Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Policija - Pritožba

Napisal/-a Punto ABARTH So avg 30, 2003 7:39 pm

Živjo.
Vceri sm mel ene težave z policisti in to glih zjutri ko se pelem v solo pisat maturo.
Blo je tkole:
Peljem se po stari cesti iz Slov konjic prot Celju v koloni(dva pred mano in en za mano) in seveda pred nami na cesti traktor, ki smo ga pac vsi skupi prehitel na ravnini cez polno crto, nakar nas 500m dalje ustavi policija(vse stiri, imeli so pa skrit avto tam nekje ko smo prehiteval in so porocal naj nas ustavjo) in napise pac poloznicvsem trem razen meni zacne tezit zaradi gum ker sm mel spredaj zimske na jeklenih platiscih zadaj pa letne na alu vendar povsod profil skoraj nov(zimske sm mel gorih zato ker sem sprednjo alu mal zvil in sem jo dal ravnat zato sem zamenju samo sprednji dve). In nato se drugi policist zatezi naj si iz avta poberem tablice. Nakar ga po lepem obnasanju in prepricevanju nisem moral prepricati da potrbujem avto ker imam maturo mi policist rece da njega to nc ne zanima in da mu je cist vseen za mojo maturo in solo in da naj pri prici poberem tablice iz avtomobila. seveda mi jih je vzel in napisu poloznico:
10.000 - prehitevanje po polni crti
10.000 - varnostni pas
40.000 - neizprane pnevmatike
______________________________
skupaj :60.000jurjev

Vendar poloznice nisem hotel podpisati ker sem trdil da nisem prehiteval po polni crti in sem zahteval slike ali pa posnetek ki mi ga pa policist ni moral nuditi.

Zanim ce ima kdo kaksno idejo kako bi napisal pritozbo na tole zadevo, ker 60jrckov jim zihr nebom dal no sej niti tolarja nebodo od mene vidl.

Razmisljal sem ze da bi napisal da sem imel rezervno gumo zimsko in da mi je malo prej pocila in sem jo menjal(ker v prtlazniku pa sem imel alu felgno z gumo). Za prehitevanje bom pa zahteval sliko ali pa posnetek, priznam jim samo za pas.

A mi lahko kdo da napotke za pritozbo kako jo napisat kaj vse poslat zraven, koliko imam casa...
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo So avg 30, 2003 7:45 pm

sej traktor se upošteva kot stoječa ovira in ga lahk prehitiš tut na polni črti.
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul So avg 30, 2003 7:47 pm

z državo je križ so pa nekateri policisti res prasice.če so oni tok butasti da niso mogli mature delat potem ne vejo kaj pomeni maturo imet,naredit in jo uspešno opravit.goveda jedna :evil: :evil:

piši kar ti pade napet,zavračaj kar ti pade na dom......študentom in dijakom dostikrat zapadejo kazni (takšne in drugačen),če delaš je drugače...pišuka materna :twisted:
 
frza
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To jun 10, 2003 5:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a frza So avg 30, 2003 7:52 pm

Sam to je pa res, da te kazni dostikrat zapadejo! Sm jst isto že naredu pa ni blo pol ne duha ne sluha o ničemer! Sosed je šu pa je na položnco kjer bi mogu napisat 8000 sit napisu 500 pa plaču pa tut ni blo nč narobe! Pr ns je vse bl.....
 
Uporabniški avatar
Drey #24
Uporabnik
 
Prispevkov: 1009
Pridružen: Pe maj 02, 2003 1:05 am
Kraj: Mars, The City Of Vipers

Napisal/-a Drey #24 So avg 30, 2003 7:55 pm

a na maturosi pršu?
8)
 
orlach
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr jan 22, 2003 3:50 pm

Napisal/-a orlach So avg 30, 2003 8:07 pm

a so za študente/dijake kakšne luknje v zakonu? 8) kar se kazni..prekrškov tiče?
+BMW+
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH So avg 30, 2003 8:10 pm

sm prsu na maturo, ampak fora je bl to ko mi policaj rece ce mam prevoz sm pa reku da ne in da me naj oni peljejo in mi je reku da me niso dolzni in me ne mislijo pelat.
A je kdo tuki gor ko bi mi lahka to napisu bol tak po odvetnisko?????
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul So avg 30, 2003 8:20 pm

š.o.u (študentska organizacija) kolikor vem ima brezplačno svetovanje (seveda svetujejo diplomirani pravniki).poglej malo na njihovi strani
 
spela
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr jul 16, 2003 6:35 pm

Napisal/-a spela So avg 30, 2003 9:59 pm

alexpag je napisal/-a:sej traktor se upošteva kot stoječa ovira in ga lahk prehitiš tut na polni črti.


Ne bo držalo, žal :cry:
Se je ena kolegi peljala s faksa in je isto naje.ala...

Po drugi strani pa: gledamo policaje na motorjih, ki turistično prehitevajo v nepreglednih ovinkih, preko polne črte pa niso na nujni vožnji... :?: :!:
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER So avg 30, 2003 10:12 pm

Tukaj boš zelo težko karkoli dosegel. Če se boš pritožil zaradi prehitevanaja boste pri sodniku zaslišani ti in oba policista ki sta bila skrita in poročala, tako da ne rabijo slike. Mislim da se ve, komu bo vrjel sodnik! Edino kar se tiče gum, nevem zakaj so ti srali, brezveze...
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Symon So avg 30, 2003 10:16 pm

Jebeni prasci!
Ne morem drucga rečt. Pomoje bi se men v tvoji situaciji strgal (pa čez neki minut najbrž še policaju :twisted: )
Napiš, da nisi prehiteval po polni črti, da je bla tzam še črtkana, za gume pa povej, da si jih ravnokar menjal, kot si sam reku. Jaz bi tko naredu, ne vem no. Nakar jim zatež še, ker so ti zjebal maturo. :) .
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
TITan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3443
Pridružen: Če jan 30, 2003 11:41 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a TITan So avg 30, 2003 10:17 pm

Mene bolj zanima zaradi gum. Vem da moraš imet na vseh štirih kolesih enak tip gum (simske/letne) in da moraš na isti osi imeti enak tip in fermo gum (enak profil ista firma). Ampak kaj pa če se ti pozimi ena guma prebije in daš gor rezervno? Bodo rekl da rabiš menat rezervno z zimsko rezervno, ko postane obvezna zimska oprema?
Slika
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik So avg 30, 2003 10:22 pm

menjekul je napisal/-a:z državo je križ so pa nekateri policisti res prasice.če so oni tok butasti da niso mogli mature delat potem ne vejo kaj pomeni maturo imet,naredit in jo uspešno opravit.goveda jedna :evil: :evil:


Slika


Ej kolega... Sej si rekel, da nisi podpisal policijskega zapisnika. Po mojem imaš veliko možnosti, da se izmažeš.

Srečno! :wink:
Slika
 
Uporabniški avatar
.::GTR::.
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So mar 15, 2003 1:59 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a .::GTR::. So avg 30, 2003 10:34 pm

no pa še en pomoje koristn vprašanje.
ista situacija kokr pri ABARTHU...
nočeš podpisati zapisnika.......

a ti da kakšno potrilo alpa listek?
če ne -> a lahk zahtevaš njegovo ime pa priimek pa postajo (da nau poj on vn vrgu ''tega nisem dolžan nardit'')

aja. pa kam nasloviš pritožbo?
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul So avg 30, 2003 10:40 pm

če ne podpišeš pomeni,da se ne strinjaš z njihovo izjavo :D

zelo pametno čeprav pomoje kar malo riskantno glede na to,da vsak teden lahko kje po kakšnem mediju preberemo,da so poilicisti "naši angeli varuhi" prekoračili svoje meje.....in nič koliko takih primerov žal že poznam,ki so to doživeli :evil:

god luck fellow slovenians :twisted: :twisted:
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo Ne avg 31, 2003 7:40 am

Dharma je napisal/-a:
alexpag je napisal/-a:sej traktor se upošteva kot stoječa ovira in ga lahk prehitiš tut na polni črti.


Ne bo držalo, žal :cry:
Se je ena kolegi peljala s faksa in je isto naje.ala...

Po drugi strani pa: gledamo policaje na motorjih, ki turistično prehitevajo v nepreglednih ovinkih, preko polne črte pa niso na nujni vožnji... :?: :!:


Resno jaz to mislim, sam policaji ne poznajo pravilnika. Glede ovinkov sem jih pa tut z avtom že vidu.
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH Ne avg 31, 2003 9:34 am

JA jebeno je to vse skupi, sam kak bi se jst zej zgovoril na pritožbi da bi cim manj rabu placat
Predlogi!!!!
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Ne avg 31, 2003 9:46 am

si bil vezan ali nisi bil?

reci da,ker je bila felna na servisu si pač menjal obe (sprednji) za večjo varnost :mrgreen:

važno je da narediš maturo :wink: .po takem dogodku je pomoje se težje pisat :? pa to se še nekaj časa ne bo obravnavalo :D
 
Uporabniški avatar
misty
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Če nov 07, 2002 11:13 pm
Kraj: dobrepolje

Napisal/-a misty Ne avg 31, 2003 9:54 am

justyGTR je napisal/-a:... a lahk zahtevaš njegovo ime pa priimek pa postajo (da nau poj on vn vrgu ''tega nisem dolžan nardit'')
...


Policist ti je dolžen povedati priimek in postajo, na kateri dela.
Problem najbrž nastane, če ti on reče da on tega ni dolžan nardit :twisted:
Upam, da razumeš (ker policijo klicat v tem primeru je nekak .... brezveze :P )
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Ne avg 31, 2003 9:58 am

"po novem" naj bi imeli policisti na uniformah našitek z svojim imenom.kdaj bo to,ne vem.dosti polemik je bilo v zvezi s tem ali se morajo predstavit ali ne...jaz sem samo enkrat doživel pri enem mladem policistu,da se mi je predstavil (tudi enoto je navedel).bil je res še zelen pa skoz se mi je opravičeval,da pač moram dobit kazen čeprav mi je on ne bi rad dal :D .pa sem mu kar rekel piši starac ni panike. drugače na cesti,ko me ustavijo se mi ni še noben predstavil :?
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov