Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Radar pritožba

Napisal/-a aklan86 Ne apr 28, 2013 8:11 am

Pozdravljeni,

punca je dobila položnico, ker je pač lastnica vozila. Avto sem vozil jaz. Torej napisati pritožbo ali ne? Bom potem, če okrivim sebe moral plačati polno ceno ali dobim tudi polovičko? Na sliki voznik ni viden, sva šla preveriti.

Mnenja...
Slika
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Radar pritožba

Napisal/-a MRV Ne apr 28, 2013 10:48 am

plačaj polovičko
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Radar pritožba

Napisal/-a thunderbolt Ne apr 28, 2013 11:07 am

Če kaj vem, sploh ni važno kdo vozi, ampak odgovarja lastnik avta (razen, če te dejansko ustavijo). Kar je tudi logično, saj v primeru, da se išče dejanskega voznika, se tega potemtakem nikoli ne najde.
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: Radar pritožba

Napisal/-a kalsekgrega Ne apr 28, 2013 11:08 am

napiši pritožbo oz punca. sm imeu enak primer stem da je bil avto pisan na mamo vozil sem pa jas in sm kar konkretno priletel na radar in še za povrhu zbežal. nato smo napisali pritožbo napiši jo na ta način da nemoreš izdati družinskega člana nisi doužn tega če nebojo takoj poslali da je preklicana zadeva naj reče kasneje na sudiščo da je takrat tudi prodajala avto preko avto.neta in bo zadeva rešena punca si naj najde dokazilo kje je bila med tistim časom mogoče služba, v trgovini bilo kaj samo da ima nek dokaz da ni mogla takrat vozit. imeli smo že dva taka primera in se je vse rešlo brez kazni
Lp Grega
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Radar pritožba

Napisal/-a .com Ne apr 28, 2013 11:13 am

malo bodi pretkan...da se veliko :D
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Radar pritožba

Napisal/-a thunderbolt Ne apr 28, 2013 11:26 am

kalsekgrega je napisal/-a:napiši pritožbo oz punca. sm imeu enak primer stem da je bil avto pisan na mamo vozil sem pa jas in sm kar konkretno priletel na radar in še za povrhu zbežal. nato smo napisali pritožbo napiši jo na ta način da nemoreš izdati družinskega člana nisi doužn tega če nebojo takoj poslali da je preklicana zadeva naj reče kasneje na sudiščo da je takrat tudi prodajala avto preko avto.neta in bo zadeva rešena punca si naj najde dokazilo kje je bila med tistim časom mogoče služba, v trgovini bilo kaj samo da ima nek dokaz da ni mogla takrat vozit. imeli smo že dva taka primera in se je vse rešlo brez kazni
Lp Grega

Jebesh tako državo, če se res lahko na tako lahek način zmašeš.

viewtopic.php?f=30&t=87246&start=20
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: Radar pritožba

Napisal/-a kalsekgrega Ne apr 28, 2013 11:37 am

lahko mi pa pišeš na mejl pa ti pošlem svojo ki je dvakrat pomagala
kalsek.grega@gmail.com
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Radar pritožba

Napisal/-a Bat_zajla Ne apr 28, 2013 11:39 am

kalsekgrega je napisal/-a:napiši pritožbo oz punca. sm imeu enak primer stem da je bil avto pisan na mamo vozil sem pa jas in sm kar konkretno priletel na radar in še za povrhu zbežal. nato smo napisali pritožbo napiši jo na ta način da nemoreš izdati družinskega člana nisi doužn tega če nebojo takoj poslali da je preklicana zadeva naj reče kasneje na sudiščo da je takrat tudi prodajala avto preko avto.neta in bo zadeva rešena punca si naj najde dokazilo kje je bila med tistim časom mogoče služba, v trgovini bilo kaj samo da ima nek dokaz da ni mogla takrat vozit. imeli smo že dva taka primera in se je vse rešlo brez kazni
Lp Grega


Tako je bilo včasih... Sedaj pa, če se ne morejo zment, kdo je vozil avto, plača lastnik avta vse.
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: Radar pritožba

Napisal/-a kalsekgrega Ne apr 28, 2013 11:43 am

na tazadnjo pritožbo sm dobil domou odgovor kak dober mesec in je še šlo. če je pa zaj kak nov zakon pa nevem
LP
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Re: Radar pritožba

Napisal/-a Atrox Ne apr 28, 2013 11:51 am

thunderbolt je napisal/-a:
kalsekgrega je napisal/-a:napiši pritožbo oz punca. sm imeu enak primer stem da je bil avto pisan na mamo vozil sem pa jas in sm kar konkretno priletel na radar in še za povrhu zbežal. nato smo napisali pritožbo napiši jo na ta način da nemoreš izdati družinskega člana nisi doužn tega če nebojo takoj poslali da je preklicana zadeva naj reče kasneje na sudiščo da je takrat tudi prodajala avto preko avto.neta in bo zadeva rešena punca si naj najde dokazilo kje je bila med tistim časom mogoče služba, v trgovini bilo kaj samo da ima nek dokaz da ni mogla takrat vozit. imeli smo že dva taka primera in se je vse rešlo brez kazni
Lp Grega

Jebesh tako državo, če se res lahko na tako lahek način zmašeš.

viewtopic.php?f=30&t=87246&start=20


Točno to. In potem so samo politiki in tajkuni izmuzljivi :roll:

Od 1.7.2011 velja zakon, ki vedno bremeni lastnika v takih primerih, zato raje plačaj, drugič pa po pameti.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Radar pritožba

Napisal/-a hahehihoh Ne apr 28, 2013 2:07 pm

Lastnik vozila naj da izjavo, da takrat ni vozil in naj predloži dokazilo. Izjavi naj tudi, da avto vozi več voznikov, da ga je posojal naokoli. Tako se je prijatelj rešil kazni 1200€ in 9 KT. Preverjeno deluje. ;)
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Radar pritožba

Napisal/-a Templar Ne apr 28, 2013 2:28 pm

Plačaj polovičko pa konec
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
stiloman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe sep 05, 2008 6:37 pm

Re: Radar pritožba

Napisal/-a stiloman Ne apr 28, 2013 4:48 pm

Sodelavec se je isto izognil kazni po tem postopku da je vložil pritožbo in ni plačal, ni pa bilo to več kot pol leta nazaj...
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Radar pritožba

Napisal/-a aklan86 Ne apr 28, 2013 7:47 pm

Templar je napisal/-a:Plačaj polovičko pa konec

Sploh ni denar glavni problem. Bilo je prehitro in sem pripravljen plačati. Problem je da gre 9 pik nedolžnemu. In potem ta oseba mogoče res pride kdaj na radar "še enkrat" in spet 9 pik, pa smo že na 18...
Slika
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Radar pritožba

Napisal/-a MRV Po apr 29, 2013 12:04 am

tudi sam sem se skliceval na družinskega člana, pa jih ni kaj prida zanimalo. poleg tega policisti niso imeli nikakšnega dokaza. torej, ne sliko, ne posnetka in niti da so me ustavili na kraju prekrška. kakšna pravna država dej nehaj
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Radar pritožba

Napisal/-a abbe Po apr 29, 2013 7:17 am

MRV je napisal/-a:tudi sam sem se skliceval na družinskega člana, pa jih ni kaj prida zanimalo. poleg tega policisti niso imeli nikakšnega dokaza. torej, ne sliko, ne posnetka in niti da so me ustavili na kraju prekrška. kakšna pravna država dej nehaj


ja kako so te pa poj obdolžil, oz. česa so te obdolžil brez kakršnega koli dokazila?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Radar pritožba

Napisal/-a MRV Po apr 29, 2013 12:27 pm

nima veze kaj so me obdolžili, a dejsvto ostaja da popolnoma brez nikakršnih dokazil. Ti pošljejo odgovor v imenu ljudstva in se lahko samo še slikaš. me ima da bi se pritožil naprej, a če delajo vsa sodišča na isti način samo izgubljaš denar.

tu v kopru imamo eno zabito sodnico ki nima pojma kako bi se moralo sodit. pa to ni osamljen primer.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Radar pritožba

Napisal/-a abbe Po apr 29, 2013 12:31 pm

dokler ne probaš neboš vedel a se splaača al ne- pritožiti se.
praviloma itak ščiješ proti vetru. sploh če je sodnica tko kokr pravš.
verjetno gre kle tvoja besedaa proti njegovi (policist) in si itak oplel v 80%
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Radar pritožba

Napisal/-a MRV Po apr 29, 2013 12:49 pm

tako so mi svetovali eni pravniki. možno sej je pritožit a sam si povedal. na tak način kot so mene "kaznovali" bi lahko komot pošiljali kazni vsem v slo brez razloga in na pritožbe ne bi uspeli seveda.

če im kdo voljo mu odstopim svoj primer in če v primeru dobi kazen nazaj (kar ni malo) mu komot pustim lep del.
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Radar pritožba

Napisal/-a aklan86 To jan 07, 2014 10:47 pm

Epilog zgodbe.

Zahteva za sodno varstvo je bila zavrnjena. Pritožba ni mogoča. Ali je sedaj še možnost da priznam prekršek in poberem pike? Kazen in sodno takso bom tako in tako moral plačati.

Problem je, da je bila punca v tistem časovnem okvirju na tem mestu (prihod v službo) jaz pa sem jo peljal. Radar je 3 min stran. In na podlagi prisotnosti v službi je pač kriva.

Očitno v tej državi vseeno obsodijo nedolžne. Upam da kdo od velenjskih butalcev to bere.
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov