Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a _furby_ Pe nov 12, 2010 11:16 pm

kaj priblizno bi napisal v pritozbi?

in dvomim da se ti splaca, kr na koncu bos placal se polno kazen in ne polovicke.
turbo inside
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a sasocar123 Pe nov 12, 2010 11:52 pm

hm ja saj to nevem .. Drugače pa pozdravljen ankaran hehe ;) .. Ker nekaj sem slišal da se v takem primeru lahko napiše pritožba, pa sem rekel da najprej malo po forumu povprašam, če se je kdo že srečal s podobnim primerom ..

Lp, Sašo
 
Uporabniški avatar
chevrolet
Novinec
 
Prispevkov: 131
Pridružen: Po okt 27, 2003 7:41 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a chevrolet Ne dec 19, 2010 10:11 am

Men se je z zaključka zgodilo tole:

4 osebe se peljemo, na dolgi ravnini v naselju na koncu opazimo policijsko vozilo. Zapeljem na en dovoz od hiše. Stopim iz avta in grem malo od avta, torej ene 5m. V tem času je bil že policijski avto pri meni, se ustavi na cesti in vklopi vse 4 smernike. Policijsta k meni, vozniško prometno. Pokažem.

Ste kaj spili, odgovorim da sem dva piva.
Boste stopili z nama.

Grem in pokaže 0,44. Glede na pogovor sem podpisal preizkus alkoholizma, zapisnik o prekršku pa ne, ker se smatram kot pešec in ne kot voznik.

Ali me lahko kaznujejo, da sem prej vozil avto, v trenutku ko pa so me ustavili pa sem bil kot pešen na pločniku zraven vozila?

Kaj lahko storim?
Hvala.
Slika
Chevy V8 - TAUBI - TEAM TWINGO
 
smblo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr jun 17, 2009 9:50 am
Kraj: Ljubljana

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a smblo Sr dec 22, 2010 1:40 pm

Bi rekel, da ne. Mislim, kazen boš že dobil, ampak se pritoži (če gre za kazen, ker bi naj vozil pod vplivom alkohola). Odvisno je pred dovozom katere hiše si bil-če je hiša tvoja ali od kakšnega znanca, potem napiši v prtižbo, da si ustavil sam in da se je policija pripeljala za tabo, ko si že stopil iz avta in bil v hiši oz. pri hiši in si še tam popil nekaj, ker nisi več imel namena vozit-pa maš priče v avtu in tistega kolega od katerega je hiša. Napiši, da je vzročna zveza med tvojo prekinjena s tem, ko si bil že nekaj časa izven vozila.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a mropc Če apr 28, 2011 2:02 am

fantje pozdravljeni. danes ponoči so me ustavili policisti.
peljal sem se skozi vas, nato sem se ustavil. avto sem parkeral pred neko hišo na dvorišče, ugasnil avto ter čakal da se malo zbrihtam. nakar čez minuto pridejo policisti, ter me z lučkami zaparkera.pride do mene in me poupraša za vozniško ter prometno. nato mi je dal alkotest ki je pokazal 0.06 . sedaj me pa zanima, po kateri logiki da lahko policist meni pihati, če je avto ugasnjen na dvorišču, jaz pa sedim za volanom, in čakam da se malo zbrihtam.

ps: škoda mi je dati teh 150e ker me je policaj ustavil na dvorišču neke stare hiše. podpisal nisem nič razn to da se strinjam z alkoholizeranjosto.



lepo prosim za konkretne odgovore
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a domen90 Če apr 28, 2011 10:25 am

Napiši še zakaj te je kaznoval (kateri člen katerega zakona naj bi ti kršil).
Slika
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a mropc Če apr 28, 2011 10:41 am

zvcp člen 130 odstavek 3 točka a

kazen pa je 150e in 3 kaznske točke( 75 polovička )
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Matey_ Če apr 28, 2011 11:20 am

Če sta te policista vidla ko si vozu pol ti lohk napišejo kazen.
Če te pa niso vidli kako si parkiru avto pred hišo oz. ko si vozu pol ti pa ne morjo napisat kazni.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a mropc Če apr 28, 2011 11:31 am

Matey_ je napisal/-a:Če sta te policista vidla ko si vozu pol ti lohk napišejo kazen.
Če te pa niso vidli kako si parkiru avto pred hišo oz. ko si vozu pol ti pa ne morjo napisat kazni.

LP
Matej


vidla sta me 15 minut prej ko sta se mimo mene peljala. ter potem ko sta vozila kakih 700-800metrov za mano, ter me ustavila ko sem jaz imel avto ugasnjen , luči ugasnjene, odpet, nameraval pa sem zapustiti avto da se malo nadiham svežega zraka.
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Steinkauz Če apr 28, 2011 11:50 am

Ja lol. Če sta za tabo vozila pomen, da sta te vidla vozit.
Mislm en folk je tut :lol:
No vozi, ko piješ pa ne bo problemov
 
Uporabniški avatar
CheFF
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Ne nov 08, 2009 10:23 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a CheFF Če jul 28, 2011 11:55 am

Dobil sem kazen (400€), ker sem imel gume po robu skoraj do konca pobrane, na sredini še je bilo dovolj profila.

Je kakšna šansa, da se rešim kazni?
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a zundapp Če jul 28, 2011 12:03 pm

Seveda, samo dokazat moraš, da se voziš samo po sredini gume in ne po robu :roll:
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Courage™ Če jul 28, 2011 1:26 pm

:cry
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a uros11 Če jul 28, 2011 2:21 pm

Če je avto ugasnjeni, ti ne smejo meriti alkoholiziranosti.
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a Symon Če jul 28, 2011 3:06 pm

uros11 je napisal/-a:Če je avto ugasnjeni, ti ne smejo meriti alkoholiziranosti.

A ni tako, da zdaj že pešca lahko oglobijo, če napiha? oops
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a oorosh Če jul 28, 2011 3:45 pm

Symon je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Če je avto ugasnjeni, ti ne smejo meriti alkoholiziranosti.

A ni tako, da zdaj že pešca lahko oglobijo, če napiha? oops


Če naredi prekršek oz. ogroža sebe ter ostale udeležence v prometu, potem lahko piha in posledično dobi kazen.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a MRV Pe jul 29, 2011 2:09 pm

to ste pa zares smešni. avto parkiran, ti 5m od avta in policaj te vpraša za voniško in prometno. kaj mu jo sploh daješ?? kaj greste sploh delat alkotest če pa si pešec!! sej pijan si lahko! nasldejič mu dejte pod nos samo osebno izkaznico. če hoče še prometno ga vprašaš zakaj. če ti reče kakšen izgovor v stilu da si vozil mu je sploh ne bi dal! dejti si že 1x v glavo da policaj je malo več kot vi in če vi poznate zakone ste na istem!

mene so pregledali na počivališču lom. bil sem parkiran in se pridno mastil (za volanom). stopila sta do mene 2 kriminalista in sta videla da ... Ko so pogledali dokumente sta me vprašala če sem tak vozil. in jaz, ne. oni: kdo pa je vozil? jaz: prijatelj. Oni: kje pa je? jaz: tam nekje v šumo je skočil. pa pazite, grozili so mi z odvzemom izpita itd. začela sta me gnjavit tudi za homologacijo katero jim nisem izročil! na koncu so se postavili za kamjon in čakala da sem se premaknil. jaz sem pa imel čas in sm kr zaspal v avtu dokler se niso odstranili.

to da vas je videl vozit je premalo! na sodišču velja samo posnetek ali slika (alkotest). še en glup primer: če vas provida snema na AC in ste prehitri, vi greste ven iz avtoceste še preden vas ustavi, on vam ne sme dat kazni! zakaj je tako pa vprašajte kretena ki je pisal zakone. zakoni ščitijo in ne ščitijo. poznat jih moraš in povezovat pa vas pustijo na miru!
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a _furby_ Pe jul 29, 2011 7:37 pm

MRV je napisal/-a:še en glup primer: če vas provida snema na AC in ste prehitri, vi greste ven iz avtoceste še preden vas ustavi, on vam ne sme dat kazni! zakaj je tako pa vprašajte kretena ki je pisal zakone. zakoni ščitijo in ne ščitijo. poznat jih moraš in povezovat pa vas pustijo na miru!


in to pise v kerem zakonu :?:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a MRV Po avg 01, 2011 11:47 am

se ti zdi da sem pravnik? najdi si ga če ga rabiš.
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Re: PRITOŽBA ZOPER POLICIJO

Napisal/-a DragonForce Po avg 01, 2011 11:58 am

_furby_ je napisal/-a:
MRV je napisal/-a:še en glup primer: če vas provida snema na AC in ste prehitri, vi greste ven iz avtoceste še preden vas ustavi, on vam ne sme dat kazni! zakaj je tako pa vprašajte kretena ki je pisal zakone. zakoni ščitijo in ne ščitijo. poznat jih moraš in povezovat pa vas pustijo na miru!


in to pise v kerem zakonu :?:



Ah pa kaj še :?

Če je prava provida, te je tudi posnel in ima dokaz, da si šel čez omejitev. Kot da ima provida funkcijo samo na avtocesti.

Pred parimi leti so očeta ustavili na regionalni cesti. Avto je bil temno siv civilni Volvo S80, v maski je imel 2 modre luči in zadaj na polici ekran, kjer ti napiše policija in opremljen je bil s kamero. Nekaj časa so vozili za njim in ga potem ustavili in mu pokazali, kolikokrat je sekal polno črto. Odnesel je takrat samo z opozorilom.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov