Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

omejitve izven naselja s posebaj tablo

Napisal/-a RegY So okt 25, 2003 3:51 am

nekaj sem slišal govorit, ko smo se s fanti dobili, da se posebej na omejitvi (ko je tabla 70, 80... itd. ali pa recimo v naselju 40 pa take finte,
res lahko policist napiše kazen samo za neupoštevanje prometnega znaka, ali, gre to za kršitev hitrostne omejitve in se daje potem po ceniku, kot recimo, če peljem 60 v naselju, torej 10km/h prehitro, t.j 20k sit kazni...? ali je to resnica, ali je samo ena jalova teorija?

p.s.: to naj bi bila ena izmed t.i. "lukenj v zakonu"
Slika
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER So okt 25, 2003 7:58 am

Enkrat sem o tej temi že pisal pa bom še enkrat, da bo bolj pregledno.

Torej vsak zakonski akt vsebuje vsebuje pravne norme oz. določila. V teh normah je določeno kaj kdo sme ali ne sme storiti ali opustiti. Tako kot imamo pri pravnih aktih splošne akte (ustava, zakoni) in specialne akte (oz. akte, ki bolje in natančneje razlagajo vsebino nadrejenega pravnega akta), tako imamo tudi pri normah splošne in specialne norme. Splošne se postavijo za to, da zajamejo čim večje število ravnanj, ki so zakonsko prepovedana, v eni samo določbi.

Zakonodajalec je sicer določil najvišje dovoljene hitrosti, ampak iz prometnim znakom za omejitev hitrosti na drugo hitrost, kot jo določa 27 čl. to nima nič, zato tukaj res velja 102. čl. in sicer neupoštevanje prometne signalizacije!

p.s.: Luknja v zakonu je tisto kar bi moralo biti, pa ni, urejeno z nobeno normo, tako da "kršilca" ne moreš kaznovat!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Napisal/-a RegY To okt 28, 2003 3:13 pm

BiMMER je napisal/-a:Zakonodajalec je sicer določil najvišje dovoljene hitrosti, ampak iz prometnim znakom za omejitev hitrosti na drugo hitrost, kot jo določa 27 čl. to nima nič, zato tukaj res velja 102. čl. in sicer neupoštevanje prometne signalizacije!


torej, je to res, da če me bo kdaj kateri policaj dobil v ali izven naselja na območju s takim prometnim znakom in mi hotel napisat kazen za prekoračitev hitrosti, se lahko sklicujem na ta člen zakona?

bi prosil za uslugo, če mi ga kdo lahko copy/paste-a sem, da si ga sprintam, kot sem že naredil z 55.členom ZVCP, da me ne morejo haklat zaradi plavih pozicijskih :twisted: :lol:
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 19 gostov