Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Mestno redarstvo

Napisal/-a PogachnyK To jan 31, 2012 8:12 am

Pozdravljeni

Evo učer so kolega MESTNI REDARJI ustavil, ker ni bil pripet. (kazen sicer čisto upravičena),
Sedaj pa me zanima, ali je to na novo, da imajo redarji tudi pravico te fizično ustavit, in kaznovati, (se pravi imajo praktično isto avtoriteto kot policaji). Vedno sem mislil, da te redarji lahko le slikajo, alpa kazen za nepravilno parkiranje napišejo, in to je to.
Slika
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a W3s7_S1D3 To jan 31, 2012 8:28 am

kolikor sem sedaj gledal so tudi prekrškovni organ po novem tako, da so mu lahko dali.
Naj še kdo drug pove, ker ni nujno, da sem pravilno povedal
 
Sm4jli
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Sr mar 10, 2004 12:48 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a Sm4jli To jan 31, 2012 8:56 am

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2010109&stevilka=5733

15. člen

(pooblastila občinskega redarstva)

(1) Občinski redarji zaradi zagotavljanja varnega in neoviranega cestnega prometa na cestah v naselju in na občinskih cestah zunaj naselja ter varstva cest in okolja na občinskih cestah izvajajo nadzor nad določbami tega zakona:

– 5. člena (varstvo okolja),

– 7. člena (odgovornost staršev, skrbnikov oziroma rejnikov),

– 17. člena (izločitev vozila iz prometa),

– 18. člena (čas trajanja izločitve iz prometa),

– 19. člena (odstranitev nepravilno parkiranega in zapuščenega vozila),

– 31. člena (območje umirjenega prometa),

– 32. člena (območje za pešce),

– 33. člena (varnostni pas),

– 34. člena (zaščitna čelada),

– 35. člena (prepoved uporabe naprav ali opreme, ki zmanjšujejo voznikovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanje vozila),

– 37. člena (vožnja z vozilom po cesti),

– 41. člena (vožnja z vozilom na prehodu za pešce),

– 46. člena (najvišje dovoljene hitrosti),

– 47. člena (najvišje dovoljene hitrosti posameznih vrst vozil),

– 61. člena (odpiranje vrat vozila),

– 62. člena (zapustitev vozila),

– 63. člena (označitev ustavljenih vozil),

– 65. člena (ustavitev in parkiranje),

– 67. člena (parkiranje na parkirnem mestu označenem za invalide),

– 68. člena (območja kratkotrajnega parkiranja),

– 69. člena (izjeme parkiranja na prostoru, kjer to ni dovoljeno),

– 77. člena (pogoji za nalaganje in razlaganje tovora na cesti),

– 78. člena (pogoji za opravljanje gospodarske vožnje),

– 83. člena (udeležba pešcev v cestnem prometu),

– 84. člena (označitev pešcev),

– petega in desetega odstavka 87. člena (varstvo otrok),

– 88. člena, razen nad določbo sedmega in devetega odstavka tega člena (prevoz oseb),

– 92. člena (jahač, gonič in vodič živali v prometu ter pogoji za udeležbo živali v cestnem prometu),

– 97. člena (pogoji za uporabo posebnih prevoznih sredstev v cestnem prometu),

– 98. člena (prometna signalizacija),

– 99. člena (svetlobni prometni znaki).

(2) Občinski redarji izvajajo nadzor nad 46. in 47. členom tega zakona izključno s samodejnimi napravami in sredstvi za nadzor prometa, s katerimi se prekrški slikovno dokumentirajo, pri tem pa nimajo pravice ustaviti voznika.

(3) Občinski redarji pri opravljanju nalog iz prvega odstavka izvajajo ukrepe, določene s tem in drugimi zakoni, ter ukrepe, določene z občinskimi predpisi, ki urejajo promet v skladu z zakonom.
 
yani
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Sr dec 21, 2005 4:13 pm
Kraj: Maribor

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a yani To jan 31, 2012 9:46 am

(2) Občinski redarji izvajajo nadzor nad 46. in 47. členom tega zakona izključno s samodejnimi napravami in sredstvi za nadzor prometa, s katerimi se prekrški slikovno dokumentirajo, pri tem pa nimajo pravice ustaviti voznika.

Zdej če te nimajo pravice ustavit pri kontroli hitrosti, potem sklepam da tudi pri preverjanje pasu le te nimajo.... TO mene tudi zanima, če kdo ve, ali te lahko redar ustavi, oziroma si v prekršku če ne ustaviš.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a branee To jan 31, 2012 10:20 am

(2) Občinski redarji izvajajo nadzor nad 46. in 47. členom tega zakona izključno s samodejnimi napravami in sredstvi za nadzor prometa, s katerimi se prekrški slikovno dokumentirajo, pri tem pa nimajo pravice ustaviti voznika.

samodejen samodéjen -jna -o prid. (ẹ̄) knjiž. 1. ki opravlja delo sam, brez človekovega sodelovanja...

Drugace te pa lahko ustavijo
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a X-Hair Če feb 02, 2012 9:49 am

Redarji so dobili kar nekaj pooblastil. :roll: Nažalost policistov MOČNO primanjkuje, zato tak butast ukrep. ;)
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a Courage™ Če feb 02, 2012 10:18 am

hahahah ne me jebat :cry :cry Redar me bo ustavlal pa mi dal za pihat ahahah
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a ghandaed Če feb 02, 2012 7:19 pm

Kakšna je pa kazen če redarju ne ustaviš. Se pravi "pobeg"?
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a nevermind Če feb 02, 2012 8:59 pm

Pa pendreke in orožje imajo tudi al kaj?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a Patrik_A3 Če feb 02, 2012 9:11 pm

naj proba, če bo imel srečo ga bom zadel samo z ogledalom. prokleta golazen! Kakšne pravice še bo imela ta golazen, že sedaj jih imajo preveč!!
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a belkaena Če feb 02, 2012 9:56 pm

Patrik kaj pa tebi ni jasno? Kot prvo ne vem zakaj te moti delanje reda in kot drugo bi se znašal nad ljudmi, ki pošteno opravljajo svoje delo s katerim si služijo kruh.

Kam smo prišli res ne vem...golazen, samo se je za vprašat kdo je to v resnici.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a čare Če feb 02, 2012 11:00 pm

Mah glede redarjev in policije ne bom zgubljal besed.kjer živi Orač (šef redarjev) kazni ne talajo,Goršek se pa tud z neregistriranim policijskem avtu vozi.Pelji se ti z en dan pretečeno registracijo.Plačal boš kazen potrgal ti bojo tablice pol boš pa še lisice fasal na tistem mestu kjer bo avto ostal,ker ne boš mel za vleko,ker ti bo policaj ves denar pobral.
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a *URŠIKA* To feb 07, 2012 1:20 am

Imam eno vprašanje...
žal sem postala stalna stranka / plačnica MOL Ljubljana oz. Mestnemu redarstvu... lahko bi si odprla trajnik pri njih.

Skratka, žal delam v KC, kjer je zelo težko dobiti parkirišče (ok, zdaj nam omogočajo, da v Mexicu parkiramo za 75 eur/mesec... halo, to je 900 eur/leto!), ampak včasih se da... dolgo časa (vsaj 2 leti) se je na določenih površinah dalo brez težav parkirati, sedaj pa Redarji širijo svoj teritorij kaznovanja. Kjer prej nikoli niso pisali kazni (čeprav podlaga za kazen pravzaprav je, vendar s parkiranjem nikogar ne oviraš), sedaj redno delijo svoje lističe.
In ne napišejo le plačilnega naloga, po vrhu vsega ti priklenejo lisice in če se vračam iz popoldanske dežurne, moram za odklenitev plačati ne le 50 eur ampak 100 eur, da hoje po Sibirskem mrazu in snežnem metežu do Kozolca in nazaj sploh ne omenjam.

Zakaj so morali narediti tako drastičen preskok: iz popolnoma imunega področja (pločnik ob vrtcu Vodmat) so naredili področje, kjer ni dovolj le izstavitev plačilnega naloga ampak te kaznujejo še z olisičenjem. Kje je tu logika? Seveda, hočejo napolniti parkirne hiše... če bi napisali le kazen, bi "dojela", da tam ne smem več parkirati, zakaj morajo natikati še lisice?

Rada bi se pritožila, pa ne vem, kaj naj napišem kot argument... predvsem se mi zdi neupravičeno lisičenje... ok, kazen naj bo, čeprav se tudi z njo ne strinjam, ker do sedaj parkiranje tam ni bilo kaznivo...

Hvala za vašo pomoč. U :(
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a Bojanxe To feb 07, 2012 8:52 pm

Moje mnenje: pritožbe ne piši, ker ne bo učinka in bodo še naprej lisičili nepravilno parkirane avtomobile. Čeprav dobro poznam to okolico in vem da je zelo težko parkirati, se s tabo ne strinjam. Avtomobil na pločniku ob vrtcu je v napoto, zato je verjetno vprašanje časa, kdaj bo "čistilni" dan in bodo cel dan s pajkom odvažali. Tako nepravilno parkiranje je nekaj povsem drugega kot če parkiraš v boks in nimaš listka na šipi in tako parkiranje zasluži kazen.
V takih primerih ni veliko rešitev, ali daljša hoja do službe, kolo, LPP... ali pa plačevanje kazni. Drugače pa za garažno hišo 75€/mesec sploh ni veliko, nekje sem slišal da je na Trdinovi 250€.

Lp,
Bojan :D
Alfa Klub Slovenija
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a belkaena To feb 07, 2012 9:23 pm

Ne morem verjet kaj danes preberem. Ali smo primitivna družba brez vesti, kjer vsak počne kar mu paše? In kakšen izgovor, da prej se je dalo parkirat zdaj se pa ne da več in da je to narobe. Ja ne ni, narobe je bilo prej, ker vas niso kaznovali. Če je pa težko dati 75 EUR na mesec, potem pa pač plačuj kazen 100 eur in hodi po Sibirskem mrazu in snežnem metežu do Kozolca in nazaj. Samo kot informacijo pa naj ti povem, da je to (vsaj skozi moje oči) zelo nizka cena parkiranja v garaži, torej poleti na hladnem in zaščito pred točo in vedno na suhem, tudi pozimi. Glej to iz pozitivne strani, imate možnost parkiranja v centru mesta, koliko ljudi sploh možnosti nima.

Skratka parkira se tam, kjer je to ustrezno označeno. Na wc greš tudi tam kjer te prime ali počakaš do prvega javnega stranišča?

Morda bi se lahko bodoči lastniki avtomobilov vprašali tudi kje bodo svoje konjičke parkirali in to všteli v strošek avtomobila, ne samo bencin in registracijo.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a odprti clio Če feb 09, 2012 10:09 pm

*URŠIKA* je napisal/-a:Imam eno vprašanje...
žal sem postala stalna stranka / plačnica MOL Ljubljana oz. Mestnemu redarstvu... lahko bi si odprla trajnik pri njih.
...
Hvala za vašo pomoč. U :(


Če greš od KC po tisti ulici mimo pediatrične boš videla na levi strani enosmerno ulico. Zakorakaj v njo nekaj korakov in takoj za blokom se bo na tvoji levi odprlo ogromno dvorišče na koncu katerega je vila. Lastnik omogoča parkiranje na svojem dvorišču v zameno za plačilo. Prostora je sigurno za 30 avtomobilov. Naj ti ne bo nerodno; cen pa žal ne poznam.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a *URŠIKA* Pe feb 10, 2012 12:19 am

belkaena je napisal/-a:Ne morem verjet kaj danes preberem. Ali smo primitivna družba brez vesti, kjer vsak počne kar mu paše? In kakšen izgovor, da prej se je dalo parkirat zdaj se pa ne da več in da je to narobe. Ja ne ni, narobe je bilo prej, ker vas niso kaznovali. Če je pa težko dati 75 EUR na mesec, potem pa pač plačuj kazen 100 eur in hodi po Sibirskem mrazu in snežnem metežu do Kozolca in nazaj. Samo kot informacijo pa naj ti povem, da je to (vsaj skozi moje oči) zelo nizka cena parkiranja v garaži, torej poleti na hladnem in zaščito pred točo in vedno na suhem, tudi pozimi. Glej to iz pozitivne strani, imate možnost parkiranja v centru mesta, koliko ljudi sploh možnosti nima.

Skratka parkira se tam, kjer je to ustrezno označeno. Na wc greš tudi tam kjer te prime ali počakaš do prvega javnega stranišča?

Morda bi se lahko bodoči lastniki avtomobilov vprašali tudi kje bodo svoje konjičke parkirali in to všteli v strošek avtomobila, ne samo bencin in registracijo.


No, avtomobili se na tistem mestu parkiravajo še naprej, pa jih ne kaznujejo, pač, redarji pridejo, kadar se jim zdi in olisičijo kogarkoli se jim zahoče.
Parkiranje tam nikogar dejansko ne ovira, čeprav gre za bližino vrtca.
Hvala vsem za prijazne odgovore.
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a montezemolo Pe feb 10, 2012 9:12 am

Patrik_A3 je napisal/-a:naj proba, če bo imel srečo ga bom zadel samo z ogledalom. prokleta golazen! Kakšne pravice še bo imela ta golazen, že sedaj jih imajo preveč!!


še dobr, da si iz mb, kjer jih ni...
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a Bojanxe Pe feb 10, 2012 4:00 pm

Po mojih izkušnjah so redarji bolj skulirani kot policaji in se da z njimi dosti več zmenit, če le pristopiš k njemu kot človek. Ne pa da se ga že od daleč nadira. Treba razumet, da je človek le v službi in opravlja delo ki mu ga je naložila občina.
Obstajajo pa izjeme, primer:
Sodelavec je ustavil na avtobusni postaji na Tržaški 2/LJ, kjer ga je pričakal redar. Kolega ga je vprašal, če lahko avto pusti na postaji za par minut, da skoči v pisarno v poslovni center na tem naslovu in mu pravi redar, ni problema. Kolega se vrne čez 4min. in na šipi ga pričaka kazen.
Takega je pa treba pričakat za enim vogalom. :-:o

Lp,
Bojan :D
Alfa Klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Mestno redarstvo

Napisal/-a MRV Če mar 01, 2012 10:10 am

Slika

to drži?
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 23 gostov