Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a ban Pe mar 13, 2020 8:48 am

Torej epilog vsega je: vse je odvisno od sodnika
 
nzulu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jan 10, 2020 3:46 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a nzulu Pe mar 13, 2020 2:48 pm

JanBKL je napisal/-a:Zivjo, vceraj sem prebral tale clanek in tudi takoj sel na net, ker je imel dober prijatelj pred nekaj meseci odvzem vozniskega dovoljenja (imeli smo zabavo za rojstvo otroka od nekega drugega prijatelja). V glavnem - pilo se je, seveda prevec in clovek se je usedel v avto, namesto v taksi. Na Trzaski so ga ustavili, napihal je in dobil kazen.

Je edini voznik v druzini in zdaj raziskujemo opcije, zacasno odvzeto voznisko je dobil nazaj, caka se sodisce. In ne, ne zagovarjam, da je prav voziti pijan, ampak se je naucil lekcijo, hodi na neke delavnice, itd., itd.

No, v temle clanku na 24ur je napisano sledece: https://www.24ur.com/novice/preverjeno/zakaj-se-pijanim-voznikom-ni-treba-bati-odvzema-vozniskega-dovoljenja.html

Torej, po hitrem googlanju sem nasel 2 spletni strani, ki obljubljata ravno to: https://prekrski.com/ in https://www.vozniska.si/, zdaj pa me zanima sledece - ce je res mozno v 80% uspeti, se splaca, ima kdo s tem izkusnje, koliko denarja stane in kaksna je dejanska verjetnost uspeha. To je bil pri kolegu prvi in edini tak prekrsek v zadnjih (vsaj 3) letih.

Vsi feedbacki in informacije dobrodosli. Ali je treba nujno do pravnika oziroma odvetnika? Kako vedeti, kdo je dober? Ce prav razumemo je to one-time shot, ce ti zavrnejo zgubis, potem pomeni, da je dobro, da to naredi nekdo, ki se specializira za to. Ali menite, da po objavah teh clankov sodisca ne bodo vec tako nagnjena k temu, da se voznisko dovoljenje vseeno obdrzi?

Hvala za info in lp,

Jan

PS: najraje ce ima kdo osebno izkusnjo in lahko koga/kaj priporoci. Tnx


Pozdrav,

osebno sem imel isti primer par let nazaj. Šel sem po tej recepturi: https://www.informiran.si/portal.aspx?content=prekrsek-odvzem-izpita&showRightFrame=1

V kolikor je negotov pa kar poklicati čimprej na eno izmed že podanih strani, kot si jih navedel pa takoj v akcijo. Ključ do uspeha je samo hitra reakcija vlog in pregledov. V tem času bo najtežje opraviti zdravniškega - mora pa ga. V kolikor dobi začasno mora še nato paziti čez pol leta za podalšanje.

Situacijo pred sodnikom mora po resnici predstavit in v najboljšem primeru bo imel izpit + delavnice ter kazen.

Lep pozdrav in vso srečo.
 
JanBKL
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To mar 10, 2020 4:55 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a JanBKL Pe mar 13, 2020 2:58 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Super, hvala za info. Potem ni bullshit in se da speljat zadeve, preverjeno? Javljamo dalje, ce mu rata imamo poleti piknik na ta racun (brez pijane voznje) :)

LP,

Jan
 
nzulu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jan 10, 2020 3:46 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a nzulu Pe mar 13, 2020 3:41 pm

Tako - da se preverjeno speljati samo slediti mora postopku. Srečno! ;)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a ojnica So mar 14, 2020 8:55 am

Vem za nekoga, so ga celo 2x dobil, plačal kazen, brez vozniškega, ampak danes normalno vozi in ima vozniško. Traja pa to odvisno od novih zakonov.
Kot vidim je njim samo do tega da poberejo evre, mislim d apride vse skupaj tam ene 1600-1800 evrov.
Ampak ko takega ustavijo imajo policija non stop kontrole ravno ponoči.
Zanimivo, ampak men na teh točkah v 15 letih še niso ustavli, zanimivo, da ravno ponoči najbolj kontrolirajo.
 
di1onids
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če mar 12, 2020 2:34 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a di1onids Ne mar 22, 2020 11:25 am

Meni so pri https://www.vozniska.si pomagali, da sem dobil izpit nazaj, samo, če se ti da ukvarjati in poznaš malce prava, lahko tudi sam izpelješ celoten postopek!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: odvzem vozniske zaradi alkohola

Napisal/-a limas Ne mar 22, 2020 5:14 pm

ojnica je napisal/-a:Vem za nekoga, so ga celo 2x dobil, plačal kazen, brez vozniškega, ampak danes normalno vozi in ima vozniško. Traja pa to odvisno od novih zakonov.
Kot vidim je njim samo do tega da poberejo evre, mislim d apride vse skupaj tam ene 1600-1800 evrov.
Ampak ko takega ustavijo imajo policija non stop kontrole ravno ponoči.
Zanimivo, ampak men na teh točkah v 15 letih še niso ustavli, zanimivo, da ravno ponoči najbolj kontrolirajo.


Ponavadi te vedno ustavijo takrat, ko ti za en dan poteče veljavnost prometnega ali vozniškega dovoljenja. Prej pa te nikoli niso ustavili in preverjali. Saj ni res, pa je.

Lahko karikiram tudi drugače: človek, ki ni nikoli bil vinjen, spije dva piva in ravno takrat ga preverijo z alkotestom.

Nikoli pa policija ni na mestu kjer obstaja večkratno kršenje CPP zaradi objestne vožnje ali zaradi pacienta, ki ovira promet z vožnjo 50 km/h izven naselja.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost