Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Sr okt 10, 2012 4:51 pm

Pred tremi tedni sem bil s svojim avtom udeležen v verižnem trčenju v Ljubljani. Kriv je bil model, ki ni pravočasno opazil zastoja pred rondojem in je trčil najprej v voznico za mano, ta je potem trčila vame, jaz pa sem trčil v avto pred sabo. Povzročitelj nesreče je krivdo priznal brez ugovora, izpolnili smo evropska poročila, policije nismo klicali. Povzročitelj ima avto zavarovan pri Zavarovalnici Maribor, ki ni nič komplicirala glede same krivde, vsem oškodovancem je bil torej brez težav priznan status upravičencev do odškodnine.

Tu pa nastopi moj 'problem' oz. vprašanje. Imam avto Honda Jazz letnik 2004(novembra bo star 8 let) s cca. 67000 prevoženimi km, tržna vrednost po avto.netu je nekje 4000-4500 EUR. Najprej je seveda sledil obisk ZM, kjer mi je njihov cenilec pregledal in poslikal avto ter izpolnil zapisnik o škodi, poleg tega pa je odredil še natančnejši pregled pri servisu po moji lastni izbiri, ker se brez razstavljanja avta ni dalo na oko oceniti celotne škode. Pred približno dvema tednoma sem svoj avto peljal na pooblaščeni servis Honda na Baragovi v Ljubljani, kjer so mi vozilo natančno pregledali in naredili predračun za popravilo nastale škode v višini 3022 EUR. Potem sem predračun nesel na ZM in malo pojamral referentki, da so mi na servisu povedali, da mi ZM ne želi priznati dveh stroškov po priporočilu mehanikov na servisu, in sicer menjave nosilcev prednjega odbijača v višini 100 EUR in pa menjave celotne vezne stene kot je sicer zahteval klepar pri pooblaščenem servisu 400 EUR(zavarovalnica bi krila le popravilo oz ravnanje vezne stene v višini 100 EUR, čeprav je klepar na servisu zatrdil, da se zadeve ne da povsem v redu poklepati). Na moje (pozitivno) presenečenje sem od referentke dobil odgovor, da ima v računalniku od cenilca že zabeleženo, da se bo moj primer obravnaval kot ekonomska totalka in me je začudeno povprašala: "Kaj vi mislite to dejansko popravljat dat na tem servisu??". Sem ji rekel, da je odvisno od tega, če mi bo njihova zavarovalnica priznala celotno popravilo oz. kakšno ponudbo mi bodo sestavili, verjetno pa da ne, ker najbrž ne bom dobil odobrenih vseh 3022 EUR za popravilo na pooblaščenem servisu, ker je avto že toliko star in znesek popravil presega 70% vrednosti vozila. Ni skrivnost, da bi raje dobil izplačano v denarju ekonomsko totalko, tj. če se ne motim pri večini zavarovalnic 50-60% vrednosti vozila po eurotaxu, kar bi v mojem primeru znašalo najmanj 2000 EUR po najbolj pesimističnem izplačilu pri škrti zavarovalnici(to so itak vse :evil: ). Cenilec je pri mojem prvem obisku zavarovalnice na hitro izračunal, da bi izplačilo totalke za moj avto znašalo celo cca. 2700 EUR + ostane mi še avto, ki ga lahko prodam ali pa popravim v lastni režiji. Prav tako mi je cenilec že takrat omenil, da je zelo verjetno, posebej, če bom avto peljal na pooblaščen servis, da bo moj avto ekonomska totalna škoda.

Danes pa sem dobil po pošti od zavarovalnice ponudbo in sicer na moje presenečenje pristajajo na popravilo škode na pooblaščenem servisu, čeprav osebno dvomim, da bodo krili tudi novo vezno steno in menjavo nosilca prednjega odbijača, ker so mi že na servisu povedali, da komplicirajo okoli tega. V primeru, da mi krijejo samo tisto, kar so v prvi fazi priznali servisu, bi bil strošek popravila okoli 2600 EUR, kar pa je še vedno več kot 50% oz. verjetno tudi več kot 60% vrednosti avta po eurotaxu. Kot alternativo pa mi ponujajo pavšalno izplačilo škode v višini 1267 EUR + strošek izdelave predračuna 54 EUR(ki sem ga pa že sam plačal, saj so na Honda servisu zahtevali, da to osebno poravnam preden so mi izročili predračun - zanimivo, na zavarovalnici mi trdijo, da bi to moral servis narediti zastonj, ker imajo pogodbo z njimi). Kakorkoli že, na podlagi izdane ponudbe, je jasno, da očitno ne priznavajo ekonomske totalke, po kateri bi moral po mojih izračunih pri večini zavarovalnic dobiti najmanj 2000 EUR odškodnine, verjetno pa še več vsaj glede na prvotne ocene cenilca, ker je on za odškodnino vzel 70% tržne vrednosti vozila(tj. malce več kot eurotax oz. 4200 EUR v mojem primeru). Je pa res, da je cenilec omenjal, da naj bi bila tudi meja za ekonomsko totalko 70%, kolikor sem sicer slišal pa imajo skoraj vse zavarovalnice 50 ali 60%, a pri ZM je pa 70% ali se je to v zadnjem času spremenilo? Jaz sem računal, da bom od zavarovalnice v primeru priznanja ekonomske totalke(kar mi je bilo zagotovljeno, da naj bi v mojem primeru bilo), iztržil vsaj okoli 2500 EUR odškodnine, saj se zavarovalnici bolj splača to kot pa plačati servisu 3022 EUR za popravilo, jaz osebno pa bi tudi avto lahko popravil z rabljenimi deli za bistveno manj denarja kot na pooblaščenem servisu.

Zdaj pa sem v dilemi kaj naj naredim. Ali naj se pritožim in zatežim, da je moj avto v bistvu ekonomska totalka in da bi posledično moral dobiti tudi izplačano odškodnino v denarju na tej podlagi? V tem primeru bi vsekakor moral dobiti več kot 1267 EUR pavšalne odškodnine, saj je moj avto po eurotaxu vreden okoli 4000 EUR. Hec je v tem, da bi jaz lahko avto zelo verjetno zadovoljivo popravil z rabljenimi deli za manj kot 1000 EUR in bi pač razlika bila dejansko nadomestilo za realno zmanjšanje vrednosti vozila kot posledice karambola. V tem primeru mi na podlagi njihove prvotne ponudbe ne pripada povračilo 54 EUR, ki sem jih moral sam plačati(!) za izdelavo predračuna, zelo verjetno pa mi tudi ne bodo plačali menjave vezne stene in nosilcev sprednjega odbijača. Kar v praksi pomeni, da bom vsaj 2 tedna brez avta in na koncu še vedno kljub popravilu na pooblaščenem servisu avto ne bo popravljen tako, kot se tudi kleparju zdi optimalno, medtem ko bi tistih 54 EUR za pregled in izdelavo predračuna skoraj 100% lahko izsilil od zavarovalnice, saj so sami rekli, da mi servis tega ne bi smel zaračunati. Prva varianta je pa verjetno pritožba in zahtevek, da se vozilo smatra kot ekonomska totalka in da mi naredijo novo ponudbo na podlagi tega, kar bi v praksi pomenilo cca. 2x višji znesek nadomestila, kot znaša zdaj njihova prva ponudba za pavšalni znesek nadomestila namesto popravila.

Imam občutek, da me tu hoče zavarovalnica nategnit, osebno bi bil pripravljen sprejeti izplačilo v denarju samo, če bi bil znesek vsaj nad 2000 EUR, kar je minimum, ki bi ga dobil v mojem primeru pri najbolj oderuški zavarovalnici za ekonomsko totalko.

Prosim za mnenja in predloge.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a MRV Sr okt 10, 2012 5:21 pm

ekonomska totalka ne obstaja. to je samo marketingška fora zavarovalnic da te opeharijo. lahko zahtevaš da ti vozilo porpavijo v takšno stanje kot je bilo prej, ali pa vzameš odškodnino + da ti ostane avto.
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Sr okt 10, 2012 5:52 pm

Samo njihova ponudba odškodnine je izredno nizka! Kolikor sem prebral po internetu in tudi odgovore, ki sem jih dobil neposredno od cenilca in referenta na servisu, ekonomska totalka ni nobena marketinška fora, ampak dejanska stvar in v takih primerih, kot je moj, vsekakor običajno dobiš bistveno višje nadomestilo, kot so ga meni ponudili. Za manj kot 2500 EUR nadomestila se mi ne splača vzeti te ponudbe, potem že raje dam avto popravit na pooblaščenem servisu, vendar v tem primeru bom vztrajal na tem, da se zamenja vse, kar predlaga servis oz. klepar, vključno z vezno steno in nosilcem prednjega odbijača! Če se bodo s pooblaščencem zdealali za bistveno nižjo ceno, kot znaša po predračunu, tj. za bistveno manj kot 3022,67 EUR, potem v redu, me to ne zanima. Sicer pa bom zahteval višje nadomestilo, vsaj nad 2.500 EUR, če je dejanske škode na pooblaščenem servisu za več kot 3.000 EUR, ne morem pristati na manj.

Bi pa rad slišal mnenje še koga predvsem o ekonomski totalki, je to res kar neki ali je to zakonsko in s pravnimi akti opredeljeno stanje??
Zadnjič spremenil trance0, dne Sr okt 10, 2012 6:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a adis Sr okt 10, 2012 5:56 pm

MRV je napisal/-a:ekonomska totalka ne obstaja. to je samo marketingška fora zavarovalnic da te opeharijo. lahko zahtevaš da ti vozilo porpavijo v takšno stanje kot je bilo prej, ali pa vzameš odškodnino + da ti ostane avto.


dali ti bodo tisto, ki bo za njih bolj ugodno.

torej, če bo vrednost popravila presegla vrednost vozila po eurotaxu ti bodo izplačali "totalko" po eurotaxu, v kolikor bo škoda manjša od škode, ki bo ocenjena po eurotaxu ti bodo izplačali toliko, da boš vozilo popravil v stanje, ki je bilo pred nesrečo.
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Sr okt 10, 2012 6:08 pm

Očitno nihče ni prebral moje objave. Vrednost avta po eurotaxu je cca. 4000 EUR, strošek popravila na pooblaščenem servisu 3022,67 EUR, njihova ponudba pa je popravilo na pooblaščenem servisu v višini najmanj 2600 EUR ali izplačilo odškodnine v pavšalnem znesku 1267 EUR. :D Kje je tu logika?
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a MRV Sr okt 10, 2012 6:14 pm

je ni. al ti izplačajo vrednost vozila, al pa naj ti ga spravijo v stanje kot je bilo prej. to ti piše v zavarovalni polici, da mora bit vozilo kot v prejšnjem stanju.
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Sr okt 10, 2012 6:19 pm

Potem bodo spravili v stanje, kot je bilo prej, in sicer na pooblaščenem servisu, tj. v višini čez tri jurje. Če jim to bolj ustreza, fine with me. So pa cigani, običajno se ponudi do 20% manj, kot znaša popravilo za izplačilo odškodnine v kešu in ne 60% manj.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a Doche Sr okt 10, 2012 6:28 pm

Seveda ni pošteno na noben način. Tudi to ne, da se plačuje premija na vrednost novega vozila čeprav že ima kar nekaj let za seboj.

Ampak kaj točno bi ti rad zdaj od njih?
Po eurotaxu praviš, da je avto vreden 4.000 eur.
Popravilo je 3.000 eur.
Izplačilo je možno za 1.200 eur.

Pa skalkuliraj. Oni ti dajo 1.200 eur (če boš pisal pritožbe za drugo ponudbo se to mogoče dvigne na 1.500), ob tem ti ostane avto, ki si ga kot sam praviš lahko popraviš za slabega 1.000 eur. Potem ti še vedno nekaj ostane? In avto bo vreden nekje 3.000+ eur.

Lahko ti pobereš denar če bo to 1.500 eur in potem avto prodaš po celih ali v celoti. Po delih bi verjetno lahko nekako nabral skupaj 1.500 eur in imaš 3.000 eur. Ali pa ga prodaš v celoti za slabega 1.000 eur.

Seveda pa je najbolje če nimaš časa itd.. da ti ga popravi servis v vrednosti 3.000 eur. In ob prodaji boš imel še vedno po tvojem mnenju znižano vrednost zarad karambola. To je pač dejstvo. Ni več nedotaknjen in v vsakem primeru je nekaj zgube tukaj.

Še vedno pa je opcija, da ti izplačajo tisto mizerno odškodnino, si ga popraviš sam ceneje kot praviš. Potem ga pa probaj prodat za 4.000 eur.
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Sr okt 10, 2012 6:29 pm

adis je napisal/-a:
MRV je napisal/-a:ekonomska totalka ne obstaja. to je samo marketingška fora zavarovalnic da te opeharijo. lahko zahtevaš da ti vozilo porpavijo v takšno stanje kot je bilo prej, ali pa vzameš odškodnino + da ti ostane avto.


dali ti bodo tisto, ki bo za njih bolj ugodno.

torej, če bo vrednost popravila presegla vrednost vozila po eurotaxu ti bodo izplačali "totalko" po eurotaxu, v kolikor bo škoda manjša od škode, ki bo ocenjena po eurotaxu ti bodo izplačali toliko, da boš vozilo popravil v stanje, ki je bilo pred nesrečo.


Po info cenilca ni tako. Ekonomska totalka je, če strošek popravil presega 70% ekonomske vrednosti avta. Potem naj bi dobil po info cenilca pri ZM nekje cca. 70% glede na 4200 EUR(malce nad evrotaksom), kar bi znašalo cca. 2700 EUR odškodnine. Potem ga lahko za razliko cca. 1500 EUR prodam naprej in tako dobim nekje 4200 EUR vrednosti avta ven. To mi je povedal sam cenilec na ZM, ko sem avto pripeljal na cenitev.
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Sr okt 10, 2012 6:38 pm

Potem folk tu gor pravi eno, cenilec drugo, zavarovalnica naredi deseto od tistega, kar je sicer rekel in prvotno odločil cenilec. :D Banana republika, res. :D Popravilo za slabga jurja je z deli iz odpada, to ni popravilo z novimi deli. Če dam porihtat vse pri popoldancu brez da sam po odpadih in prek neta zvoham rabljene dele, morda niti 1267 EUR ne bi zadoščalo za 'za silo' popravilo. Za manj kot 2500 EUR izplačila v denarju se mi ne splača drugega kot dat popravit pri pooblaščencu.

Nove izkušnje s cigani, ups, zavarovalnicami. Pravilna odločitev, da imam z njimi čim manj, če bi bilo možno še manj, bi se jih čisto znebil, sam po zakonu se ne da. Jih pa ne j***m za nobena življenjska zavarovanja, kasko,... Prav tako bom zmanjšal še zavarovanje za stanovanje na minimum(= 30 EUR na leto, še to bi skenslu v celoti, sam ne morem zaradi hipoteke). Pa verjetno se bom probal še avta znebit for good, sam da ne bom ciganskih zavarovalnic futral. :lol: Edino, kar bom plačeval zaenkrat še, je dodatno zdravstveno zavarovanje, pa še to bom pri kakšni tuji zavarovalnici raje sklenu, ker prek teh naših itak ne dobiš kej dost več kot prst v rit tut pri zdravstvu.
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a virtuoso89 Sr okt 10, 2012 7:08 pm

Naj ti plačajo popravilo na pooblaščencu in to je to. Ne pa se nekaj kurčit ker ne moreš na račun zavarovalnice kaj € v svoj žep potegnit.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a MRV Sr okt 10, 2012 7:13 pm

pa verjemi cenilcu. si vprašal za pomol, si jo dobil. če ti ni všeč pa pejdi z svojo glavo skozi zid.

ti povem kako bi izgledalo pri meni. imam civica 16 let starega kateri je zelo redek in v slo bi se PRODAL za 4k€ najmanj. smešna cena in na zavarovalnici bi se mi smejali. Če bi imel prometno nesrečo in če ne bi bil jaz kriv in da bi bil avto "ekonomska totalka", bi mi valjda ponudili 500€ odškodnine in vozi. Lepo bi jim rekel, da v zavarovalni polici piše, da mora biti vozilo spravljeno v enako stanje kot pred nesrečo. torej, ali naj mi ponudijo toliko kolikor je realno vredno vozilo ali pa mi naj ga popravijo. V face bi jim rekel da na sodišču zmagam, ker imam slike in račune da dokažem da je bilo vozilo zares v top stanju. Ko bi pogldali koliko stane popravilo vozila (samo original odbijač 750€) bi se hitro streznili in mi ponudili pošteno ceno za škodo. če si ovca te pojejo, če si pa lev te pustijo pri miru :)
sem pa imel 1x lažjo nezgodo in je ženska poknila v odbijač. samo rekli so "popravi to". račun je bil čez 800€ z delom. že takrat bi mi lahko rekli ekonomska totalka, pa nobeden ni niti pisnil :)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a adis Sr okt 10, 2012 9:33 pm

trance0 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
MRV je napisal/-a:ekonomska totalka ne obstaja. to je samo marketingška fora zavarovalnic da te opeharijo. lahko zahtevaš da ti vozilo porpavijo v takšno stanje kot je bilo prej, ali pa vzameš odškodnino + da ti ostane avto.


dali ti bodo tisto, ki bo za njih bolj ugodno.

torej, če bo vrednost popravila presegla vrednost vozila po eurotaxu ti bodo izplačali "totalko" po eurotaxu, v kolikor bo škoda manjša od škode, ki bo ocenjena po eurotaxu ti bodo izplačali toliko, da boš vozilo popravil v stanje, ki je bilo pred nesrečo.


Po info cenilca ni tako. Ekonomska totalka je, če strošek popravil presega 70% ekonomske vrednosti avta. Potem naj bi dobil po info cenilca pri ZM nekje cca. 70% glede na 4200 EUR(malce nad evrotaksom), kar bi znašalo cca. 2700 EUR odškodnine. Potem ga lahko za razliko cca. 1500 EUR prodam naprej in tako dobim nekje 4200 EUR vrednosti avta ven. To mi je povedal sam cenilec na ZM, ko sem avto pripeljal na cenitev.



teorija je eno, žal je praksa drugo in se upošteva mnenje cenilca in vedno imaš kot nasprotna stran možnost pritožbe.
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a DaDek Če okt 11, 2012 6:30 am

daj ga popravit na uradnem servisu. vstrajaj, da se zamenjajo vsi deli za katere smatra servis, da jih je potrebno menja. ko bo pa vsega konec pa na zavarovalnico pošllji dopis, da so ti dolžni odškodnino za zmanjšano vrednost vozila zaradi škode, nastale zaradi njihovega zavarovanca. Jaz sem že 2x dobil nek denar zaradi tega :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a MasTTer Če okt 11, 2012 7:46 am

Dajte si že enkrat zapomnit sledeče in to velja za kakšen koli avto in za vsakega državljana v SLO.

Totalka pomeni, da popravilo stane več, kot bi se splačalo popravit vozilo in nobena "normalna" oseba ne bo šla le tega popravljati, ker enostavno dobiš za to ceno isto tako vozilo. Pa pustimo zdaj teoretične in spominske vrednosti vozila, ker to žal nobeno zavarovalnico na svetu ne zanima.
Seveda so določena odstopanja lahko od tega glede na: zateženo stranko, odvetnika, poznanstev, komrecialnih interesov itd...

Torej če je tvoje vozilo vredno po eurotaxu 5000€, dobiš toliko za njega. Seveda se od te cene odbije znesek rešenih delov, torej tisti del za katerega cenilec oceni vrednost uničenega vozila. Plus minus je lahko določen odstotek glede ohranjenosti in prevoženih kilometrov. To je cela znanost. Tu nažalost ni možnih drugačnih odstopanj, ker zakoni vlejajo za vse isto. Zavarovalnica po zakonu NE more izplačati več, kot je DEJANSKA vrednost uničenega vozila, ker bi bilo protizakonito. Zavarovanec bi se protizakonito okoristil iz škode, kar seveda ni dovoljeno. Za teoretične, spominske vrednosti pa še ne obstaja eurotax cenik in mislim da tudi ne bo, ker ga je nemogoče naredit ;)

Je pa res, če je drug kriv ti more zavarovalnica povrnit celotno škodo. Torej če si imel neke extra odbijače itd. ti more izplačat ceno za isti dobijač, seveda če vozilo spet ni totalka, v tem primeru ti izplačajo pač totalko po eurotaxu z upoštevanjem teh ekstra delov. Tu seveda zelo pomagajo računi oz. dokazila, ker kot je en napisal, če original odbijač stane 300€, ta drugi na vozilu pa 800€, ti noben ne bo mogel verjeti na lepo besedo.

Lahko ga popraviš na neuradnem servisu in doplačaš razliko če pride kaka ali celo za ta denar lahko popraviš, ali si pa kupiš isti ali podoben avto za ceno, ki jo dobiš od zavarovalnice + uničenega vozila. Seveda si v obeh primerih oškodovan, ker nisi sam bil kriv, če ne drugo za svoj čas, ampak žal tako je.

In naj še opomnim, da zavarovalnice vedno bolj gledajo na škodni rezultat. Torej, če nekdo vsako leto naredi škodo, naj ne bo presenečen, če mu tista zavarovalnica več ne bo hotela podaljšat zavarovanja. Ja, zavarovalnica lahko sama izbira komu bo kaj zavarovala...zanimivo ampak resnično. Ampak dokler ne bo skupnih baz "slabih strank" lahko na vsaki drugi zavarovalnici odigra isto ;)
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Če okt 11, 2012 8:37 am

DaDek je napisal/-a:daj ga popravit na uradnem servisu. vstrajaj, da se zamenjajo vsi deli za katere smatra servis, da jih je potrebno menja. ko bo pa vsega konec pa na zavarovalnico pošllji dopis, da so ti dolžni odškodnino za zmanjšano vrednost vozila zaradi škode, nastale zaradi njihovega zavarovanca. Jaz sem že 2x dobil nek denar zaradi tega :)



Saj popravilo na pooblaščenem servisu je bilo moja prva izbira, kasneje so me nekaj kolegi prepričevali, da se to bolj splača popravit z rabljenimi deli in ti še nekaj ostane od odškodnine, ki ti jo izplača v tem primeru zavarovalnica. Bom pač dal popravit na pooblaščencu, samo bom vztrajal, da mi popravijo vse, kar so priporočali na servisu.

Me pa zanima kakšne možnosti imam realno zahtevati od zavarovalnice še nekaj EUR odškodnine za zmanjšano vrednost vozila zaradi karambola, DaDek, lahko kaj več poveš o tem v kakšnih primerih si dobil še to odškodnino in koliko je znašala?
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a DaDek Če okt 11, 2012 11:31 am

trance0: ne spomnim se točno, mislim da leta 2005 sem za 3leta star clio (menjan odbijač in ravnana zadnja vezna, popravljena vrata prtljažnika) dobil menda ca 50.000sit, leta 2008 na 5mesecev stari astri pa tudi za nalet odzadaj slabih 200eur (menjan samo odbijač zadnji). Ne pričakuj dosti, toliko bo da greš na eno večerjo ali pa da si kupiš nove teniske, obogatel ne boš.

masster: včasih tudi "ekonomsko" totalko namerno popravljajo. Meni so 7 mesecev staro opel astro popravljlali (nov avto 14500+felne 2000e = 16500e). Predračun za popravilo 13500e, razlaga: boljše da mi plačamo kvalitetno popravilo kot da ga sami za par 1000e in gre avto nazaj na cesto po možnosti z našim zavarovanjem.
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Če okt 11, 2012 12:20 pm

Se pravi v najboljšem primeru dobim popravilo na pooblaščencu + 54 EUR povračila za izdelavo predračuna, ki sem ga na zahtevo servisa že sam plačal + naknadno na mojo zahtevo še eventuelno cca. 50 EUR odškodnine zaradi zmanjšanja vrednosti vozila po nesreči.


Drugače pa je tvoje pojasnilo, DaDek, zakaj mi je zavarovalnica ponudila tako nizek znesek pavšalne poravnave v denarju, tj., da zavarovalnica raje plača 'kvalitetno' popravilo, kot da prepusti folku, da na podlagi izplačane odškodnine v denarju potem le-ta 'za silo' popravlja pri kakšnem poceni fušarju z deli z odpada, zveni zanimivo oz. logično, samo nisem prepričan, da so zavarovalnice ravno tako zelo dobrosrčne, da bi gledale na prometno varnost, po mojem jim gre vseeno v prvi vrsti za to, da čim ceneje skozi pridejo pri posameznem škodnem primeru. ;)
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a DaDek Če okt 11, 2012 1:17 pm

nvm :) pri meni je bilo tako, drugače ne morem rečt :D
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Zavarovalnica Maribor - popravilo ali ekonomska totalka

Napisal/-a trance0 Če okt 11, 2012 4:55 pm

Hvala za informacije. Bom naslednji teden na zavarovalnici povprašal kako pa kaj, verjetno bi lahko dobil ene 300-400 EUR višjo ponudbo pri pavšalnem poplačilu, kar je še zmeraj malo, samo bom videl za koliko se da stvar najceneje popraviti. Hec je, da imam ravno v roku enega meseca precej stroškov in bi mi prav prišlo, če bi lahko nekaj denarja vseeno namenil še za druge stroške v zvezi z avtom in ne le za samo popravilo v nesreči nastale škode. Če bi dobil okoli 1700 EUR namesto 1267, bi premislil, odvisno koliko bi me prišlo popravilo v lastni režiji. Drugače pa je na avtu za zamenjat ali popravit: zadnji odbijač z nosilci, vezna stena, vrata od prtljažnika, nosilci sprednjega odbijača(čeprav se čisto nič ne vidi, da je spredaj avto sploh kaj poškodovan, tako da tega sam sploh ne bi dal popravljat) pa še kakšna malenkost.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov