Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia Po sep 17, 2012 6:37 pm

Ciao. Sem nova v tem forumu, ker imam nekaj vprašanj.
Nekaj dni nazaj, so me policaji vstavli in sem napihala 0,58 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka (sem mladi voznik). Poleg tega, so me močno provocirali in ker sem odgovarjala, zaradi tega sem tudi bila pridržana za približno 12 ur. Dobila sem plačilni nalog okoli 700 evrov, sam ko sem se vrnila domov sem opazila da ni nič v zvezi z alkoholom, ampak ker sem slabo jim odgovarjala in sem prekinjala. Zgubila sem vozniško dovoljenje. Nočem da mi poveste da se takšnih bedarij ne počne, niti nočem da mi poveste da se v vinjenem stanju ne vozi, to kar sem storila seveda ne morem več popravit. Samo nekaj me zanima: moram jaz počakat da me sodišče za prekrške obvesti kdaj naj pridem, ali moram jaz nekaj storiti? Ker nič mi niso rekli, ne obvestili. In koliko časa približno bom morala počakat da lahko znova opravim vozniški izpit?
In kako je z zdravniškim pregledom? Drugič ko ga vpraviš treba tudi dat urin in kri, a ne? In se pravi da treba opravit toksihološke izvide? Hvala vam za odgovore in lp.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a King1 Po sep 17, 2012 6:46 pm

Lej kaj drugega boš težko dobila v odgovor kot, da se alkoholizirana oz. opita ne vozi. Aja pa, da se možem v modrem ne otresa jezika, ker si samo ti na slabšem. ;) Žal tako je.

lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a čare Po sep 17, 2012 7:08 pm

Ti izpit še imaš in se še lahko voziš dokler ne dobiš sodnika za prekrške ki ti bo prepovedal nadaljno vožnjo in povedal vse za naprej.Ko boš delala zdravniški pregled boš pa delala kompletnega pa po vsej verjetnosti še psihoteste ja.V glavnem vse boš zvedla ob pravem času.
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia Po sep 17, 2012 7:28 pm

odvzeli so mi vozniško...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a čare Po sep 17, 2012 7:29 pm

za 24 ur.
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia Po sep 17, 2012 7:34 pm

odvzeli so mi jo in dali potrdilo da imam začasno odvzeto vozniško dovoljenje in izrečeno prepoved nadaljne vožnje..
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a lancia hf Po sep 17, 2012 7:44 pm

700€ te je koštalo tvoje odgovarjanje.
Odvzem vozniške je takojšni
Položnica max cca 1200€ + vsi sodni stroški ki ti pa dodeli sodišče, ko ga boš imela
Imaš možnos, da zaprosiš za predčasno vrnitev vozniškega, če opraviš zdravniški pregled cca 100€ (ne tistega klasičnega)
Poslali te bojo k psihologu na opravljanje psihotestov cca 40€ in on ti bo določil koliko ur boš imela rehabilitacilo od 6 do 12 ur
Po želji zdravnika pa še k psihiatru cca100€
Ko nabereš vse potrebne papirje, ti da zdravnik potrdilo, da zaprosiš za predčasno vrnitev in ti vozniški velja le leto dni in v tem času moraš narediti rehabilitacijo.

To je napisano v najboljšem primeru lahko te pa tudi kdo od teh zavrne in si .... saj veš kje :mrgreen:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia Po sep 17, 2012 8:01 pm

Hvala za informacije. A moram počakat za sodišče, ker me bodo oni obvestili, al kako?
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a lancia hf Po sep 17, 2012 8:13 pm

Ni potrebe pozanimaj se kje lahko delaš ta zdravniški in ga začni delati čim prej, ker menda imajo kar gužvo. Kolega je čakal v LJ. dva meseca in pol, da je prišel na vrsto. Moraš pa to narediti do pravnomočnosti sodbe saj ti do takrat velja začasni odvzem po tem je pa stalni.
Vse to se lahko vleče tudi več kot 3 mesece, če te pa dobijo za volanom ti lahko pa še avto vzamejo.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a esem Po sep 17, 2012 11:16 pm

Dajmo najprej razčistit, zakaj so ti vzeli vozniško. Samo zaradi "slabega odgovarjanja" dvomim, da ti jo lahko, vsaj ne za stalno. Morda samo za 24 ur, kot je rekel že čare. Glede na "strah pred toksikološkimi testi" domnevam, da si zavrnila tak pregled (za droge). Za to ti res lahko odvzamejo vozniško. Če tega ni bilo (in ni nič v zvezi z napihanjem) - zakaj so ti vzeli vozniško? Si prepričana, da ne samo za 24 ur?
Na papirjih ti mora pisat, po katerem členu oz kaj si kršila - poglej in napiši sem te člene.
 
Uporabniški avatar
R4gtl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Po nov 29, 2010 9:15 am

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a R4gtl To sep 18, 2012 8:41 am

Po novem zakonu ti vzamejo vozniško do sodnika in ne za 24 ur kot je bilo nekoč...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a cruiser1 To sep 18, 2012 9:40 am

incantevoleutopia je napisal/-a: Poleg tega, so me močno provocirali in ker sem odgovarjala, zaradi tega sem tudi bila pridržana za približno 12 ur.



:lol:

Nekateri nikoli nič krivi.
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a divjak888 To sep 18, 2012 10:34 am

kazen za pijanost še nisi dobila, torej je teh 700€ samo zato ker si odprla gobec. izpit pa ti valjda gre, to ni debate. lahko prodaš cliota za kazen :)
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a a4 To sep 18, 2012 12:39 pm

a ni tako da ženske samo malo več kože pokažejo pa se jim oprosti ?
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia To sep 18, 2012 12:43 pm

Izgubila sem vozniško zaradi vinjenosti: zaradi storitve prekrška po 5 odstavku 105. člena ZprCP zakona
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a MasTTer To sep 18, 2012 1:21 pm

Mislim, da še vedno velja, da so ostrejše kazni za mladega šoferja, sepravi do dveh let vozniških izkušenj. Vsaj tako je bilo pri meni nekaj let nazaj. Vozniško pa logično da avtomatsko vzamejo, saj pijan ne smeš vozit ;) Včasih je bilo za 24ur in si lahko dvignil na tisti PP, drugače čez 3 dni pa pošljejo vozniško na tvojo UE. Po novem pa res še nisem imel izkušnje z njimi in koliko berem, so kazni astronomske, oz. se naberejo stroški!!
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 921
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a radar To sep 18, 2012 8:09 pm

te ne obsojam - ampak 0,58 mg v izdihanem zraku - to je konkretna številka, pa še mlad voznik... ojej... oops

na hitr razmišljam
0,52mg alkohola v litru izdahanega zraka = 1,10 g alkohola na litr krvi (po starem) .... hmmm ... Če se ne motim - šeenkrat jovo na novo - avtošola vabi.. :/:o:/

upam, da se motim...

drugače kaj sploh razmišlja danes mladina :roll:
mi smo to imeli vedno uštimano - vsak vikend je bil nekdo trezen, če je bila pa kriza pa zmeraj taxi....
:mrgreen:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a DePalmo To sep 18, 2012 8:38 pm

Ne razmišljajo nič o posledicah, samo kako se bojo fajn imeli. Ko pa pride do situacije (take ali drugačne) pa jok in stok na forum kako se bi čimlažje izvlekli.

Tudi jaz sem ga veliko prepil v svojih dijaških časih, ko sem pa imel v roki izpit sem se alkoholu odpovedal dobesedno čez noč. Če vozim ne pijem, če pijem ne vozim. In sem vedno planiral v naprej kdo bo vozil če se bo pilo. No, po 10 letih treznosti pa občasno le posežem po kakem piru ali dveh in sedem za volan.
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia Sr sep 19, 2012 8:28 am

Ja, vemo vsi da smo neumni in vse. Samo mi lahko prosim kdo pove, kako je s sodiščom za prekrške? ker meni nihče ni nič povedal in ne vem če bom jaz obveščena ali če moram jaz kej storiti! hvala
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a DePalmo Sr sep 19, 2012 8:58 am

Vse te obvestilo. Ponavadi ravno takrat ko že misliš da so pozabili nate.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov