Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a blazkom Po okt 19, 2015 4:30 pm

Pozdravljeni,

Imam težavo z manjso prometno nesreco.
Torej v četrtek sem se peljal proti tomačevem, ter pred semaforjem pred tomočevem kjer je semafor. Smo stali na rdeci luci. In starejsa gospa (naknadno ugotovljeno,da je 80let stara), je rinila iz desnega pasa čez polno črto na moj pas ter avto "ruknila" iz tako da imam popraskan lev odbijac ter vdrti lev blatnik. Ker je to starejsa gospa zato je normalno da taka gospa ne opazi da je zadela nekam z avtom :). Se je mirno odpeljala naprej, nato pa sem vozil za njo 1,5km ter ji trobil in jo poskual ustaviti kar mi je naposled uspelo. Gospa se je opravicila ter povedala da slabo slisi ter da ni videla oz. Slisla trka. Ko je pogledala avto se je strinjala da bo trcila ter je povedala da se ji zelo mudi ter da bo krila stroske. Ker nisem hotel je zadzevati sem poslikal njeno osebno ter vzel njeno telefonsko stevilko. Prav tako pa sem ji dal mojo telefonsko.

V petek sva se slisala ter mi je povedala da naj grem oceniti skodo ter jo bo krila. Po tem ko sem sel na servis oceniti, so mi naracunali 450€, kar se mi je sicer zdelo veliko. Po tem ko sem izvedel strosek sem gospo poklical ter ji prijazno razlozil da je cena popravila 450€, ter da glede na to da ima zavarovan avto bi bilo bolje zanjo kot tudi zame da se izpolni evropski zapisnik preko katerega bi lahko popravil avto(glede na starost se ne cudim ce ne ve kaj pomeni evropski zapisnik) Gospa je odgovorila da se bo pozanimala ter me v ponedeljek kontaktira.

In sedaj šok!!!! Danes me kliče gospodična iz policijske postaje, nekako v zvezi, da naj neham gospo izsiljevati za 450€ v nasprotnem primeru bo podana kazenska ovadba zoper izsiljevanja starejse osebe. Med pogovorm me je tudi "obtozila" da sem jo ustavil ne da bi trcila ter da sem med tem ko je ona lezla iz avta pobarval njen odbijac. Tako da je zgledalo kot da je ruknjen, sedaj ko je pa spral dež pa je njen avto nedotaknjen.


Zanima me kaj lahko naredim? Ista policijka mi je tudi razložila da nemorem podati ovadbe zaradi prometne nesrece saj je minilo ze vec kot 24ur. Torej kaj lahko naredim, glede na to da sem gosodicni kateri se je mudilo ter je vsekakor butnila moj avto (potrdita lahko dva ki sta bila z mano v avtu). Gospa pa kakor mnogi vemo s svojimi 40 leti ni zmozna varno voziti.



Lp
 
eUros
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne avg 15, 2010 10:33 am

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a eUros Po okt 19, 2015 6:32 pm

Je kaksna kamera kje mogoce ?
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a blazkom Po okt 19, 2015 6:34 pm

Kamera je v bližni, na Dars sem že dal zahtevo za posnetek. Vendar je težava ker na policiji nočejo nič več slišati o primeru ker naj bi potekel rok za prijavo (24ur)


P.S. sem opazil napako v zgornjem postu, stara je 80 let.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a primozek68 Po okt 19, 2015 6:49 pm

To, da z 80 ni sposobna voziti ni apriori res.
Kriv si si sam, ostane ti civilna tožba.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a blazkom Po okt 19, 2015 6:52 pm

primozek68 je napisal/-a:To, da z 80 ni sposobna voziti ni apriori res.
Kriv si si sam, ostane ti civilna tožba.


Nisem rekel da vsak ki je star 80 let ni sposoben voziti, je pa tako, ce ne cutis/slisis/vidis da si koga zadel, ter se oseba vozi za tabo 1,5km ter ti hupa maha... Zapelje pred tabo ti se vedno maha, pocasi ustavi ter ga obvozis, mislim da nima kaj veliko delati na cest kot voznik.


Torej preko policije/zavarovalnice... Ni mozno vec resiti nicesar?
 
eUros
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne avg 15, 2010 10:33 am

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a eUros Po okt 19, 2015 8:12 pm

Ce imas kasko parking, ga uveljavljaj. Pomoje bos tako najbolj prisparal zivce.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a Bucko99 Po okt 19, 2015 8:24 pm

eUros je napisal/-a:Ce imas kasko parking, ga uveljavljaj. Pomoje bos tako najbolj prisparal zivce.


x2

Dobrota je sirota.. vsaka šola nekaj stane...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a primozek68 Po okt 19, 2015 8:59 pm

Bucko99 je napisal/-a:
eUros je napisal/-a:Ce imas kasko parking, ga uveljavljaj. Pomoje bos tako najbolj prisparal zivce.


x2

Dobrota je sirota.. vsaka šola nekaj stane...


Ma nemoj. Avto je že bil na cenitvi zaradi prometne nesreče, a zdej naj gre pa še enkrat, aja zdej je pa kao parking... Jutri bo pa divjad.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a ggorenc To okt 20, 2015 4:47 am

to naj ti bo šola, da za vsako malenkost pokličes pac policaje! eno leto nazaj me rukne pri semaforu en japi z mobitelom v roki v novem range roverju. kao odvetnik in kako se mu je mudilo naprej, ces, da ima sestanek in eno goro opravkov.. se grozil mi je s civilno tozbo in naj si ne domisljam, da imam slucajno kaksno vretence zvito... pa sva lepo eno uro in pol cakala policaje.
mislim, da vsak, ki je malo posten slej ko prej naleti na taksnega kretenskega voznika, ker ljudje so nasplosno zelo pokvarjeni in samo cakajo kje bodo koga okoli prenesli!

zato pa tudi imamo policijo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a hippo To okt 20, 2015 6:40 am

blazkom je napisal/-a:Kamera je v bližni, na Dars sem že dal zahtevo za posnetek. Vendar je težava ker na policiji nočejo nič več slišati o primeru ker naj bi potekel rok za prijavo (24ur)

Na žalost ti tukaj ni rešitve. Ker nisi prijavil nesreče v roku 24 ur ti nič več ne pomaga.

Tale bakica je pa res od sile. Pri večini je na žalost res: bolj so stari, bolj so žleht... :(
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a domen90 To okt 20, 2015 6:08 pm

Ne poslušaj ljudi, ki nimajo pojma. Na SZZ vtipkaj njeno registrsko številko in datum nezgode, da pridobiš št. njene zavarovalne police in zavarovalnico, pri kateri ima zavarovano odgovornost.

https://raz.zav-zdruzenje.si/infocenter/Search.aspx

Na njeni zavarovalnici prijavi škodo, cenilec bo poslikal avto, dobil boš zapisnik, oni bodo pa gospe poslali prijavo, s katero se bo izjasnila o svoji krivdi. Pri prijavi ne pozabi zapisati celotne zgodbe in posebej poudari vse, kar si napisal tukaj. Zavarovalnica lahko zahteva ogled njenega vozila in primerja poškodbe, cenilci pa tudi niso od včeraj, da ne bi ločili prenosa barve od trka z barvanjem, ki si ga bil ti obtožen. Gospa bo skoraj zagotovo zanikala odgovornost.

Od tu dalje sta možno dve situaciji. Ali boš uspel in dobil priznano 100% škodo (bodi siten, tako boš največ dosegel - trust me, delam na škodnem oddelku zav.) ali pa bosta oba trdila svoje, pri čemer pride v upoštev določba obligacijskega zakonika, ki pravi, da je v primeru, ko se krivde ne da ugotoviti, vsak odgovoren 50%. To pomeni, da imaš kritih 50% škode, če vzameš izplačilo po pavšalu, bi moralo biti še vedno dovolj, da avto v celoti popraviš pri popoldancu. Vendar pa pazi, to pomeni, da tudi ona lahko uveljavlja 50% svoje škode iz tvoje AO police, tako da dobro premisli, kaj boš storil. Možnosti vsekakor so.

Naslednjič v takem primeru obvezno izpolnite evropsko poročilo. In četudi na njem piše, da samo poročilo ne pomeni priznanja odgovornosti, naj povzročitelj na njem prizna krivdo, saj bo ta izjava vseeno imela neko težo, če se bo kasneje v postopku želel izreči za neodgovornega. V primeru, da človek na kakršenkoli način komplicira, se izmika, bi nekaj rihtal mimo zavarovalnice in plačeval na roko, kliči policijo. Vedno. Naj se ti ne smili, ker te v 99% hoče nategnit. Izgube bonusa nikoli niso tako velike, da bi ti nekdo plačal 200eur ali več. V tistem trenutku se mu bo to zdela dobra ideja, ko bo denar treba dati, si bo pa premislil.
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a ojnica To okt 20, 2015 6:54 pm

Polt, ko sem imel parkiran avto neke ob stranski cesti bila na tist dan nesreča, moj avto je bil poškodovan, avto vred 150 evrov. Povzrčitelju sm rekel, da mi plača škodo, ker od zane obil dost, strinjal se tudi policaji so bili tam sem reke policajki, da bo kril škodo iz lastnega žepa. Podpisala sva svoj papir in odkupil mi je skoraj avto. Sam sem ga doma zrihtal z rez.deli, ki sem dobil preko avto.net/bolhe.
Ti lepo poklič žensko reči za 100 evrov pa podpišta in adijo. Blatnik boš dobil 40 evrov pa mal barve.
Drug plat, policijski zapisnik bil, kakšen jaz ne vem, svojem steklu sem dobil le en listek, da nekdo povzročil (moja reg.je bila zapisana in pa da se naj zglasim na PP) , men nič pomagal, evropskega poročila pa nisem imel, na žalost in zato sem zahteval za škodo na licu mesta. Ker ko bereš v internetu kolk se folk nateguje raznimi praznimi obljubami, sem kr pristal na tem takojšnjem zahtevku.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a ojnica To okt 20, 2015 9:05 pm

P.s. WTF je z mojim postom in napakami ! :lol:
LOL, ko še enkrat berem komentar se nasmejem
 
Carnival
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To okt 20, 2015 10:19 pm

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a Carnival To okt 20, 2015 10:34 pm

Zdravo! Ne morem verjeti, da so takšni ljudje. Sicer mislim, da gospa "ni" kriva, saj so jo sigurno nagovorili kaj in kako naj postopa. Požri vse skupaj in naj ti bo šola za naslednjič, njej pa pošlji pismo in napiši, da upaš, da bo ta "tvoj" denar, šel za zdravila v ožjem delu družine. Pa naj si potem mislijo njeni sinovi, vnuki,... kdorkoli jo je pač "našuhtal" nekaj takšnega.

Še vedno ne morem dojeti,... oops
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Manjsa nesreca, težava!!

Napisal/-a DePalmo Sr okt 21, 2015 6:46 am

Vidiš, jaz bi pa naredil ravno obratno. Sledil bi postopku @domen90 in če uspe, bi potem dal prijavo zoper policajko ker se je tako enostransko vtaknila v primer, tisto staro pa bi prijavil zaradi podajanja lažne prijave ter blatenja imena. Naj bo njej šola za naprej in tudi tistemu ki jo je v to našuntal!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov