Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
acinho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne feb 09, 2014 2:42 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a acinho Po feb 01, 2016 12:32 pm

Čisti prihodek ni enako čisti dobiček, mimogrede. Prihodki sami ti nič ne povejo o uspešnosti firme, če ne poznaš odhodkov :) Dobička so leta 2014 imeli okoli 6mio. Sej to ne spremeni pomena tvoje objave, ampak te vseeno popravim, da preprečimo širjenje napačnih informacij :) lp
 
Uporabniški avatar
Dom3n
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Če jun 26, 2008 1:39 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a Dom3n Po feb 01, 2016 12:41 pm

@pskoda

Dejansko je v mojem primeru bil avto na leasing cenejši kot na gotovino.
Lani sem kupil novo opel astro. Bil sem v več avtohišah, dobil ogromno ponudb. Tudi pri ostalih znamkah je bilo podobno. Povsod je bila ponudba na leasing cenejša (cca. 1000€). Zato sem se na koncu odločil da dam 80% gotovine, ostalo pa vzamem na leasing (najmanjši možen procent). Po cca. dveh tednih sem odplačal še leasing in zaradi predčasnega poplačila sem plačal še cca. 200€ manj kot bi sicer. Torej je bil avto cca. 1200€ cenejši kot če bi na začetku plačal z gotovino.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a pskoda Po feb 01, 2016 12:53 pm

Ne vem kako si se menil. Jaz ko sem lani kupoval seata so mi rinili ta lizing. Sem si rekel ok bom jaz njihove izračune malo preštudiral doma in kot informativno sem vprašal koliko pride avto na keš z vsemi popusti, ki sem si jih skoraj moral priborit (prišel 3x nazaj se pogajat). Vse skupaj sem odnesel domov in prišel do zaključka, da z lizingom preplačam malo manj kot 2keur. Pridem jaz nazaj povem to mi ponudijo še 4 zimske gume če vzamem lizing kar se seveda nisem strinjal in hotel še kaj. Oni mi niso hoteli dati nič več, čeprav se je šel prodajalec posvetovat z šefom.
Na koncu sem avto naročil plačal aro 1keur. Po prihodu avta sem ga pregledal plačal še ostalih cca 25keur registriral in odpeljal avto.


Na keš bo avto vedno cenejši samo za pravo ceno se je treba zmenit. Lizing pa je to kar je in ne moreš se nič denarno pogajat samo kaj lahko dobiš kao gratis (gume ali servis ali ...).
Ko pa pride do problemov kot pri avtorju teme je pa problem in tudi pri prodaji avtomobila nisi 1 lastnik, ampak lizing hiša si pa 1 uporabnik.

ps.: zgoraj sem pisal o avtu naročenega po mojih željah in ne novega iz salona oz zaloge
Lp
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a blaze11 Po feb 01, 2016 1:06 pm

uros11 je napisal/-a:
blaze11 je napisal/-a:Lastnik se je naučil na trdi način da je lizing nateg. Bi mu sedaj pomagali iz situacije kdor ima nasvet oz. predlog za izhod iz situacije.
Zakaj bi bil nateg?


nateg je v tem da reklamirajo da je lizing ugoden.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a ironmaiden Po feb 01, 2016 1:08 pm

.......... 80% gotovine...........po dveh tednih pa še ostalih 20%.......... :lol: ti še leasinga od blizu nisi videl....
,model ti si lepo avto skeširal,pa še to se mi zdi pravljica za lahko noč,nobena leasing hiša nebi sprejela 80%gotovine čez dva tedna pa odkup hehehe. :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a pskoda Po feb 01, 2016 1:14 pm

acinho je napisal/-a:Čisti prihodek ni enako čisti dobiček, mimogrede. Prihodki sami ti nič ne povejo o uspešnosti firme, če ne poznaš odhodkov :) Dobička so leta 2014 imeli okoli 6mio. Sej to ne spremeni pomena tvoje objave, ampak te vseeno popravim, da preprečimo širjenje napačnih informacij :) lp


Saj jaz sem napisal čisti prihodek slabih 11mio. Čisti dobiček je popolnoma drugo kot prihodek.


Lansko leto je prišel zakon, da potrošnik (navaden državljan recimo jaz) ne sme z denarjem plačat več kot 5keur (glede veličine vsote me lahko kdo popravi, ker ne vem točno), ker sem(o) v prekršku, ampak samo preko osebnega računa
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po feb 01, 2016 1:24 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a 5cenic Po feb 01, 2016 1:20 pm

ironmaiden je napisal/-a:.......... 80% gotovine...........po dveh tednih pa še ostalih 20%.......... :lol: ti še leasinga od blizu nisi videl....
,model ti si lepo avto skeširal,pa še to se mi zdi pravljica za lahko noč,nobena leasing hiša nebi sprejela 80%gotovine čez dva tedna pa odkup hehehe. :lol:

Vsi v družini so nove avte kupili na podoben način. Ne preko lizinga ampak preko financiranja, velik procent plačali že takoj in financiranje samo za eno leto. Pri vsakem je bila zaradi tega cena za cca 1000€ cenejša.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a pskoda Po feb 01, 2016 1:27 pm

Financiranje? Ali je to lepši izraz za fafing .... lizing ?

Kolikor jaz poznam je lizing ali kredit samo, ker večina ni sposobna vzet kredita zaradi nesposobnosti plačevanja ali nizkega obroka vzamejo lizing kjer tako rekoč ni omejitve oz imaš lahko plačo 500eur (ali pa jo sploh nimaš) in vzameš lizing 500eur ali 600eur ali ...

Lizing je samo zatiskanje oči pred realnotjo
Lp
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a MatejW Po feb 01, 2016 6:26 pm

pskoda je napisal/-a:Financiranje? Ali je to lepši izraz za fafing .... lizing ?

Kolikor jaz poznam je lizing ali kredit samo, ker večina ni sposobna vzet kredita zaradi nesposobnosti plačevanja ali nizkega obroka vzamejo lizing kjer tako rekoč ni omejitve oz imaš lahko plačo 500eur (ali pa jo sploh nimaš) in vzameš lizing 500eur ali 600eur ali ...

Lizing je samo zatiskanje oči pred realnotjo

ne bo drzalo :)
Slika
 
Uporabniški avatar
Dom3n
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Če jun 26, 2008 1:39 pm

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a Dom3n Po feb 01, 2016 9:03 pm

ironmaiden je napisal/-a:.......... 80% gotovine...........po dveh tednih pa še ostalih 20%.......... :lol: ti še leasinga od blizu nisi videl....
,model ti si lepo avto skeširal,pa še to se mi zdi pravljica za lahko noč,nobena leasing hiša nebi sprejela 80%gotovine čez dva tedna pa odkup hehehe. :lol:



Verjemi ali pa ne, mi je precej vseeno. Pogodbe na netu pač nebom objavlal. Lahko pa povem da gre za SKB leasing, avto pa je bil kupljen v Avtotehni Vis. Če pa ima kdo vseeno veliko željo pa mu z veseljem pokažem tudi pogodbo ob pivu. :pivo
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a sašo5 Po feb 01, 2016 9:17 pm

ironmaiden je napisal/-a:.......... 80% gotovine...........po dveh tednih pa še ostalih 20%.......... :lol: ti še leasinga od blizu nisi videl....
,model ti si lepo avto skeširal,pa še to se mi zdi pravljica za lahko noč,nobena leasing hiša nebi sprejela 80%gotovine čez dva tedna pa odkup hehehe. :lol:

prav pri Opelu se to dogaja...poznam dva, ki sta na tak način lani kupila novo Astro . točno isti sistem 80:20 in nato naslednji mesec odkup....cca 1200€ je bilo dodatnega popusta zaradi lizinga...
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Avto na leasing, prometna nesreča

Napisal/-a 5cenic Po feb 01, 2016 9:22 pm

pskoda je napisal/-a:Financiranje? Ali je to lepši izraz za fafing .... lizing ?

Kolikor jaz poznam je lizing ali kredit samo, ker večina ni sposobna vzet kredita zaradi nesposobnosti plačevanja ali nizkega obroka vzamejo lizing kjer tako rekoč ni omejitve oz imaš lahko plačo 500eur (ali pa jo sploh nimaš) in vzameš lizing 500eur ali 600eur ali ...

Lizing je samo zatiskanje oči pred realnotjo

Financiranje isto kot v zgornjem primeru pri nakupu v Avtotehni Vis. Zdaj ali je bilo to financiranje preko nekega lizinga pa ne vem, saj nisem jaz kupoval ampak se je kupovalo v družini, 2 avtomobila in pri obeh prihranek cca. 1000€. V nobenem primeru ni bil problem denar vendar je bil razlog le v prihranku pri nakupu preko financiranja.

Zakaj in kako je to mogoče? Sem se pogovarjal z nekom, ki je bil pred leti zelo visoko pri Avtotehni. Razlog je, da so za Slovenijo nižje predvidene cene kot za nekatere druge evropske države in če v salonih prodajajo po teh cenah na gotovino se dogaja, da se kupuje nove avtomobile in jih odpela v tujino kjer se s tem dela "nelegalno" kunkurenco tujim avtohišam kar pa sam Opel ne dovoljuje. Zato so ti popusti preko financiranja na voljo, da se prepreči, da gre avto v prodajo v tujino isti teden kot se ga pri nas kupi novega in da se zagarantira, da bo kupec imel avto v lasti vsaj tisto obdobje odplačevanja.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov