Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Peki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po okt 08, 2007 5:07 pm

Napisal/-a Peki So okt 16, 2010 10:27 am

Sam sem imel podoben primer v začetku letošnjega leta. V naselje sem pripeljal 32 km več, dobil kazen 1000 eur, in pepoved vožnje 1 mesec+9kt. Kar se tiče družbeno koristnega dela, je stvar taka, da če tvoji mesečni prihodki ne presegajo 400-500 eur imaš možnost opravljanja tega dela. Prošnjo nasloviš na sodišče, vendar v vsakem primeru plačaš ponovne stroške obravnave oziroma povprečnino. Jaz sem se po pogovoru z uslužbenko sodišča odločil, da ne bom zaprosil za koriščenje tega, ker so moji prihodki večji od zgoraj navedenega zneska.
 
Marcell
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po mar 09, 2009 4:56 pm

Napisal/-a Marcell So okt 16, 2010 11:33 am

Kakšni pa so ti stroški obravnave? Sam se študent in nimam prihodkov rednih, tako da bi to šlo verjetno ane?
 
Peki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po okt 08, 2007 5:07 pm

Napisal/-a Peki So okt 16, 2010 3:58 pm

Točno za stroške ne vem koliko, plačaš pač nekaj sodne takse ali nekaj podobnega.
Drugače pa sem tudi jaz študent, delam prek študentskega servisa, ampak tudi to šteje.
Kakor je bilo meni razloženo pregledajo vse tvoje dohodke, premoženje kar pomeni vrednostne papirje itd... Skratka zelo težko je pridobiti pravico do družbeno koristnega dela.
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Napisal/-a GT_Turbo17 So okt 16, 2010 5:11 pm

sej nočem nekaj pametovat...

...samo če ste usrani študenteki se tud na cesti vedite tako, in ne frajerisat pa gnat svoje kante, ko pa je treba plačat ste pa vsi bogi pa brez dohodkov.

Bot dec pa prej premisl, če si sposoben prekrške pa napake potem ustrezno popravljat, če si pol se goni pa divjej kokr hočeš...dokler komu kaj ne narediš - pol si pa tko u pizdi.

LP tilen
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti So okt 16, 2010 5:28 pm

Vse lepo in prav ampak so pa recimo tudi taki odseki cest: 4 hiše na začetku vasi ... potem 3km nikjer nič (omejitev 50) in kaj ... boš se peljal 50? Dvomim da se bo kdo, ki pozna ceste peljal 3km 50, ker je nekdo, ki ceste niti videl ni postavil omejitev :) Saj prinas ni problem, da se ljudje vozijo (v tem primeru napadaš študente) prehitro v "naselju", ampak so velikokrat problem BUTASTO nastavljene omejitve.

In tu nastopi slovenska policija, ki se postavi na taka mesta kjer NIKOGAR ne ogrožaš (namesto da bi svoje riti odvlekli na nevarne odseke in tam čakali prestopnike, ki dejansko lahko nekoga tam ubijejo s svojo vožnjo).

Nemoreš vedno gledati tako ozko: "peljal si prehitro zdaj pa plačaj".

Moje mnenje.

LP
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda So okt 16, 2010 5:32 pm

To je res, da so kakšne bedne in je omejitev 50km/h, samo v ljubljani na dunajski cesti je pa mal huda
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ So okt 16, 2010 5:32 pm

res je tko...
pri nas ko gres iz kopra proti ankaranu, ta nova cesta ob luki koper...
raznica cca 800 metrov, okoli nikjer nic, a omejitev 50.
in pol se ti uni kekci na sredi postavijo in merijo lepo v obe smeri :evil:
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Napisal/-a GT_Turbo17 So okt 16, 2010 5:46 pm

ninjeti je napisal/-a:...ampak so velikokrat problem BUTASTO nastavljene omejitve.


hja...sej včasih res ne veš keri je večji trolek - on ko pravila postavi al on ki jih krši :D

ampak brez heca...

če so butasto postavljene omejitve moraš ti sam presodit kolko se lahko pelješ? :D nikakor. Cestna pravila veljajo za vse in takšna so. Če se z njimi ne strinjaš jih krši, vendar potem odgovarjaj za ta dejanja...

Tudi jaz kdaj prekoračmi hitrost...ampak sem pa tolk pr sebi, da v naselju umirim svoje konje in se peljem kot človek. Pa tudi če kršim predpise...jih kršim toliko, da vem da sem tisto traso sposoben odpeljat in pa tudi plačat predvideno kazen za ta prekršek.

Sej pravim, nobenega ne napadam zaradi prehitre vožnje...ampak ker dnevno delam tudi po 300km, na cesti vidim takšne in drugačne ljudi, ki norijo po cesti kot biki.

Ravno danes me je en fant šel prehitevat v ovinek, ki je nenormalno nepregleden, on pa me je prehitevat začel na sredi ovinka.

hitro narisana slika primera: (moj avto je siv)

Slika

na robu ovinka je stala hiša in niti bog ni mogel videt, kaj prihaja iza ovinka...(motorist, družina,...) s tem, da je priletel s tako hitrostjo, da mu je nos silil z ovinka v mojo stran..in sva skorajda trčila... kaj si lahko potem mislim? drugi teden ga bodo pa ustavli bo pa rekel: "študent sem in nimam dnarja za plačilo kazni"...
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 So okt 16, 2010 5:55 pm

GT_Turbo17 vedno si mi bil vredu, ampak s temi posti pa si mi pritisk dvigno. pa pm, če bom celi dan po omejitvah vozo nem nikam prišo, me skorajda malo hitrejši kolesarji že prehitevajo pm. skozi miklavž blo vedno 70 omejitev pa si je pred 3 leti neki m****n zmislo 50, pa še nisem videl nikoga tolko pelat ker je cesta tako pregledna pa raavna ter široka da bi se s tovornjakom lahko 90 pelo, ne pa z avtom 50 pm pa še tak dolgo. katastrofa. Isto v naselju rogoza omejitev 40, 1 km dalje pa 70 v delu kjer je gozd in kjer so se že trije ubili. keri m****n je tole postavo bi mu tudi čestital.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Napisal/-a GT_Turbo17 So okt 16, 2010 6:03 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:GT_Turbo17 vedno si mi bil vredu, ampak s temi posti pa si mi pritisk dvigno. pa pm, če bom celi dan po omejitvah vozo nem nikam prišo, me skorajda malo hitrejši kolesarji že prehitevajo pm. skozi miklavž blo vedno 70 omejitev pa si je pred 3 leti neki m****n zmislo 50, pa še nisem videl nikoga tolko pelat ker je cesta tako pregledna pa raavna ter široka da bi se s tovornjakom lahko 90 pelo, ne pa z avtom 50 pm pa še tak dolgo. katastrofa. Isto v naselju rogoza omejitev 40, 1 km dalje pa 70 v delu kjer je gozd in kjer so se že trije ubili. keri m****n je tole postavo bi mu tudi čestital.


hehe, chill man! Častim pir za povzročen stres!! :D povej, če se boš potikal kaj po MB! :)

Tudi JAZ SAM ne vozim vedno po omejitvah! Dobro preberi post...ne gre se zdaj za male prekrške in butasto postavljene omejitve...

AMPAK, računaj, da je tale poba mel cca 100 na števcu, da so mu izmerili to hitrost... Zdaj pa mi reči, če se ti čez miklavž pelješ recimo 95 po števcu?? Razumem te, da se pelješ 70 tam čez... ampak 91km/h... je pa mal huda. Sploh če pol takšen jamra, da je bogi študentek.

;)

LP
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti So okt 16, 2010 6:04 pm

Vidim da nisi razumel mojega posta.
Torej je smiselna omejitev 50km/h, cesta široka, brez lukenj, dolga 3km (ravnina) in na 200m levo in desno gozd, do gozda pa travnik? Meni se ravno ne zdi - je pa res, da se je potrebno peljati 50 (četudi ni smiselno).
In ne motijo me toliko omejitev kot naši "vrli policajci"), ki se grejo točno na tako mesto postavijo. Zakaj se ne postavi na začetek ravnine kjer so 4 hiše in lahko dejansko nekoga ogrožaš?

In tukaj je še ena stvar: veliko teh "policajev" je recimo pred tistim tečajem v Tacnu v naseljih vozilo 100km/h, prehitevalo v škarje, prevozilo rdeče luči na semaforjih, itd. (Veliko takih osebno poznam). Ampak ne, on je sedaj policaj,boga je potegnil za j*jca , on ti lahko napiše kazen.

In ne, saj ne divjam, ampak včasih pa se sam sebi zdim smešen, ko se po taki cesti peljem 50.

Glede tvojega primera pa: razumem, prav imaš, veliko takih modelov srečujem po cesti. Jaz bolj govorim za pregledne ceste ;)

LP
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti So okt 16, 2010 6:06 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:GT_Turbo17 vedno si mi bil vredu, ampak s temi posti pa si mi pritisk dvigno. pa pm, če bom celi dan po omejitvah vozo nem nikam prišo, me skorajda malo hitrejši kolesarji že prehitevajo pm. skozi miklavž blo vedno 70 omejitev pa si je pred 3 leti neki m****n zmislo 50, pa še nisem videl nikoga tolko pelat ker je cesta tako pregledna pa raavna ter široka da bi se s tovornjakom lahko 90 pelo, ne pa z avtom 50 pm pa še tak dolgo. katastrofa. Isto v naselju rogoza omejitev 40, 1 km dalje pa 70 v delu kjer je gozd in kjer so se že trije ubili. keri m****n je tole postavo bi mu tudi čestital.


haha :D
Čez Miklavž je res grozno. Traja pa traja pa še kar ne prevoziš skoz celi kraj :D Pločniki pa tako visoki kot ograja, da nebi mogel pešča povoziti četudi bi htel :D
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Napisal/-a GT_Turbo17 So okt 16, 2010 6:11 pm

pa pusti kapse oni so tak pasma zase... :lol:

tud sam se kdaj počutim smešno na kakšni cesti, kjer je omejitev 50 in sem prisiljen pospešit, ker se za mano nabira kolona nohtogrizečih voznikov...češ: "ma daj spokaj se" :D in se...samo ne pospešim na 100km/h :D in ravno o tem je tu govora... prekoračitev hitrosti nad 40km/h...to je pa kr resna zadeva že, ki je problem sploh pri mladih, ki vozijo prehitro, za dejanja pa noben ne more potem odgovarjat...ker so finančno nesposobni... :)
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Napisal/-a Kalos So okt 16, 2010 6:16 pm

Ajd 100km/h je že res pretiravanje po Ljubljani...ne vem kako ljudem rata.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Napisal/-a uros11 So okt 16, 2010 6:44 pm

Najprej naj se navadijo po omejitvah voziti, nato pa pametovati o tem, kje so omejitve prav postavljene oz. butasto in kje ne.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Napisal/-a ninjeti So okt 16, 2010 6:50 pm

uros11 je napisal/-a:Najprej naj se navadijo po omejitvah voziti, nato pa pametovati o tem, kje so omejitve prav postavljene oz. butasto in kje ne.


Če bi se na neki lokaciji dnevno vozil bi vedel kdaj so butasto postavljene :) V mojem primeru je kar nekaj takih smešnih omejitev - drugje recimo skoraj nič ;) Sicer pa se vozim po omejitvah ali pa kakih 10 nad, ker kot študent nočem tvegati svojih (že tako majhnih) prihodkov.
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero So okt 16, 2010 6:55 pm

C. Proletarskih brigad v Mb sedaj 70 km/h, nekaj časa nazaj 50 km/h.
A zdaj gre, prej pa ne. Prej si pa bil divjak, če si se peljal preko 50.
Včasih so te omejitve res nerazumljive. Včasih pa te preseneti, da ni omejitve pa bi bila dobrodošla :)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 So okt 16, 2010 7:00 pm

eljuero kdaj je tam blo 50? :shock: ni tam že vedno blo 70?


GT_Turbo17 no za kakšen pir pa se bo že našel čas :D
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero So okt 16, 2010 7:03 pm

hja, si očitno mlad :) (sej jaz tudi)
Ne vem letnice, ampak je bilo ziher, ker so tam pri gasilcih skoz ustavljali ...
 
Marcell
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po mar 09, 2009 4:56 pm

Napisal/-a Marcell So okt 16, 2010 10:54 pm

Hvala za opozorila in razlage ter druge komentarje, vendar bi raje prebral kak uporaben nasvet ali izkušnjo.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov