Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
seedx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jul 05, 2015 5:30 pm

Sumim na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a seedx Ne jul 05, 2015 5:43 pm

Nekaj časa nazaj smo prodali svoj avtomobil. Danes sem od kupca sprejel klic da avto ima skrito napako oz da je zamešal olje in vodo. Predn smo avto prodali smo se z avtom normalno vozili, nobenega *mešanja* olja ni bilo. Zdaj mi kupec grozi z tožbo in naj mu, saj ne vem kaj, vrnem stroške, vrnem denar??? Njegovo številko sem na netu preveril in ugotovil da je gospod preprodajalec vozil oz po domačem rečeno *švercer* Ne morem verjeti da so to dogaja in ne vem kako se temu izognem. Mal sem si po netu prebral zadeve ampak nikje nisem zasledil kako se mi pošteni prodajalci zavarujemo pred dobro izurjenimi kriminalci. Lahko da so avto odprli, predelali , zamenjali dele, kaj jaz vem kaj vse je mogoče. Mogoče kdo ve kako se v takšnem primeru zavarovati oz zagovarjati ...Hvala

PS: Po besedah v pogovoru sem sklenil da gospod odlično pozna zadevo, oziroma zakonodajo obvlada...za razliko od mene...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a ~toMmy~ Ne jul 05, 2015 5:55 pm

Predlagam, da najprej na policiji preveriš, če ima "gospod" kakšno zgodovino izsiljevanja oz. vprašaš, kaj storiti v takšnem primeru.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a mucek Ne jul 05, 2015 6:20 pm

Če je gospod res "švercer", potem sem prepričan, da je pred nakupom pregledal avto. Dejstvo, da preprodaja avtomobile mu je zgolj v škodo, saj se kot tak mora spoznati nanje (ti pač ne). Tudi če bi se to res dogajalo, ti nisi v nobenem prekršku, če si tak avto prodal, pa za to nisi vedel.

Če pa bi TI za to vedel (si imel avto zaradi tega na servisu, o tem obstaja kak zapisnik ...) in namerno zamolčal, bi lahko on uveljavljal skrito napako (ampak dokazati, da si ti za to težavo vedel bo pa problem ... in to njegov). Skratka - če tega nisi vedel, naj te kar toži ... Brez skrbi - bo izgubil na celi črti.

Skratka, IMHO hoče malo denarja nazaj dobiti. Ti mu reci, da ko si ti prodajal avto, tega nisi vedel in naj te kar toži, če želi. Bo hitro odnehal, če bo pa začel KAKORKOLI groziti, pa TAKOJ kliči policijo in vztrajaj, da naredijo uradni zaznamek!

LP, Gregor

p.s. Gospod o zakonodaji OČITNO nima pojma - blefira pa dobro! ;)
 
seedx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jul 05, 2015 5:30 pm

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a seedx Ne jul 05, 2015 6:27 pm

Avto, za tisto napako za katero pravijo da je nikoli ni bil na servisu. Avto se je lepo peljal in skratka z avtom so se odpeljali. Švercer pa je zato kar je njegova tel številka vpisana v google oz avto net...Spregledati tako hudo napako pa res morš biti....
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a mucek Ne jul 05, 2015 6:30 pm

Potem pa ni (več) problema ...

Kak screenshot vseeno naredi in shrani glede dotičnega gospoda in ostalih avtov, to je pa to. Pa še enkrat - če bo POSKUŠAL kakorkoli GROZITI takoj pokliči policijo! Takoj.

LP, g
 
seedx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jul 05, 2015 5:30 pm

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a seedx Ne jul 05, 2015 8:22 pm

Nikje v zakonu nisem zasledil obratno zadevo...ZAdevo sem poslal svojemu odvetniku...Vsem havala za pomoč....V tej naši deželi je ratalo tko da res potrebuješ družinskega odvetnika....cccc
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a ojnica Ne jul 05, 2015 9:09 pm

Kaj pa, če se dobite z njim in uredite na 4 oči. Pred slabimi 10 leti sem imel isto situacijo, samo da je bila napaka znana, in tudi kupec je bil seznanjen s tem, da je motor slab pa je vseeno klical nazaj. Seveda na to nisem pristal, ker je bila stvarna napaka znana. Tud cena je bila temu primerna.

Drugače bo moral dokazat, da je bila napaka že prej, tud vi ne veste, da je bila pri prodaji že napaka.

Drugače pa NIKAKOR ne dajat denar, dokler se zadeve ne razčisti.
 
seedx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jul 05, 2015 5:30 pm

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a seedx Ne jul 05, 2015 9:26 pm

Denarja itak da ne bom dajal dokler sodišče tega ne določi. Skrbime samo tisto, saj veste sodišča v sloveniji....da ne bom potem preplačal....hvala

On itak navaja da se nekako moramo zmeniti in da ima uradni dokument o napaki...Samo to je norišnica...Odprem expanzijsko in pustim vodo da gre ven in sem končala zadevo. jutri pa odpeljem mehanikarju...I dont understand...
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a mucek Ne jul 05, 2015 9:39 pm

Dej, spravi se k sebi in nehaj ...

On ima lahko uraden dokument o napaki, certifikat o vodi v olju pa še marsikaj - pa mu to prav nič (!!!) ne pomaga. Jebat ga - je pač imel smolo in kupil slab avto. Če je bil avto kupljen po principu videno-kupljeno (kar je verjetno bil) in tega takrat ni opazil/preveril, ti pa tega tudi nisi vedel (saj verjetno nisi avtomehanik ali pač???), je zgodba zaključena. Ne rabiš ti nobenega odvetnika angažirat ali česarkoli. Če on hoče zadevo peljat naprej na sodišče (pa dvomim), naj jo ... Brez skrbi!

On očitno blefira na polno - glede na napisano "se nekako moramo zmenit", "imam uraden dokument o napaki" - to baš nima nobene veze. Če ti za težavo nisi vedel IN če je on ob nakupu ni opazil (ali - kar je tudi verjetno - sploh ni bila prisotna, mogoče še dandanes ni, pa bi samo malo cenkal), je to konec zgodbe. Smola pač (zanj).

Ne zastopim pa tvojega zadnjega odstavka ... Če so vsi papirji porihtani (kupoprodajna ...) in avto pri njem, ti svetujem, da se ti avtomobila NIKAKOR ne dotikaš več (!), ga (ti) ne voziš k mehaniku, niti z dotičnim preprodajalcem ne komuniciraš preko telefona, ampak izključno preko emailov (sledenje sporočil) oz. na telefonu pač omogočiš snemanje pogovorov, njega pa o snemanju tudi obvestiš (da bo legalno). Če mu boš postavil dovolj visoke "norme", bo pač videl, da te ne more nategovati in bo nehal (hmm, šel težit komu drugemu). Če ne ... Mu bo pač ratalo.

LP, g
 
seedx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jul 05, 2015 5:30 pm

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a seedx Ne jul 05, 2015 10:02 pm

mucek je napisal/-a:Dej, spravi se k sebi in nehaj ...

On ima lahko uraden dokument o napaki, certifikat o vodi v olju pa še marsikaj - pa mu to prav nič (!!!) ne pomaga. Jebat ga - je pač imel smolo in kupil slab avto. Če je bil avto kupljen po principu videno-kupljeno (kar je verjetno bil) in tega takrat ni opazil/preveril, ti pa tega tudi nisi vedel (saj verjetno nisi avtomehanik ali pač???), je zgodba zaključena. Ne rabiš ti nobenega odvetnika angažirat ali česarkoli. Če on hoče zadevo peljat naprej na sodišče (pa dvomim), naj jo ... Brez skrbi!

On očitno blefira na polno - glede na napisano "se nekako moramo zmenit", "imam uraden dokument o napaki" - to baš nima nobene veze. Če ti za težavo nisi vedel IN če je on ob nakupu ni opazil (ali - kar je tudi verjetno - sploh ni bila prisotna, mogoče še dandanes ni, pa bi samo malo cenkal), je to konec zgodbe. Smola pač (zanj).

Ne zastopim pa tvojega zadnjega odstavka ... Če so vsi papirji porihtani (kupoprodajna ...) in avto pri njem, ti svetujem, da se ti avtomobila NIKAKOR ne dotikaš več (!), ga (ti) ne voziš k mehaniku, niti z dotičnim preprodajalcem ne komuniciraš preko telefona, ampak izključno preko emailov (sledenje sporočil) oz. na telefonu pač omogočiš snemanje pogovorov, njega pa o snemanju tudi obvestiš (da bo legalno). Če mu boš postavil dovolj visoke "norme", bo pač videl, da te ne more nategovati in bo nehal (hmm, šel težit komu drugemu). Če ne ... Mu bo pač ratalo.

LP, g


Model navaja da sem jaz njemu prodal avto kateri je zamešal olje in vodo. In da je potrebno zamenjati tsnilo glave. Do prodaje tega ni bilo opaziti...avto je baje prokuhal...???
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a mucek Ne jul 05, 2015 10:05 pm

On navaja, da do prodaje tega ni bilo opaziti??? Ja pa saj potem ti dobesedno potrjuje, da je zdaj pac to njegov problem ... Naj pac poservisira, kaj to tebe briga?!

Lp, g
 
seedx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jul 05, 2015 5:30 pm

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a seedx Ne jul 05, 2015 10:16 pm

mucek je napisal/-a:On navaja, da do prodaje tega ni bilo opaziti??? Ja pa saj potem ti dobesedno potrjuje, da je zdaj pac to njegov problem ... Naj pac poservisira, kaj to tebe briga?!

Lp, g


Skrbi me zakon...thx
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a mucek Ne jul 05, 2015 10:25 pm

Pa saj tak JE zakon ...
Beri poglavje o kupoprodajni pogodbi videno-kupljeno ter pogojih za uveljavljanje stvarne ali/in skrite napake.

Ko je on avto pregledal in nato kupil, je od takrat dalje vse v zvezi z avtom od tu dalje njegov problem. Edina izjema bi bila namerno zamolčanje znane napake s tvoje strani, kar ti skusam ze cel cas dopovedati ...

Lp, g
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a danci1973 Ne jul 05, 2015 11:16 pm

seedx je napisal/-a:Model navaja da sem jaz njemu prodal avto kateri je zamešal olje in vodo. In da je potrebno zamenjati tsnilo glave. Do prodaje tega ni bilo opaziti...avto je baje prokuhal...???

Pa naj da zamenjat tesnilno glave, saj je njegov avto...

Pred kolko časa pa je sploh on kupil avto? Ker če je to bilo 'včeraj', potem še razumem, da ti ne verjame, da za napako nisi vedel... Če pa je to bilo 'pred tremi tedni', pa itak nima kaj praskat... Če, seveda, sploh je kakšna napaka.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a ~toMmy~ Ne jul 05, 2015 11:57 pm

seedx je napisal/-a:Nikje v zakonu nisem zasledil obratno zadevo...ZAdevo sem poslal svojemu odvetniku...Vsem havala za pomoč....V tej naši deželi je ratalo tko da res potrebuješ družinskega odvetnika....cccc


Če bi ti "v tej naši deželi" šel najprej na policijo oz. mu jo najprej samo omenil, verjetno ne bi potreboval odvetnika, tako da je to bolj tvoja (slaba) odločitev kot nuja...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a tr00per Po jul 06, 2015 12:27 am

to, da ti meša vodo in olje pa avto vseeno normalno dela je čisto mogoče, men so se ti simptomi en cajt kazal, preden je zakuhal in je dihtunga do konca šla. Vendar pa ti nisi strokovnjak in kot tak odgovoren za to napako. Če pa se je avto pred nakupom pregledalo, pa sploh nisi nič kriv. skratka, pokvarjena dihtunga ali ne, po mojem se nimaš ničesar za bat :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a TrijoAdijo Po jul 06, 2015 6:33 am

Mah, te švercerji so itak ena oreng gobezdala in pametnjakoviči. Jaz ga ne bi niti 5% jebal. Če je teb avto delal b.p., njemu pa ne, je to njegov problem. Ti ga raje vprašaj, kaj je z avtom delal, da je dihtungo prežgalo (če jo je sploh res).
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a ojnica Po jul 06, 2015 8:07 am

Lahko pa je v hlad.sistem vlil nekaj, kar spremeni barvo. :lol:
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a yeo Po jul 06, 2015 8:23 am

Se je zgodilo parim kolegom podobno.. avto prodali, še isti dan ali čez kak dan klic da je kej crknilo in zahtevali vračilo kupnine. Ne nasedaj, prijavo daj na policijo in ne vračaj denarja! Vedno se je ugotovilo, da je bil kupec, ki je bil kao fizična oseba, v resnici avtohandler...
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Sumin na prevaro s strani kupca? Help...

Napisal/-a abbe Po jul 06, 2015 9:00 pm

pa dobro ,daj vsaj napis kok cajta po nakupu je on tebe poklical,ker tega nisi pa nikjer napisal?
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov