mali22 je napisal/-a:Delna izpolnitev (Obligacijski zakonik)
285. člen
(1) Upnik ni dolžan sprejeti delne izpolnitve, razen če narava obveznosti ne nalaga kaj drugega.
(2) Vendar je upnik dolžan sprejeti delno izpolnitev denarne obveznosti, razen če ima poseben interes, da jo odkloni.
Mislim, da gre v tem primeru za delno izpolnitev obveznosti s strani serviserja in zatorej nisi dolžna sprejeti delne izpolnitve.
Tvoja odločitev je ali boš zahtevala izpolnitev obveznosti ali boš odstopila od pogodbe. Predpogoj za odstop od pogodbe je, da serviserju pustiš dodatni rok za izpolnitev. V primeru odstopa moraš o tem serviserja nemudoma obvestiti.
V tem primeru ne gre za upniško dolžniško razmerje, pač pa za pogodbene stranke in delno izpolnitev. Kljub temu, da se lahko serviser zgovarja, da ni zmožen izpolniti ustno dogovorjenega posla, nisi dolžna sprejeti njegove delne izpolnitve.
116. člen
(1) Če je postala izpolnitev obveznosti ene stranke dvostranske pogodbe nemogoča zaradi dogodka, za katerega ni odgovorna niti prva niti druga stranka, ugasne tudi obveznost druge stranke; če pa je ta že izpolnila del svoje obveznosti, lahko zahteva vrnitev po pravilih o vračanju tistega, kar je bilo neupravičeno pridobljeno.
(2) Če je delna nemožnost izpolnitve posledica dogodka, za katerega ni odgovorna niti prva niti druga stranka, lahko druga stranka odstopi od pogodbe, če delna izpolnitev ne ustreza njenim potrebam; sicer ostane pogodba v veljavi, druga stranka pa ima pravico zahtevati sorazmerno zmanjšanje svoje obveznosti.
Če pa šteješ, da je nasprotna stranka odgovorna za neizpolnitev oz. nesposobna, pa lahko zahtevaš izpolnitev pogodbe in odškodnino ali odstopiš od pogodbe in zahtevaš povrnitev škode.
117. člen
(1) Če je postala izpolnitev obveznosti ene stranke dvostranske pogodbe nemogoča zaradi dogodka, za katerega odgovarja druga stranka, njena obveznost ugasne, sama pa obdrži svojo terjatev do druge stranke; zmanjša jo le za toliko, za kolikor je imela koristi od tega, ker je bila prosta lastne obveznosti.
(2) Poleg tega mora odstopiti drugi stranki vse pravice, ki bi jih imela nasproti tretjim v zvezi s predmetom svoje obveznosti, katere izpolnitev je postala nemogoča.
(3) Če pa je postala izpolnitev obveznosti stranke dvostranske pogodbe nemogoča zaradi dogodka, za katerega odgovarja ta stranka, lahko druga stranka po svoji izbiri zahteva odškodnino zaradi neizpolnitve ali pa odstopi od pogodbe in zahteva povrnitev škode.
Kljub vsemu temu, pa te ščiti še Zakon o varstvu potrošnikov.
Izpolnitve ne rabiš sprejeti, pa ti ne morejo nič, lahko so radi, da ne zahtevaš od njih še vse škode, ki si jo zaradi njih pretrpela.