Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Rabim zakonik o cstno prometnih predpisih RS

Napisal/-a Punto ABARTH Po sep 15, 2003 10:31 am

nujno bi ga rabil, ker me zanimajo nekatere stvari.
prosim ce kdo ve link.
LP
 
Uporabniški avatar
svarci
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: To avg 19, 2003 12:37 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a svarci Po sep 15, 2003 10:40 am

Zakon o varnosti cestnega prometa

Ta link prav pride... :twisted:


P.S.: A če te nekdo drug prijavi policiji, da si naredu prekršek (recimo prehitevanje v škarje), pol te pa polcaji ustavjo čez eno uro, a lahko kej ukrepajo? Če ti nč ne morjo dokazat, obstajajo pa seveda priče. :?:
 
Uporabniški avatar
JohnyR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: Pe jun 20, 2003 12:13 pm
Kraj: KK

Napisal/-a JohnyR Po sep 15, 2003 10:48 am

Mislim da ti nč ne morejo, ker se vedno lahko lažejo te takoimenovane priče, ti pa lahko rečeš da je bil avto parkiran, ker ti par tvojih prič (beri: prjatlov) potrdi
http://www.raceland.si
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Po sep 15, 2003 10:55 am

Ponavadi velja "moja beseda proti njegovi"... Višjo besedo ima samo policaj, pa še to ne vedno. Prič mora bit najmanj 5, pa še to mora bit vsaj ena zunanja.

Ne me za besedo držat!
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Po sep 15, 2003 11:02 am

Policija mora ukrepati ob vsaki prijavi, zato tudi ob taki prijavi (če obstaja sum, da bi tak prekršek res lahko povzročil) sproži postopek pri sodniku za prekrške, kamor je vabljen domnevni storilec in prijavitelj. Če je prekršek podan preko anoimnega klica seveda policija ne obravnava takih storilcev, ker ne obstajajo nobeni dokazi da se je to res zgodilo.

Sicer pa priča pred nobenim sodiščem ne sme govoriti neresnice. Torej kdor bi potrdil, da je avto bil parkiran in pride do ugotovitve drugačnega dejstva taka priča stori kaznivo dejanje in zoper tako pričo steče kazenski postopek pri rednem sodišču.Tako za pričo, ki poda krivo ovadbo velja 288. člen KZ RS, zoper pričo ki se krivo izpove pa velja 289. člen KZ RS
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
JohnyR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: Pe jun 20, 2003 12:13 pm
Kraj: KK

Napisal/-a JohnyR Po sep 15, 2003 11:04 am

Nisi mnda policaj :!: :?:


Sam še vedno, če ni slike je tko ko sm jst reku.
http://www.raceland.si
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Po sep 15, 2003 11:35 am

BiMMER je policaj! 8) Samo ta prjazne sorte... Bimmer, dej mal razlož ti tvoj status, a še v šolo hodš al kaj?
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Po sep 15, 2003 11:50 am

Slike ne rabiš. Zaslišanje prič je eno izmed najbolj klasičnih dokaznih sredstev. Če koga zanima naj si prebere Zakon o kazenskem postopku od člena 234-244 v katerih zakon govori o zaslišanju priče. Ta zakon se smiselno uporabi tudi pri sodniku za prekrške. Npr. tudi pri umoru največkrat ni nobene slike pa so storilci obsojeni tudi na podlagi izjave prič.

Glede mojega statusa..., upam da se mi ne bo treba ukvarjati s cestnimi prekrškarji. Trenutno še študiram na Visoki policijski šoli, kriminalistična smer 8)
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
opankar
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr jul 09, 2003 9:26 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a opankar To sep 16, 2003 10:58 am

Ojla, Bimmer!

Jest bi meu eno vprašanje zate.
Zanč sem na praznem parkirišču v BTC-ju mau afne guncu (beri pošrek, mal z ročno, zdrsavanje koles) pa so se lih takrat policaji mem prpelal in so me poštopal. Dubu sm 15.000 (oz. 7.500) tolarjev kazni po 99. členu ZVCP:

Varstvo cest in okolja

99. člen

(1) Z uporabo vozil se ne sme povzročati čezmernega hrupa in ropota, izpušni plini pa ne smejo presegati normativov, določenih v posebnih predpisih.
(2) Prepovedano je sunkovito speljevanje, ustavljanje ali zaviranje. Če se voznik z vozilom ustavi na cesti za več kot 3 minute, mora ugasniti motor.
(3) Udeleženci v cestnem prometu ne smejo na cesti ali ob njej spuščati, puščati, odlagati, odmetavati ali postavljati ničesar, kar bi ogrozilo varnost prometa, škodovalo zdravju ljudi, živali, rastlinam ali povzročilo onesnaževanje okolja.
(4) Z denarno kaznijo 15.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.
(5) Z denarno kaznijo najmanj 250.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik-posameznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pravne osebe pa z denarno kaznijo najmanj 25.000 tolarjev.

Zdej me pa zanima če določbe tega člena veljajo tudi na parkiriščih al samo na cesti??
A mam kake šanse da mi nebi blo treba plačat oz. a se lohk pritožim??
A se mi bo pritožba splačala??

Lp Rok
..:: Cuore Sportivo ::..
 
Uporabniški avatar
JohnyR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: Pe jun 20, 2003 12:13 pm
Kraj: KK

Napisal/-a JohnyR To sep 16, 2003 12:05 pm

Kukr jst vem je parkirišče ( seveda če je javno ) del ceste in tudi tam veljajo predpisi. Drugače bi bilo če bi to delal na dvorišču.
http://www.raceland.si
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER To sep 16, 2003 12:30 pm

Tako je, javno parkirišče se prav tako šteje za del ceste, zato tukaj ne boš mogel nič. Žal!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky To sep 16, 2003 12:35 pm

plačaj 7.500 pa bodi vesel da si samo toliko malo dobil!!!!! folk dobiva za isti prekršek tud po 30k!!!!
SlikaSlika
 
Raptor
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne sep 14, 2003 9:40 am

Napisal/-a Raptor To sep 16, 2003 12:57 pm

Pugi je napisal/-a:Ponavadi velja "moja beseda proti njegovi"... Višjo besedo ima samo policaj, pa še to ne vedno. Prič mora bit najmanj 5, pa še to mora bit vsaj ena zunanja.

Ne me za besedo držat!


policaj ima vedno visjo besedo kot normalni drzavljan saj je po nasih zakonih on tisti ki je strokovno usposobljen za ugotavljanja prekskov in dejansko stanje storjenega prekrska. In sodnik za prekrske lahko normalno zavrne tvojo pritozbo. Zatakne pa se takrat ko policist napise kazen policistu takrat je pa tudi tisti ki ugovarja strokovno usposobljen za ugotavljanje prekrskov in teoreticno takrat take stvari splavajo po vodi.
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero To sep 16, 2003 5:11 pm

Raptor je napisal/-a:
policaj ima vedno visjo besedo kot normalni drzavljan ...



Ni res, poznam primere ki so prišli do sodnika za prekrške pa niso 100% verjeli policaju. Marsikdaj je bil voznik oproščen!

Ampak je pa res da se je v teh primerih ki jih poznam šlo bolj za manjše prometne prekrške, ne pa za ogrožanje drugih udeležencev.

Sicer ne vem o katerem konkretnem prekršku se pogovarjate, ampak če ste 100% da niste krivi se zagovarjajte, če pa veste da ste krivi, pa plačjte in naslednjič bolj pazite kako vozite.
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax To sep 16, 2003 5:12 pm

tako je če ste krivi je pač treba plačat če pa ne pa seveda nasprotno
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov