Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
chino
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Po apr 04, 2005 1:52 pm

Pritožba zoper plačilni nalog policije

Napisal/-a chino To apr 05, 2005 8:47 am

Pred časom me je prvič po novem letu (nov zakon o CPP) ustavil policist. Po nekajminutnem pregovarjanju in prepričevanju sem dobil kazen, ker (po njegovo) nisem uporabljal varnostnega pasu. To je pa izgledalo tako: iz ene trgovine sem se peljal do druge, na razdalji približno 300 m. Ko sem zapeljal iz parkirišča sem za ovinkom zagledal kontrolo in se pripel, to je bilo približno 100 m pred policistom. On me seveda ustavi in zatrjuje, da nisem bil pripet, oz. da sem se pripel, ko sem njega zagledal, kar je seveda do neke mere res.
Drugače s tem nimam težav in se večinoma držim prometnih predpisov, ampak sedaj sem odločen, da kazni ne bom plačal, oz. bom vložil ugovor / pritožbo (zahtevo za sodno varstvo po novem).
Zanima me, če ima kdo s tem izkušnje po novem zakonu, saj sem se po starem parkrat pritožil na podobne plačilne naloge (pas, luči, mobitel) in vedno uspel - stvar je pač zastarala! Kaj naj napišem v svoj zagovor in ali imam kakšne šanse, da uspem, oziroma da odgovorni odločijo meni v prid?
Pa tukaj se ne gre za višino kazni (10 k v 8-ih dneh), ker mi to ne predstavlja večjega problema, ampak za princip.
Hvala za odgovore!
 
DJ Dry Visage
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: So dec 13, 2003 10:24 pm

Napisal/-a DJ Dry Visage To apr 05, 2005 9:12 am

Kak pincip. Če se ti gre za principe pol plači denarno kazen za prekršek ki si ga JAVNO priznal.
 
chino
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Po apr 04, 2005 1:52 pm

Napisal/-a chino To apr 05, 2005 9:25 am

Priznal sem le to, da sem varnostni pas začel uporabljati, ko sem zapeljal iz parkirnega prostora in ne še preden sem naredil 10 m z avtomobilom. Pa ni bistvo mojega sporočila v tem, ali sem varnostni pas pravilno in pravočasno uporabil, temveč v tem, ali se mi splača pritožiti in reagirati na zelo nesramen in visok policistov odnos po zaustavitvi in v njegovo brezpogojno prepričanje v svoj prav. Poleg tega zelo dvomim, da je lahko g. miličnik videl več kot 100 metrov v daljavo, kaj jaz počnem v avtomobilu, oz. da je opazil mojo kretno roke, ko sem se pač pripel. Mislim, da je to lahko le predvideval...
 
Uporabniški avatar
stealth
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Če feb 10, 2005 8:02 pm

Napisal/-a stealth To apr 05, 2005 10:20 am

chino: po novem je g. miličnik g. policaj in prav gotovo ne boš nič dosegel, razen če si imel kake priče v avtu. Sej vem kako banalna je taka stvar sam eni policaji se držijo zakonov k pjanc plota...dokler so v službi :lol:
Plači zdaj, če ne boš v končni fazi plačal še 2x več.
Dodge Stealth Twinturbo AWD
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide To apr 05, 2005 11:39 am

chino je napisal/-a:Priznal sem le to, da sem varnostni pas začel uporabljati, ko sem zapeljal iz parkirnega prostora in ne še preden sem naredil 10 m z avtomobilom. Pa ni bistvo mojega sporočila v tem, ali sem varnostni pas pravilno in pravočasno uporabil, temveč v tem, ali se mi splača pritožiti in reagirati na zelo nesramen in visok policistov odnos po zaustavitvi in v njegovo brezpogojno prepričanje v svoj prav. Poleg tega zelo dvomim, da je lahko g. miličnik videl več kot 100 metrov v daljavo, kaj jaz počnem v avtomobilu, oz. da je opazil mojo kretno roke, ko sem se pač pripel. Mislim, da je to lahko le predvideval...


Saj v tem primeru je imel prav...tak da ni čudno da je bil brezpogojno prepričan :lol:
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER To apr 05, 2005 7:00 pm

Po mojem pritožba ne bo utemeljena ker je zakon v 83. čl. glede uporabe varnostnega pasu jasen: "Med vožnjo morajo biti voznik in potniki v motornem vozilu, na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripeti na način, ki ga je predvidel proizvajalec."
Torej se more voznik in potniki pripeti preden začne voziti motorno vozilo.
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov