Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a DePalmo Če maj 03, 2012 2:16 pm

Pred časom sem imel prometno nesrečo a ker s prijateljem ne prideva na isto valovno dolžino me vse bolj gloda če sem mogoče le bil jaz krivec. Sicer je postopek že zaključen (tudi policisti so se strinjali da nisem jaz kriv), odškodnine izplačane, gre se predvsem za pomiritev mojega duha.

Torej, kako se je zgodilo?
Po službi sem se odpeljal domov. Ko se približujem križišču kjer imam jaz prednost sem kot ponavadi pogledal levo in videl kombi ki je prihajal po neprednosti cesti in je po moji oceni bil še dovolj stran da bi varno ustavil, pogledam še desno in ni bilo nikogar. In ker pač nisem bil ravno najbolj priseben (bil sem zelo utrujen, a trezen) nisem več spremljal kombija ali bo ustavil ali ne. Zapeljem v križišče in kar naenkrat zagledam kombi pred sabo. Priletel sem v njegovo sprednje desno kolo s hitrostjo cca 50-60 km/h, nato me je še zasukalo in sem še z levim zadnjim bokom udaril v njegov "kason". Koliko je bila njegova hitrost ne morem oceniti, glede na samo križišče pa predvidevam da nekje podobna moji.

Prijateljeva trditev je slednja: da je kombi že bil v križišču in da sem se jaz zaletel vanj ne on vame, in da sem jaz odvzel njemu prednost. In ravno zaradi tega ker sem se zaletel v njegovo sprednje desno kolo in ker nisem imel nobene zavorne poti, sem jaz krivec. Če bi se kombi zaletel vame (bi bil v bolnici ali trugi) bi pa bil on kriv, ne jaz.

Osebam ni bilo nič, moj avto je itak končal kot totalka, spredaj vse zamaknjeno, kombiju na pogled skoraj nič, kasneje so ugotovili da ima zvito roko, sam to trenutno nima veze.

Še par skic križišča in same nesreče:
Slika

trenutek pred nesrečo in smeri vožnje
Slika

in ko se je nesreča zgodila
Slika

Par slik iz same nesreče ter prometni signalizaciji:

iz smeri kjer je pripeljal kombi, na drugi sliki se lepo vidi njegov znak:
Slika Slika

iz moje smeri, žal nimam bolj oddaljene:
Slika
cesta je predtem široka za en kamion in se v zadnjem trenutku razširi.

Moja logika in razmišljanje: da sem imel prednost in je voznik kombija spregledal znak in me izsilil. Ker če bi se zanašal na prijateljevo trditev, potem znaki niso važni, važno je kdo je prvi v križišču in kam se zaletiš, signalizacija je pa tam samo zato ker ima država višek denarja.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a odprti clio Če maj 03, 2012 2:33 pm

Sem enakega mnenja kot ti. Edino, česar ne razberem popolnoma iz tvojega sestavka - ti si peljal s konstantno hitrostjo in pred križiščem nisi upočasnjeval (napisal si, da si pogledal levo in desno)?

Če bi ga ruknil v zadek, bi že zgledalo, da si ga nalašč. A glede na slike sta prihajala bolj ko ne istočasno v križišče, tako da bi voznik kombija moral ustaviti.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a sašo5 Če maj 03, 2012 2:33 pm

DePalmo je napisal/-a:
Prijateljeva trditev je slednja: da je kombi že bil v križišču in da sem se jaz zaletel vanj ne on vame, in da sem jaz odvzel njemu prednost. In ravno zaradi tega ker sem se zaletel v njegovo sprednje desno kolo in ker nisem imel nobene zavorne poti, sem jaz krivec. Če bi se kombi zaletel vame (bi bil v bolnici ali trugi) bi pa bil on kriv, ne jaz.


točno tako je in nikakor drugače_kar niti ni težko ugotovit, kdo se je v koga zaletel
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a Bor Če maj 03, 2012 2:34 pm

Povej prjatlu, da nima pojma.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a abbe Če maj 03, 2012 2:35 pm

odprti clio je napisal/-a:Sem enakega mnenja kot ti. Edino, česar ne razberem popolnoma iz tvojega sestavka - ti si peljal s konstantno hitrostjo in pred križiščem nisi upočasnjeval (napisal si, da si pogledal levo in desno)?

Če bi ga ruknil v zadek, bi že zgledalo, da si ga nalašč. A glede na slike sta prihajala bolj ko ne istočasno v križišče, tako da bi voznik kombija moral ustaviti.

2x
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a IcEm4n Če maj 03, 2012 2:36 pm

Tvoj kolega je na napačni valovni dolžini ;) :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a Cefizelj Če maj 03, 2012 2:37 pm

Moje mnenje. V vsakem primeru bi moral kombi počakat, zato pa so znaki. Kdaj je pa on bil v križišču in zakaj je sekal prednostno cesto ne da bi se ustavil je pa njegov problem. Krivda ni tvoja.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a DePalmo Če maj 03, 2012 3:54 pm

odprti clio je napisal/-a:Sem enakega mnenja kot ti. Edino, česar ne razberem popolnoma iz tvojega sestavka - ti si peljal s konstantno hitrostjo in pred križiščem nisi upočasnjeval (napisal si, da si pogledal levo in desno)?

Če bi ga ruknil v zadek, bi že zgledalo, da si ga nalašč. A glede na slike sta prihajala bolj ko ne istočasno v križišče, tako da bi voznik kombija moral ustaviti.

V križišče sva prišla praktično istočasno, lahko se bi lovili za milisekunde kdo je bil prej in posledično kriv za nesrečo.

Pred križiščem sem rahlo spustil gas in preveril če kdo prihaja in ker sem mislil da me kombi vidi in da ve da nima prednosti, sem pospešil. Nihanja v hitrosti pri tem ni ni bilo za več kot 10 km/h.

sašo5 je napisal/-a:točno tako je in nikakor drugače_kar niti ni težko ugotovit, kdo se je v koga zaletel

Torej po tvoje, sem jaz kriv?

Cefizelj je napisal/-a:Moje mnenje. V vsakem primeru bi moral kombi počakat, zato pa so znaki. Kdaj je pa on bil v križišču in zakaj je sekal prednostno cesto ne da bi se ustavil je pa njegov problem. Krivda ni tvoja.

Tudi jaz sem takega mnenja, a prijatelj vztrajno zatrjuje da če bi takole priletel v njega, bi bil jaz kriv, on bi pa še policajem rekel da sem se zanalašč zaletel vanj.

Zato me tudi zanima vaše mnenje.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a Cefizelj Če maj 03, 2012 4:00 pm

Ravno zato mamo pa zakone pa znake, ki veljajo več kot pa beseda nekoga ki reče policaju da si se nalašč v njega zaletel. Kdor je vsaj malo pri zdravi pameti ve, da se nihče ne bi šel namensko zaletavat v kombije. :D Podoben primer je bil v Škofji Loki, ko sta se počla tovornjak in avtobus. Tam je tudi bil tovornjak prej v križišču in je odbil avtobus a je še vseeno spregledal znak in takrat ne bi smel zapeljat v križišče. Povej prijatelju, da ni preveč dober prijatelj, če te hoče prepričat da si kriv za nekaj kar ne moreš biti. ;)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a DePalmo Če maj 03, 2012 4:03 pm

To je res, se lahko še pošteno razbiješ :D Ampak vemo da se po cesti fura vse živo... in kakšen se bi že našel ko bi se zanalašč zaletel, sam jaz nisem med njimi :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a esem Če maj 03, 2012 5:05 pm

Cefizelj je napisal/-a:...Povej prijatelju, da ni preveč dober prijatelj, če te hoče prepričat da si kriv za nekaj kar ne moreš biti. ;)

Ne samo to - povej mu tudi, da je precej neumen. Tu sploh ne more bit čisto nobenega govora o krivdi (tvoji), situacija je popolnoma jasna.
DePalmo je napisal/-a:... in kakšen se bi že našel ko bi se zanalašč zaletel, sam jaz nisem med njimi :)


Tudi tak ne bi bil kriv - po zakonu - razen, če bi uradno izjavil, da se je nalašč zaletel. In še v tem primeru bi bila kriva najmanj oba. Niso važni nameni, ampak držanje predpisov in z neprednostne so vedno krivi!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a TrijoAdijo Če maj 03, 2012 9:12 pm

sašo5 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Prijateljeva trditev je slednja: da je kombi že bil v križišču in da sem se jaz zaletel vanj ne on vame, in da sem jaz odvzel njemu prednost. In ravno zaradi tega ker sem se zaletel v njegovo sprednje desno kolo in ker nisem imel nobene zavorne poti, sem jaz krivec. Če bi se kombi zaletel vame (bi bil v bolnici ali trugi) bi pa bil on kriv, ne jaz.


točno tako je in nikakor drugače_kar niti ni težko ugotovit, kdo se je v koga zaletel


Sedi, 1!
Pa izpit ne pozabit vrnt na UE! (ker drgač, te bom mojem fotru zatožu) :mrgreen:

OFF:
Kaj porečete na tak primer:
Stal sem na semaforju, na katerem je gorela rdeča luč. Čez cajt se prižge zelena in ravno prav sem speljal, pa se mi je iz moje leve pripeljal kot šus en rdeč j**c (mislim,da clio) in mi je trobil kot zmešan. Še dobro da sem ga hitro registriral in pritisnil po bremzi, ker drugače, bi ga nabil v njegov desni bok. Ja, jest njega,..ne on mene. Torej, do nesreče ni prišlo. Kaj pa če bi in bi jaz njega pritisnil v njegov desni bok? Kdo bi bil kriv? Jaz, ki sem imel zeleno in ravnal po predpisih in imel prednost, ali on, ki je zapeljal v rdečo in bil v križišču pred mano?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a Cefizelj Če maj 03, 2012 9:15 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Prijateljeva trditev je slednja: da je kombi že bil v križišču in da sem se jaz zaletel vanj ne on vame, in da sem jaz odvzel njemu prednost. In ravno zaradi tega ker sem se zaletel v njegovo sprednje desno kolo in ker nisem imel nobene zavorne poti, sem jaz krivec. Če bi se kombi zaletel vame (bi bil v bolnici ali trugi) bi pa bil on kriv, ne jaz.


točno tako je in nikakor drugače_kar niti ni težko ugotovit, kdo se je v koga zaletel


Sedi, 1!
Pa izpit ne pozabit vrnt na UE! (ker drgač, te bom mojem fotru zatožu) :mrgreen:

OFF:
Kaj porečete na tak primer:
Stal sem na semaforju, na katerem je gorela rdeča luč. Čez cajt se prižge zelena in ravno prav sem speljal, pa se mi je iz moje leve pripeljal kot šus en rdeč j**c (mislim,da clio) in mi je trobil kot zmešan. Še dobro da sem ga hitro registriral in pritisnil po bremzi, ker drugače, bi ga nabil v njegov desni bok. Ja, jest njega,..ne on mene. Torej, do nesreče ni prišlo. Kaj pa če bi in bi jaz njega pritisnil v njegov desni bok? Kdo bi bil kriv? Jaz, ki sem imel zeleno in ravnal po predpisih in imel prednost, ali on, ki je zapeljal v rdečo in bil v križišču pred mano?


Kriv bi bil on ampak dokazat kdo je mel zeleno pa kdo je mel rdečo bi bil pa drug problem. ;) Kle pa pol štejejo pričanja očividcev, čeprav je vsem nam jasno kako bi/je blo.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a TrijoAdijo Če maj 03, 2012 9:18 pm

Mislim, da s tem ne bi bilo težav, glede na to, da sem imel v avtu še dve polnoletni osebi, pa tudi tisti za mano, kateri mi je skoraj v rit pikiral, bi trdil, da je oni manijak zapeljal v rdečo.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a sašo5 Pe maj 04, 2012 8:44 am

Cefizelj je napisal/-a: Podoben primer je bil v Škofji Loki, ko sta se počla tovornjak in avtobus. Tam je tudi bil tovornjak prej v križišču

to ni niti malo podoben primer_tu je kamionist prevozil rdečo luč......ne mešat sedaj semaforizirano križišče......

DePalmo je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:točno tako je in nikakor drugače_kar niti ni težko ugotovit, kdo se je v koga zaletel

Torej po tvoje, sem jaz kriv?

tako kot sem napisal: treba ugotovit, kdo se je v koga zaletel ........... v skrajnem prineru se krvda lahko tudi deli: recimo on kriv 60% ti 40%......
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a DePalmo Pe maj 04, 2012 9:03 am

Torej so po tvoje znaki brezpredmetni, važno je da sem se jaz zaletel vanj.

V tistem primeru pa mislim da je sicer bilo semaforizirano križišče, a tisti trenutek semaforji niso delali, torej veljajo prometni znaki. Sedaj so pa tam tako "strokovno" postavli krožnega da iz dveh smeri lahko priletiš vanj z veliko hitrostjo in se odpelješ naravnost, iz dveh pa obvezno zavijaš zaradi tistih plastičnih korit. Jaz samo čakam kdaj se bo tam spet kaj zgodilo...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a dask Pe maj 04, 2012 9:07 am

sašo5 je napisal/-a:
Cefizelj je napisal/-a: Podoben primer je bil v Škofji Loki, ko sta se počla tovornjak in avtobus. Tam je tudi bil tovornjak prej v križišču

to ni niti malo podoben primer_tu je kamionist prevozil rdečo luč......ne mešat sedaj semaforizirano križišče......

DePalmo je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:točno tako je in nikakor drugače_kar niti ni težko ugotovit, kdo se je v koga zaletel

Torej po tvoje, sem jaz kriv?

tako kot sem napisal: treba ugotovit, kdo se je v koga zaletel ........... v skrajnem prineru se krvda lahko tudi deli: recimo on kriv 60% ti 40%......


To pa ne vem če bo zdržalo - če torej ti nabiješ traktor v bok, ker je zavil pred tebe iz poljske poti / neprednostne ceste, si ti kriv ?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a IcEm4n Pe maj 04, 2012 9:13 am

sašo5, od kje tebi, da je tovornjakar v Škofji Loki prevozil rdečo luč?
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a sašo5 Pe maj 04, 2012 9:16 am

dask je napisal/-a:
To pa ne vem če bo zdržalo - če torej ti nabiješ traktor v bok, ker je zavil pred tebe iz poljske poti / neprednostne ceste, si ti kriv ?

ma, zopet narobe primer....

rec: na zožanju ceste (primer Zidani Most) je kvadraten znak s puščicami (bela/rdeča) in čeprav si ti "bel" torej imaš prednost, tisti z druge strani je pa "rdeč" in je pač "sekundo" pred tabo zapeljal na most, kaj se boš sedaj zaletel vanj, oz. rinil naprej, ker imaš ti prednost??? - o tem je tukaj govora, vsaj koliko jaz razumem primer...

IcEm4n je napisal/-a:sašo5, od kje tebi, da je tovornjakar v Škofji Loki prevozil rdečo luč?

kaj ni bilo tako ugotovljeno po parih dneh? Al se motim?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Prometna nesreča - kdo je kriv?

Napisal/-a IcEm4n Pe maj 04, 2012 9:23 am

Pregled semaforja je pokazal, da usodnega 9. marca v času trčenja avtobusa in tovornega vozila, semafor ni deloval oziroma je na njem utripala rumena luč.
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov