Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
PeCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 686
Pridružen: Ne nov 02, 2003 5:32 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a PeCi Po dec 29, 2003 1:36 pm

vsi novejši citroeni imajo to hibo z odbijači, da se začne barva luščit po robovih. to je serijska napaka vseh xsar in picassotov, tako da po vsej verjetnosti tvoj avto ni bil zaleten in ti piporočam, da ti lepo pobarvajo in podaljšajo garancijo.
glede te napake vem iz prve roke, da pa je serijska na večini teh citroenov sem izvedel od kolega, ki je uradni prodajalec vozil ciptroen na celjskem :wink:
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Po dec 29, 2003 3:14 pm

To s kilometri so buče. Veliko avtov, ki se prodajajo ima dejansko lahko do 100 km, ker gresta vedno 2-3je avti na izmeno na supertest, ki je dolg lahko nekje okol 70 km, vendar - predno avto zapusti tovarno, mu stevec dajo nazaj na nulo. Tistih 5-15 km se naredi potem pri sobavi do koncnega kupca, kar tudi ni malo. Audi recimo prav vsakega Audija A8 pelje na svojo testno stezo, kjer temeljito preverijo vozne lastnosti avta z vsemi elektronskimi sistemi vred, potem pa mu dajo števec na nulo in gre iz fabrike naročniku.
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Čojko Po dec 29, 2003 7:47 pm

Peci mislim, da malo pretiravaš.

Poznam veliko lastnikov Xsar in Citroenov nasplošno in ta da se komu lušči barva na odbijaču še nisem slišal.

Je pa bila moja Xsara 100% ruknjena in barvana na odbijaču. To je ugotovil tudi omenjeni prodajalec Citroeneov, vendar pisne ugotovitve ni hotel dati.

Rekel je le da bo zadevo preveril na Citroen Sloveniji in da se bova za enkrat kasneje zmenila, da mi odbijač pobarva na novo.

Bom pa zadevi definitivno šel do konca. Naj stane kar stane. Tudi če bon na koncu sam kratko potegnil.

Čisto logično je, da od prodanih skoraj 60.000 novih avtov na leto v Sloveniji vsaj promil takih ki se jih kako poškoduje med transportom ali kako drugače.

Promil po tem izračunu pomeni 60 novih vozil!!! Nisem pa še nikogar slišal, da mu je prodajalec ob nakupu novega vozila povedal, da je bil njegov rahlo karamboliran.

Po moje niso drugi prodajalci nič boljši od Citroena. Morda le zadevo popravija tako da se ne vidi - zamenjajo cel del z novim.

Lp Čojko
Citroen Xsara HDi
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 To dec 30, 2003 7:57 am

odbijač je bil ruknjen in popravljen, kar se vidi po packariji na črnem delu, ker ni blo dober "abdekan"!
Slika
 
baron
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: So sep 20, 2003 4:38 pm

Napisal/-a baron To dec 30, 2003 5:55 pm

Le ne pusti se. pol ko boš zmagu (v to ne dvomim) pa sporoč kako se je končalo. 8)
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Čojko To dec 30, 2003 7:26 pm

Ja, to pa sigurno. Najmanj kar je, bom tle gor sproti obveščal kaj se dogaja.

Lp Čojko
Citroen Xsara HDi
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax To dec 30, 2003 8:00 pm

pa n eobetaj si preveč, razen to da ti bodo to popravili
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
Desmodromika
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: So nov 22, 2003 10:26 am
Kraj: Tam, kjer sem rad

Napisal/-a Desmodromika Pe jan 02, 2004 2:56 pm

Nakup novega avtomibila je zmeraj igranje na srečo...se še spomnim kakšne probleme je imel moj stric z Galloperjem...sploh ni omembe vredno.

Nikoli si ne bom kupil novega avta. Raje ostajam pri turbačih :D
Če gre vse proti tebi, nehaj prehitevat. In se postavi na pravi pas...
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Čojko Pe jan 09, 2004 4:19 pm

Citroen Slovenija mi je že tretjič negativno odgovoril in mi svetoval naj se obrnem na prodajalca. Oni zagotavljajo da v svojih evidencah nimajo ničesar. Danes sem poklical prodajalca, ki mi je obljubil, da bo zamenjal celoten odbijač za novega in popravil morebitne poškodbe pod odbijačem.
To bo moral narediti na lastne stroške in verjetno sam iskat nov odbijač v centralno skladišče, saj ima slabe izkušnje s kvaliteto dostavljenih. Poleg tega je tudi rekel, da se ne misli prerekat s "šefi" CS, ker itak tudi on ne pride nikamor.

No, na koncu se le še najdejo pošteni in kvalitetni prodajalci in serviserji vozil. On dela tako kot je treba "pošteno in na dolgi rok".
Jezi me le tak ignorantski odnos Citroen Slovenije do kupcev, uporabnikov in serviserjev ter uporabnikov. Kljub pozitivni rešitvi nisem najbolj zadovoljen, saj ne bo krivde plačal tisti, ki je zanjo odgovoren - Citroen Slovenija d.o.o.

Lp Čojko
Citroen Xsara HDi
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Pe jan 09, 2004 4:31 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov