Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a yashica Pe nov 11, 2016 8:43 am

Izgubili so vsaj eno stranko.

Zakaj vsaj eno?
Veliko ljudi prebira forum, veliko jih po spletu išče info. o servisih in tako branje ti da misliti.



P.S.: S tem servisom imam eno samo izkušnjo (leta 2001) in je bolj kot ne slaba (barvanje pokrova motorja pri 3 mesece stari Corsi).
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a pocesnkII Pe nov 11, 2016 9:43 am

Prebral celotno temo in nekaj mi ni jasno:
prišla si na popravilo ležaja. ok popravite cena cca 100€ o vseh dodatnih stroških bi te morali obvestiti. Kar je nastalo škode in ni deklarirana, da se naredi pri postopku menjave ležaja. (nekateri postopki zahtavajo kakšno poškodbo ala čepi za pritrditev tapet itd...) je NJIHOVA KRIVDA IN NJIHOVA NESPOSOBNOST MEHANIKOV. tukaj nesmeš popustiti niti za cent. Popraviti MORAJO NA SVOJE stroške z novimi deli. Jaz avta nebi prevzel dokler nebi bilo končano, poračunal 100€ za ležaj in konec.

Omemba kakšnih medijev bi mogoče zadevo pospešila.....

Obvezno pa kontaktirati po mailu.........
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a yashica Pe nov 11, 2016 10:21 am

Upam, da se bo na KMAG-u nekdo nad vsem skupaj zamislil, predvsem v smeri ali je vredno imeti koncesionarja, ki jim dela sramoto.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a esem Pe nov 11, 2016 10:34 am

pocesnkII je napisal/-a:....o vseh dodatnih stroških bi te morali obvestiti......
VoznicaEnaKia je napisal/-a:....Zapletlo se je, ko so me iz avtohiše poklicali, da je prišlo do zapleta, ker naj bi bil ležaj "zarustan" še z ostalimi deli in ga zato niso mogli zamenjati, oziroma je prišlo do poškodb še nekaterih drugih delov, ki jih bo potrebno zamenjati. Ob mojem vprašanju, kaj bo dejansko za zamenjati in kakšni bodo stroški, je bil odgovor, da mi to ne morejo povedati, da bodo več vedeli v ponedeljek, da pa lahko govorimo o nekaj sto evrih??!!...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a yashica Pe nov 11, 2016 10:51 am

Ze, že samo iz napisanega je moč razbrati, da je klic stranki sledil za tem, ko je do dodatne poškodbe in posledično višjih stroškov že prišlo (tolčenje, segrevanje).

oziroma je prišlo do poškodb še nekaterih drugih delov, ki jih bo potrebno zamenjati.


Polosovina, premnik...se sami od sebe fizično ne poškodujejo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a gorazdkop Pe nov 11, 2016 10:57 am

Če je vse res, kar je o svoji izkušnji na servisu napisala uporabnica Kie, me čudi, da ni nobenega odziva zastopnika? Kakšno PR službo pa imajo? Če jo sploh imajo.
Kia, hvala lepa. Osebno me ne zanima več. Tudi če je vse skupaj izmišljeno, bi lahko kdo od odgovornih na Kii demantiral z dokazi. Saj ta forum tudi ni ravno en levi vaški. Časa od prve objave je preteklo relativno veliko.
Škoda, da si obupala. Čeprav razumem, da za tako bitko z mlini moraš imeti spevifičen karakter, dovolj časa in najbrž tudi nekaj sredstev. Sploh če so vse skupaj šliu na foro, da si ženska.

popravil slovnično napako
Zadnjič spremenil gorazdkop, dne Pe nov 11, 2016 11:28 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a pocesnkII Pe nov 11, 2016 10:58 am

No tu jaz na dodatne stroške nebi pristal.

Če so videli da negre na razen, bi bilo smoterno stranko obvestiti da lahko pride do poškodbe tega in tega, strošek je xxxxx€. Ali podiramo, ali pustimo? Tako nekako bi moralo potekati, ne pa da so šli na silo podirati in poškodovali, brez obvestila....... Kaj vse so poškodovali pa samo kaže kako sposobni so oops oops oops oops oops .

P.s. če ste se že odločili avto prepeljati drugam, saj zahtevajte naj vam ga vrnejo v prvotnem stanju, pol nej se pa slikajo kako bodo to dosegli. ;)
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a abbe Pe nov 11, 2016 2:41 pm

vsi smo kle lahko neki pametni,amapk do dolečenih zpletov vedno lahko pride in ni rečeno da gre za krivo mehanika pa da je nesposoben... sploh nevem kako lahko tko pišete tisti ki doma delate oz imate delavnice ači ste v njih zaposleni...
valda se je že nardilo da se kaj ni dalo uredit brez doadtnih posegov.in to poj na svoje stroške krijete,čeprav niste vi krivi?
ne trdim za primer v temi amapk govorim na splošno,ker še vedno ne vemo točno kaj se je poškodovalo pri menjavi ležaja le niki napol logični izrazi uporabnice.
Ni vse res kar napišem
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia Pe nov 11, 2016 2:54 pm

Od Kie zastopstva sem dobila odgovor, da so kao na servisu ravnali strokovno!!!! Zagovarjajo se s sodnim izvedencem, ki sem ga poklicala sama, žal pa je mlel vodo na njihov mlin (očitno se poznajo).

Dragi moji, če si brez avta in probaš vse, kar sem jaz, pa sem še kar brez avta, na koncu ugotoviš, da me vse skupaj stane preveč denarja in živcev kot to, da končno avto dobim nazaj!!! Avto je končno pri mehaniku in upam, da bo ustrezno poskrbljeno zanj.

Mogoče se bo pa partnerju dalo ukvarjati še s kakšnimi mediji, jaz za to nisem preveč.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a čare Pe nov 11, 2016 2:55 pm

No vzamimo primer menjave zadnjih amortizerjev pri AR 147/156/GT kjer lahko zaradi zarustanega spodnjega šravfa uničiš še obe roki in vijak...To sem jaz človeku že preden sem šel delat povedal...V primeru Kie so neki konkretno zayebal,ker so bli ihtavi.
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia Pe nov 11, 2016 2:56 pm

abbe je napisal/-a:vsi smo kle lahko neki pametni,amapk do dolečenih zpletov vedno lahko pride in ni rečeno da gre za krivo mehanika pa da je nesposoben... sploh nevem kako lahko tko pišete tisti ki doma delate oz imate delavnice ači ste v njih zaposleni...
valda se je že nardilo da se kaj ni dalo uredit brez doadtnih posegov.in to poj na svoje stroške krijete,čeprav niste vi krivi?
ne trdim za primer v temi amapk govorim na splošno,ker še vedno ne vemo točno kaj se je poškodovalo pri menjavi ležaja le niki napol logični izrazi uporabnice.



Dragi moj, servisi imajo zavarovano dejavnost in se v takem primeru lahko obrnejo na zavarovalnico, ampak tu se pač niso...En ustrezen pooblaščen servis pač ne ravna tako.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a radar Pe nov 11, 2016 7:54 pm

zakaj ne bi popravila naslov teme.
npr. AH Trobec - težave pri popravilu desnega ležaja.

Bo google prej zaznal.

lp
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia Pe nov 11, 2016 8:16 pm

yashica je napisal/-a:Ze, že samo iz napisanega je moč razbrati, da je klic stranki sledil za tem, ko je do dodatne poškodbe in posledično višjih stroškov že prišlo (tolčenje, segrevanje).

oziroma je prišlo do poškodb še nekaterih drugih delov, ki jih bo potrebno zamenjati.


Polosovina, premnik...se sami od sebe fizično ne poškodujejo.


To je bilo ključno. Če bi me obvestili prej ok... pa me niso.
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia Pe nov 11, 2016 9:59 pm

V zagovor servisu pa vsaj to, da so se avto potrudili spraviti v prvoten položaj ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a pskoda So nov 12, 2016 8:31 am

Res katastrofa od servisa, da polomijo še druge stvari :roll:

Najbolj, da si ogledajo tole pri 6min in 45s - https://www.youtube.com/watch?v=fe_WtKIKlYA da ne bodo še naprej delali takih bedarij
Lp
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a coco66 So nov 12, 2016 9:08 am

Tako se ga tudi ne menjava,macola je tudi veselo pela
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a pskoda So nov 12, 2016 9:30 am

Ja samo ležaj je itak hin in ga ni škoda seveda pa je treba udarit z občutkom
Lp
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia So nov 12, 2016 9:38 am

Očitno sem res dobila en ekstremen primer Kie, tudi mehanik pravi, da ta ležaj ne gre kar tako dol, da je res korozija in da je servis popravil te dele (premnik) torej te poškodbe, ki so tam nastale...
Pravi še, da bo še poskušal, ampak da v najslabšem primeru me res čaka menjava teh delov (ceneje kot pri servisu). Se pravi sem kupila zanič avto in moj sklep je, da Kie ne kupim nikoli več!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a pskoda So nov 12, 2016 9:58 am

Stvari (govorim na splošno), ki so cenejše od drugih in opravljajo isto funkcijo so cenejše z razlogom.
Kia se je krepko podražila grede na predhodnje modele in po moje zaradi boljših materialov samo zdaj zaradi višje nabavne cene je dobila ogromno konkurence
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a sašo5 So nov 12, 2016 11:19 am

res čudno, da se ne oglasijo (pa 99%) vsi z branže več ali manj "lukajo" forum ....še tiste Veronike (ki mislim, da je bila S Kie) nič na spregled...

PS. kaj so to tisti Trobci, ki so že za časa juge Ople rihtali? Takrat vem, da so meli neki renome, samo tega je 30 let nazaj, ko sem parkrat bil z rešilcem (Omego) pri njih....
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov