Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
mihaa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 24, 2003 10:30 pm

kdo je odgovoren za nesreco?

Napisal/-a mihaa Pe okt 24, 2003 10:43 pm

Moj kolega se je vozil pravilno po glavni cesti, ko je na cesto iz parkirisca zapeljala voznica R5. Omejitev na cesti je 40km/h, cestisce je bilo mokro in je tudi sicer zelo spolzko. Policaji so ugotovili, da je za prometno nesreco kriv izkljucno on! Zakaj?
- neprilagojena hitrost (nikjer ni table, ki bi v dezevnem vremenu opozarjala na nizjo hitrost - vozil je 40km/h, to je po omejitvi)
- profil na prvi desni pnevmatiki je premalo globok (bila menjana pred kratkim z rezervo!) ; ostale pnevmatike so bile ustrezne globine
Zavorna je pot je bila izmerjena 3 metre. Ima kdo izkusnje s podobnimi primeri? Jaz osebno sem preprican, da tukaj pac nekaj ne stima - obstaja verjetnost, da se policaj pozna z voznico R5. Ker bo imel v kratkem srecanje s sodnikom za prekrske me zanima, ce ima kdo izkusnje s podobnimi primeri in koliksna je verjetnost, da se ugotovi krivdo voznice R5 oz. deljeno krivdo (kuponcka ni dal). Ima morda kdo kaksne rezultate zavornih poti na mokrem cestiscu pri razlicnih hitrostih (na amzs nisem nic nasel..)? Zanima me tudi, ce lahko na zavarovalnici terjajo skodo ze pred srecanjem z sodnikom za prekrske?
Najlepsa hvala.
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Pe okt 24, 2003 11:07 pm

torej:
1. neprilagojena hitrost: 27 člen ZVCP! voznik bi moral prilagoditi hitrost razmeram na cesti. Vsekakor ni isto kot največja dovoljena hitrost 28.čl. ZVCP - torej omejitev recimo 50km/h
2. če ni dovolj profila na pnevmatiki sodnik ponavadi vrjame da je to vzrok PN!
3. Zavornih poti res nevem na pamet, kako se računa, vem pa da ni tako enostavno
4. Zavarovalnica lahko pošlje poravnavo pred zaslišanjem na sodišču, ker itak zavarovalnica ugotavlja krivdo sama, torej po Evropskem poročilu ali policijskem zapisniku! Na odločitev zavarovalnice se lahko pritožiš zaradi napačne ugotovitve dejanskega stanja, s tem da pošlješ priporočeno pošiljko zavarovalnici z novimi podatki o nesreči. Na koncu ostane še sodno varstvo v pravdnem torej civilnem postopku proti zavarovalnici!

Upam, da si zadovoljen z odgovorom!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH Pe okt 24, 2003 11:28 pm

Dobr je oplel ta tvoj kolega!!
 
Uporabniški avatar
Tamara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1023
Pridružen: Pe sep 26, 2003 7:47 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tamara Po okt 27, 2003 9:15 am

Naceloma je tako, da se moras vedno peljati tako, da se lahko ustavis, ce se ti na cesti pojavi ovira....se pravi se sem steje tudi budala, ki izsili prednosti.... ce povzrocitelj ne bo dal kupona.....je tvoj kolega kriv!!! Nas sistem je cist v pizdi :x
 
Uporabniški avatar
ssokec
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:05 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a ssokec Po okt 27, 2003 9:32 am

tukaj diši na veze med voznico R5 in možmi v modrem.
Slika
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Po okt 27, 2003 11:04 am

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po okt 27, 2003 12:38 pm

Se strinjam s G-4S. Tuki nisi ti nič kriv. Take moj brat uči vozit. Ko vidi nekoga, ki takole izsili, se obrne stran in pohodi gas, pol pa kuponček pobere. Izsiljevanje je brez veze. Mal počakaš, da gre človek mimo in se mirno odpelješ.

LP
Nebivedu
 
Uporabniški avatar
dmon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če nov 07, 2002 10:04 pm

Napisal/-a dmon Po okt 27, 2003 1:18 pm

Heh....

Kapsi smotani.

Tocno to se je zgodilo mojemu prijatelju, samo da je on bil v kozi voznice R5.

Fora je bla, da je tip kjer mora voziti 50 vozil ene 90. Kolega je pa hotel iz parkirisca na glavno cest -> Imel je STOP znak.
Sam je fora, da ce se ustavis na STOP znaku nic ne vidis, ker kretenasti avtoprevozniki svoje sleparje tam parkirajo ob cesti. Zato je treba malo zlest naprej.
No in pol je normalno zlezu naprej, tako kot ponavadi in BAM!! Tip z Audijam v njega in potem preko ceste v ene 5-10m oddaljeno avtobusno postajo.
Tle ni blo 3m bremzanja, tle je bilo ustavljanje v avtobusni postaji.

Pridejo kapsi, kdo je kriv? Moj kolega, ker je bil na stranski cesti in ni pazil pri izvozu na glavno....pa ceprav je sel un tip zih 90km/h.

tko da....
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov