'.


tega ne narest,ker ko bos poj zahteval svoj funt mesa bojo točn vedl kdo je bil in bojo podal ovadbo proti tebi, na podlagi tega da si prej bil na policiji...
brezveze mesas policijo kle umes.nimajo ti oni kj pomagat,pa tut skode ti nben razn zavarovalnica (če imas zavarovano) ne bo povrnil..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Namerno poškodovanje vozila na parkirišču

Napisal/-a domen90 Ne jun 21, 2015 6:53 pm

Ne rabiš ga opozoriti na snemanje. Določbe ZKP o izločitvi dokazov - posnetkov, ki so bili narejeni brez opozorila - namreč veljajo za kazenski postopek. Tebe bolj zanima odškodnina za povzročeno škodo, kar pa rešuješ v ločenem civilnem postopku, tako da ga komot posnameš, ampak se boš moral spustit v civilno tožbo. Čeprav sem pravnik, bi tudi jaz v tem primeru tepel in tole rešil pod smrekami ob oglašanju čričkov.
Zadnjič spremenil domen90, dne Ne jun 21, 2015 7:01 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov