Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
mcmare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To dec 15, 2015 3:42 pm

Prekršek v Bosni, obvestilo o prispeli pošti iz tujine

Napisal/-a mcmare To avg 09, 2016 11:15 am

Teden dni nazaj bil v Bosni, čez eno naselje peljal malce prehitro in me je slikal stacionarni radar. Na naslov mame od moje punce (vozili smo njen avto) je prišlo obvestilo o prispeli pošti iz tujine. Zdaj ne vem ali naj to reč na pošti prevzamem, se naredim neumnega in živim dalje srečno življenje?

Se je zadnje čase kaj spremenilo glede izterjave kazni iz Bosne?

Tale info je še iz leta 2012

viewtopic.php?f=30&t=93795#p1561106

Z nečlanicami EU se podatki izmenjujejo na podlagi dvostranskih sporazumov. »Bilateralne pogodbe, ki urejajo tudi sodelovanje v prekrškovnih zadevah, ima Slovenija sklenjene s Hrvaško, Makedonijo in BiH, medtem ko je s Srbijo pogodba podpisana, ni pa ratificirana in zato še ne velja,« pojasnjujejo na pravosodnem ministrstvu in poudarjajo, da »navedeni instrumenti urejajo zgolj medsebojno pravno pomoč v zadevah prekrškov (vročanje listin, izmenjava podatkov, zaslišanje ...), ne pa tudi instituta izvršitve tuje odločbe, izrečene v prekrškovnem postopku«.


Torej, me lahko preko Celjskega sodišča, ki je pristojno za izterjave prejetih kazni v tujini, kaznujejo s plačilom kazni? Kolikor vem se za zneske pod 70€ ne brigajo kaj dosti. Prebral sem tudi, da če lastnik avtomobila lahko dokaže, da v času prejete kazni ni vozil avta, te osebe ne moreš kaznovati. Se pa bojda lahko zgodi, da ko naslednjič z istim avtom, če stvar še ni zastarala, prideš na njihovo mejo, zagnjavijo s to kaznijo?

Kakšne izkušnje imate ostali z pretežkimi nogami v Bosni?

lp
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Prekršek v Bosni, obvestilo o prispeli pošti iz tujine

Napisal/-a turbič To avg 09, 2016 8:21 pm

Izterjati te kazni ne morejo vsaj v Sloveniji ne. Edino lahko, da imajo to kje v računalniku in bi ti lahko naslednjič, ko bi prišel s tem avtom na mejo kaj težili okrog tega, kot si že sam napisal.
Drugače pa so me nekaj mesecev nazaj ustavili v republiki vozil 80 omejitev 60. Kazen 15 mark. Da bi mu dal za kavo se mu ni slišalo. Zato sem mogel narediti enih 30km v eno stran, da sem prišel do civilizacije kjer sem lahko plačal kazen in nato še nazaj, da mi je vrnil vozniško. Mi je bilo žal, da nisem pripeljal precej več in mu pustil vozniško za spomin, za 7,5€ pa se mi res ni dalo delat nove.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov