Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Bojanb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jun 19, 2016 12:23 pm

Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a Bojanb Ne jun 19, 2016 12:35 pm

Pozdravljeni!

Ko me je ustavil policist na cesti in opravljal kontrolo prometa (bilo je ponoči) me je vprašal od kod grem in kam sem namenjen. Ali me to sploh lahko vpraša? A ne gre pri tem že v poseganje v zasebnost? Saj to naj ne bi nikogar zanimalo od kje grem in kam sem namenjen. Obstaja kak zakon, v katerem bi bilo navedeno, kaj te lahko policist vpraša ob izvajanju kontrole prometa?

Vsem najlepša hvala!

Bojan
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a sova501 Ne jun 19, 2016 1:51 pm

Ja bogi revež, pa ne da si užaljen ker so te ob treh zjutraj ustavili in vprašali od kje prihajaš in kam greš?
To so rutinska vprašanja in policist te marsikaj lahko vpraša-seveda pa ti ni potrebno odgovoriti če ne želiš.
Če bi rekel da si iz praznovanja bi verjetno dobil pihat itd... Skratka policisti izvajajo nadzor in preventivo zato da smo vsi bolj varni in z vprašanji pridejo do določenih informacij, ki so pomembna za izvajanje zakonov.

Bi moral malo potovat pa bi ti videl kaj je to temeljit intervju ko zahtevajo letališke kontrole še mobilne številke, če rečeš da greš k prijatelju ali sorodniku in ga tudi pokličejo in preverijo če viza ustreza dejanskem obisku itd. To da milijone prepuščajo čez mejo po Evropi brez dokumentov delajo samo lahkomiselni EU politiki.

Pogrešam pa da policisti večkrat ob prometni kontroli ne kontrolirajo vin številk na vozilu, ker tat lahko teoretično nekomu ukrade avto istega kot ga ima sam in samo tablice da svoje gor in se odpelje z ukradenim avtom bogve kam. Če policaj preveri samo dokumente bo vse štimal, če pa preveri še vin pa lahko takoj vidi da nekaj ne štima.
Čeprav sem v eni ameriški oddaji videl da eni roparji celo tudi vin zamenjajo/ponarejajo ampak ostro oko oz. izkušeni policaji to opazijo in v prvi fazi kraje na licu mesta verjetno tatovi nimajo časa menjevati vina na vozilu...

Lepo da so te ustavili in da so ponovno začeli opravljat svoje delo in da je konec štrajka. Lp
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a primozek68 Ne jun 19, 2016 3:23 pm

Bojanb je napisal/-a:Pozdravljeni!

Ko me je ustavil policist na cesti in opravljal kontrolo prometa (bilo je ponoči) me je vprašal od kod grem in kam sem namenjen. Ali me to sploh lahko vpraša? A ne gre pri tem že v poseganje v zasebnost? Saj to naj ne bi nikogar zanimalo od kje grem in kam sem namenjen. Obstaja kak zakon, v katerem bi bilo navedeno, kaj te lahko policist vpraša ob izvajanju kontrole prometa?

Vsem najlepša hvala!

Bojan


A je treba takoj FDV/veganska reakcija?? Pač je načel dialog s tabo, a je težko mal pochatat s policajem. Če mu normalno odgovoriš ti zna kakšno malenkost spregledat. Ampak neee, tvoja zasebnost je pač nekaj svetega. Ubogi v duhu
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a sova501 Ne jun 19, 2016 3:37 pm

primozek kaj se ti tako hitro razjeziš, če je človek samo malo vprašal.
Lahko bi že vedel da eni se ne pogovarjajo radi s policaji oz. se jim vsako vprašanje zdi osebno, spet drugi normalno sodelujejo, tretji imajo strahospoštovanje pred policaji itd.. Eni so bolj občutljivi drugi manj in vsak lahko drugače reagira.
Res pa je da ga policaj ni vprašal nič takega, da bi se lahko Bojan razburjal da mu je policaj kratil kakšne pravice. :)
Danes je v modi brati in sklicevati se samo na pravice, na dolžnosti se pa rado pozablja. ;)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a primozek68 Ne jun 19, 2016 3:46 pm

Je kdo tebi kaj rekel?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a sova501 Ne jun 19, 2016 3:48 pm

Jaz sem tebi rekel in se mal umir pa ne napadaj ljudi. Prvo nared FDV pol se pa jav.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a primozek68 Ne jun 19, 2016 3:54 pm

Poslušaj piščanc, prišel si včeraj na forum in se temu primerno vedi. Pojma kej dost nimaš, zato bi rad špilal odvetnika? Glede izobrazbe pa s tabo ne mislim razpravljat, ker si možganski maloposestnik in kot tak inkompetenten za take razgovore. Štekaš?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a nebivedu Ne jun 19, 2016 7:04 pm

primozek68 je napisal/-a:
Bojanb je napisal/-a:Pozdravljeni!

Ko me je ustavil policist na cesti in opravljal kontrolo prometa (bilo je ponoči) me je vprašal od kod grem in kam sem namenjen. Ali me to sploh lahko vpraša? A ne gre pri tem že v poseganje v zasebnost? Saj to naj ne bi nikogar zanimalo od kje grem in kam sem namenjen. Obstaja kak zakon, v katerem bi bilo navedeno, kaj te lahko policist vpraša ob izvajanju kontrole prometa?

Vsem najlepša hvala!

Bojan


A je treba takoj FDV/veganska reakcija?? Pač je načel dialog s tabo, a je težko mal pochatat s policajem. Če mu normalno odgovoriš ti zna kakšno malenkost spregledat. Ampak neee, tvoja zasebnost je pač nekaj svetega. Ubogi v duhu


FDV-jevci niso tok inteligentna bitja, da bi to lahko razumeli. Boš moral še bolj po kmečko napisat. Namreč sedaj tisti dve celici fdv-jevcev butata druga ob drugo, da se jim kr oči svetijo, pa ne gre in ne gre v glavo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a lizard Ne jun 19, 2016 7:54 pm

@nebivedu: In to napišeš ravno ti, ki si še nedolgo nazaj pisaril in bluzil o raznoraznih svetovnih teorijah zarote. Hjah, problem je ker nam ljudem ne gre najbolje od rok, ko sami sebe kritično/objektivno ocenjujemo.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a sova501 Ne jun 19, 2016 8:33 pm

Koliko časa je kdo na forumu nima nobene veze z bontonom in maniram in če človek vpraša kulturno neko vprašanje in se ga začne žalit z fdvjem in vegani je to vulgaren nivo komunikacije.
Sicer pa ni važno in se ne bom razpravljal ker nisem moderator. Je pa po navadi ravno da tisti ki mislijo da vedo veliko, v resnici vedo zelo malo. Pa lep večer še naprej.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a hippo Po jun 20, 2016 8:45 am

Sova501, veš, po eni strani ima primozek68 prav.
Na forumu nastopaš precej agresivno, komaj si se registriral in že imaš 254 objav, pa ne veš, da filtri za olje niso gradirani na tip olja, ker se VSA olja med sabo mešajo in ne moreš imeti filter samo za en tip olja. Sej če ne veš lahko vprašaš, ampak glede na kakšen način nastopaš tule je to malo smešno, ker dajaš vtis vseznalca, v bistvu je pa resnica malo drugačna.
Pa brez zamere. ;)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a sašo5 Po jun 20, 2016 8:50 am

@sova501: serješ, serješ, samo serješ i nikad kraja... :roll:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a nebivedu Po jun 20, 2016 9:19 am

sova501 je napisal/-a:Koliko časa je kdo na forumu nima nobene veze z bontonom in maniram in če človek vpraša kulturno neko vprašanje in se ga začne žalit z fdvjem in vegani je to vulgaren nivo komunikacije.
Sicer pa ni važno in se ne bom razpravljal ker nisem moderator. Je pa po navadi ravno da tisti ki mislijo da vedo veliko, v resnici vedo zelo malo. Pa lep večer še naprej.


Policaj lahko vpraša kje si bil in kam greš. Kako mu boš pa odgovoril, je pa na tebi. In to je daleč od posega v zasebnosti.

Če FDV-jevci mislite, da je to poseg v zasebnost, pa sprožite upravni spor.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a dzuro.na.izi Po jun 20, 2016 9:51 am

Bojanb je napisal/-a:Pozdravljeni!

Ko me je ustavil policist na cesti in opravljal kontrolo prometa (bilo je ponoči) me je vprašal od kod grem in kam sem namenjen. Ali me to sploh lahko vpraša? A ne gre pri tem že v poseganje v zasebnost? Saj to naj ne bi nikogar zanimalo od kje grem in kam sem namenjen. Obstaja kak zakon, v katerem bi bilo navedeno, kaj te lahko policist vpraša ob izvajanju kontrole prometa?

Vsem najlepša hvala!

Bojan


Vsi se tako okvarjate s Sova501 da ste čist zašli s teme in pozabl na prvotno vprašanje.

Bojan pozdravljen na forumu...najbrž ti še noben moderator tukaj tega ni tega izrekel.

Policist te (osebo v postopku) med postopkom lahko vpraša kje si bil in kam greš. Polist lahko zbira informacije (tudi osebnega značaja do neke mere) ki so povezani s kaznivim dejanjem ali sumom na kaznivo dejanje z namenom zbiranja in obdelave podatkov o kaznivem dejanju.

glej in si malo preberi
http://www.policija.si/index.php/policijska-pooblastila

V tvojem primeru (po mojem mnenju) ni nič narobe če ne poveš ampak ni pa tudi nič hudega če poveš. Na konc koncev lahko se tudi zlažeš kje si bil in kam greš (kdo bo pa vedel) če ti ne paše. Vedno pa imej v mislih, da so policisti ljudje in da opravljajo svoje delo in se zato z njimi pogovarjaj kot z ljudmi. Imajo zelo nehvaležno delo ampak tako je.

Mene so že večkrat ustavili (zaradi prekrška ali zaradi kontrole) in nikoli nisem imel nobenih težav z njimi, vedno so bili zelo korektni (celo takrat ko so mi pisali položnico za 500EUR in 3 kazenske točke ampak valjda zaradi prehitre vožnje v naselju).

LP
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a turbič Po jun 20, 2016 1:48 pm

Pač njihova brezvezna vprašanja...
Podobno kot me je že nekajkrat vprašal ali je bilo kaj alkohola... in po odgovoru NE mi je dal še vseeno za pihat. Kaj me potem sploh spašuje, če mi tako ali tako ne verjame? Naj reče, da opavlajo kontrolo in da bom moral pihat.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a Gosic Po jun 20, 2016 4:36 pm

Pa dobro, a vam bo krona z glave padla? Zaboga kje so manire, olika... Dobro da sploh kaj sprašujejo in dajajo za pihat. Po mojem mnenju še premalo, glede na to kaj se dogaja po cestah.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a sova501 Po jun 20, 2016 9:06 pm

Nebivedu nisem še slisal da biologijo na fdv učijo. Za biotehniško si že slišal? Al to tut ni v redu fakulteta.

hippo Sicer pa če vprašam za en oljni filter pa edn(ti) reče da sm zamešu številke pa jih nism ker na filtru piše 15W-45, drug reče(sašo) da je narobe filter, v resnici je pa pravi filter. Pol se pa jaz delam pametnega ko nekaj vprašam? Če bi vedu ne bi spraševal.

Ko sm pa vprašu kaj bi lahko bilo narobe z motorjem 1.0 NA pa ni niti eden od vas ni odgovoril ali omenil niti ene potencialne stvari...tako da tudi stalni člani nimate nek velik domet znanja, vsaj tako kaže. Kletvice vam pa niso tuje in izbruhi jeze tudi ne- tu pa obvladate.

Sicer pa od cele teme je uporabnik dobil samo dva koristna nasveta(poleg gostilniških nasvetov da naj debatira z policaji in žalitev o malih možganih) in to je da ga policaj lahko vpraša kam gre in link od djuronaizi. Ostalo je ponavljanje in komentiranje v prazno. Deficit frontalnega korteksa. Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a DePalmo To jun 21, 2016 6:00 am

Če te tako moti "vdor" v zasebnost, imaš pravico ne odgovarjati (odgovarjam avtorju teme, kreg me ne zanima), ampak potem vedi da bo preiskava oz. kontrola malo bolj obširna. Če se boš pa do policajev obnašal kot do človeka, se pa da marsikaj zmenit, sem se tudi že kakšni malenkostni kazni izognil ker nisem bil "pameten" oz. dobil milejšo od predpisane.

Pa če te tako moti vdor v zasebnost, imaš Gmail, Androida/iPhone, digitalni TV, Windows 10 (mogoče so tudi prejšni tako odprti kot Win 10, samo da se pač ne ve)? Laufaš PC brez oz. s slabim antivirusnim programom? No, potem raje začni tukaj kot pa pri policajih, boš več naredil na svoji zasebnosti.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Ko policisti izvajajo kontrolo prometa

Napisal/-a danci1973 To jun 21, 2016 6:49 am

Mene osebno moti že samo ustavljanje brez razloga ('kontrola dokumentov') in s tem nepotrebno tratenje mojega časa - pa tudi če je samo 5 minut, je to 5 minut preveč.

Razumem, da obstajajo okoliščine, ko je to potrebno, a prav bi bilo, da se na začetku postopka pojasni razloge za to... Npr. - "vozilo, podobno vašemu, je bilo prijavljeno kot ukradeno" ali "vozili ste malo čudno, cik-cak po cesti" (in odgovor bi bil "jasno, luknjam sem se izogibal").

Precej vozim v tujini, pa še nikoli nisem bil ustavljen 'kar tako'.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov