Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
georges
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: Po maj 05, 2003 4:41 pm
Kraj: krško

Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a georges So sep 09, 2023 3:01 pm

Pozdrav

Konec zime sem prodal avto star 12 let.
Vse super in ok sedaj je pa kupec opazil, da je glavni zadnji most podvozja rjav in da ga treba komplet zamenjati, ker ma luknje in ne bo slo cez tehnicni. Pise mi, da bom mogel jaz poravnati stroske materiala. Sam tega nisem opazil niti pricakoval da je tako hudo.

Kaj se da narediti okoli tega?
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a HitriZajcek So sep 09, 2023 4:03 pm

georges je napisal/-a:Pozdrav

Konec zime sem prodal avto star 12 let.
Vse super in ok sedaj je pa kupec opazil, da je glavni zadnji most podvozja rjav in da ga treba komplet zamenjati, ker ma luknje in ne bo slo cez tehnicni. Pise mi, da bom mogel jaz poravnati stroske materiala. Sam tega nisem opazil niti pricakoval da je tako hudo.

Kaj se da narediti okoli tega?

Kaj sta pa napisala v pogodbo? (videno-kupljeno)

Pa dvomim da je sel cez tehnicni brez kakrsnihkoli lukenj/rje pol leta preden si ga prodal, zdaj je pa kar naenkrat cisto prerjavet :roll:
 
georges
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: Po maj 05, 2003 4:41 pm
Kraj: krško

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a georges So sep 09, 2023 5:07 pm

HitriZajcek je napisal/-a:
georges je napisal/-a:Pozdrav

Konec zime sem prodal avto star 12 let.
Vse super in ok sedaj je pa kupec opazil, da je glavni zadnji most podvozja rjav in da ga treba komplet zamenjati, ker ma luknje in ne bo slo cez tehnicni. Pise mi, da bom mogel jaz poravnati stroske materiala. Sam tega nisem opazil niti pricakoval da je tako hudo.

Kaj se da narediti okoli tega?

Kaj sta pa napisala v pogodbo? (videno-kupljeno)

Pa dvomim da je sel cez tehnicni brez kakrsnihkoli lukenj/rje pol leta preden si ga prodal, zdaj je pa kar naenkrat cisto prerjavet :roll:


Saj je lezal pod avtom pa ni nic komentiral.
Videno kupljeno je brez pomena. Drugace je bilo napisano ja. Vseeno se lahko sklicujes na stvarno napako. Samo napaka ni bila skrita, kot ce bi nekaj ropotalo v motorju.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a boštjan_01 So sep 09, 2023 5:44 pm

Vidva pacienta, je možno brez citiranja. Ali imate kaj splošne razglednosti?
Če nisi preprodajalec in je minilo neč kot 6 mesecev, je konec prijave za stvarno napako. Oz. če ti ne bo dal miru, lahko ti njega prijaviš policiji.
Stvarno napako razumem nekaj kar ni vidno pri nakupu vozila motor, menjalnik, zavore, ... Zadnji most dvomim da spada pod stvarno napako.

Veliko je odvisno kaj si napisal v oglas. Če se lažeš in recimo napišeš "avto je kot nov", si sam sebe porinil globoko v drek.
Poišči si pravni nasvet. Kakšna je sploh vrednost popravila?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a danci1973 So sep 09, 2023 5:47 pm

https://www.informiran.si/portal.aspx?content=avtomobil-stvarna-napaka

Cel članek preberite na zgornjem linku...

Kaj lahko stori kupec avtomobila v tem primeru?

V primeru, da gre za stvarno ali skrito napako, mora kupec o tem obvestiti prodajalca.

V primeru stvarne napake mora kupec prodajalca obvestiti v roku 8. dni po podpisu pogodbe.

V primeru skrite napake mora kupec prodajalca obvestiti v roku 8. dni po ugotovitvi skrite napake, najkasneje pa v roku 6. mesecev, ko mu je bil avtomobil izročen.


Če je od prodaje več kot 6 mesecev, kupec nima več kaj gnjavit.

Po drugi strani pa rjav most po moje ni 'skrita' napaka, ker jo je mogoče opaziti z 'običajnim' pregledom avtomobila, tako da tudi če 6 mesecev še ni minilo, nima kaj. Je pa res, da se lahko mnenja malce krešejo glede definicije 'običajnega' pregleda...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1070
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a D12J12 So sep 09, 2023 8:05 pm

Če je zakon na tvoji strani bi jaz dal čisto mir, naj kliče policijo ali pa toži, opekel se bo sam. Roke, mostovi oz. na kratko deli podvozja so potrošni material, tako da o kakšni stvarni, skriti napaki je sploh govora? Ko si bil ti lastnik si ga lahko registriral, če ga pa on ne more je pa to njegov problem.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a HitriZajcek Ne sep 10, 2023 11:09 am

boštjan_01 je napisal/-a:Vidva pacienta, je možno brez citiranja. Ali imate kaj splošne razglednosti?

Se opravičujem za citiranje predhodnega sporočila, nisem opazil da sem pritisnil napačen gumb, sicer tega ne počnem.

Misliš, da bi na to lahko opozoril tudi brez zmerjanja in nesramnosti ali drugače kakor zadnji klošar dejansko nisi sposoben komunicirati? Opažam, da je to pri tebi precej pogosto; vsekakor pogostejše, kot moje citiranje predhodnega sporočila.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a boštjan_01 Ne sep 10, 2023 12:20 pm

Napisal sem v dveh delih. Prvi del se nanaša na vaju dva, drugi del je bolj splošen in je vprašaj na koncu.
Ljudje so različno vzgojeni in dojemljivi. Nekaterim je dovolj beseda ali dve, drugi potrebujejo brco v rit. Sto ludi, sto čudi.

Lahko bi se poučil kaj je zmerjanje, nesramnost, ... Poznam nekaj brezdomcev (klošarjev), znajo komunicirat. Marsikateri si ni sam kriv, da je pristal kjer je. Ni jih potrebno poniževat, ali jih imeti za manjvredne.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a HitriZajcek Ne sep 10, 2023 2:16 pm

edit mod
A se lahko vrneš na pomoč avtorju posta?
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Kupec zahteva povracilo stroskov

Napisal/-a clio05 Po sep 11, 2023 10:53 am

Ne to ni stvarna napaka in avto je že 12 let star, kupil je avto sedaj ga naj vzdržuje naprej....a so hotel kupit avto ki jim bo brez vlaganja deloval še leta.... :lol:
Folku gre dvomasni vztrajnik in turbina strošek 1500 evrov pa zamenjajo in vozjo dalje....enmu se že pokvar al orginalnem lastniku al pa novemu kupcu.

Tko da dokler te kaj vprašajo kupci po nakupu je OK, ko pa začnejo izsiljevat sam blokiraj sms, klice. Če pa te pride domov, pa takoj pokličte policijo :!: .
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov