Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a hribko Če jan 13, 2011 4:41 pm

danes prejel pošto iz avstrije,poslali so mi da so me ujel na radar 27.05.2010....
kolker si znam sam razložit so me ujeli na radar mal ven iz celovca ki je omejitev 50,jaz pa naj bi prekoračil za 45 km/k-naj bi bil pa z motorjem(priložena ni nobena slika pa nič,samo list papirja ki na njem piše zakaj se gre in pa položnica).

prosim vas za nasvete kaj naj storim, pa če imajo sploh pravico me kaznovat po tko dolgem času,saj je minlo že skoraj 8 mesecev od tega

hvala za odgovore
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a gusti85 Če jan 13, 2011 4:54 pm

A registrske od motorja tut ni nikjer napisane? Kak pa pol sploh vejo, da si bil ti?

Koliko si pa dobil kazni? Če ni astronomska, bi jo jaz glede na to, da si korošc in da si najbrž večkrat pri severnih sosedih kr lepo plačal. Po avstriji se je z motorjem užitek vozit in ni fajn, da bi imel vedno cmok v grlu, ko se boš vozil po avstriji, da te ne ustavijo policaji (znajo za tako kr fain zatežit).
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a hribko Če jan 13, 2011 5:08 pm

registerska je napisana ja,kazen je pa 250€,sam vseeno bi lahko poslali sliko al pa kaj da so me ujeli,pa vse to šele po 8 mesecih :roll:
nonstop sem gor pri naših sosedih,polet pa skoraj vsak dan z motorju,zato neb rad imel nepotrebnih p...j
 
Broz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: So mar 10, 2007 10:50 am
Kraj: Velenje

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a Broz Če jan 13, 2011 5:24 pm

je omejitev 50,jaz pa naj bi prekoračil za 45 km... Ne rečem da je 250 € malo denarja, ampak glede na prekoračitev se mi to zdi ''đabe'' vsaj glede na naše zakone. In če si to dejansko storil oz. si misliš, da je velika verjetnost potem le plačaj. Boš vsaj bolj mirno spal. SIcer pa malo težko dvomim, da bi si sosedje kar tako poiskali Slovenca pa mu poslali nekaj na dom. Kar se tiče pa slike ti bo pa razložil kdo, ki bolje pozna njihov sistem delovanja.

Skratka bolje dati 250 € kot pa drugič probleme ko boš kruzal po cesti.

Lp
Zamenjam Opel Astro GTC Black & White za Laguno II grandtour Dynamique :)
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a hribko Če jan 13, 2011 5:49 pm

saj vrjetno bom plačal(boljš kot pa pozneje kdaj imet probleme),saj nevem a sem bil al ne,ker se ne spomnem......
najbol me to moti ker je od tega minlo 8 mesecev,zakaj so šele sedaj poslali in ne prej
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a eljuero Če jan 13, 2011 5:52 pm

A zdaj že položnice kar iz tujine prihajajo?
A ni prava pot, da oni zaprosijo naše organe, da so posrednik, v končni fazi so podatek o lastniku dobili iz naših javnih evidenc.
 
Uporabniški avatar
RpDany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To avg 01, 2006 2:49 pm
Kraj: maribor-ruše

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a RpDany Če jan 13, 2011 6:41 pm

Poloznice ze encas posiljajo z tujine k nam. tudi nam je postar prneso lepo posiljko.

Koliko je blo receno lahko poravnas in vse fino in prav in vozis naprej po tujini, lahko pa se pritozis tudi pritozis... ali pa pac ne placas, v tem primeru koliko so mi eni rekli da ni nic ampak je boljse da te potem ne dobijo vec v isti drzavi ker si ga 10x bolj naj...(nevem ce to zadnjo drzi 100%)

glede na vrednost pa km je to glede na nase zakone zelo zelo malo.


lp
[img]http://www4.slikomat.com/08/0221/54u-78987.gif[/img][img]http://www4.slikomat.com/09/0423/25z-logo1.jpg[/img] [img]http://shrani.si/f/2B/9a/32Sf0luY/yfntfhucnr64vuit.gif[/img]
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a hribko Če jan 13, 2011 7:59 pm

RpDany je napisal/-a:
glede na vrednost pa km je to glede na nase zakone zelo zelo malo.


lp

:)
ravno zaradi tega razloga ni motorista na koroškem ki se ravno zaradi tega hodmo ganjat in noret na golico(pri sosedam)
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a aklan86 Če jan 13, 2011 8:15 pm

Jaz sem tudi dobil iz avstrije položnico, gor je bila registerska in pa datum kdaj je bil prekršek storjen. Ampak jaz sem imel "srečo". Namerili so mi 62km/h in 35€, tako da sem takoj plačal. Je pa bilo napisano gor, da je to neke vrste popust, če pa se pritožim pa bodo stroški večji, bla bla...

Moj nasvet je plačaj pa je mir. 250€ ni tak denar, da bi si želel ob morebitni kontroli v Avstriji kak dan preživel na hladnem + kakšne zamudne obresti + ... ?

Ne vem pa če lahko neplačilo za sabo potegne kakšno izvršbo ipd, mislim da ne.
Slika
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a uros11 Če jan 13, 2011 8:34 pm

Poravnaj. Če si kršil, ne jokat, plačat. Nima veza meja - te bodo že dobili.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a hribko Če jan 13, 2011 8:44 pm

uros11 je napisal/-a:Poravnaj. Če si kršil, ne jokat, plačat. Nima veza meja - te bodo že dobili.

kdo je rekel da jokam,a si kjerkol zasledil da jokam???????kak debiln folk no......
samo zanima me če me lahko kaznujejo kljub temu da je poteklo že 8 mesecev
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a eljuero Če jan 13, 2011 10:28 pm

Če je njihov sistem primerljiv z našim, kar verjetno je, tvoj prekršek še ni mogel zastarati, če to sprašuješ.
Dejstvo, da niso ravno ažurni z izdajo položnice ni relevantno.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a hribko Če jan 13, 2011 10:38 pm

@eljuero točno to me je zanimalo
saj bom kr vrjetno jutri poravnal pa bom mel mir,in bom polet lahko brezskrbno potoval po avstriji spet
hvala vsem za uporabne odgovore
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a esem Pe jan 14, 2011 1:57 am

Kakšen je ta list (in položnica), ima kakšne uradne štemple? Ker če nima, mi prosim sporoči, katera je tvoja registracija in ti prej kot v 8 mesecih pošljem še en list in položnico (lahko tudi iz Celovca, če želiš). :-P :) :lol:
Vsekakor poskusi rekonstruirat takraten teden (morda s pomočjo prijatekjev, bančnih izpiskov itd), da vidiš, če si se res tam vozil.

Sicer pa plačaj in hkrati pošlji neke vrste neformalno pritožbo, da zakaj ni nobenega dokaza (slike) ter zakaj šele čez 8 mesecev. Ne pozabi pripisat, da si kazen poravnal, da to ni uradna pritožba, ker nočeš še več stroškov, da te močno čudi, da ni priloženega nobenega dokaza (slika bi morala bit, če te niso takoj ustavljali), da vse to zgleda kar nekam preveč "po domače" ter da ni navedenega nobenega "pravnega sredstva" (kako se pritožit, kje dobiš dokaze itd) - seveda, če le-tega res ni. Naj ti pošljejo sliko - če je (v okviru postopka) zastonj, seveda (to pripiši).
Sicer dvomim, da je zadaj kaj čudnega, a vseeno se raje prepričaj. Boš vsaj prepričan, da si to storil res ti. To navedi tudi v "pritožbi", morda kar kot glavni razlog dopisa.

Če boš storil tako, jih hkrati še prosi za kratek opis postopka (kateri členi v katerem zakonu oz navodilih, kako je s "popustom", zastaranjem, izterjavo, kako je s slikami itd) in če bo odgovor sploh prišel (morda čez 2 leti?), ga objavi tu, da bomo še ostali seznanjeni.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a hribko Pe jan 14, 2011 2:58 pm

@ esem
bom skeniral in ti poslal na pm,da boš videl kako t zgleda,sem pa še enkrat pogledal zdaj in res ni kje uradne štampiljke,samo podpis
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a eljuero Pe jan 14, 2011 5:34 pm

@hribko
Daj objavi v temi, da vidimo še ostali.
To kar opozarja Esem pa je seveda potrebno najprej preveriti ... bi pa s stola padel, če bi bil nateg, čeprav enim res ne zmanjkajo ideje :)
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a sviz2000 So jan 15, 2011 11:20 pm

šiampiljke se uporabljajo samo še u našem bantustanu, drugje jih nikjer več ni v poslovanju. Iz nemčije in avstrije dobiš zmeraj samo dopis , gor pa imaš priimek pristojnega policaja in njegov telefon, kjer lahko vse preveriš. Jst to skoraj tedensko dobivam, in še nikoli se niso kar nekaj izmislili
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a esem Ne jan 16, 2011 2:48 am

sviz2000:
Po kolikšnem času pa dobiš dopise? Tudi 8 mesecev? Kako je s slikami?

Morda ti lahko hribko pošlje svojega poskeniranega in pregledaš, če se ujemajo številke, če je možno, seveda. Zmenita se preko ZS, nato objavita rezultate tu.
Koliko časa je za plačat?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: ali naj poravnam ali ne???

Napisal/-a odprti clio Ne jan 16, 2011 11:36 am

esem je napisal/-a:sviz2000:
Po kolikšnem času pa dobiš dopise? Tudi 8 mesecev? Kako je s slikami?

Morda ti lahko hribko pošlje svojega poskeniranega in pregledaš, če se ujemajo številke, če je možno, seveda. Zmenita se preko ZS, nato objavita rezultate tu.
Koliko časa je za plačat?


Mislim, da je vsakršna informacija dobrodošla. Imajo tudi oni možnost polovičke in v kolikem času jo je možno plačati? Ali se pišejo kazenske točke, če jih sploh imajo? Koliko časa traja, da zadeva zastara... :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov