Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Janez1886
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če jul 23, 2015 10:54 pm

NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a Janez1886 Če jul 23, 2015 11:04 pm

Prosim za pomoč, nasvete:

Avto se mi je 12.7. pokvaril na avtocesti, pustil sem ga parkiranega na počivališču. Pred tem sem dobro pregledal table, nikjer ni omembe prepovedi parkiranja ali česarkoli podobnega. Pod vetrobranskim steklom sem pustil tudi trikotnik, da se ve, da je nekaj narobe z vozilom.
16.7. sem se vrnil, da poberem stvari iz avta. Vse še vedno ok, nobenega opozorila ali česarkoli. 22.7. grem po vozilo z nekaj litri destilirane vode (pušča), a tega več ni. Izvem, da ga je odpeljala policija 17.7. .
Vse ok, stopim v kontakt s policijsko postajo, plačam 28,70€ kazni. Ko pa se odpeljem na zbirnik, kjer so pustili avto, me prevoznik izsiljuje za 200€, drugače avta ne da. Prav tako hoče 10€ dnevno za to, da avto pri njem stoji.

Kaj lahko storim, 28,7€ sem požrl, ker se mi ni dalo izgubljati živcev. Niso mi niti omenili, da bo nek prevoznik zahteval še kaj za prevoz. Saj avto je bil pravilno parkiran, povsem očitno je tudi, da ni zapuščen (oldtimer, ohranjen). Zna biti, da so ga odpeljali ker so računali da se lastnik ne bo zglasil in si ga bodo prisvojili na kakšni policijski dražbi (avto zgleda za 20k€+, kar redek na naših cestah).

PS:
Vse to se odvija v Italiji, tako da me pri vsem skupaj ovira še jezik.


PPS:
S kakšno pravico lahko zadržuje moje vozilo? Jaz mu nisem odredil prevoza, policija pa je avto odpeljala povsem brez tehtnega razloga (trdijo, da je 24h maksimalni čas postanka - a mi noben ni pokazal tega člena v zakonu?)
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a a4 Pe jul 24, 2015 6:57 am

si mislil da bo policija plačala stroške avtovleke ?
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a ejsim Pe jul 24, 2015 7:08 am

Kaj pa vem...prvo stroski oz kazen za parkiranje, avtovleka in potem parking.. Jaz bi placal in je.

Verjetno tudi zakonodaja pravi, da ne mores na javnih povrsinah pustiti avto kar tako dlje kot 1 dan..
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a nebivedu Pe jul 24, 2015 7:43 am

12.tega ko ti je avto crknil, bi lahko se vpisal v AMZS s paketom tujina za 63 evrov in potem naslednji dan poklical, da ti je avto crknil in bi ti ga pripeljali zastonj nazaj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a Blinder Pe jul 24, 2015 7:56 am

Ta z avtovleko je tudi imel solzne oci, ko je dobil posel. On odpelje avto stran in lahko vprasa toliko denarja kolikor hoce. Tako da je ustrelil 200 euro ker ve ima pravico te nategnit. Biznis.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a zgagaxxl Pe jul 24, 2015 8:29 am

Pa misliš, da v SLO ne plačaš stroškov odvoza in skladiščenja, če ti pajek odpelje avto?! :roll:
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a alexwell Pe jul 24, 2015 12:55 pm

bodi srečni, da so ti ga policaji odpeljali kot pa romuni...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a meganer Pe jul 24, 2015 2:43 pm

A se delas norca!! 10 dni na Ac, jes bi ti dal kazen 5 jurev
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a Energetik81 Pe jul 24, 2015 2:46 pm

nebivedu je napisal/-a:12.tega ko ti je avto crknil, bi lahko se vpisal v AMZS s paketom tujina za 63 evrov in potem naslednji dan poklical, da ti je avto crknil in bi ti ga pripeljali zastonj nazaj.
Točno tako. Asistenca v tujini je praktično zastonj glede na to, kaj nudi.
Čudi pa me, da si pustil dobrega oldtimerja 10 dni in to na počivališču v IT. Ne bi reku kakšen dan ali dva da zrihtal avtovleko, ne pa 10 dni...
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a f.taunus Pe jul 24, 2015 4:21 pm

Parkiranje na počivališčih brez prisotnosti voznika je prepovedano.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a DePalmo So jul 25, 2015 11:23 am

Nevem kakšni so zakoni kar se tega tiče, ti pa lahko rečem da si zelo pogumen da ohranjenega oldtimerja pustiš 10 dni na počivališču. Bodi vesel da ga ima policija in da ga boš dobil nazaj in ne da ga bi odpeljal kdo drug. Jaz še osebnega nebi pustil 2 dni, kaj šele kakšno rariteto.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a primozek68 So jul 25, 2015 12:27 pm

Ne pogumen, raje brezbrižen in neumen.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a esem So jul 25, 2015 12:29 pm

Povedano drugače - morda (verjetno?) so te policaji in vlečna služba rešili pred krajo precej vrednega oldtimerja.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a DePalmo Ne jul 26, 2015 10:19 am

Tudi jaz tako mislim.
 
igorc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 14, 2015 6:47 am

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a igorc Ne jul 26, 2015 12:03 pm

Zal placaj in pelji...

Italijanski zakon o cestnem prometu (Codice della strada) v svojem 175 členu določa pogoje uporabe avtocest in glavnih cest izven naseljenih okolišev

odstavek 9 = tvoja kršitev
odstavki 10, 11 in 12 = pogoje znotraj katerih je tvoj avto bil odpeljan.

Tipa, ki hoce 200€ + lezarino pa ... dal ti bo racun in potem se odloci ali ga lahko prijavis zaradi goljufije / izsiljevanja, ... ka pa vem cesa. Cist za svojo duso. Ce mu je to cena mu je to pac cena po ceniku (recimo, da ti je cenik dolzan izdat). Ce ti pa racuna ne da pa bo njihva "Guradia di finanza" zelo vesela njega bo pa stalo kakih nekaj K € :)

Celotno poglavje zakona je na razpolago tu (ce se ti ljubi google tranlejtat a ti v naprej povem, da je se v italijancini treba kar dobro prebrat, da stekas kaj hcejo kje povedat:
http://www.aci.it/i-servizi/normative/c ... mento.html

Odvoz vozila je po temu kar si napisal skladen s členom 159... in to je nekak to. Ima pa ta člen še svoj pravilnik o uporabi (tak ljudsko prevedeno). Torej številni italijanski zakoni imajo za določene člene dodatne regulative, ki urejajo uporoabo teh členov (link "regolamento" pod posameznim členom. Po temu kar sem preletel je "tutto in ordine" s tem, da le še na ta cenik in račun lahko računaš, da boš našel kako kršitev.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a f.taunus Ne jul 26, 2015 6:03 pm

Itak je avto šlepala neka koncesionarska firma tipa AMZS, ne pa nek lokalni frajerček, ki bi ga hotel nategniti. Že stroški nakladanja so pri takih primerih višji kot običajno.
 
igorc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 14, 2015 6:47 am

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a igorc Po jul 27, 2015 7:44 am

No teoreticno sicer drzi... a gre tu za Italijo in kar nekaj "lokalnih frajerckov" ima pogodbo z ACI (italijanski AMZS) ampak v izogib ugibanju evo uradni cenik ACI.

Odvoz (klic): 115,40€
Kilometrina: 50€ (vstetih 30 km od izvoza avtovleke) + 1,40€ / km za vsak dodatni km - ker gre za narocen odvoz in ne za intervencijo
Lezarina v ograji - nepokrito:
7€ / dan - prvi dan
4,50€ / dan - drugi do trideseti dan.

Pri tej lezarini pa je se ena tabela desno a velja za odvoze iz regionalnih cest. Tam je tudi opcija lezareni v pokritem prostoru a je 12,50€ / dan za >30 dni pa 8... skratka mozno je, da je cena cist skladna s ceniki... Ampak to so nekak uradne cene ACI-ja, ki naj bi veljale, ce je seveda pogodbenik njihov... kar pa ne pomeni, da je policija klicala pogodbenika od ACI-ja, ponavljam gre za Italijo in morda le ni tako kot se komu zdi, da bi naj bilo :roll:
 
dusicadanica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So jun 09, 2012 3:57 pm

Re: NUJNO - odvlekli avto z avtoceste

Napisal/-a dusicadanica Če jul 30, 2015 1:03 pm

Zivio,

to je še kar lepo po 10 dneh na počivališču pa še v tujini.

Mene pa je bolj presenetil naš DARS, ki je zaračunal "odvleko z avtoceste", ko sem zaradi ledu in nečiščene ceste odzunaj z regionalke podrla kos mreže, ki ščiti avtocesto pa razmejuje obe cesti. Pa sploh nisem bila na avtocesti! Nobeno prepričevanje ni zaleglo. Toliko da se ve...Lep pozdrav vsem informatorjem. Zelo pomembna rubrika za naš divji zahod.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov