Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
PeCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 686
Pridružen: Ne nov 02, 2003 5:32 pm
Kraj: Celje

Prepis-problem

Napisal/-a PeCi So dec 20, 2003 12:50 pm

imam problem s prepisom. naredil sem kupoprodajno pogodbo, na katero je kupec napisal, da motor ni bil nikoli poskodovan, vendar pa je, preden je motor odpeljal videl da je bil spredaj poskodovan in popravljen (ni imel pripomb). Sedaj je motor peljal na servis kjer so celega razstavili in naj bi ugotovili da je treba naredit servis ki znasa 50000SIT, zato mi ga hoce vrnit, vendar na pogodbi ni napisano , da se motor lahko vrne.
napisala pa sva da se prepis naredi do 18.12./ kam se lahko obrnem , ker mi noce vrnit tablice in prometne da naredim prepis :?:
hvala za odgovore :oops:
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Napisal/-a RegY So dec 20, 2003 3:51 pm

hja, naj te toži

nebo nič dosegel, ker nima pravne podlage (pogodba)

posvetuj se raje s kakim odvetnikom

če si iz mb, ti lahko priskrbim najboljšega, ki mene vedno zastopa v takih zadevah ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
eXtreme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So feb 15, 2003 9:22 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a eXtreme So dec 20, 2003 4:00 pm

to kupoprodajno pogodbo si napisal na roke? ti je motor ze placal?
 
PeCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 686
Pridružen: Ne nov 02, 2003 5:32 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a PeCi So dec 20, 2003 4:02 pm

se pravi če nisva na pogodbo napisala nič o vračilu motorja, potem mi ne more nič :?:

kaj pa s tem da mi noče vrnt prometne in tablce :?: - kir urad je pristojn za te stvari :?:

pogodba je napisana na roke in ni overjena pri notarju, motor pa je že plačal
 
Uporabniški avatar
eXtreme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So feb 15, 2003 9:22 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a eXtreme So dec 20, 2003 4:15 pm

če si ti pisal pogodbo, upam da si napisal na pogodbo VIDENO-KUPLJENO. Ce ti je motor placal, potem je OK. Imas doma prometno dovoljenje motorja?
 
PeCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 686
Pridružen: Ne nov 02, 2003 5:32 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a PeCi So dec 20, 2003 4:21 pm

eXtreme je napisal/-a:če si ti pisal pogodbo, upam da si napisal na pogodbo VIDENO-KUPLJENO. Ce ti je motor placal, potem je OK. Imas doma prometno dovoljenje motorja?


sej je že na pogodbi napisan js sam podčrtal, sam fora je d ma on prometno pa js zdej ne morem prepisa nardit :wink:
 
Uporabniški avatar
eXtreme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So feb 15, 2003 9:22 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a eXtreme So dec 20, 2003 4:29 pm

no, to je problem ja :)
tukaj bi ti moral kdo drug pomagat.
kaj pa ce sporocis na policijo da ti je motor ukradel? kajti če imaš na pogodbi napisano da je bilo kupljeno po sistemu videno-kupljeno, in imas njegov podpis, ti nic ne more(jo).
kaj pa je tistih 50k, da se je tako zasekiral. to je najmnajsi znesek, ki ga moras vloziti v motor pri nakupu rablenega motorja, ce se mislis vredu voziti :) motorni sporti so drag spas :)
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax So dec 20, 2003 5:53 pm

kako pa so kaj te pogodbe pred sodiščem mirodajne??
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER So dec 20, 2003 9:17 pm

Kupoprodajna pogodba se vedno sklene po načelu videno kupljeno. Torej načeloma ni več vračila ko je enkrat pogodba podpisana!
VENDAR, tukaj lahko nastane problem, da je ta pogodba neveljavna ker v njej ni navedeno dejansko stanje v kakršnem je motor. Torej ti si noter navedel da ni poškodovan, čeprav je. On se je po podpisu pogodbe sicer ustno strinjal s tem kar je naknadno ugotovil, ampak on še vedno na sodišču lahko reče, da se ni strinjal in je to njegova izjava proti tvoji. Ker pa je on tukaj "oškodovanec" bodo najvrjetneje vrjeli njemu. Torej poišči odvetnika!


MGsax: Pogodba je popolnoma veljaven dokaz na sodišču, če le vsebuje minimalne obvezne sestavine!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax So dec 20, 2003 9:19 pm

katere pa so te, ker je fajn vedet
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
Roman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Ne mar 02, 2003 9:37 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Roman So dec 20, 2003 9:35 pm

ce bi biv posten bi napisal po pravici-na forumu mislm. kaj se dejansko je zgodil ne pa da kupca nategnes pol se pa se na mobitel ne javs :!:
 
darwin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1488
Pridružen: Ne avg 10, 2003 2:05 pm

Napisal/-a darwin So dec 20, 2003 9:42 pm

Zgleda, da se nam obeta zanimiva debata.
Upam, da ne bo prišlo do pregrobega verbalnega napada. :lol: :lol: :lol:
Licet volare si in tergo aquilae volat.
 
Uporabniški avatar
sporty
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: So jul 06, 2002 1:12 pm

Napisal/-a sporty So dec 20, 2003 9:47 pm

O kakšnem motorju pa govorimo?? Če se gre za kak skuter, vreden 200-300k SIT, je 50k že velika škoda!! In v kakšnem stanju je motor dejansko bil? A si mogoče ti, PeCI, povedal da je bil motor poškodovan ali so te kupci dobili na laži? Ali so zvedeli za poškodbo po ali pred podpisom pogodbe?

Pa fantje jes sm zaenkrat skuterist in vam lahko povem da je skuter za 50k sit popravila že močno sfukan... In če bi js z zasluženim denarjem kupovou motor pa bi me tkole nategnil :evil: , bi mu ga tut nazaj dau in zahtevu različne stroške povrnjene, recimo za prevoz nazaj k njemu, stroški servisa, itd...

Tko da, jes se postavljam v tem primeru na stran kupca tega motorja (kakršna koli vrsta že...), ker on je bil nategnjen in oškodovan. Ti pa si prevarant in s takimi vsi vemo kako pa kaj!!

PS: Pa ne mi zj, kaj vse bi kupec lahko videl in kaj je narobe naredil, pa da se je zavedal da je poškodovan (ker pod pleh se ne vidi), itd... vsi vemo kakšni so prodajalci vozil, vsi neki tajijo, skrivajo, preprodajajo :evil: :evil: :evil:
RENAULT POWER - THE WAY OF LIFE
 
Uporabniški avatar
Roman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Ne mar 02, 2003 9:37 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Roman So dec 20, 2003 10:01 pm

seveda sem tudi jazt motorist in si ne predstavlam da me kdo tko nategne,bod posten pa poklic kupca sicer pa del k bos caku slabs bo , no vozniki predstavljite si da vam kdo proda avto pa rece da mu ni nc pol ga pa na servis peles pa ugotovi da je cist v p...i. sicer pa ce se ne motim sta se dogovorila da se motor vrne ce je poskodovan :evil:
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Napisal/-a RegY Ne dec 21, 2003 2:33 am

Roman je napisal/-a:...no vozniki predstavljite si da vam kdo proda avto pa rece da mu ni nc pol ga pa na servis peles pa ugotovi da je cist v p...i


sem imel ta primer, sodni proces je tekel 1 leto, potem pa smo se izvensodno, 5 dni pred "zadnjo" sodno obravnavo, pogojili in sem dobil to kar sem hotel.... no, ja, vsaj delno
Slika
 
Uporabniški avatar
Roman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Ne mar 02, 2003 9:37 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Roman Ne dec 21, 2003 11:10 am

kaj je zdej peci a ti je muca jezik popapala. al si se mal usrov. :x
 
Uporabniški avatar
eXtreme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So feb 15, 2003 9:22 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a eXtreme Ne dec 21, 2003 11:24 am

jest sem pa takega mnenja: ko ste kupci razmišljate drugače, ko pa boste prodajalci boste pa povsem isti!
ste ze kdaj videli postenega prodajalca?
če kupuješ rabljen motor moraš celega pregledati, narediti testno voznjo, in ce ti je vsec ga kupis. ce te je nategnil je tvoj problem! zato pa so pogodbe videno-kupljeno. menda ti nebo rekel: ja, motor je bil zaleten, a ga je prejsni lastnik sam doma popravil.... :roll:
Seveda, ko kupis motor/avto je vse vredu, ko pa ugotovis kaksno okvaro/napako na motorju je pa ze nateg. ''o prek**ta k**ba me je nategnu...'' yah, tvoj problem, prej bi gledal pa bi zbil ceno ali pa ga nebi kupil.
nevem, meni je bedno da ko stvar kupis potem tezis prodajalcu. :cry:
 
Uporabniški avatar
Roman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Ne mar 02, 2003 9:37 am
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a Roman Ne dec 21, 2003 11:35 am

v pogodbi je bilo napisan da motor ni poskodovan. no to se prav da ko kopujes motor ga je nalbol k pri njemu doma razdret pa pogledat kaksno je stanje. prodajalec je sele potem ko so ugotovil da je kitan povedal da je bil mal zaleten pa se cudu se je kako pa to da je kitan mislm tazga b***** se pa ne mores jt. no uglavnem je trdiv da motor ni poskodovan---masina-- glede na to da so ga sli iz ljubljane v celje tud ti nebi biv zadovoljen da te kdo tako nategne pol se pa tud na telefon ne oglas..
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Ne dec 21, 2003 11:20 pm

Extrem, če te je nategnil ni tvoj problem, ker ne gre za veljaven posel in lahko zahtevaš nazaj kupnino. Prav tako sodbo bi dalo tudi sodišče, ker pogodba ne omenja poškodb ampak v njej piše da je motor nepoškodovan!!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
eXtreme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So feb 15, 2003 9:22 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a eXtreme Ne dec 21, 2003 11:28 pm

BiMMER: res je.
Roman: sem mogoce kaj spregledal, si ti kupec, da toliko ves?
PeCi: na pogodbi pise da je motor nepoškodovan?

Ce na pogodbi piše, da je motor nepoškodovan, potem prestopim na kupčevo stran!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov