Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
madd
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jul 09, 2015 9:15 pm

Leasing in servisiranje

Napisal/-a madd Če jul 09, 2015 9:19 pm

Pozdravljeni,

Zanima me, če so pri avtomobilskih leasingih tipično kakšni pogoji glede servisiranja? Natančneje me zanima, če se po poteku tovarniške garancije med leasingom lahko avto servisira tudi na nepooblaščenih servisih? Vem, da so neki pogoji, da je treba vzeti kasko zavarovanje do poteka leasinga pri nekih določenih zavarovalnicah po določenih policah, nisem pa uspel pri drugih nič informativnega izvedeti, kako je s servisi.

Hvala za info :)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Leasing in servisiranje

Napisal/-a INFINITI Če jul 09, 2015 10:36 pm

To ti bo specifičen leasing povedal, ampak ne pogovarjaj se z referentki, temveč naj ti dajo točen tekst iz pogodbe.
Glede garancij niti malo ne drži da bi moral novi avto servisirati pri pooblaščencu, so pa fore v "podaljšanih" garancijah, ki pa ne zajemajo celtno vozilo kakor osnovna tovarniška garancija.
Kar preberi si malo:
http://med.over.net/clanek/zps-nepoobla ... Z7oHfmqpBc
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
airbus320
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr jan 26, 2011 10:02 pm

Re: Leasing in servisiranje

Napisal/-a airbus320 Pe jul 10, 2015 8:52 am

Živjo,
pri meni osebno, leasing hiša (BPF financiranje) ni nič pogojevala servisiranje oz da bi jim moral pošiljati dokazila, tudi v času garancije ne.
Samo za registracijo in zavarovanje, sem moral pošiljati dokazila.
lp
 
stiloman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe sep 05, 2008 6:37 pm

Re: Leasing in servisiranje

Napisal/-a stiloman Pe jul 10, 2015 6:25 pm

Tudi jaz pri VBS samo pri registraciji prinesem potrdilo... Imam leasing že 2 leti pa me niso nič klicali da bi kaj rabili :) pa sem samo prvi servis na pooblaščenem naredil :)
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Leasing in servisiranje

Napisal/-a hahehihoh Pe jul 10, 2015 6:44 pm

Tudi od mene niso iskali nobenih dokazil o servisiranju vozila, so pa me pri registraciji obvestilo, da naj jim v osmih dneh pošljem dokazila o registraciji in zavarovanju, ker sem sam pozabil, in da me bodo v nasprotnem primeru ošteli za cca 60 evrov...
 
MMNeo
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: To okt 09, 2007 2:16 pm

Re: Leasing in servisiranje

Napisal/-a MMNeo Pe jul 10, 2015 6:51 pm

Tudi Hypo Leasing NE zahteva servisiranja na pooblaščencu. Imam že drugi leasing vse od l. 2008 in je enako.
Gre se za renault scenic, prej laguna in je bila zahteva samo v času garancije za vozilo do 80.000 km ali 3 leta. Čeprav je tudi to stvar posameznika. LP.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Leasing in servisiranje

Napisal/-a matejxx Pe jul 10, 2015 7:15 pm

hahehihoh je napisal/-a:Tudi od mene niso iskali nobenih dokazil o servisiranju vozila, so pa me pri registraciji obvestilo, da naj jim v osmih dneh pošljem dokazila o registraciji in zavarovanju, ker sem sam pozabil, in da me bodo v nasprotnem primeru ošteli za cca 60 evrov...



Sicer ni v zvezi s temo, toda zakaj je potrebno potrdilo o registraciji. Kaj pa v primeru, da se ne odločiš registrirati vozilo za eno leto? Npr. greš na daljše službeno potovanje, ali kakšen drug razlog?
 
madd
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jul 09, 2015 9:15 pm

Re: Leasing in servisiranje

Napisal/-a madd Pe jul 10, 2015 7:44 pm

Super, hvala vsem za informacije. Če koga zanima, sem izvedel še od kolega, ki je vprašal za svoj leasing na Summit-u, da oni ne zahtevajo potrdil glede tega, da pa piše v splošnih pogojih, da naj se servisi opravljajo na pooblaščenih servisih. Problem naj bi torej nastal edino v primeru, če ne bi mogel odplačevati leasinga in bi oni avto vzeli nazaj, potem pa bi šli dejansko preverjat kako je bilo s servisi in bi ugotovili, da ni bilo na uradnem in bi bil potem lahko (za njih) avto manj vreden.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov