Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
KlemenM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: To jun 23, 2009 12:45 pm
Kraj: Ljubljana

garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a KlemenM Po jul 18, 2011 5:14 pm

Lp.

Imam problem z uveljavljanjem garancije proti prerjavenju pri VW Passatu 2.0TDI letnik 2006 leta 2010 uvožen iz Nemčije. Avto je začel malo rjaveti nad letvico na zadnjih vratih(partlažnik) in okrog lučke za osvetlitev tablice. Šli smo na porsche ljubljana, kjer smo pokazali servisno knjižico(avto je iz uvoza), preveril je debelino laka na zadnjih vratih ki je originalen(zadnja šipa je tudi original tako da ne verjamem da je bil kaj zaleten), pa vseeno so nam poslali pošto da je bilo naše uveljavljanje zavrnjeno. Nobene obrazložitve, na telefonu noče nihče nič povedati ker kao ne vedno da jim je to sporočil uradni uvoznik.

Zdaj me zanima kaj lahko storim, avtoličar nam je rekel da garantira da vrata niso bila nikoli barvana ali poškodovana, kar je dokazal tudi z debelino nanosa laka ki je po tovarniških standardih, zadnja šipa je originalna.

Študiral sem da bi šel še k drugemu zastopniku (Porsche Verovškova) ker tukaj so bili precej arogantni(povsem jim je bilo odveč da bi kaj urejali) ampak verjetno nebi zaleglo. Če ne drugega bi rad vsaj izvedel vzrok za zavrnitev ker z avtom ne vem kaj se je dogajalo ampak zadaj po mnenju avtoličarja ni bil nikoli zaleten.

Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a a4 Po jul 18, 2011 5:23 pm

prerjavenje in rjavenje ni isto ;)

dokler nimaš luknje v plehu zgleda da ne bodo upoštevali ničesar
 
sajko
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: Ne maj 09, 2004 3:18 pm
Kraj: Kamnik

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a sajko Po jul 18, 2011 5:24 pm

Pomoje je tu ključna beseda prerjavenje oz. more rja narest lukno čez pleh.
I feel the need, the need for speed
 
Uporabniški avatar
Daewoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne sep 04, 2005 10:09 pm
Kraj: Velenje

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a Daewoo Po jul 18, 2011 5:25 pm

Točno to je problem (vsaj tako je bilo pri naši Škodi), da je garancija proti PRErjavenju, to po domače pomeni, da še ni luknje čez pleh, ampak je rja zgolj površinska. :evil:
Prej - 1.8 120KM l.1999 bencin: Slika Zdej - 2.0 150KM l.2006 dizel: Slika
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a el_diablo Po jul 18, 2011 6:07 pm

Daewoo je napisal/-a: garancija proti PRErjavenju, to po domače pomeni, da še ni luknje čez pleh, ampak je rja zgolj površinska. :evil:


ne bo držalo. PRErjavenje pomeni da je ŽE luknja v plehu ;)
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
Daewoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne sep 04, 2005 10:09 pm
Kraj: Velenje

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a Daewoo Po jul 18, 2011 6:55 pm

Ja saj, to sem mislu, pa sem mal butasto povedu. Oni so nam rekli, da to garancija ne krije, ker še ni luknje čez.
Prej - 1.8 120KM l.1999 bencin: Slika Zdej - 2.0 150KM l.2006 dizel: Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a tristan01 Po jul 18, 2011 6:58 pm

el_diablo je napisal/-a:
Daewoo je napisal/-a: garancija proti PRErjavenju, to po domače pomeni, da še ni luknje čez pleh, ampak je rja zgolj površinska. :evil:


ne bo držalo. PRErjavenje pomeni da je ŽE luknja v plehu ;)


Točno tako. Servis vam garancije ne bo priznal dokler ne bo že luknja tam kjer so danes sledi rje. Tako je pač definirana garancija na prerjavenje. Proizvajalci so pač izračunali da tudi če pride do rjavenja je garancijska doba naravnana tako, da bo nastala luknja le pri redkih vozilih.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
markokoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe jul 15, 2005 2:03 pm
Kraj: Stranice

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a markokoz Po jul 18, 2011 7:01 pm

Samo kot zanimivost bi rad povedal, imamo doma enakega passata in tudi rjavi. Zadnje voznikove vrate, nad letvico.
Das auto. :lol:
Drugače pa boš težko rešil z garancijo, ker dokler ni čisto prerjeveno ne bo nič
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a pinny Po jul 18, 2011 7:16 pm

jaz sem pri svojem tudi imel eno malo pikico rje in so lepo zrihtali pod garancijo brez problema, čeprav so mislili da bo kr z korekturo držalo :D, je bil pa to spodnji del prtljažnika, tm k se dol zapre, je pa kolegica, bivša :D imela pri kiji ceed okol rikverc lučke rjasto, pa tudi ni bilo luknje skozi, pa so ji lepo zadevo ličarsko sanirali :)
tko da čist odvisno od človeka do človeka kolikor se mu da z tem pečat ;)
 
Uporabniški avatar
KlemenM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: To jun 23, 2009 12:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a KlemenM Po jul 18, 2011 7:37 pm

Sepravi mi ostane samo to da zadevo posuvam z soljo in vodo in čakam na luknjo :evil:

Bom šel za foro še na verovško ker je znano da so ljubljana in verovškova nekakšni tekmeci me zanima kaj bodo tam rekli.

Rje pa brez menjave vrat verjetno ne bom kar tako izgnal, pa še garancija bo res neveljavna :evil:
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: garancija proti prerjavenju.

Napisal/-a _YUGO-GVX_ To jul 19, 2011 8:22 pm

sicer ne takoj, lahko pa se v kratkem času zgodi, da je luknja :evil: malo se znajdi :D
litr bencina, litr olja ;)
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov