Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Nadomestni avto

Napisal/-a domen90 To dec 13, 2011 7:00 pm

30.11. sem imel manjšo nezgodo, povzročitelj mi je v križišču vzel prednost. Naslednji dan sem peljal avto na njegovo zavarovalnico (Triglav), kjer je potekalo vse po standardnem postopku. V ponedeljek 5.12. sem avto odpeljal na popravilo, od koder je bil takoj po pregledu avta poslan fax na zavarovalnico da bodo oni popravljali avto in da je potrebna dodatna cenitev. Danes je 13.12 in preklet cenilec še zmeraj ni prišel pozjat avta, baje da pride jutri zjutraj. V normalnih okoliščinah me dejstvo da sem brez avta ne bi vznemirjalo, nadomestnega avta nisem zahteval kljub temu da imam priznanih 13ur za popravilo, mi je pa dvignilo pritisk ker imam ta petek registracijo in tehničnega in obstaja možnost, da avto do takrat ne bo fertik. Nadomestnega avta ubistvu ne rabim, k*** še svojega avta ne rabim, bi jih pa rad malo jebal nazaj ker so taki kreteni, da se ne morejo malo podvizat. A lahko kaj dosežem iz tega naslova da so je poprvilo zavleklo zaradi njih?
Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nadomestni avto

Napisal/-a odprti clio Če dec 22, 2011 10:52 pm

Nadomestni avto dobiš iz svoje police... Največja bedarija vseha časov! Ampak, meni je dama zbila oboja leva vrata. Sem šel na njeno zavarovalnico (Grawe) cenit in tudi povedal, da brez avta ne bo šlo. Sicer nimam pripomb čez cenilca, ker je bil izjemno ustrežljiv. A me je gospodična za pisalno mizo šokirala - do nadomestnega vozila nisi upravičen, če ga nimaš v svojem kasku...

Pa sem debelo gledal in ji rekel, da mi je njihova komitentka povzročila škodo in ni moja krivda, da bom brez avta ostal in mi to spada v smisel povzročene škode (kot denimo fizične poškodbe). A glej ga zlomka, budala sem jaz - ker zavarovalnice so se tu med seboj dogovorile (uskaljeno poenotenje ponudbe... konkurenca? A je to druga tema). Ni se mi ljubilo kregat, ker je bil cenilec ustrežljiv in sem vzel avto iz svojega kaska. Tako da ne vem, kaj boš s tem dosegel...

Še to - Triglav daje zdaj nadomestno vozilo samo, če je poškodovano vozilo tehnično oporečno (ali pač to velja samo za podaljšanje dobe nadomestnega; se ne spomnim več, sem že nekaj časa pri konkurenci).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: Nadomestni avto

Napisal/-a matayus Pe dec 23, 2011 6:39 pm

Jaz sem dobil nadomestni avto, čeprav nisem imel tega v zavarovalni polici. Avto so mi ocenli iz H- kombinacije. Čeprav avto ni bil močno poškodovan sem dobil nadomestni avto za 2 tedna. Pač dobra volja avtohiše. Zavarovano imam pri Triglavu.
lp
 
C2 VTS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: So jun 14, 2008 4:14 pm

Re: Nadomestni avto

Napisal/-a C2 VTS Ne maj 27, 2012 7:38 pm

Pozdrav vsem,

mene pa zanima, kako se zadeva rešuje, če se v času, ko koristiš nadomesti avto, le-ta poškoduje?
Ali moram rent a car firmi karkoli plačati? Sam nisem plačal nobene kavcije, tudi nič mi niso razložili kaj se naredi v primeru poškodbe...
V glavnem na avtu je nastala manjša praska, ki jo sam med vožnjo nisem naredil oz. zaznal? Možno, da je nastala tudi na parkirišču...

Hvala za odgovore!

LP
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nadomestni avto

Napisal/-a Cefizelj Ne maj 27, 2012 7:41 pm

Odvisno kako bodo ocenili ampak verjetno si dobil kakšno pogodbo zraven, kjer so tvoji podatki, na zadnji strani bi pa znali biti pogoji uporabe. Poskusi se dogovorit da oni to uveljavljajo iz njihovega delnega kaska-parkirišče, če ga imajo. V nasprotnem primeru pa mislim da boš moral plačat določen procent odbitne franšize.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Nadomestni avto

Napisal/-a rs5 Po jul 22, 2013 10:59 am

Pozdravljeni,

koliko časa pripada nadomestni avto pri zav.tilia če je vozilo ocenjeno totalka(avto je v celoti uničen) ta postopek se vleče že mesec pa pol in ni ne dnarja ne nadomestnega avta.je bilo pa vozilo zavarovano max.kar se je lahko zavarovalo (vsaj tako so rekli in upamo da je to tudi res).
lp
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Nadomestni avto

Napisal/-a LukL Po jul 22, 2013 11:23 am

če je totalka, priznajo max. 10 dni. Poznam pa primer ko je bil poškodovan mesec dni star novi x3, takrat čisto svež model, oškodovanec je želel imeti pokrit enakovreden nadomestni avto za čas celotnega popravila. Popravilo se je zavleklo preko enega meseca (zaradi nedobavljivosti delov zaradi novega modela) zavarovalnica mu je seveda odobrila samo en teden nadomestnega vozila, pa še to i30. Za ostali čas si je gospod lepo najel mazdo cx-7 in ob koncu popravila dodal račun za nadomestno vozilo. Ko je seveda to videl cenilec je vse lepo zavrnil :), gospod pa predal zadevo odvetniku. Po pol leta je bila zadeva rešena v oškodovančevo korist ;)
 
Uporabniški avatar
ddean1
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Pe jun 23, 2006 6:14 am

Re: Nadomestni avto

Napisal/-a ddean1 Po jul 22, 2013 1:44 pm

Vsak zavarovalnica izsiljuje na ta način. Ko sem jaz imel škodni primer z avtom cenovnega ranga 100k+ sem dobil nadoemstno vozilo Hunday Atmos (mislim da je ta Hundayev model).
Dopis odvetniške pisarne reši težavo že med vožnjo do kleparja
Bodi prijazen-vsakdo, ki ga srečaš, bije težak boj.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov