Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH Ne avg 31, 2003 12:09 pm

A mislite da ce bi se na pritožbo napisal da nisem opravil mature zaradi tega ker nisem moral naprej a bi mogoce to sodisce preverlo?????
Koliko pa imam casa da napisem pritožbo????
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Ne avg 31, 2003 12:15 pm

ko sem jaz dobil odločbo (da sem kriv :twisted: ) sem od tistega dne imel še osem dni za pritožbo. preden sem to dobil (sepravi odlok o kazni) je trajalo cca 5 mesecev :?
časa za pripravo mislim,da imaš dovolj,mislim pa,da ti mature za izgovor ne bi nikoli upoštevali...those people have no harts...those people are cold :twisted:
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Ne avg 31, 2003 12:15 pm

če malo pogledamo realno: polno črto si prevozil, pasa nisi imel, za gume ne vem kak more bit. se pravi da si naredil dva prekrška zagotovo.
ponavadi če se lepo obnašaš do policistov se oni do tebe tudi, razen če so kaki pederaši.

ima te pravico ustavit pa četudi imaš maturo. poskusi napisat pritožbo ker baje naj bi tiste zadeve zastarale
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Ne avg 31, 2003 12:46 pm

Ja, men se tut zdi da bi blo pametno da napišeš pritožbo.

Glej realno: če zastarajo posilstva in umori, mislm da bi mogl tut ti prekrški.

Ma pa MGsax prou. Če si ti prjazn do policaja, je tut on do tebe. No to je blo pr men v vseh 14h primerih, ko je šlo za kkšne malenkosti. Enkrat sm sicr dubu kazn, zaradi telefoniranja med vožnjo... drgač pa ni blo panike. Razn enkrat, ke me je en pederaš ustavu, pa mi začel neki težit. Od tega kdo me je nauču vozt, pa kdo je moj fotr, pa take kurbarije. Pol je nekej pametvou o prometu, dokler ni pršu še drug zravn, tko velk 150:), sicr pa tut ta ke je težil ni bil nekej večji. No na koncu sm odšu brez kazni, ker naj bi prevozu rumeno. ČEPROU JE ŠE ZELENA ŽMIGALA! Ni pa dost manjkalo da bi stopu vn pa da bi se stoukl.
 
Uporabniški avatar
deo
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To maj 20, 2003 6:30 pm

Napisal/-a deo Ne avg 31, 2003 3:11 pm

Žal so vsi trije prekrški očitni prekrkški; prehitevati se ne sme čez polno črto in za prehitevanje se šteje kadar je prehitevano vozilo v gibanju - se pravi npr. traktor ali avto... se lahko giblje z 1km/h pa ga ne smeš prehiteti preko polne črte (ZAKON!), če pa stoji pa se šteje kot vožnja mimo in lahko greš čez polno črto. Glede gum tudi v zakonu piše zimske oz. letne na vseh štirih pnevmatikah in ne mešano, pa dimenzije tudi enake na vseh štirih oz. lakho na oseh drugačne če proizvajalec tako predvidel. Glede pasa pa tudi.

Moje mnenje: glede pritožbe katero obvezno napiši, napiši za traktor, da je oviral promet, ti pa da si ga lahko varno prehitel kakor tudi vsi drugi avti pred in za tabo(nekateri so že dobili pritožbo glede tega odobreno), za gume se zgovori da si mel gumidefekt, za pas pa da si ga imel pripetega in si si ga odpel čez čas ko te je zadrževal policist.

Še to, v tvojem primeru sta po moje bila škifa velika PESA, pa dosti sreče.
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Ne avg 31, 2003 3:23 pm

Omelo je napisal/-a:Glej realno: če zastarajo posilstva in umori, mislm da bi mogl tut ti prekrški.

umor ne zastara... :wink:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Ne avg 31, 2003 4:41 pm

dej človeku mal upanja :D

No sej to sm sm tko napisou... mislm da neb smelo bit problemou.
 
frza
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To jun 10, 2003 5:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a frza Ne avg 31, 2003 5:09 pm

Aja čist vmes :D posilstva tut ne zastarajo, sej se smatra za težji prekršek kar tut je!
 
Mean Machine
Novinec
 
Prispevkov: 157
Pridružen: Po avg 11, 2003 6:41 pm

Napisal/-a Mean Machine Ne avg 31, 2003 7:43 pm

Ne vem če pritožbe res zastarajo????
moj frend se je prpelu z obvoznice v Črnuče pa so ga na radal dobil k je pelu 70- no napisu je pritožbo da tam ni znaka za omejitev (misl da se ga res ne vid) pa so mu jo zavrnil- pa je pisu pritožbo na pritožbo- spet zavrnil- pol je pa s tretjo pritožbo zamudu 8 dnevni rok in je (mislm da so bli eni 3 mesci od prekrška) dobil za plačat čez 40k k so bli še vsi stroški prišteti.
Tko da ne vem če res zastarajo- al je mel pa glih on to 'srečo' da so se na njega usedel???? :?
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH Ne avg 31, 2003 8:05 pm

A res ni nobenga da bi mi lahka napisu kak naj napisem pritožbo pa na kaj moram pazit in kaj vse moprm poslat,....
 
M dreamer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To jul 29, 2003 8:49 am

Napisal/-a M dreamer Po sep 01, 2003 12:02 pm

Jest vem samo tolk da gre za binarnost postopka. Po pravilniku ti lahko napiše kazen za nepravilno prehitevanje, saj te je s tem namenom zaustavil. kar se tiče varnostnega pasu, ti lahko napiše kazen ne glede na delovni nalog. Rešitev ti je, če niso opravljali kontrole prometa. V tem primeru ti lahko da kazen za gume, za vsako žarnico ter tudi za prvo pomoč, itd. Mislim pa, da ti v vsakem primeru ena kazen gre. Če te je ustavil zaradi kontrole prometa, ti ne sme napisati kazni za prekršek. Če so imeli radar in so opazili nepravilno prehitevanje, ti ne smejo opravljati pregleda vozila. Po domače, policaj te mora (po pravilniku ustaviti za vsako stvar posebej, sam tega nobeden ne upošteva in ko te ustav, te j**e do konca.) Svetujem ti, da napišeš da si zaradi poškodbe litega platišča ter s tem povezanega popravila ostal brez le-tega za 3 dni, v tem času pa si nadel rezervno gumo. Zaradi večje varnosti ter predpisa o identičnih pnevmatikah na isti osi si samoiniciativno zamenjal tudi drugo platišče z zimsko pnevmatiko, zaradi tvojega upoštevanja zakonskih predpisov pa si prejel kazen za neidentično vrsto pnevmatike (zimska-letna). Prosiš za upoštevanje zgoraj navedenih argumentov ter tvojo željo po upoštevanju prometnih predpisov s tem, da si imel enake pnevmatike na isti osi (kot je zahtevano)
V pričakovanju razumne rešitve tega postopka vas lepo pozdravjam.
s spoštovanjem, Punto Abarth (tvoje ime)
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Po sep 01, 2003 12:23 pm

ha??? če ma radar ti ne sme dat kazni ker nimaš registriranega avta? :lol: :lol:
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Po sep 01, 2003 12:24 pm

M dreamer je napisal/-a: Svetujem ti, da napišeš da si zaradi poškodbe litega platišča ter s tem povezanega popravila ostal brez le-tega za 3 dni, v tem času pa si nadel rezervno gumo. Zaradi večje varnosti ter predpisa o identičnih pnevmatikah na isti osi si samoiniciativno zamenjal tudi drugo platišče z zimsko pnevmatiko, zaradi tvojega upoštevanja zakonskih predpisov pa si prejel kazen za neidentično vrsto pnevmatike (zimska-letna). Prosiš za upoštevanje zgoraj navedenih argumentov ter tvojo željo po upoštevanju prometnih predpisov s tem, da si imel enake pnevmatike na isti osi (kot je zahtevano)
V pričakovanju razumne rešitve tega postopka vas lepo pozdravjam.
s spoštovanjem, Punto Abarth (tvoje ime)



meni se zdi luškano :wink:

good job dreamer 8)
 
MEGAROB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po sep 01, 2003 12:39 pm
Kraj: NM

Napisal/-a MEGAROB Po sep 01, 2003 12:45 pm

ŽIV!

KAKOR JAZ VEM, SE LAHKO PREKO POLNE ČRTE PREHITEVAJO VSA VOZILA, KI SO POČASNEJŠA OD 30 KM/H. TAKO, DA TI POLICAJI NIMAJO KAJ TEŽIT GLEDE PREHITEVANJA PREK POLNE ČRTE.
ZA GUME JE PA TAKO. VSE GUME MORAJO BITI ENAKE (LETNE - ZIMSKE), SAMO ENA MOŽNOST. ZA RAZLIČNE GUME JE PREDVIDENA KAZEN 40000 SIT.

8)
 
M dreamer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To jul 29, 2003 8:49 am

Napisal/-a M dreamer Po sep 01, 2003 12:59 pm

MGsax je napisal/-a:ha??? če ma radar ti ne sme dat kazni ker nimaš registriranega avta? :lol: :lol:
:
Ja če bi se držali Zakona o policijskih pooblastilih je temu dejansko tako. Sam tega noben policaj ne upošteva ker se mu zdi neumno (dejansk tud je). Sam nobenga ni ki bi to porihtal. Tud ko te ustavlja z lučkam in se pelje za tabo si mu dolžan omogočiti prost prehod ter po potrebi ustaviti vozilo. Po tej logiki mi on spusti lučke, jest pa PEDAL TO THE METAL :twisted: :twisted: :twisted:
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov