Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
FFST
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Ne jan 04, 2009 9:28 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a FFST So feb 09, 2013 5:21 pm

bunny01 je napisal/-a:Ti imaš v evidencah MNZ sedaj vpisano v rubriki pod vozniškimi dovoljenji prenehanje VD št. ta in ta odredilo OS to in to. torej VD ne velja več.
V primeru, da te kdor koli od policije ustavi v cestnem prometu in voziš avto v času ko nimaš več VD, ti bodo odvzeli avtomobil ali pač motornno vozilo katerega boš vozila.

0,58 mg/l za voznika začetnika, ki mora imei 0,00 mg /l alkohola je extremni rezultat torej 58x več od dovoljenega!


Kje si se pa ti matematiko učil? =P

Sicer pa res... Poleg vse finančne kazni, bi te poslal delat v Sočo za par mesecev...
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia Ne feb 10, 2013 1:50 am

http://www.policija.si/index.php/statis ... na-varnost

poglejte koliko prometnih nesreč povzročijo pijani vozniki, približno 10% vseh prometnih nesreč!
s tem ABSOLUTNO ne opravičujem vožnjo pov vplivom alkohola, saj sama se zavedam da počasneje reagiram na raznih situacijah, ko preveč spijem in zdaj nikoli ne sedim pijana za volanom. Če pijan voznik povozi nekoga, je huda zadeva, pa če en navaden b****r (ki je trezen) tudi nekoga povozi, ni tako zaskrbljujoče... zelo zanimiva zadeva! Vsak dan opazim voznike, ki prehitevajo v nevidnih mest, ki izsiljujejo prednost v nevarnih križišč, ki sploh nimajo pojma vožnje... ali tudi poznam takšne primere voznikov, ki so prestari in na pol slepi, in so prepričani, da lahko vozijo! Te vozniki so mogoče več varni?

In jaz sem samo vprašala nekaj glede sodišča, ker nimam prejšnjih izkušnjah in ne vem kako točno deluje! Hotela sem samo vedeti kdaj približno moram pričakovati odgovor od sodišča! Ne potrebujem morale, sama vem kaj sem storila.

PS: preden bo nekdo še začel komentirat zaradi slovničnih napak, povem takoj da slovenščina ni moj materni jezik
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a abbe Ne feb 10, 2013 12:52 pm

same izgovore vidiš pa navajaš, zraven pa pišeš da ni iščeš izgovorou.
vidiš le napake drugih svojih pa ne. pišeš kako nekdo prehiteva na nevidnih mestih,pa izsiljuja pa kako so eni napol slepi,a s tem samo sebe preepričuješ da je ok če tut ti voziš pijana?
očitno ja.
a clo statstiko si šla gledat, ja res zlo fino.sem pa preprian da odate ne drži.tistim ,ki vozijo pijani ali pod vplivom nedovoljenih substanc jaz nebi več dal druge možnosti za ispit.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Volvej
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: So okt 03, 2009 3:50 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a Volvej Ne feb 10, 2013 1:14 pm

incantevoleutopia je napisal/-a: Vsak dan opazim voznike, ki prehitevajo v nevidnih mest, ki izsiljujejo prednost v nevarnih križišč, ki sploh nimajo pojma vožnje... ali tudi poznam takšne primere voznikov, ki so prestari in na pol slepi, in so prepričani, da lahko vozijo! Te vozniki so mogoče več varni?


No vidiš da jih veliko že treznih ne zna vozit, zdaj pa si še predstavljaj kako bi blo če bi vozli pijana kot si bila ti :DDD

Jaz bi ti dal obvezno vsaj 3 leta kolesarjenja / pešačenja, pa vsaj 1 leto prostovoljnega dela 8 ur na dan + vse kazni. Tak da si še preveč vredu skozi prišla.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 10, 2013 1:17 pm

Take teme jaz sploh ne bi komentiral. Če ni razmišljala ko ga je žrla naj se tudi zdaj znajde sama, lahko ji samo povemo kje se dobi mesečna za trolo.

Take paciente bi blo treba permanentno odstranit s ceste.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a čare Ne feb 10, 2013 1:25 pm

Mater je problem potem ko enkrat rata pi.zdarija.Si pila,so te dobili,si nayebala in zdaj moraš to požret in met v galvi za drugič.tuki ni kaj študirat pa popravljat.Je kar je.
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a kamal Ne feb 10, 2013 5:43 pm

abbe je napisal/-a:same izgovore vidiš pa navajaš, zraven pa pišeš da ni iščeš izgovorou.
vidiš le napake drugih svojih pa ne. pišeš kako nekdo prehiteva na nevidnih mestih,pa izsiljuja pa kako so eni napol slepi,a s tem samo sebe preepričuješ da je ok če tut ti voziš pijana?
očitno ja.
a clo statstiko si šla gledat, ja res zlo fino.sem pa preprian da odate ne drži.tistim ,ki vozijo pijani ali pod vplivom nedovoljenih substanc jaz nebi več dal druge možnosti za ispit.



Jaz pa v njenem postu ne razberem opravičevanja in izgovorov, saj je napisala, da več ne podpira vožnje pod vplivom alkohola. Vprašala je za nasvet in to je to. Kazni pa itak izrekajo drugi in ne mi. Če pa navedeš, da na cestah vozi vse, kar vsaj pribljižno lahko vozi pa ni izgovor ampak dejstvo, ki se ga lahko preveri vsak dan. Jaz sem tudi za to, da če povzročiš prometno nesrečo izgubiš izpit za vedno. Pa ne bom sedaj to prodajal drugim, ker vem da ni uresničljivo. Ravno sedaj poteka v EU peticija, da bi v naselju bila splošna omejitev 30km/h, če drugače ne določa znak. Nekdo bo za, večina pa proti. Pa se vprašaj zakaj. Zaradi varnosti?
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a abbe Ne feb 10, 2013 10:49 pm

sevda zgleda ko da išče opravičila,če pa je znala vse naštet,a nima sploh veze z njo.kaj drugega bi blo?
jst zstopm da neki spiješ pa se poj odpelješ je ql dokler nisi čez zakonsko mejo. (pa ni treba zj razvlačevat temo da eni pri 0.2 vozijo slabse kot nekateri pri 0.7) ker je cist brezpredmetno.
amapk da zgubiš ispit zato ker si preveč popil je pa čist neki druzga.sploh pa kot začetnik ko še nimaš nevem koliko ikušenj pa znanja v vožnji (pa ni zj treba pisat da eni začetniki vozijo bolje kot nekateri ki imajo izpit že 20 let)
dejstvo je da je ZAVESTNO se usedla za volan pijana,kar pomeni da naj sprejme vse posledice ki pridejo zraven.in takim ki zavestno ogrožajo druge pač ni za vrnt izpita,ko ga enkrat zgubijo (pa naj bo to alkohol,droga,objestništvo...)
sj jst vrjamem da ji je bad pa da ve da tega nebi smela nardit. pa da je na forum pršla po nasvet oz po odgovor, ki ni povezan s tem kako bi se izognila kazni (kot večina drugih podobnih tem) in vse to je super.
sam zelo težko vrjaem da se nikoli več nebo pijana vsedla za volan, to je to kar me moti.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a esem Po feb 11, 2013 12:32 am

abbe je napisal/-a:...pa da je na forum pršla po nasvet oz po odgovor, ki ni povezan s tem kako bi se izognila kazni (kot večina drugih podobnih tem)...


Počasi bo moraliziranja dovolj (sicer se večinoma strinjam) in že zaradi obarvanega ji pomagajmo s kakšnim konkretnim odgovorom. Čeprav vprašanje ni čisto jasno...
Morda bi postavila še enkrat konkretno vprašanje - v povezavi z dozdajšnjimi dogodki?
 
incantevoleutopia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po sep 17, 2012 6:25 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a incantevoleutopia Po feb 11, 2013 1:52 am

Moje konkretno vprašanje je bilo naslednje.
15. februarja bo prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja pravnomočno.
Jaz sem oddala predlog in zdravniško spričevalo že 18. januarja osebno na sodišče. Hotela sem vprašat koliko časa približno moram počakat za odgovor? Moram pričakovat njihov odgovor pred pravnomočnostjo sklepa ali tudi kasneje?
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a arijan To feb 12, 2013 7:52 am

abbe, glede na to da imaš status mojstra foruma, daj se vsaj malo potrudi slovnično pravilno pisat, ker se človek mora potrudit da prebere in razume tvoje komentarje.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a ninjeti To feb 12, 2013 8:28 am

ne morem si pomagati: hvala bogu, da je en sobotni pijanček manj na cesti :!:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a adis To feb 12, 2013 8:41 am

esem je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:...pa da je na forum pršla po nasvet oz po odgovor, ki ni povezan s tem kako bi se izognila kazni (kot večina drugih podobnih tem)...


Počasi bo moraliziranja dovolj (sicer se večinoma strinjam) in že zaradi obarvanega ji pomagajmo s kakšnim konkretnim odgovorom. Čeprav vprašanje ni čisto jasno...
Morda bi postavila še enkrat konkretno vprašanje - v povezavi z dozdajšnjimi dogodki?


me zanima koliko je tolerance, ko vinjena oseba stori prekršek ( bog ne daj na cesti kjer pride do nesreč, ki jih videvamo po televiziji) potem se pa posamezniki sklicujejo na neprištevnost, češ dajte me v bolnico kot v zapor.

odgovor na vprašanje: približno 15 dni.
 
Uporabniški avatar
_T_O_M_O_
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 13, 2012 12:15 am

Re: Vožnja pod vplivom alkohola

Napisal/-a _T_O_M_O_ Po maj 05, 2014 4:23 pm

Pozdravljeni dve vprašanji

Torej sorodnika so dobili pijanega 0,75 mg/l, odvzeli vozniško. Kakor vem je kazen za tak alkohol 1200 plus sodni stroški in vse ostalo.

1. Zanima me glede na to da ima ta oseba precej nizke dohodke, 370 eur penzije, me zanima če je kaka možnost da bi se del kazni naredil z družbeno koristnimi deli. Ima kdo mogoče kake izkušnje. Poznam par primerov ki so šli delat družbeno koristna dela, vendar je to bilo za manjšo kazen.

2. Drugo me zanima če ne plača, kaj potem rubijo premičnine ali vse kar ima pisano nase?

In ja vem da si zasluži kazen, ampak vseeno če ma kdo kake izkušnje.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov