Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Martin71
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So nov 12, 2016 9:52 pm

Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a Martin71 So nov 12, 2016 10:02 pm

Spoštovani,

Obračam se na vas , če mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom:
Konec avgusta letos sem kupil novo Octavio 1.6 TDI family. Super avto, lepo se vozi, ni čričkov, prostoren in maksimalno uporaben. Po kakšnem mesecu sem opazil dve zadevi:
- na havbi, odbijaču in prednjem delu blatnikov se pozna kar nekaj sledi kamenčkov čeprav se večinoma vozim po AC, pa tudi lokalne ceste, ki jih uporabljam so v solidnem stanju,
- opazil sem nenakomerno obarvanost vozila na notranji strani okvirja šipe na obojih prednjih vratih, na obeh "b" stebričkih in na pantu petih vrat.
O zadevi sem obvestil prodajalca - Avtoline Krško, kjer so bili izjemno korektni, odprli so delovni nalog, poslikali zadeve, poleg tega so izmerili debelino laka ki znaša na prednjem delu havbe 60 - 65 mikronov, na preostalem delu havbe pa 80 mikronov ali več.
Zadevo so posredovali področnemu vodji prodaje, kjer pa so odgovorili, da je ustrezna debelina laka od 50 - 350 mikronov ter da predlagajo, da se počaka do konca zime, da bomo videli kaj bo.
Osebno ne vem kaj naj čakam do konca zime, avto bo starejši, sledi udarcev kamenčkov bo še več, ostala bo neenakomerna obarvanost.
Moje mnenje je, da je avto slabo lakiran, da je slaba kvaliteta laka, da gre za stvarno napako in da sem upravičen do drugega vozila oziroma do vračila kupnine. Naj še povem, da ima moja žena dva meseca starejšega Rapida ki ima 5000 km več kot moja Octavia (trenutno ima 6000 km) in nima niti sledu o kakšnih poškodbah na laku (vozi se hitreje od mene in po slabših cestah). Kakšno je vaše mnenje, kaj naj storim?


Lep pozdrav,


Martin
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a čare So nov 12, 2016 10:12 pm

Tole bi pa rad videl.Če je res tako slabo barvano da se vidi ajde OK,če si pa ti z merilcem meril vsak cm havbe si pa pač bolan.Pa največ kamna se pobere po AC,ker pri 50 na uro pač ne leti po luftu.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a Gosic So nov 12, 2016 11:37 pm

Pa kaj si zmožen napisati človeku prijazen odgovor?! Saj ni ON meril debelino laka, ampak pooblaščena oseba (drugič vsaj preberi).
In sedaj še vprašanje: ali si človeku dejansko s tem odgovorom kaj pomagal?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne nov 13, 2016 12:00 am

Sledi kamenčkov niso težava oz. je čisto normalno glede na to da se voziš po AC. Pazi na varnostno razdaljo kolikor pač lahko.

Notranji stebrički in prtljažnik imajo že po navadi tovarniško manj barve ker niso izpostavljeni zunanjim vplivom in je ne potrebujejo toliko kot zunanji deli.

Bolj zaskrbljujoča je debelina barve. Pohvalno za Avtoline da so dejansko šli merit. 60-65 na enem delu in 80 po večini avta ni prav veliko. Normalna debelina barve naj bi bila nekje med 110-140. Je pa res le-ta odvisna in različna od proizvajalca do proizvajalca in količino barve nastavijo v tovarni sami. Za nanos poskrbijo roboti ki na isti način prebarvajo celotno serijo avtomobilov.

Zdej koliko je to stvarna napaka čist iskreno ne vem vendar pa če je Avtoline zainteresiran za menjavo avta, ga zamenjaj vendar računaj, da bo pri naslednjem (istem) avtu lahko napaka ista.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a sašo5 Ne nov 13, 2016 10:17 am

Gosic je napisal/-a:Pa kaj si zmožen napisati človeku prijazen odgovor?! Saj ni ON meril debelino laka, ampak pooblaščena oseba (drugič vsaj preberi).
In sedaj še vprašanje: ali si človeku dejansko s tem odgovorom kaj pomagal?

pa kaj mu če napisat??? :idea: tudi odgovor strokovnjaka je "cvetka" ampak tako je (50-350 mikr.) :lol: in skoraj ga ni avta dandanes, da ne bi bil "šekast" (vodna osnaova barv je "jeba") niti ni treba kamenčka, "grdo" ga pogledaš in že barva leti dol...
Martin71 je napisal/-a:poleg tega so izmerili debelino laka ki znaša na prednjem delu havbe 60 - 65 mikronov, na preostalem delu havbe pa 80 mikronov ali več.

moj A4 od 70-170 mikr. (najmanj sprednja in zadnja hauba, največ cela zadnja leva vrata)
npr: Punto evo, navadna rdeča kr soliden 110-140 kompleten
Martin71 je napisal/-a:Moje mnenje je, da je avto slabo lakiran, da je slaba kvaliteta laka, da gre za stvarno napako in da sem upravičen do drugega vozila oziroma do vračila kupnine.

:lol: :lol: :lol: optimist....ne sikiraj se. ma Avtoline svojo lakirnico (na srečo tudi odličnega ličarja) vse ti bodo spidenali u piko)
PS. je avto srebrn oz svetlejši?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a Ivan36 Ne nov 13, 2016 10:29 am

Torej od danes naprej pri novih Škodah Family obvezna meritev laka! Že v salonu oziroma pred podpisom prevzema vozila :shock: To je resen problem, ker bo pomladi še več pikasto :evil: Ali je tudi Rapid Family model ???
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a čare Ne nov 13, 2016 10:31 am

Ti Ivan si se sedaj najbrž odločil,da tudi Skode nikoli ne kupiš a ne.Še par takih pa bo zmanjkalo vozil za kupit.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a sašo5 Ne nov 13, 2016 10:35 am

Ivan36 je napisal/-a:Ali je tudi Rapid Family model ???

če ne bi bil površen, bi že v prvem postu prebral, da gre za Ocvtavio... :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a pskoda Ne nov 13, 2016 11:58 am

On je po moje mislil, če je pri Rapidu family isto kot pri Octaviji family isti problemi



Osebno sem sicer pri seatu doplačal samo za barvo malo manj kot 900eur in bi tudi rad nekje dobil merilec, da vidim kako je pri mojemu
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a emozul Ne nov 13, 2016 1:05 pm

To defenitivno ni stvarna napaka.

Če pa sam primerjam mojo astro z octavio, pa lahko rečem, da ima octavia mnogo boljšo barvo.
Jaz na tvojem mestu ne bi menjal, ker bolje verjetno ne boš dobil.
 
Martin71
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So nov 12, 2016 9:52 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a Martin71 To nov 15, 2016 11:48 am

Hvala za vse odgovore.

To, da sem izpostavil to zadevo verjetno izhaja iz dejstva, da sem prej vozil Volvo S60, ki sem ga prodal starega 12 let in ni bil skoraj nič "pošpikan". Razmišljam, da bi dal nekomu da mi naredi wrapping.
sašo5 je napisal/-a:PS. je avto srebrn oz svetlejši?
Avto je denim blue - svetlejši torej.


Lp,


Martin
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a Ivan36 To nov 15, 2016 12:28 pm

sašo5 je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:Ali je tudi Rapid Family model ???

če ne bi bil površen, bi že v prvem postu prebral, da gre za Ocvtavio... :roll:

Naj še povem, da [b]ima moja žena dva meseca starejšega Rapida ki ima 5000 km več kot moja Octavia[/b] (trenutno ima 6000 km) in nima niti sledu o kakšnih poškodbah na laku (vozi se hitreje od mene in po slabših cestah). Kakšno je vaše mnenje, kaj naj storim?


:mrgreen: :DDD
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a Ivan36 To nov 15, 2016 12:35 pm

čare je napisal/-a:Ti Ivan si se sedaj najbrž odločil,da tudi Skode nikoli ne kupiš a ne.Še par takih pa bo zmanjkalo vozil za kupit.

Imaš PRAV :lol: Trenutno ima sosed Škodo Superb! Pa smo skup ugotovili, da je prekleto MRTVIH kotov na A ter B stebričku plus nizka streha spredaj in posledično dolgo nizko prednje steklo! Ergonomija in poraba ter izdelava pa so na nivoju MBA! Trenutno se vozi k 277.000 km.
Tudi CLS je prenizek zame! Torej ga niti za 999 € ne bom kupil 8)
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a dask To nov 15, 2016 2:56 pm

Tole z lakom je po moje kar klasika, povsod. Že nanos v tovarni ni enakomeren, kaj vse se še dogaja z avtom, preden ga dobimo.... Ta vikend sem na hitro šel mimo Luke Koper, čist slučajno videl enega BMW-ja z odprtim prtljažnikom in enega z odprto šipo. Tako sta stala v nedeljo in včeraj še vedno. Pa mogoče v prejšnjih deževnih dneh tudi. Verjetno novemu lastniku ne bo nič jasno, ko bodo kakšni nosilci sedeža začel rjavet ali pa prtljažnik pod podlogo :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a honeybee So nov 19, 2016 12:46 am

Ni druge, barvo pol pa pobarvat na novo :mrgreen: :mrgreen:

PS: imel manjšo nesrečo z avtom (še ne pol leta star) in ti povem da ko so mi menjali in pobarvali zadnji del barva niti približno ni enaka...... zdaj vsake toliko pregledam avto.net da najdem v enaki barvi kot je moj in upam da je še tovarniška da del zamenjam.....
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a čare So nov 19, 2016 9:02 am

No odtenek barve bi pa jaz reklamiral sigurno.Ajde če je to nek star avto klinc gleda ampak pri neke mskoraj novem pa žal ne bo šlo skoz.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a For So nov 19, 2016 11:51 am

emozul je napisal/-a:To defenitivno ni stvarna napaka.

Če pa sam primerjam mojo astro z octavio, pa lahko rečem, da ima octavia mnogo boljšo barvo.
Jaz na tvojem mestu ne bi menjal, ker bolje verjetno ne boš dobil.

Ja....očitno da so te razlike med znamkam že "serijsko"
Sem zadnjič bil prav šokiran ko sem videl emozulevo Astro. Podobno stara avtomobila, enake relacije in mislim da ima manj kilometrov ... pri njem pokrov motorja čist popikan od kamenčkov. Pri mojem 308 pa ni videti nič takega. Enepar močnejših udarcev....pa še to ni videt temne barve.
Enako se spomnim moje Astre pred leti ....podobno je bilo.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a Ivan36 So nov 19, 2016 12:45 pm

Glede barve imajo tle gor v Cerkno enega rdečega Leon letnik 12 ali 13 pa so odbijači temno rdeči karoserija pa vsaj 2 odtenka svetlejša rdeča 8) Ali je bil dodatno rihtan ne vem je pa smešno za videti :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a pskoda So nov 19, 2016 2:12 pm

Če kamenčki letijo po prednjem delu avta ni barve oz laka, da bi preživel brez posledic.
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Stvarna napaka_slabo tovarniško lakiranje

Napisal/-a emozul So nov 19, 2016 3:44 pm

Nimaš prav, so ogromne razlike.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov