Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Neplačana kazen, Kaj sledi !

Napisal/-a sonček Sr nov 02, 2005 2:22 pm

Pozdravljeni
Prosil bi vas, če lahko pomagate mojm bratu glede kazni, ki jo je dobil pol leta nazaj, ker je napihal več kot ena promila alkota v krvi. Po nekaj tednih je dobil razložitev kok je napihal,kazen in kje se mora zglasit na sodišču takrat je tudi rekel da ne bo šel na sodišče po nekaj mesecih se spet prikaže da mora poravnat kazen(55 000 sit) to je bilo še med tastarim zakonom. In sedaj je rekel da ne bo plačal.
Kaj mislite da mu bodo naredil(a možno rubt)............

Hvala za odgovore.
 
VET
Novinec
 
Prispevkov: 411
Pridružen: To okt 05, 2004 1:03 am
Kraj: LJ

Napisal/-a VET Sr nov 02, 2005 2:39 pm

abolicija starega zakona ne pride v poštev ker je šlo za težji prekršek .... bo treba plačat :!:

odločba za plačilo bo predana davkariji ki se usede na plačo al pa pošljejo rubežnika
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Sr nov 02, 2005 3:54 pm

Ja pa če je bil vabljen na sodniško obravnavo in ni prišel, ga bodo prišli prisilno privedit na obravnavo.
Z državo ni zajebancije. Vse bo treba plačat..
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Sr nov 02, 2005 5:28 pm

Sh3bO je napisal/-a:Ja pa če je bil vabljen na sodniško obravnavo in ni prišel, ga bodo prišli prisilno privedit na obravnavo.
Z državo ni zajebancije. Vse bo treba plačat..


Jest mu govorim da naj plača ker res ni zajebancije z državo. Sam mu ne bodo nič mogl rubt ker imam kmetijo(zelo veliko) in je vse to še od očeta.
Za sodišče je to blo že ene par mesecev tako da ni šel.

Še kakšen predlog da mu povem.

Hvala vsem za odg.
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Sr nov 02, 2005 5:30 pm

Pri prekrških je nekoliko drugače in prisilno privedejo le v redkih primerih. Če si vabljen se splača it tja, ker ti lahko kazen celo odpustijo če dovolj "jamraš" :lol:

Ker ni šel tja, je pač sodnik odločil v zadevi s pomočjo dokazov, ki mu jih je posredovala policija. Če je kazen že pravnomočna, torej, da pritožba nanjo ni več možna bo kazen poslana na DURS v izvršitev. Naj raje plača, ker so zakonite zamudne obresti precej drage
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Napisal/-a dj_em Sr nov 02, 2005 5:35 pm

ja en je namest 5 jurojv po 3-eh letih plaču skor 400.000 al kako je že blo :shock:
tko da ni heca ;)
 
seicento
Novinec
 
Prispevkov: 419
Pridružen: Če apr 15, 2004 6:25 pm
Kraj: mb

Napisal/-a seicento Sr nov 02, 2005 5:51 pm

z bratom sva bila tako pametna kaj pa mi morejo

na koncu sva midva kratko odnesla

on 1.000.000 sit vse kazni

jaz pa okrog 300.000

tak da raje naj plača

PS. če ne verjamete se pa pozanimajte pri tistih ki naju poznaju.

ajd pa lep večer
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Ne maj 16, 2010 10:53 pm

zanima me ena stvar. pred skoraj mesecem in pol sem dobil kazen ker nisem imel dokumentov 40€ /20 € polovička. avto sem prodal in z njim je odšla neplačana položnica in plačilni nalog, tako da še sedaj nisem plačal zadeve. Zanima me če pride kak "upomin" ali kaj podobnega še ali kaj naj zdaj naredim da plačam zadevo ?
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Po maj 17, 2010 1:16 am

ti bojo ze z davcne poslali novo poloznico, da moras placat. samo pocakaj. in ce je ne bos se ti bojo na racun parkirali :lol:
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po maj 17, 2010 1:21 am

no samo da bo še ena položnica ista.
1kazen sem dobil ko sem naredil izpit 2leti in pol nazaj in sem namesto 120€ nakazal 20€ (najnižjo možno kazen oz. polovičko) pa nisem dobil nikoli položnice, isto sem naredil še parkrat in nikoli ni nič prišlo pa je že od vseh več kot 2 leti preteklo.

Zdaj pa sem res prodal položnico z avtom vred tak da upam da še pride ena domov.
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Po maj 17, 2010 1:26 am

mi smo placali polovicko, ampak 2 dni prepozno. smo pol cez par mescou dobili, da nismo poravnali in ne vem kaj se vse. in na racunu je bla se una druga polovicka za placat. to je to.

za uno prej pa zgleda da si mel res sreco :lol:
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po maj 17, 2010 1:30 am

no upam da ne rata kak velik znesek iz teh 40€ kot me strašijo, bom poročal kaj bo če bo kaj nastalo iz tega
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po maj 17, 2010 7:42 am

dejcc je napisal/-a:Zdaj pa sem res prodal položnico z avtom vred tak da upam da še pride ena domov.


tokrat bo prišla malo drugačna položnica in ta bo poslana z strani durs-a...
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Misak Po maj 17, 2010 9:24 am

40€ plus stroški davčne izterjave v višini malenkost čez 20 €
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Neplačana kazen, Kaj sledi !

Napisal/-a crxdelsol Ne avg 17, 2014 7:04 pm

adis je napisal/-a:
dejcc je napisal/-a:Zdaj pa sem res prodal položnico z avtom vred tak da upam da še pride ena domov.




tokrat bo prišla malo drugačna položnica in ta bo poslana z strani durs-a...


Širiš krivo vero, sedaj sem se malo "igral" z temi kaznimi in lahko točno napišem kako je.

Za tole ko sem spraševal sem dobil položnico dursa in je bila čisto ista kot od redarstva, tudi nisem plačal in dobil še en upomin pred izterjavo, spet do centa isti 40,00€. -zadevo sem zavlekel skoraj za leto dni

Potem sem dobil kazen 120€/60€ od policije in isto nisem plačal, čez približno 3-6 mesecev dobiš domov opomin iz Ministrstva za finance isto položnico kot je kazen torej 120€, ki naj bi jo moral plačati v 8dneh. To sem potem plačal. - to sem zavlekel preko pol leta

Sedaj imam spet kazen 120€/60 polovička, tudi opomina od Ministrstva za finance nisem plačal pač ker nisem bil uradno nikjer zaposlen so se mi vsedli na račun in imam plačat 140,88€ torej skoraj 21€ stane "rubež" na računu...no pa sem potem plačal v enkratnem znesku ker mi ni bilo kul da bi mi cukali iz banke nekaj nenapovedano. Zraven še je bilo par € stroškov banke. -tudi to se je zavleklo skoraj 8 mesecev

Ponavadi smo slovenci ovce in plačujemo vse povprek, stroški opomina nesmejo presegat dejanskih stroškov ki nastanejo z izdajenjem le tega, tako sem tudi od simobila ko sem vedno plačeval opomine in so mi zaračunali okoli 2€ za vsak opomin dobil odobreno pritožbo za par let nazaj in že skoraj pol leta govorim na njihove stroške-odobrili so mi pritožbo in sešteli vse stroške ki sem jih plačal + prišteli obresti. Pošteno? pošteno!

Tak da najceneje je seveda vozit po predpisih, drugače pa če bi si rad kdo za pol leta ali leto podaljšal rok plačila lahko to naredi skoraj zastonj-ob velikih kaznih se bolj splača narest tak kot pa če nimaš od kje vzet vzet kredit ker so stroški manjši.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov