Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re:

Napisal/-a hp6715s Pe feb 21, 2014 8:51 am

lublancan je napisal/-a:odgovor darsa izpred enega meseca:
Spoštovani,

Glede na trenutno veljavno zakonodajo je nadomestno vinjeto možno dobiti na podlagi odjave vozila iz evidence registriranih vozil, izpolnjene in podpisane vloge ter predložitvi odstranjene vinjete. Četudi zakonodaja navaja odjavo in izbris, slednjega ni mogoče razbrati iz uradnih evidenc tako, da je trenutno dovolj le odjava vozila iz evidence.

V obratovalnem času lahko na sedežu Cestninsko uporabniškega centra v Ljubljani dobite vinjeto takoj, ko se preverijo dejanski podatki o lastniku in odjavi vozila (če podatkov ni mogoče preverjati, vam vinjeto pošljemo naslednji dan po pošti).

Lepo pozdravljeni,

DARS, Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji, d. d.
CUC - cestninski uporabniški center
Grič 54, 1000 Ljubljana
Tel. +386/1/518 8 364, Fax. +386/1/ 518 8 305
brezplačni telefon 080 15 03
web: http://www.dars.si


Očitno to ne drži več. Klical DARS in dobiš novo le če je razbita šipa ali ob potrdilo o razgradnji, odjava vozila pa ne velja. Torej ostane le alternativa...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a ojnica Pe feb 21, 2014 9:18 am

...tak odg.sem tud jaz dobil, ampak vzameš dol vinjeto in greš na sedež Darsa v LJ, seveda z računom, odrezkom, pa odjavljen avto ne sme bit takoj reg...
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a domen90 Pe feb 21, 2014 9:47 am

hp6715s je napisal/-a:Če se kdo javi naslednji teden mu dam 10 € in dam za pivo, ne bi rad reskiral nove vinjete :) Ali se jo da normalno nato začasno za nekaj dni nalepit na tisto folijo, ki pride zraven vinjete, preden se jo nalepi na drug avto?


Lahko, če folijo namažeš z vazelinom (zelo tanek sloj). Na folijo se sčasoma prime umazanija, vinjeta se pa potem prilepi na to umazanijo. Posledično, ko odlepiš vinjeto s folije, lahko dol potrgaš zaščito in je vinjeta neuporabna. Vazelin, pa da vinjeta ni ravno v denarnici ali kje druge stisnjena, pa bo preživela :D
Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a odprti clio Pe feb 21, 2014 11:52 am

domen90 je napisal/-a:Treba je dobro segreti (industrijski fen je primernejši od tistega, ki ga jemljete ženam/puncam). Pa obvezno sveža klinca, ne da je bil z njo že 10x pucan štedilnik. Ko sem delal pri rentacaru sem jih odstranil ogromno, vedno brez problema, vzet si moraš čas in imeti malo občutka, pa gre.


Ni nujno segrevati. Pri minus temperaturi jo je kolega pred mojimi očmi potegnil z mojega avta dol. Modro vinjeto, ki je bila gor 1 leto. Pač počasi in z občutkom.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a Daedalus Pe feb 21, 2014 2:11 pm

Mislim, da je to, kako lahko (in pri kakšni temperaturi) je vinjeto dol dat zelo odvisno od tega, kako in na kakšno površino je bila že v štartu zalepljena. Če je človek picajzl in je šipo pucal z alkoholi in antisilikoni, in potem na sterilen način prilepil vinjeto, katero je nato še z nohtom zgladil, da ja prime ko hudič, potem pomojem ne bi šla tako zlahka dol. Če je pa napopana na umazano (in po možnosti vlažno) šipo, na hitro, brez nekega glajenja, pa bi znala it kar hitro dol.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a domen90 Pe feb 21, 2014 5:17 pm

odprti clio je napisal/-a:
domen90 je napisal/-a:Treba je dobro segreti (industrijski fen je primernejši od tistega, ki ga jemljete ženam/puncam). Pa obvezno sveža klinca, ne da je bil z njo že 10x pucan štedilnik. Ko sem delal pri rentacaru sem jih odstranil ogromno, vedno brez problema, vzet si moraš čas in imeti malo občutka, pa gre.


Ni nujno segrevati. Pri minus temperaturi jo je kolega pred mojimi očmi potegnil z mojega avta dol. Modro vinjeto, ki je bila gor 1 leto. Pač počasi in z občutkom.


Čevapčiče tudi lahko ješ hladne, boljši so pa kakšni? Sem tudi jaz za foro že odstranil stare vinjete v enem kosu, z novimi, ki so uporabne še 12 mesecev se pa ne bi igračkal. Kontaktiraj hp6715s pa boš zaslužil 10eur. Če jo v perfektnem stanju daš dol nesegreto z mrzle šipe, ti dam še jaz 10.
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a ojnica Pe feb 21, 2014 5:48 pm

Meni je šla dol v celoti pred trgovino, ko sem nekoga čakal, da je skočil po malco res pa je bila prej not v kabini skor savna.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a odprti clio So feb 22, 2014 2:42 pm

domen90 je napisal/-a:Čevapčiče tudi lahko ješ hladne, boljši so pa kakšni? Sem tudi jaz za foro že odstranil stare vinjete v enem kosu, z novimi, ki so uporabne še 12 mesecev se pa ne bi igračkal. Kontaktiraj hp6715s pa boš zaslužil 10eur. Če jo v perfektnem stanju daš dol nesegreto z mrzle šipe, ti dam še jaz 10.


Jaz ne. Soforumaš pa jo. V dokaz se stara vinjeta vozi na Corroli (by Enigma) na zadnji šipi. Primerjava s čevapi je pa popolnoma zgrešena. Srbi pa prisegajo na hladno pečeno svinjino... A sem zmagal? Tuje nove se pa ne bi dotikal sam nikoli, ker vedno obstaja možnost, da gre kaj po zlu.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a domen90 So feb 22, 2014 3:24 pm

Človek sprašuje kako najlažje odstrani vinjeto in bolj kot je segreta, bolj lepilo popusti in manjša je možnost, da gre kaj po zlu. Saj smo tudi ostali eksperimentirali na starih vinjetah in nam je uspelo marsikaj, ampak odstranitev na frišno nalepljene vinjete nima nič s hvaljenjem, kaj in pod kakšnimi pogoji je komu uspelo s pretečeno.

Upam, da sva zaključila, ker se ne mislim prerekat s teboj, saj bova na koncu oba izpadla telička.
Slika
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a yeo Ne maj 18, 2014 7:52 pm

Ni najbol primerna tema, ampak ker se navezuje na dars, bom vprašal tukaj.
Na avtocesti sem poškodoval gumo. Poškodba je od povoženega predmeta na cesti, ceprav sem hitro obstal, je gumo pregrelo ker se je spraznila in poškodovalo notranji rob, tako da tudi če bi se dalo poprabit zarezo, ki je v obliki X, je guma uničena. Bile so skoraj nove gume, z ustrznim tlakom (Vulkanizer ravno en teden pred tem dogodkom preverjal-imam račun vulkanizerja), prav tako imam zapisnik avtovleke..
Potrebno je bilo kupit dve novi pnevmatiki. Ali lahko dars tirjam za povračilo stroškov?
Hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Dars vrne denar za vinjeto, če odjavim avto?

Napisal/-a domen90 Sr maj 21, 2014 10:02 pm

Ne moreš. Oni imajo splanirane obhode po odsekih, ko preverjajo stanje. Kar se zgodi vmes, ni njihova krivda, ker ne morejo v vsakem trenutku "vahtat" vsakega metra AC. Razen, če jim dokažeš, da so na obhodu videli ta predmet, pa ga niso odstranili. Tudi za divjad na AC v bližini uvozov/izvozov niso odgovorni, ker ograje imajo postavljene, s čimer so naredili vse kar je v njihovi moči, da bi preprečili dostop divjadi. Informacija na podlagi prakse zavarovalnic pri regresnih zahtevkih.

PS: Tudi, če bi uspelo dokazat njihovo odgovornost, bi ti priznali samo eno pnevmatiko, pa še od te bi ti obračunali amortizacijo, tako da škoda živcev. Zakaj si sploh kupil dve, če so bile skoraj nove?
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 27 gostov