Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
|T|E|O|
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: So feb 22, 2003 1:02 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Službeno vozilo

Napisal/-a |T|E|O| Če dec 18, 2003 5:43 pm

Zanima me, ali si v vsakem primeru (tudi če gre za privatno vožnjo), ko voziš službeno vozilo neke družbe podvržen kriteriju službene vožnje (0.0 promila alkohola v krvi)?
Slika
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Če dec 18, 2003 11:49 pm

Službeno vozilo je enako kot navadno vozilo le da je lastnik vozila pravna oseba, torej ima lahko voznik tudi na službeni vožnji 0.5 promila.
Določba iz 1.člena ZVCP velja le za poklicne šoferje. Torej če je tvoj poklic šofer službenega vozila velja določba 0.0 promila le, dokler opravljaš službo, za lastno uporabo službenega vozila pa moraš imeti pooblastilo pravne osebe, katera je lastnik vozila, da lahko avto uporabljaš tudi za lastne potrebe.
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Pe dec 19, 2003 7:34 am

BiMMER: ti pa ful lahk obnavljaš znanje, ker nam tako lepo omogočaš vpogled v skrivnosti prava in nas rešuješ iz dre*a! :D
vsa čast! :pivo
Slika
 
SEVERcek
Novinec
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Sr okt 29, 2003 12:57 pm
Kraj: Prelepa Bistrica

Napisal/-a SEVERcek To dec 23, 2003 5:59 pm

No mi je torej odleglo ker sam vozim berlingota ki je od fotrove firme in sn cel cajt mislo da morem met tudi ce nisn na sluzbeni poti 0.00. Sn pa od policaja zvedo da morem met gasilni aparat kazni sicer ni blo sam tolk da vem za drugic.
Torej v nobenem primeru nerabim met 0.00 recimo soboto ponoci :?:
Kr fotra ko so ustavli z njim je avtomatsko pihal pa ceprav je bil na poti domu(100m pred hiso). Kak je pa z potnimi nalogi? Baje bi naj bli skos zraven v avtu?

Hvala LP
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER To dec 23, 2003 6:09 pm

Gasilni aparat moreš imet, glede 0.0 sem povedal, glede potnih nalogov je pa tako:
Če imaš pooblastilo od firme, da se avto lahko uporablja tudi za osebne namene, potnega naloga ne rabiš. V vsakem primeru pa ga rabiš če si pa na službeni vožnji ali nimaš pooblastila firme, da avto lahko uporabljaš za lastne potrebe!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG Sr dec 24, 2003 1:47 am

BiMMER je napisal/-a:Gasilni aparat moreš imet, glede 0.0 sem povedal, glede potnih nalogov je pa tako:
Če imaš pooblastilo od firme, da se avto lahko uporablja tudi za osebne namene, potnega naloga ne rabiš. V vsakem primeru pa ga rabiš če si pa na službeni vožnji ali nimaš pooblastila firme, da avto lahko uporabljaš za lastne potrebe!

Been here ..
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov