Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
3B
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So mar 15, 2008 5:14 pm

pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a 3B Sr sep 19, 2012 10:25 pm

pozdravljeni.

pravkar me je na ustavila policija in mi izdala plačilni nalog,
Itak bom napiso pritpžbo ampak me zanima če imam prav ker sem na hitro opazo par nepravilnosti.

1- nikjer ni bilo plavega tripodnega podstavka z znakom policija
2- hitrost mi je izmerila iz vozila, skozi steklo in brez stojala, naj še povdarim da dežuje
3- stala sta na nasprotnji strani smeri moje vožnje pa še to da je tak hitro iz avta skočla in me ustavila da sem se skoraj mimo zapeljau to se pravi v zadnjem trenutku je uletela na cesto pa začela mahat z lučko tak da sem mogo kar fajn po bremzi stopit (na števcu je blo malo več kot 60), če bi keri za mano biu in bi biu malo bol nepreviden bi lahko prišlo do prometne še enkrat povdarjam da dežuje pa se vse blešči od ceste pa tega sranja. plus še to ko sem na drugo stran sparkiro (res da na autobusno postajo) sem kar ovirau promet.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a crxdelsol Če sep 20, 2012 7:34 am

Vso srečo, ker jo boš potreboval, čeprav vsi vemo za nepravilnosti (merjenje iz avtomobila, neustrezni merilci, neusposobljenost policistov, vse merilne naprave nimajo a testov itd.)
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a gusti85 Če sep 20, 2012 7:47 am

Plačaj kazen, pa ne jokaj tu po forumu za take bedarije. Raje se nauči kaj iz tega, naprimer da se v dežju ne vozi tako hitro, sploh čez naselje.

Počasi ratujemo kot otroci v šoli, ko je učiteljica kriva da je froc dobil cvek.

P.S: Grem stavit za kebap, da boš plačal kazen slej ali prej pa lahko napišeš sto pritožb.
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a ma_hi Če sep 20, 2012 8:25 am

Samo eno vprašanje imam? Ali si vozil prehitro?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a DePalmo Če sep 20, 2012 8:28 am

A ni tako da v dežju ne morejo merit oz. nebi smeli ker dež moti laserski radar in lahko pokaže narobe?
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a a_sist Če sep 20, 2012 8:29 am

evo, pravilnik o meritvah...

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=1114

in spremembe pravilnika

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3854

jaz bi se oprl na 1. točko 7. člena... relativna vlažnost ne sme biti več kot 65% .. kolikor vem je pri dežju 100% ;)

..vseeno pa se drugič raje drži omejitev - vsaj čez naselje.
No escape from the mass mind rape...
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a gusti85 Če sep 20, 2012 8:49 am

7. člen

Merilniki hitrosti morajo delovati pod naslednjimi pogoji:

1. Referenčni pogoji:
– okoliška temperatura 23 °C + / - 2 °C,
– relativna vlažnost 60 % + / - 15%,
– napajalna napetost nazivna vrednost + / - 2%.
2. Delovni pogoji:
– okoliška temperatura od 0 °C do +50 °C.
3. Pogoji skladiščenja:
– temperatura skladiščenja od –25 °C do +70 °C.

To so minimalni kriteriji za izbiro merilnika ... se pravi da imajo policaji najmanj tako dobre ali boljše.
Pravtako se ne moreš opirat na referenčne pogoje ampak na delovne! Refernčni pogoj je pogoj, ki mora biti izpolnjen pri testiranju naprave v laboratoriju.

Edino na kar se lahko sklicuješ pozimi so negativne temperature, pa še to ni nujno, ker lahko da ima smrkec svoj laser deklariran tudi za nižje temperature. Pa sem skoraj prepričan da ima, ker drugače bi bli ti merilniki pozimi neuporabni.
 
Uporabniški avatar
3B
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So mar 15, 2008 5:14 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a 3B Če sep 20, 2012 9:50 am

hvala vsem ki ste dal normalne odgovore, tolk da vem kaksne so fore pa frke pr vsem tem.
že 12 let vozim pa zaj prvič na radar naleto.

17 km prekoračo pa 250 evrov potem pa da država nima dnara, banda butasta :evil:


Plače nam nižajo stroške pa višajo pol pa še taka bedarija :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a Energetik81 Če sep 20, 2012 9:56 am

Kakšna bedarija? V naselju si na mokrem za 35% prekoračil dovoljeno hitrost (kar pomeni 82% večjo zaavorno pot), in sedaj jamraš zaradi kazni?
Če si upal voziti nevarno, sprejmi še kazen.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
3B
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So mar 15, 2008 5:14 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a 3B Če sep 20, 2012 10:18 am

Energetik81 je napisal/-a:Kakšna bedarija? V naselju si na mokrem za 35% prekoračil dovoljeno hitrost (kar pomeni 82% večjo zaavorno pot), in sedaj jamraš zaradi kazni?
Če si upal voziti nevarno, sprejmi še kazen.



zadrži take komentere za sebe, na forum sem se obrno zaradi kakšnih pametnih informacij. če pa si ti tukaj da pluvaš po uporabnikih pa naredi samomor :?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a esem Če sep 20, 2012 11:41 am

Raje ti zadrži take komentarje za sebe! Če si storil napako, to sprejmi, plačaj in ne pljuvaj na forumu po uporabnikih, ki ti hočejo povedat nekaj pametnega, čeprav bi ti očitno raje slišal kaj neumnega. :evil:
In kakšno zvezo ima država s tem, da ti po mestu v dežju kršiš omejitve za več kot tretjino? So res vedno drugi krivi?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a čare Če sep 20, 2012 2:01 pm

VAU 12 let voziš in kaj zdaj??Ne bi smel dobit kazni al kako?? Vesel bodi da je prva v 12 letih.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a hahehihoh Če sep 20, 2012 2:57 pm

Kako mi greste na živce s temi 'pametnimi' komentarji. Itak ste vsi za ostale najpametnejši, ko pa se gre za nekoga od vas... pa ne mi rečt, da noben od vas nikoli ni šel 10-20 km/h čez omejitev ob dežju. Kot, da bi avtor teme zdaj potreboval nadomestnega očeta in mamico, da ga okregata za storjeno... Pritoži se! Preberi si pravilnik in če najdeš karkoli, s čimer so policisti zagrešili pri merjenju hitrosti, to zapiši in se sklicuj na zakon. Sam sem se tako ognil kazni.
 
Uporabniški avatar
Atomic Sound
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 17, 2012 12:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a Atomic Sound Če sep 20, 2012 3:01 pm

Sploh nevem kaj se morte skos neki kregat. Človek je pač mal prehitr vozu kokr mi usi učasih peljemo hitrejš, vrjamem da usak od nas se ne drži omejitev, ker smo pač mladi in norci, človeku pomagajte z kaki nasveti, če lahko, če pa ne pa bodite tiho in ne rabite komentirati. Forum je tudi za nasvete ne pa da če človek upraša za nasvet ali pomoč ne pomeni da morte odgovarjat nujno zakaj piše gluposti, ker to ni glupost, vem kako je če ne maraš policajev, rad bi na usak način naredil nekaj da nebi plačal. Če lahko pomagaš pomagaj, zato smo na forumu, če ne znaš pomagat bodi tiho in ne piši glupih komentarjev! Srečno!
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a MacTron Če sep 20, 2012 10:13 pm

hahehihoh je napisal/-a:Pritoži se! Preberi si pravilnik in če najdeš karkoli, s čimer so policisti zagrešili pri merjenju hitrosti, to zapiši in se sklicuj na zakon. Sam sem se tako ognil kazni.

off: Verjetno avtor ne pozna, da si z letosnjim julijem pricel z nabiranjem izkusenj. Odlicno si zacel, imas vozniski izpit in ze v prvih "povojih" iskanje (po eni strani dokaj iniciativno), vendar namesto tega raje sprejemanje odgovornosti in preudarnosti. Dolocena sozvocja vcasih ustvarijo drugacna misljenja.

Avtorju teme, ki jo je nacel prilicno z moznostimi izogiba pa svetujem, da v prihodnje malce popazi na napoved nekomu cesa neprijetnega, hudega - groznja. Clen 1.4. Malce vec strpnosti, kajti na samem mestu je bil uporabnik Energetik81 precej detajlen na besedo, sam pa si mu vrnil odgovor, ki nima kaj iskati v temi teh podrobnosti. Zavedaj se, da je to dejstvo ze grozljivo.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a abbe Če sep 20, 2012 10:18 pm

3B je napisal/-a:
Energetik81 je napisal/-a:Kakšna bedarija? V naselju si na mokrem za 35% prekoračil dovoljeno hitrost (kar pomeni 82% večjo zaavorno pot), in sedaj jamraš zaradi kazni?
Če si upal voziti nevarno, sprejmi še kazen.



zadrži take komentere za sebe, na forum sem se obrno zaradi kakšnih pametnih informacij. če pa si ti tukaj da pluvaš po uporabnikih pa naredi samomor :?


ćist lepo ti je povedal.vsi vidte samo tuje napake svojih pa ne.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a dask Pe sep 21, 2012 8:39 am

3B je napisal/-a:hvala vsem ki ste dal normalne odgovore, tolk da vem kaksne so fore pa frke pr vsem tem.
že 12 let vozim pa zaj prvič na radar naleto.

17 km prekoračo pa 250 evrov potem pa da država nima dnara, banda butasta :evil:


Plače nam nižajo stroške pa višajo pol pa še taka bedarija :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Čestitke za ugotovitev. Jaz sem pred tremi tedni plačal 300 EUR, fasal 3 pike, pa tudi zadnjih 10 let nisem plačal nobene kazni. Ampak nasprotno od tebe, jaz sedaj ob tabli za naselje peljem že 50, nastavim tempomat in tako prevozim naselje. Ti pa išči luknje in izgovore še naprej, pa veliko sreče :lol:
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a GrEgEcN95 Pe sep 28, 2012 10:26 am

Napadli ste ga kot, da ste vi vsi zlati. Vsi peljete po avtocesti točno 130km/h s tempomatom, v naselju niti km/h več itd.. Dajte no...
Če je opazil napake in so morda policisti bolj ogrožali promet, kot on sam se naj pritoži.
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a dask Pe sep 28, 2012 10:48 am

GrEgEcN95 je napisal/-a:Napadli ste ga kot, da ste vi vsi zlati. Vsi peljete po avtocesti točno 130km/h s tempomatom, v naselju niti km/h več itd.. Dajte no...
Če je opazil napake in so morda policisti bolj ogrožali promet, kot on sam se naj pritoži.


Jaz skozi naselje počnem točno to, odkar sem plačal, po avtocesti pač večinoma ne. In kaj zdaj? Sem jaz b****, ker se nisem pritožil in raje plačal ter se nekaj naučil iz tega? Mi je pač žal 300-ih evrov vsake toliko, jih raje zabijem na nedeljskem izletu s familijo.
 
martello
Novinec
 
Prispevkov: 284
Pridružen: To okt 02, 2007 12:23 pm

Re: pravilno ustavljanje policistov

Napisal/-a martello Pe sep 28, 2012 11:37 am

a_sist je napisal/-a: jaz bi se oprl na 1. točko 7. člena... relativna vlažnost ne sme biti več kot 65% .. kolikor vem je pri dežju 100% ;)


V bistvu so to sploh ne zgodi tako pogosto - relativna vlažnost 100% je tam, kjer so oblaki, pri tleh pa je relativna vlažnost v dežju lahko kjerkoli (vsaj pri nas) med 60 in 100 odstotki.

http://askville.amazon.com/rain-100-per ... d=10093763

Pomoje bi potem potreboval še mnenje strokovnjaka, kar pa zihr ni poceni.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov