Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a hahehihoh So jun 07, 2014 1:16 pm

Lovro Bregar 123 je napisal/-a:Dober dan, mene pa znima danes sem se po avtocesti pelov 160 malo manj in mi prjatelj povedav da je policist na motorju slediv nekomu in sedaj mene zanima jst ga nisem niker videl in ne vem ali me on na motorju ustavi ali pa mi sledi do izvoza in me tem ustavi ali pa si zapise samo registersko števiko in izda kazen, Hwala



Ne sekiraj se, gotovo nisi ti bil njegov plen. Pa tudi če bi bil, je kazen za tako hitrost upoštevajoč toleranco in avtomobilski števec maksimalno 80 evrov.
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a janez80 So jun 07, 2014 1:42 pm

Pred leti smo na prijeten poletni petkov dan po končani službi z sodelavci odšli na zasluženo pivo...
Res je, priznam! Popil sem skoraj na eks 2 mala piva na popolnoma prazen želodec....
Nakar sem se moral odpeljati še do doma( cca 30 km).
Na poti mi je gospa, ki je imela pokvarjen rele in je imela na zadnji strani temo (beri zadnje luči niso gorele, vključno z smerniki,...) nenapovedano pritisnila na zavoro... Nič hudega boste rekli, saj nisem vozil hitro, ampak je smola, ker zavorne luči niso delovale...
Seveda sem jo nagazu, da je takrat moj megane občutil kako je, če se kolo pod pragove zvije,... Hvala bogu jaz sem bil brez praske...
Po prihodu policistov sem le te opozoril na "temo" na oškodovankinem vozilu, tudi sama je priznala, vendar:
PO 2 PIVIH sem napihal 0,28 promila na kg (torej malo preko meje)
Nisem več voznik začetnik( vozim že 15 leto)

In kazen, ki sem si jo zavedno zapomnil?
Totalka moj avto (1500€)
Položnica za Policijo 500€ in položnisa za sodišče za 490€
In kritje škode za oškodovanko v višini 3200€

Nauk te zgodbice.... ne jokat in se skrivat za maminim krilom... prevzami posledice, ker si prekšek stroril ti in ne kdo drug, da bi ti pomagal.

PS. 3 odvetniki mi niso mogli pomagat pri zmanjšanju plačila kazni, zato malo v razmislek ,ko se odločate za sodne postopke v naši gnili državi... kakorkoli se obrneš vedno bo tisti z vplivom in debelo denarnico dobro potegnil
 
stiloman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe sep 05, 2008 6:37 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a stiloman So jun 07, 2014 9:56 pm

Kar naj napiše pritožbo, pa mu bo pol jasno da bo naslednič raj kazen plaču...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov