Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
ela77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To maj 22, 2012 6:45 am

Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ela77 To maj 22, 2012 7:20 am

Pozdravljeni.

Zaprosila bi za nasvet. Pred nekaj dnevi sem povzročila manjšo prometno nesrečo na parkirišču, podrsala sem oškodovanki avto. Problem je nastal v tem, ker sem morala zapeljati na robnik ter zaviti z volanom, da se izognem avtom, ki so me zaparkirali. Ob udarcu pnevmatike na cestišče nisem občutila, da sem odrsala parkiran avto z moje desne. Ob zavijanju, sem pogledala na vzratno ogledalo in avto je bil odmaknjen od mene zato sem sklepala, da nisem povzročila škode. :(. No, zatem se je zakompliciralo. Naslednji dan sem imela policijo na vratih. Policist je sestavil zapisnik, ter izpisal kazen. Avto je bilo neregistrirano, oziroma 10 dni je potekel rok. Sedaj sem avto registrirala ter priznala škodo oziroma ob registraciji povedala za povzročeno škodo. Zavarovalnico sem zamenjala. Zanima me, kako gre nadaljni postopek ?!? Zavarovalnica me bo verjetno kontaktirala ? Predvidevam, da bo moja zavarovalnica oškodovanki povrnila škodo ter nato od mene terjala dolg ? Kaj lahko pričakujem, kako položnico od zavarovalnice za kritje celotne škode ? Hvala za odgovor :(.
Zadnjič spremenil ela77, dne To maj 22, 2012 7:33 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a scoop To maj 22, 2012 7:27 am

Nisem strokovnjak ali pa kakroli,... Ampak, ce vozilo ni bilo v casu nesrece zavarovano, potem bi morala sama kriti storsek popravila drugega avta,... V tvojem primeru te lahko zavarovalnica celo obtozi za goljufijo ?
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
ela77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To maj 22, 2012 6:45 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ela77 To maj 22, 2012 7:41 am

Hvala za odgovor. Oškodovanka je vložila zahtevek na mojo zavarovalnico. Se pravi, njej bo popravilo izplačala moja zavarovalnica. Zato, ker ta krije tudi do 30 dni po poteku registracije. Mene zanima najbolj, kako se zatem naredi poravnava med mano in zavarovalnico.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a scoop To maj 22, 2012 8:43 am

Ce das ti kuponcek za njeno popravilo, je to to,... Izgubis 15% bonitete in tle se konca,... Ce pa nisi upravicena do tega, bo pa zavarovalnica krila njeno skodo nato pa tebe terjala za storsek popravila,... Zdej se moras ti pozanimat, ce si upravicena do tega popravila,....
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a Kritik To maj 22, 2012 8:46 am

@scoop: kupončkov že nekaj časa ni več, vsaj pri Triglavu ne. Imaš samo papir s podatki za izmenjavo informacij ob škodnem primeru.

Lp
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a scoop To maj 22, 2012 8:51 am

Jst sem pri TIlii registriral avto pred,... Hm,... 3 meseci,... Res je, da nisem bil pozoren ce sem dobil nove kuponcke,... Mi je pa stare, od leta 2011, zahtevala nazaj,... Sej pravim,... Vse kar tle napisem, pisem z negotovostjo,... Tako da naj se ostali kaj napisejo,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
ela77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To maj 22, 2012 6:45 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ela77 To maj 22, 2012 9:07 am

Mah, jezi me to, ker sem malo odrsala tuj avto in to prvič, se mi je zgodilo in zdaj malo manjka, da me bodo še najmanj zaprli zaradi tega. :S. Medtem, ko je moj avto opraskan z vseh strani in kdo je krivec ve samo dragi Bog in povzročitelj. Mislim, zgleda da sem rojena pod nesrečno zvezdo :(. LP .:).
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a crxdelsol To maj 22, 2012 9:51 am

Kak si mela zavarovan avto če ni bil registriran ?

Torej tvoj avto v prometu ni mel kaj počet če prav razumem ?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ban To maj 22, 2012 9:56 am

scoop je napisal/-a:Jst sem pri TIlii registriral avto pred,... Hm,... 3 meseci,... Res je, da nisem bil pozoren ce sem dobil nove kuponcke,... Mi je pa stare, od leta 2011, zahtevala nazaj,... Sej pravim,... Vse kar tle napisem, pisem z negotovostjo,... Tako da naj se ostali kaj napisejo,...

Tudi tilia nima več kupončkov, že lani jih nisem imel.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a uros_p To maj 22, 2012 11:02 am

Ne vem, kako bo pri tebi, ker si po povzročitvi škode, ki je bila storejna izvena obdobja veljavnega zavarovanja prejšnje zavarovalnice, zamenjala zavarovalnico. Če recimo ostaneš na isti zavarovalnici, imaš 30 dni časa, da urediš novo zavarovanje, medtem pa normalno ostajaš zavarovana. Zavarovanje je namreč permanentno in teče vseskozi, da pa je veljavno, pa mora biti plačano, plača pa se lahko tudi do 30 dni po poteku obdobja veljavnosti. S tem se ti veljavnost podaljša od datuma poteka za naslednjih 12 mesecev, ne glede na datum plačila zavarovanja, ki je kot rečeno lahko 30 dni po (ali tudi pred) potekom. Podobno kot pri vinjeti - ne glede na to, kdaj jo kupiš, bo ta veljavna celo koledarsko leto + 30 dni. In če boš naslednje leto konec januarja spet kupila vinjeto, bo ta veljala spet za eno koledarsko leto + 30 dni in sicer od 1.1. dalje in ne od dneva nakupa.
Ker pa si ti vmes zavarovalnico zamenjala, pa ne vem, kaj zdaj to pomeni z vidika trajanja zavarovanja oz. ali je to bilo vmes med menjavo zavarovalnice prekinjeno ali ne. Poglej na novo polico, od kdaj ti velja novo zavarovanje. Če je veljavno od dneva, ko ti je na prejšnji zavarovalnici poteklo, potem zavarovanje vmes ni bilo prekinjeno in se najbrž nimaš kaj sekirati. Če pa je datum veljavnosti na novi polici datiran po nastanku škode, medtem ko se je zavarovanje pri prejšnji zavarovalnici izteklo še pred nastankom škode, pa si lahko prepričana, da ti zavarovalnica škode ne bo krila. Tistih 30 dni velja, če ti zavarovanje podaljšaš. Če pa si ga vmes prekinila (kar bi lahko bilo posledica zamenjave zavarovalnice), si ga pač prekinila.

Poleg tega, avto mora biti parkiran najmanj 3m od polne sredinske črte ali, če te ni, od drugega roba cestišča (glej ZVCP, 52.člen). Če avto ni bil tako parkiran, je bil parkiran narobe - kazen in najbrž deljena krivda! Povej uni banici al kaj je bla, naj se nauči parkirat, ti pa ji daj za sladoled, nato pa vsaka sebi popravita svojo škodo, zavarovalnico pa pustita pri miru. Zaradi praske se ne splača izgubljat bonitete, ker te bo na koncu to stalo najbrž več.
Slika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a primozek68 To maj 22, 2012 1:16 pm

Poleg tega, avto mora biti parkiran najmanj 3m od polne sredinske črte .......


Če je avto narobe parkiran, ne pomeni, da se lahko zaletavaš v njega! Nobene deljene krivde! Lastnik narobe parkiranega avta dobi le kazen za parkiranje in nič drugega, za škodo pa odgovarja v celoti povzročitelj!

Pred prodajanjem buč se pozanimaj.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a uros_p To maj 22, 2012 3:05 pm

primozek68 je napisal/-a:
Poleg tega, avto mora biti parkiran najmanj 3m od polne sredinske črte .......


Če je avto narobe parkiran, ne pomeni, da se lahko zaletavaš v njega! Nobene deljene krivde! Lastnik narobe parkiranega avta dobi le kazen za parkiranje in nič drugega, za škodo pa odgovarja v celoti povzročitelj!

Pred prodajanjem buč se pozanimaj.


Agrikultura... je nenazadnje lepa stvar. Ampak prvo moraš dozoreti, da jo razumeš.
Slika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a primozek68 To maj 22, 2012 4:28 pm

Reče se hortikultura. In tisti, ki se spoznajo na njo, naj ne učijo drugih o CPP. Aaaaight'?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a uros_p To maj 22, 2012 5:32 pm

Ti se očitno ne spoznaš na zakone, ker po tvojem pisanju sodeč se lahko jaz ustavim kar sredi cestišča in grem v Lidl po mlečne štručke. In če se bo medtem kdo vame zaletel bo kriv on, ker se kar nekaj zaletava v en avto tam sredi ceste, medtem ko jaz ne bom nič kriv, saj sem samo napačno parkiral in bom dobil zato samo kazen za napačno parkiranje. Škodo pa mi bo kriv tisti ki se kar nekaj zaletava? Je to tvoje znanje? Bravo.
Slika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a primozek68 To maj 22, 2012 5:35 pm

Preberi naslov teme in ne obračaj besed. Nesreča na parkirišču. Ajde, dost je zdej, ne da se mi.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a uros_p To maj 22, 2012 5:38 pm

Citiram tvoje besede:

primozek68 je napisal/-a:Če je avto narobe parkiran, ne pomeni, da se lahko zaletavaš v njega! Nobene deljene krivde! Lastnik narobe parkiranega avta dobi le kazen za parkiranje in nič drugega, za škodo pa odgovarja v celoti povzročitelj!

Pred prodajanjem buč se pozanimaj.


Avto je lahko narobe parkiran sredi ceste, na travi, pločniku, morju, drevesu, reki, ali sredi cestišča pred Lidlom in vsekakor tudi na parkirišču, če ni v zato namenjenem boksu. In po tvojem se v tak avto nimaš kaj zaletavat, ker si v celoti kriv in kriješ vso škodo. :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a primozek68 To maj 22, 2012 5:45 pm

Pa dobro model, če ne moreš svoje babe ni treba mene, a ti narišem, al kaj. Govora je o parkingu, parkirišču, kapiš? Tudi če iščeš dlako v jajcu, ne boš dokazal svoje inteligence.

Ajde, STFU zdej, driblaj koga druzga, I made my point.
Zadnjič spremenil primozek68, dne To maj 22, 2012 5:50 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a uros_p To maj 22, 2012 5:48 pm

primozek68 je napisal/-a:Pa dobro model, če ne moreš svoje babe ni treba mene, a ti narišem, al kaj. Govora je o parkingu, parkirišču, kapiš? Tudi če iščeš dlako v jajcu, ne boš dokazal svoje inteligence.

Ajde, STFU zdej, driblaj koga druzga, I made my point.


Pa še kako si dokazal svoje.
Slika
 
ela77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To maj 22, 2012 6:45 am

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a ela77 To maj 22, 2012 6:56 pm

uros_p: Hvala, za tvoj odgovor ! Zdaj sem nekoliko pomirjena, ker datum veljavnosti po novi polici je izpisan neprekinjen, se pravi od 03.05.12 do 03.05.13, nesreča pa se je zgodila 16.05.12. , novo zavarovanje sklenjeno z dnem 21.05.12. Ob sklepu zavarovanja , sem povedala za povzročeno škodo in mislim, da mi je boniteto že odbila. No, morem povedat še, da sem se danes zglasila na stari zavarovalnici ter sem povedala, da sem zdaj zamenjala zavarovalnico ( ker je oškodovanka vložila vlogo na staro zavarovalnico). Uslužbenka mi je rekla, da bo vse papirje predala moji novi zavarovalnici. Mojo novo polico je fotokopirala ter rekla, da mi pošljejo nek obrazec po pošti od nove zavarovalnice. (kaj pa ne vem). Upam, da nebom več imela težav. :(.Ker itak 400 € oz. 200 € (v 16 dneh) policijske kazni, ki so mi jo je izpisali se mi zdi veliko.. Glede parkiranja pa tako lahko rečem, ja res je na koncu sem izpadla jaz kriva, ker sem šla ven iz parkirišča katerega so me zaparkirali z vseh strani. Govorimo o manjšem parkirišču, pred stanovanjskim blokom. Avti so bili spredaj, zadaj, levo desno. Bila sem zaparkirana kot v labirintu,. No glavni krivec ,ki me je zaparkiral je bil avto, ki je bil z moje leve , in je bil parkiran na vozišču. Tako nisem imela dosti možnosti za iti ven z mojim avtom, razen tako, da sem zapeljala desno s sprednjimi kolesi na robnik in tako speljala ven. Ruknila, pa v avto, ki je bil parkiran za mano. Kar je bilo nespametno. Bolje bi bilo, da sem poklicala pajka, ne. V tej nesreči je krivec tudi tisti avto, ki je bil z moje leve, če ne za drugo pa za nepravilno parkiranje. :S. Ma njega zdaj nisem vmešavala v to zadevo. Krivdo sem prevzela nase. A ja, pa lep dan vam želim in ne se kregati za brezveze. Ala čao :):):)
Zadnjič spremenil ela77, dne To maj 22, 2012 7:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Nesreča na parkirišču

Napisal/-a uros_p To maj 22, 2012 7:08 pm

Škoda, da sta za takšno stvar sploh poklicali policijo, ker če gre res za praske se je boljše zmenit brez policije in brez zavarovalnice. Ampak to je mogoče samo, če sta obe dve strani razumni. kakorhitro pa nekdo nekaj začne komplicirat ali trdit po svoje, pa je boljše, če ne kar nujno, vmešat policijo.
Važno, da si rešila. Glede na to, da je datum neprekinjen, ne bi smela imeti težav, škoda pa v takem primeru zapade na novo zavarovalnico.
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov