Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
pamo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To mar 31, 2009 8:46 am

odškodnina

Napisal/-a pamo Sr apr 28, 2010 11:30 am

Imela sem prometno nesrečo, zato iščem res dobrega odvetnika, za izplačilo odškodnine. Prosim, če mi lahko iz lastnih izkušenj proporočate najboljše. Hvala
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Sr apr 28, 2010 11:41 am

Čeferin, Matoz, Šenica.. pa še na dnevniku boš, skoraj stoposto.
:roll:


Morda bi lahko še povedala odvetnika iz kje in pa malo po ostalih temah o odškodninah.
Sicer pa če imaš odvetnika za 100 ali 1000€ pri takih primerih ni bistvene razlike. Zahtevek zna napisati vsak... Tako da ne razmetuj denarja po nepotrebnem.
V Novem mestu imaš Zvonka Irt, uredu odvetnik. Meni je korektno rešil primer.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Sr apr 28, 2010 11:47 am

Za ceferina lahko povem. Moja mama ga je imela pred mogoce kakim 4 ali 5 leti. Vsak sestanek je bil 20.000 tolarjev in je trajal do pol ure, najvec. Teh sestankov se je nabralo, preden je tozbo dobila preko 20.
Sicer, ne poznam kompleksnosti tvoje odskodnine oz izterjave le te, je pa vprasanje ce zares potrebujes tako dragega odvetnika

LP
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: odškodnina

Napisal/-a PogachnyK So maj 26, 2012 12:16 pm

Zdravo

Iz čistega firbca me zanima, kako je s temi odškdninami, v proimerih prometnih nesreč

Je to res, da se za neke nalete od uzadaj, pri čemer, te malo zaboli vrat, ko zjutraj ustaneš na poti v kopalnico, nato pa je vse vredu, dobivajo ljudje denarje v višini 3000€? al so le razne barske štorije?

Na podlagi katerga zakona je sploh zavarovalnica odgovorna, da se je njihov zavarovanc zaletu?

Ker to se mi zdi res nelogično, kako, da lahko zaradi voznikove nepazlivosti odgovarja zavarovalnica?

Prosim, da odgovoarjate tisti, ki ste imeli dejanske izkušnje, ali pa ste lastnik zavarovalnice :D :D

Pa da nebo zdej kdo mislu, da se nameravm kam zaletet, samo resno me te stvari zanimajo.

P.S. Če ti izterjap od zavarovlnice 3k€, ali nato ta znesek terja zavarovlanica od zavarovanca?
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re:

Napisal/-a tristan01 So maj 26, 2012 4:37 pm

B|ind je napisal/-a:Čeferin, Matoz, Šenica.. pa še na dnevniku boš, skoraj stoposto.
:roll:


Morda bi lahko še povedala odvetnika iz kje in pa malo po ostalih temah o odškodninah.
Sicer pa če imaš odvetnika za 100 ali 1000€ pri takih primerih ni bistvene razlike. Zahtevek zna napisati vsak... Tako da ne razmetuj denarja po nepotrebnem.
V Novem mestu imaš Zvonka Irt, uredu odvetnik. Meni je korektno rešil primer.



Kar veselo pozabi na zveneča imena odvetništva. Za navadne smrtnike žal probleme rešujejo pripravniki brez izkušenj in pravega znanja. Pa tudi tisto kar vidimo v zvenečih primerih na TV so več ali manj le manevri za zavajanje in iskanje dlake v jajcu brez prave vsebine.

Predlagam, da si poiščeš v svojem kraju odvetnika, ki je poznan po reševanju odškodnin pri zavarovalnicah.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
buco28
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jun 28, 2010 8:29 am
Kraj: ravne na koroškem

Re: odškodnina

Napisal/-a buco28 So maj 26, 2012 6:39 pm

zlatko lipej
iz medvod
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: odškodnina

Napisal/-a B|ind Če jun 28, 2012 8:54 pm

Mene pa zanima kako je z rokom izplačila odškodnine (za telesne poškodbe pri prometni nesreči iz naslova AO+) ?
Zahtevek je bil oddan 20. aprila jaz pa do zdaj nisem dobil še niti prve ponudbe. Minilo pa je torej že dobra dva meseca.. je to normalno ?
Vem da ko sem pred leti dobil odškodnino za avto je to trajalo precej manj časa.

Obstaja kak zakon ali kak pravilnik okoli teh odškodnin ali je to čisto tako da ko se na zavarovalnici 'sprdnejo' obravnavajo tvoj primer do takrat pa čakaš ?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: odškodnina

Napisal/-a DePalmo Če jun 28, 2012 11:16 pm

Jaz sem na izplačilo čakal cca. 6 mesece, seveda z večkratnim mojim posredovanjem v stilu "kaj se greste da traja toliko časa".
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: odškodnina

Napisal/-a MRV So sep 08, 2012 11:42 am

Matoz je sranje od sranja. ne hodit h njemu!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov