Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
ela77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To maj 22, 2012 6:45 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ela77 To maj 22, 2012 7:27 pm

Ja, sej vem,. na žalost sem napisala, da nisem vedela, da sem ji odrsla avto. Jaz sem mislila, da se je nisem dotaknila. Zato sem odpeljala stran. Oškodovanki, pa je izpisal naš sosed listek z mojo tablico. :P. Zatem se je ona obrnila , nasledni dan na policijo itd.. in so me tretirali, koda bi zbežala s kraja nesreče. Okej, no zdaj je že mimo. Rešim, to z zavarovalnico pa bo. Hvala za tale pogovor. Si me potolažil .:). No, upam da bo vse okej, pa da ne bom mela še dodatnih stroškov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a maniaxxx To maj 22, 2012 7:42 pm

primozek68 je napisal/-a:
Poleg tega, avto mora biti parkiran najmanj 3m od polne sredinske črte .......


Če je avto narobe parkiran, ne pomeni, da se lahko zaletavaš v njega! Nobene deljene krivde! Lastnik narobe parkiranega avta dobi le kazen za parkiranje in nič drugega, za škodo pa odgovarja v celoti povzročitelj!

Pred prodajanjem buč se pozanimaj.



Wrong, brat se je pred leti zaletel v avto, ki je bil parkiran ob glavni cesti več kot ( mislim da o.5 m od roba- ne me držat za točne mere, koliko je po zakonu ) in je na koncu bila deljena krivda pa še oni je dobil kazen za nepravilno parkiranje, brat pa kazen za vožnjo preblizu roba cestišča.

Primozek....daj se malo skuliraj ker nisi vedno zanimiv :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a crxdelsol To maj 22, 2012 8:28 pm

uros_p je napisal/-a:Škoda, da sta za takšno stvar sploh poklicali policijo, ker če gre res za praske se je boljše zmenit brez policije in brez zavarovalnice. Ampak to je mogoče samo, če sta obe dve strani razumni. kakorhitro pa nekdo nekaj začne komplicirat ali trdit po svoje, pa je boljše, če ne kar nujno, vmešat policijo.
Važno, da si rešila. Glede na to, da je datum neprekinjen, ne bi smela imeti težav, škoda pa v takem primeru zapade na novo zavarovalnico.


Imaš prav, ampak zmenit se normalno na parkirišču ali kavi je v sloveniji praktično nemogoče. Prijatelju so ruknili vrata (puni šus je odprla ženska vrata v avto v katerem smo sedeli mi), seveda gremo ven pogledat kaj je z avtom in smo že bili natuljeni kaj gledamo da to se dogaja, na koncu smo zadevo rešili da so nam dali 30€ in nas rotili da ne klicat policije (vrjetno ni imela niti izpita bosanka), ker nam je šlo na tesno z časom smo "ponudbo" sprejeli. Po kasnejši oceni smo ugotovili da bi popolno popravilo stalo vsaj 300€ pri šalabajzerskem ličarju (udrtina točno na liniji avta, cel bok barvat).

Od takrat dalje če mi kdo butne avto takoj policija brez premisleka, naj se zavarovalnice ukvarjajo, bolje prva zamera kot zadnja.

Wrong, brat se je pred leti zaletel v avto, ki je bil parkiran ob glavni cesti več kot ( mislim da o.5 m od roba- ne me držat za točne mere, koliko je po zakonu ) in je na koncu bila deljena krivda pa še oni je dobil kazen za nepravilno parkiranje, brat pa kazen za vožnjo preblizu roba cestišča.

Primozek....daj se malo skuliraj ker nisi vedno zanimiv :mrgreen:


Super tole me veseli. V naši ulici imajo vsi frajerji avte parkirane na cesti da moraš 10km/h peljat mimo, že vem kaj bo moj naslednji nakup...R5 z železnimi špegli od tamiča pa 50km/h čez ulico.

Samo nas so v avtošoli učili, da če le lahko moraš nesrečo preprečit, vi pa pišete kot da komaj čakate da se boste zaleteli v enega in bo deljena ali njegova krivda.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a primozek68 To maj 22, 2012 9:13 pm

maniaxxx je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
Poleg tega, avto mora biti parkiran najmanj 3m od polne sredinske črte .......


Če je avto narobe parkiran, ne pomeni, da se lahko zaletavaš v njega! Nobene deljene krivde! Lastnik narobe parkiranega avta dobi le kazen za parkiranje in nič drugega, za škodo pa odgovarja v celoti povzročitelj!

Pred prodajanjem buč se pozanimaj.



Wrong, brat se je pred leti zaletel v avto, ki je bil parkiran ob glavni cesti več kot ( mislim da o.5 m od roba- ne me držat za točne mere, koliko je po zakonu ) in je na koncu bila deljena krivda pa še oni je dobil kazen za nepravilno parkiranje, brat pa kazen za vožnjo preblizu roba cestišča.

Primozek....daj se malo skuliraj ker nisi vedno zanimiv :mrgreen:


Niti ni moj namen biti zanimiv, samo včasih se težko zadržim. Aja, tudi ti težko bereš?? Govora je o parkirišču in ne cesti.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a uros_p Sr maj 23, 2012 8:50 am

primozek68 je napisal/-a:Niti ni moj namen biti zanimiv, samo včasih se težko zadržim. Aja, tudi ti težko bereš?? Govora je o parkirišču in ne cesti.


Od kdaj pa je nepravilno parkiranje povezano z lokacijo parkiranja? A po tvojem se na parkirišču ne da narobe parkirati, zgolj zato, ker je to pač parkirišče? Si si kdaj pogledal temo "Parkirni butci"?
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a tristan01 Sr maj 23, 2012 9:09 am

ela77 je napisal/-a:Ja, sej vem,. na žalost sem napisala, da nisem vedela, da sem ji odrsla avto. Jaz sem mislila, da se je nisem dotaknila. Zato sem odpeljala stran. Oškodovanki, pa je izpisal naš sosed listek z mojo tablico. :P. Zatem se je ona obrnila , nasledni dan na policijo itd.. in so me tretirali, koda bi zbežala s kraja nesreče. Okej, no zdaj je že mimo. Rešim, to z zavarovalnico pa bo. Hvala za tale pogovor. Si me potolažil .:). No, upam da bo vse okej, pa da ne bom mela še dodatnih stroškov.


Žal z zavarovalnico ne boš rešila zadeve kar tako... Ker si odpeljala s kraja nezgode brez da bi pustila svoje podatke ima zavarovalnica pravico od tebe terjati odškodnino (beri splošne pogoje zavarovanja). To bodo tudi storili. Zadevi se lahko izogneš le na en način: tako da dokažeš, da za trk nisi vedela. Zadeva se bo verjetno vlekla še nekaj časa (zavarovalnice take primere zaradi birokratskih vzrokov terjajo šele kakšno leto ali dve po dogodku). Takrat pa bo treba privleči vsa dejstva na dan in dokazati da za trk nisi vedela. Upam da se boste dogovorili sporazumno, saj v nasprotnem primeru zadeva roma na sodišče in tam bo potrebno zadevo dokazati s pomočjo sodnega izvedenca (strošek med 500 in 1000 EUR). V primeru da tožbo izgubiš nosiš te stroške ti.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
ela77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To maj 22, 2012 6:45 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ela77 Sr maj 23, 2012 4:44 pm

tristan01: zavarovalnica bo od mene terjala odškodnino na podlagi česa ? policijskega zapisnika ? Če se držijo tega, me policist ni kaznoval za pobeg temveč po določilu zakona o pravilih cestnega prometa 42.člen, 4 odstavek, pod opisom da sem pri premiku vozila nisem prepričala, da to storim varno za tuje premoženje. No, samo to piše na zapisniku. Zavarovalnica dobi zapisnik od policije. Na zapisniku ne piše, da sem zbežala. Bomo videli. Policist me ni kaznoval za pobeg. Če to lahko stori zavarovalnica, pa nevem na podlagi česa.
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a Courage™ Sr maj 23, 2012 10:41 pm

crxdelsol je napisal/-a:Kak si mela zavarovan avto če ni bil registriran ?



In v cem je problem ? Tudi ce odjavis avto iz prometa in "pozabis" polico stornirat ti polica se vedno velja :) Iz prve roke :)
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2357
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a DePalmo Sr maj 23, 2012 11:02 pm

Ena stvar mi ni ravno jasna. Kako so policaji ugotovili da si ti povzročila nesrečo?
 
jurko110
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr jul 07, 2010 1:28 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a jurko110 Če maj 24, 2012 4:10 pm

sosed je zapisal registrsko ;)
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a black Če maj 24, 2012 7:07 pm

To se je za moje pojme vse prehitro in nepremišljeno odvijalo...
Če je oškodovanka slučajno imela zavarovano H kombinacijo delnega kaska, se pravi parkirišče, je stvar zelo enostavna.

Oškodovanka bi uveljavljala škodo s svoje police, ela77 kot povzročiteljica, bi ji pa dala npr. del zneska škode, kateri bi šel popolnoma ves k oškodovanki v žep. Pri uveljavljanju delnega kaska pa itak ne izgubiš bonusa, niti odbitne franšize ni.

Samo v vsej paniki in jezi je pač treba ravnati brezglavo...

Ampak to je samo v primeru če ima zavarovano H kombinacijo
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a tristan01 So maj 26, 2012 4:19 pm

ela77 je napisal/-a:tristan01: zavarovalnica bo od mene terjala odškodnino na podlagi česa ? policijskega zapisnika ? Če se držijo tega, me policist ni kaznoval za pobeg temveč po določilu zakona o pravilih cestnega prometa 42.člen, 4 odstavek, pod opisom da sem pri premiku vozila nisem prepričala, da to storim varno za tuje premoženje. No, samo to piše na zapisniku. Zavarovalnica dobi zapisnik od policije. Na zapisniku ne piše, da sem zbežala. Bomo videli. Policist me ni kaznoval za pobeg. Če to lahko stori zavarovalnica, pa nevem na podlagi česa.

Oškodovanec je na zavarovalnico podal odškodninski zahtevek, kjer je moral opisat kako je nastala škoda. Tam je zapisal kdaj in kje je vozilo parkiral in ko se je vrnil je našel poškodbe. Navedel je še pričo od katere je dobil tvojo registrsko številko in da je zadevo prijavil na policijo. Zavarovalnica bo zahtevala od policije zapisnik, kjer bodo navedli dejstvo, da so te našli preko prijave očividca. Iz napisanega jasno izhaja da si kraj nezgode zapustila brez da bi posredovala svoje podatke, kar je glede na splošne pogoje zavarovalne police dovolj da od tebe terjajo povrnitev nastale škode. Za to, da zavarovalnica zahteva povračilo nastale škode je dovolj da kršiš splošne pogoje zavarovanja, čeprav te policist ni kaznoval za pobeg s kraja nezgode - na srečo si privarčevala še kakšnega stotaka kazni.

Kot sem že zapisal v prvem postu, se te odgovornosti rešiš tako, da dokažeš da za trk nisi vedela. Vendar je dokazovanje tega na tebi.

Kar sem napisal je splošna praksa naših zavarovalnic, glede na veljavno zakonodajo in splošne pogoje zavarovanja. Iz prve roke pa ti lahko povem, da se tega striktno držijo, saj zelo dobro poznam osebo, ki dnevno rešuje takšne primere kot je tvoj.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a maxipin Če sep 12, 2013 7:09 am

Mene nekaj zanima: a se kaksna zavarovalnica uporablja kuponcke? Je kje to uradno zapisano?

Hvala!
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a bostjannn Sr nov 26, 2014 8:35 am

Danes zjutraj sem šel na petrol po brisalce,avto parkiram na označenem mestu, grem notri kupim, nato se vrnem do avta vsedem notri in berem oznake na embalaži brisalcev, nakar se avto naenkrat zamaja. Pogledam v desno in vidim nekoga, ki je lezel iz parkinga ven da me je butnil, stopim ven on popravlja smer nato ravno toliko, da ni zadel še ogledala, tip se odpelje čeprav mu destikuliram da mi je butnil avto. Za vsak slučaj sem pogledal tablico in si jo zapisal, nato pa res grem pogledat avto in je odrnina med zadnjim blatnikom in odbijačev. Vdrto ni nič samo podrsano malo pa cm. Sedaj jaz nimam parkirišča zavarovanega, torej kakšne možnosti imam? Mi njegova registerska kaj koristi?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ban Sr nov 26, 2014 8:41 am

Takoj javi na policijo, to se lahko smatra kot pobeg.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a yashica Sr nov 26, 2014 8:57 am

ban je napisal/-a:Takoj javi na policijo, to se lahko smatra kot pobeg.

x2
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a thunderbolt Sr nov 26, 2014 9:43 am

Pa še Petrol je cel pod kamerami.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a gecco Sr nov 26, 2014 10:26 am

To da ti nimaš zavarovanega parkinga v tem primeru nič ne pomeni.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a Speedfighter Sr nov 26, 2014 11:40 am

Eno offtopic vprašanje. Če te na parkirišču sosednji avto butne z vrati, da se ti na vozilu pozna (naprimer odpre vrata čisto do tvojega avta, potem se pa s tako odprtimi vrati še usede vanj-posledica kar konkretna praska na avtu) - lahko od njega zahtevaš povračilo škode? In če potemtakem odpelje s kraja dogodka, kličeš policijo? Ni da bi kompliciral, se zgodi, pa če človek vidi, da si opazil, se pač opraviči pa gre nekako. Je pa druga stvar, ko ti to nekdo naredi brez slabe vesti, se ti zareži v faco češ kaj mi pa moreš in se odpelje. Kaj se lahko stori v takem primeru? Po uradni poti, seveda :)
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a Al_Capone Sr nov 26, 2014 2:18 pm

Res je, da včasih ljudje to naredijo brez slabe vesti. Nekateri ne znajo čisto nič pazit. :x
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov