Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Po jul 01, 2013 1:07 pm

Srebrna je res hvaležna barva, mora biti res umazan/spraskan da se karkoli vidi :)
 
ofak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr sep 08, 2010 3:05 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a ofak Pe jul 08, 2016 11:22 am

Imam tudi jaz eno vprasanje na temo poskodb v avtopralnici.

In sicer so mi pri pranju v avtopralnici poskodvali senzorski ventil na pnevmatiki, v dokaz imam racun, da sem tistega dne res pral avto pri njih, ter podpis od lastnika, oziroma oceta lastnice, ne vem tocno kdo je lastnik, da bodo krili menjavo ventila. Ko sem zadevo vso porihtal, pa mi stroska nocejo kriti, in se izgovarjajo, da je bilo to ze prej, da je ventil bil zalepljen, oziroma vse mozne nacine. Seveda sem bil, dne ki se je zadeva zgodila tudi na policiji.

Kaj sledi ce ga policija ovadi za poskodbo tuje lastnine?

Hvala
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Pe jul 08, 2016 11:57 am

Nevem če sem to takrat napisal, sem bil tudi sam na policiji zaradi teh poškodb in ovadbe oz. prijave ne moreš podati ker škoda ni bila povzročena namerno, če bi to storili zanalašč je druga zgodba in je prijava možna. Vsaj meni so tako zadevo razložili, povrjeno pa itak nisem nikoli dobil nič.
Sem se nato tudi dobil z nekimi pomembneži iz MOLa in z enim njihovim "strokovnjakom" ki je trdil da so te praske na vosku in da naj vzamem čisti alkohol da se bo vse lepo spucalo, sem rekel da ga nebom in da mi naj povejo kam naj pripeljem avto in ga naj "očistijo", je bilo pa konec debate.

Seveda sem nato probal sam z alkoholom in ni to to, spraskan je bil lak. Epilog je pa ta, da se sedaj izogibam avtopralnic in ga perem doma ali pa pač ne in se vozim z umazanim.

Lahko pa pohvalim Petrol, mi je enkrat odtrgalo anteno in zavarovalnica ni hotela izplačat ker "je premalo škode", so mi pa nato iz Petrola povrnili škodo. Je pa seveda takoj bil narejen zapisnik, katerega sem tudi jaz dobil kopijo. Torej če nimaš tega, ali boš siten in upaš da uspeš ali pa pač pozabiš in se, tako kot jaz in še marsikdo, izogibaš avtopralnic.
 
ofak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr sep 08, 2010 3:05 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a ofak Pe jul 08, 2016 12:02 pm

Jaz sem sel isti dan prijavit na policijo. Z policistom sva se tudi dogovorila, da ce zadeva ne bo urejena, naj pridem nazaj, da bo podal ovadbo al kar koli ze. Poskodba tuje lastnine. V sredo se dobim z policistom
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Pe jul 08, 2016 12:04 pm

Potem pa jih opozori da če nebojo bili pripravljeni sodelovat in povrnit škode, boš šel po pravni poti. In če nebo odziva, nadaljuj s prijavo na policiji.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a primozek68 Pe jul 08, 2016 4:08 pm

ofak je napisal/-a:Jaz sem sel isti dan prijavit na policijo. Z policistom sva se tudi dogovorila, da ce zadeva ne bo urejena, naj pridem nazaj, da bo podal ovadbo al kar koli ze. Poskodba tuje lastnine. V sredo se dobim z policistom


Kolk pa košta tale ventilčk?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a uros11 Pe jul 08, 2016 4:51 pm

ofak je napisal/-a:Imam tudi jaz eno vprasanje na temo poskodb v avtopralnici.

In sicer so mi pri pranju v avtopralnici poskodvali senzorski ventil na pnevmatiki, v dokaz imam racun, da sem tistega dne res pral avto pri njih, ter podpis od lastnika, oziroma oceta lastnice, ne vem tocno kdo je lastnik, da bodo krili menjavo ventila. Ko sem zadevo vso porihtal, pa mi stroska nocejo kriti, in se izgovarjajo, da je bilo to ze prej, da je ventil bil zalepljen, oziroma vse mozne nacine. Seveda sem bil, dne ki se je zadeva zgodila tudi na policiji.

Kaj sledi ce ga policija ovadi za poskodbo tuje lastnine?

Hvala

Popolnoma razumljivo, saj ne morejo vedeti, ali je ventil res deloval ali ne.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a abbe Po jul 11, 2016 1:10 pm

sj če bi ventil odtrgal bi ti guma spustila.predvidevam da ti ni.
niti pa z pralnico ne moreš uničiti senzorja saj se ta nahaja znotraj platišča in ni dostopen nikakršnim poškodbam.
Ni vse res kar napišem
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a Peuggeott Po jul 11, 2016 7:21 pm

j*** te bok da greš ovadit človeka za 50€.Začni hodit v službo in ti bo lažje.
primozek68 cenejši je kot tvoja proteza.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a primozek68 Po jul 11, 2016 7:51 pm

Peugeott: za tvoj hendikep sploh ne obstaja proteza, ker umetnih možganov še niso iznašli.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a Peuggeott Po jul 11, 2016 7:59 pm

Škoda da je še niso iznašli,ker če bi obstajala bi me ti na čakalni listi prehitel.Če bi me še dvakrat kap, ko bi še vedno tebe prednostno obbravnali.Če bi pa izgubil še zobno protezo bi pa lahko samo po internetu klanfal tako kot to počneš.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a primozek68 Po jul 11, 2016 8:21 pm

V redu je muci. Zdej pa roko vn izza hlač pa zobe umit.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Po jul 11, 2016 10:13 pm

Peuggeott je napisal/-a:j*** te bok da greš ovadit človeka za 50€.Začni hodit v službo in ti bo lažje.

Nima vrednost nobene veze, če je bila storjena škoda jo je treba pokrit! Meni so izplačali 5.000 SIT (ja, tolarjev) za drugo anteno, tako se temu streže, ne pa da "požreš" vse te bedarije. In ko začenjaš požirat, se to požiranje ne neha in zato pa imamo take lopove povsod kot jih pač imamo ker se to dopušča!
 
ofak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr sep 08, 2010 3:05 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a ofak To avg 16, 2016 6:26 pm

no da se oglasim, in dokončam to štorijo.poškodba se je zgodila pred mojim očmi, fant, ki je pral avto je pred mano, nevem, kaj in kako odtrgal ventil in GUMA JE SPUSTILA,
Ventil je pred tem deloval, brez skrbi, nisem hotel se tožarit za borih 50 evrov, kot je nekdo napisal, da naj si najdem službo. ti povem da prav lepo služim, in se mi je šlo le za princip in nič drugega. po pogovoru v drugi pralnici, ja pralnici, ki je lastnik SLOVENEC, mi je rekel, da bi zadevo brez pregovarjanja zamenjal in bi bilo mir.
pri temu, pa sem bil že na začetku deležen, avtomobila, z dodatno močjo njegovih prijateljem, in potem pisanjae po facebooku meni in moji partnerki.
tako da sem se po vsem tem odločil zadevo opustiti. Ker pri takih ljudeh, nikoli neveš kje te bodo počakali ali ti poškodvali avto.
plačal sem teh 58 evrov z montažo in pa seveda sem mu takrat tudi pošteno plačal pranje, čeprav je bil opran na pol.
pa imam mirno vest, on pa se sedaj na cesti obrača stran.

tako da zadevo sem zaključil tako, da sem sam kril škodo, ki so mi jo povzročili drugi.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov