Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
verbatim123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 17, 2012 9:47 pm

Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a verbatim123 Po dec 17, 2012 10:02 pm

Pozdravljeni vsi skupaj!
Danes sem imel prometno nesrečo pri kateri je storilec priznal napako in sva izpolnila evropsko poročilo o prometni nezgodi. Zdaj tukaj pa je en problem... Kot prvo da razložim situacijo: Sem vozil po prednostni cesti kjer je storilec pripeljal iz neprednostne smeri. Oba vozila nista bila udeležena prometne nesreče, vendar sem se ga jaz izognil, kjer me je zaneslo v visoki robnik. Škode je približni za 1000€ na mojem vozilu (Prednji odbijač, koloteki, hladilniki vode in klime, roka, končniki, airbag stranski). Kot sem omenil, storilec je bil FER (svaka mu čast!!!!) in se je ustavil, pomagal in priznal krivdo. Moje vprašanje: Ali imam lahko kakršne koli težave okoli popravka oziroma kakršne koli probleme in zaplete pri zavarovalnici???

Hvala Vsem, ki boste odgovorili!!!
LP
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a čare Po dec 17, 2012 10:06 pm

Naj ne bi imel nobenih.Upam da bo tako fer tudi ko bo treba izpolnit izjovo ki mu jo bo poslala zavarovalnica in to prvič ne tretjič ko mu bojo že grozili z tožbo.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Po dec 17, 2012 10:36 pm

lahko. in to velike, da si boš lahko vse sam plačal. brat je pred tremi tedni vozil po prednostni cesti in iz prakirišča je en model zapeljal pred njega. ko sta videla kaj je na stvari sta se avtomatsko umikala. brat je po škrapi potegnil cel desni konec, odbijač še levo luč polomil, povita roka, itd... zavarovalnica noče izplačat niti centa, ker ni bilo dotika med voziloma. pa je povzročitelj jasno priznal krivdo na evro poročilu. z njegove strani vse pošteno. zavarovalnice so pa qurbe. kao da je nekaj v stilu dogovora med njima, da se prevara zavarovalnico in popravi avto na njihov račun....
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a DePalmo Po dec 17, 2012 10:39 pm

_YUGO-GVX_ je napisal/-a:lahko. in to velike, da si boš lahko vse sam plačal. brat je pred tremi tedni vozil po prednostni cesti in iz prakirišča je en model zapeljal pred njega. ko sta videla kaj je na stvari sta se avtomatsko umikala. brat je po škrapi potegnil cel desni konec, odbijač še levo luč polomil, povita roka, itd... zavarovalnica noče izplačat niti centa, ker ni bilo dotika med voziloma. pa je povzročitelj jasno priznal krivdo na evro poročilu. z njegove strani vse pošteno. zavarovalnice so pa qurbe. kao da je nekaj v stilu dogovora med njima, da se prevara zavarovalnico in popravi avto na njihov račun....


To je problem zaradi katerega boš nasrkal, žal.
 
verbatim123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 17, 2012 9:47 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a verbatim123 Po dec 17, 2012 10:45 pm

Točno tega se bojim... Zdaj mi je po eni strani malo žal, da nisem poklical policije in naredil zapisnika, vendar že spet ni lepo od mene proti gospodu, ker mi je zelo lepo in prijazno pomagal in se opravičeval 100 na uro...
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a divjak888 To dec 18, 2012 11:00 am

če je voznik priznal in podpisal, potem ne bi smelo biti težav. zavarovalnica se itak zmeraj izmika plačilu in išče sto in en razlog zakaj ne bi plačali. v primeru da zavarovalnica gnjavi, jim rečeš naj vas tožijo če so tako sigurni. na EU poročilu če piše da je izsilil prednost (pač kar je naredil) in če se je spodaj podpisal zavarovalnica nima kaj. to da če so bile prevare in podobno vas nima kaj zanimat. če mislijo da je prevara naj tožijo in če nočejo izplačati, jih tožiš. zakon je jasen, če se pa oni izmikajo naj se jih kaznuje. to jim moraš samo dovolj jasno razložit in bodo popustili. ista fora je ob izplačilu totalk. star avto, malo škode a zelo draga in oni da je totalka. želijo ti izplačat 500e a takrat jim zabiješ naj ga spravijo v prvotno stanje kot piše v pogodbi. stisnejo rit in to naredijo, sam gnjavit moraš.

prav je da nisi klical policije. oba bi dobila kazen za brezveze. da je priznal krivdo je vse kar je potrebno.
 
sixtoo
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Ne sep 05, 2004 5:05 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a sixtoo To dec 18, 2012 11:57 am

Kljub temu, če na evropsko poročilo zapišeta, kdo je povzročitelj in kdo oškodovanec, na zavarovalnici to ne velja (govorim za Triglav). Sem imel letos tak primer, kjer mi je agentka rekla, naj kličem policijo, da naredijo zapisnik (moj avto je kasko zavarovan, povzročiteljev pa ne vem), da ne bo kasneje kakšnih težav. Na poročilu zapisano kdo je kriv, oba podpisana, povzročitelj tudi pred policisti priznal, kar so zapisali v svoj zapisnik.
Ko sem naslednji dan šel na Triglav, da bi prijavil škodo, so se začele peripetije...(vsaj cenitev je potekala brez težav, cenilec upošteval vse pripombe itd.) Če se ne motim, je trajalo okrog 2 meseca, preden se je zadeva premaknila z začetka, ker povzročitelj ni podpisal izjave (oz. tisto poročilo, ki ga mora izpolnit, kar mu je poslala lastna zavarovalnica). Po par klicih sem uspel izvedet, da se lahko izrecno sklicujem na policijski zapisnik (za njegovo pridobitev si je zavarovalnica vzela 2-3 tedne). Nato je prišel domov poziv za dostavo računov/predračunov za popravilo na zavarovalnico.

Kar je sledilo dalje pa ni več v domeni te teme. Je bilo pa vsekakor "zelo zabavno".
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a DePalmo To dec 18, 2012 12:16 pm

Z zavarovalnicami je vedno :)

No, upam da se motim in da ni potrebno trka med voziloma. Bo tudi zame to nekaj novega.
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a divjak888 To dec 18, 2012 12:49 pm

zavarovalnica želi zapisnik od policije ker tako bi ti uveljavljal kasko ne pa da ti izplača škodo kot krivda nekoga drugega. sixto, sam si si kriv. kaj pa ni podpisal poročila.
 
sixtoo
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Ne sep 05, 2004 5:05 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a sixtoo To dec 18, 2012 1:31 pm

Jaz sem samo napisal svojo izkušnjo in nisem avtor te teme. V mojem primeru sva oba podpisala poročilo, policijski zapisnik ter povsod je bilo priznanje krivde s strani povzročitelja.
Avtor teme je imel drugačno situacijo
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a ban To dec 18, 2012 1:36 pm

Torej se je boljše zaletet v vozilo, ki te recimo izsiljuje kot pa probat rešit situacijo, pa magari zapelješ nekam po bregu dol in se prevrneš :roll:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a DePalmo To dec 18, 2012 2:29 pm

Nažalost ja.
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a divjak888 To dec 18, 2012 2:48 pm

dejansko na takšen način lahko nekoga ubiješ da imaš kasneje poplačane stroške. ni logike
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a DePalmo To dec 18, 2012 5:49 pm

Res je. Vendar bo vsak razumen voznik probal rešit situacijo in se izognit nesreči.

Sem se vozil ene 5 let v službo vsak dan po isti poti in se dobro poznal vse problematike poti, na enem delu je zelo nepregledno križišče in marsikdo spregleda ogledalo in kar zapelje not. Tam bi lahko dostikrat pokasiral še in še, a sem se vedno izognil in tudi jaz predvideval ter gledal v samo ogledalo če bo kdo zapeljal predme. Sem bil pa na prednosti cesti.
Za tiste ki poznate Šmarje-Sap: na poti iz Šmarja-Sap proti Malemu vrhu, križišče za "staro avtocesto" oz. smer Ljubljana.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a MasTTer To dec 18, 2012 7:35 pm

Na žalost je res tako, da se je boljše malce zaletet, kot pa zletet z ceste, ker v term primeru večina voznikov pelje dalje, se sploh ne ustavlja, ti moreš pa še celo škodo sam popravljati.

To je isto, kot pri "D" kombinaciji (trk živali). Ta kombinacija pokriva le škodo, ki ti jo povzroči žival z direktnim trkom. Če te nato zanese z ceste, to več ne pokriva. Tudi če se izogneš živali in zletiš z ceste ne pokriva. Ampak morete razumeti zavarovalnice, kajti 90% ljudi prijavi škodo pri zletu z ceste kot da se je izogibal živali, v resnici je pa čisto drugače bilo. V tem primeru sploh kaska nebi rabili, ker bi vsi dali to cenejšo kombinacijo in vsepovprek prijavljali škode.

Torej pri eurotax poročilu je zelo pomembno, da je v celoti pravilno izpolnjeno. Torej zgornji del je skupen, slika je skupna, nato polovico izpolni en voznik, drugo polovico drug voznik, oba označita kaj se je dogajalo in spodaj se napiše skupno število X-ov. To je zelo pomembno. Nato morata oba podpisat in najboljše je, da krivec napiše: Priznam krivdo...ali nekaj podobnega. Nato si razdelita izvoda euroobrazca in z tem se gre na krivčevo zavarovalnico.
Seveda nato gre ta zadeva k pravniku in se on odloči na podlagi izpolnjenega euroobrazca ter prijave škode (ni tako pomemben kot euroobrazec). Če je nedvoumno kdo je krivec ni problemov. V takih primerih ko pa ni bilo trka, pa je logično, da pomislijo tudi na izigravanje, kajti tega je tudi zelo veliko in nebi verjeli kako vsi želijo izkoriščat zavarovalnice.

In ko dobiš odgovor z strani zavarovalnice, se še vedno lahko greš pogovorit z osebo, ki ti je poslala odgovor.

Vsekakor pa ni logično, da bi klical policijo, kajti krivec bi dobil 500€ kazni...boljše se je zmenit.
 
verbatim123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 17, 2012 9:47 pm

Re: Evropsko poročilo - problem

Napisal/-a verbatim123 So dec 22, 2012 7:54 pm

Oke stvar je taka,... sem bil na zavarovalnici in sem se pogovoril z agenti ter izpolnil vse potrebno. Ker je krivec napisal v poročil, da prizna krivdo, mi je rečeno da sem 90% na dobri poti. V ponedeljek me bo obiskal cenilec in ocenil poškodbe. Na zavarovalnici pa sem imel pravo zasliševanje, od tega da sem moral izpisati čisti potek dogodka, barvo njegovega vozila, narisati sliko in napisati podrobno vse škode in tako dalje... Zavarovalnica bo še njega poklicala na razgovor, kjer bo moral sebe zagovarjati in še enkrat priznati krivdo. Ker je sovoznik tudi zavarovan pri adriatic zavarovalnici naj bi potekalo vse hitro in uredno... Vozilo naj bi bilo popravljeno do sredine januarja oziroma začetek februarja, to pa zato ker so prazniki in se tukaj malo zavleče. Hkrati krivcu sem rekel naj to stori čim prej, ker se tako postopek lahko 'ubrza' :D
Vam še sporočim kako bo potekalo....
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov