Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a emozul Če jul 25, 2013 2:38 pm

Pozdravljeni

Najprej vam povem, da se mi je zgodila čudna nesreča.
Ko bi morali zapustiti trajekt (relacija Pašman-Biograd), me ji direktno v zadnja vrata, ko je punca dajala otroka v avtosedež priletel tujec z Slovaško registracijo. Sedaj me zanima kdo je kriv, ter ali je zadosti, da smo izpolnili samo evropski obrazec, kajti, ko sem klical policijo so mi rekli, da oni ne morejo nič, ker se je nesereča zgodila na trajektu, da naj se zmenim s kapetanom.
Nato kapetana po dolgem pregovarjanju končno uspem pregovoriti naj pride pogledat. On mi zagotavllja, da sem kriv jaz, vendar jaz ne mislim tako, ker so bila vrata že odprta, ko je punca dajala otroka notri.

Hvala vam za odgovor
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a .com Če jul 25, 2013 3:53 pm

Lej, to bi moral takoj policijo poklicati in zahtevati, da pridejo... bi ze ona ugotavljala, kdo je kriv... tako pa si lahko rit obrises s tistim evropskim porocilom, ker slovak najbrz ni priznal krivde... ce je pa pod opombo napisal priznam krivdo...je avtomaticno kriv...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a čare Če jul 25, 2013 4:00 pm

Valjda je on kriv če je on tebi priletel v vrata.Pa da boš za drugič vedel,kot i bo zujec mogoče punco stisnil na trajektu ob avtu ti kapitan ne bo nič pomagal.Kapitan tuki nima veze.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a DePalmo Če jul 25, 2013 4:16 pm

Tudi če je napisal na evropsko poročilo da je kriv, to čisto nič ne pomeni. Če bo prišlo tako daleč, bo on enostavno spremenil zgodbo ali pa rekel da nič ne ve, in je to to.

Kriv je on, ampak ker je tole mednarodno, nevem če boš kaj veliko rešil.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a čare Če jul 25, 2013 4:19 pm

Ah rešil bo ampak to traja.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a .com Če jul 25, 2013 4:41 pm

DePalmo je napisal/-a:Tudi če je napisal na evropsko poročilo da je kriv, to čisto nič ne pomeni. Če bo prišlo tako daleč, bo on enostavno spremenil zgodbo ali pa rekel da nič ne ve, in je to to.

Kriv je on, ampak ker je tole mednarodno, nevem če boš kaj veliko rešil.


če on napiše v evropsko poročilo, da je kriv in se podpiše, je to dovolj za zavarovalnico....
Če pa tega ne prizna, se kliče policijo...
kakšen kapitan neki...Mar je on pristojen za dodelitev krivde/kazni? ni...
Policija, takoj pridi sem, mislim, da je povzročitelj pijan...bla bla bla...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a emozul Če jul 25, 2013 4:49 pm

.com je napisal/-a:Lej, to bi moral takoj policijo poklicati in zahtevati, da pridejo... bi ze ona ugotavljala, kdo je kriv... tako pa si lahko rit obrises s tistim evropskim porocilom, ker slovak najbrz ni priznal krivde... ce je pa pod opombo napisal priznam krivdo...je avtomaticno kriv...


ja sem klical dvakrat policijo, pa so rekli, da če se je zgodilo na trajektu ni v njihovi pristojnosti.
res sem piz...il, pa nič
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a emozul Če jul 25, 2013 4:53 pm

DePalmo je napisal/-a:Tudi če je napisal na evropsko poročilo da je kriv, to čisto nič ne pomeni. Če bo prišlo tako daleč, bo on enostavno spremenil zgodbo ali pa rekel da nič ne ve, in je to to.

Kriv je on, ampak ker je tole mednarodno, nevem če boš kaj veliko rešil.


ja sej to me skrbi, ker je mednarodno
 
Uporabniški avatar
mihouca
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr mar 23, 2011 12:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a mihouca Če jul 25, 2013 6:39 pm

Težka bo, sam sem imel prometno v Franciji, klical sem policijo imel zapisnik pa je bilo veliko zajebavanja, klicarjenja, itd...

Epilog je bil, da mi je njihova zavarovalnica izplačala 50% škode(krivda za nesrečo naj bi bila deljena, kljub temu, da je policija razsodila da krivda ni bila na moji strani(povzročitelje je pobegnil).

Ponudbo sem sprejel, saj enostavno nisem imel več živcevm res pa da je bila škoda razmeroma mala ca. 1000eur.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a MBtouran Če jul 25, 2013 7:40 pm

Jebes Hrvatijo. Dol ne grem pa ce je zastojn
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a weasel Če jul 25, 2013 8:25 pm

Umesten komentar, ni kaj.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a JG2 Če jul 25, 2013 9:33 pm

Sicer nisem pravnik, samo meni se tudi zdi, da če pride do nesreče na trajektih pač policija ni pristojna za reševati kar koli. Mislim, da bi bilo najbolje v takem primeru se pogovoriti s kapitanom in potem glede na dogovor z njim naprej reševati problem. Če ti kapitan ni dal nič oprijemljivega, potem bi se jaz osebno obrnil na Jadrolinijo, poveš kaj je bilo, priložiš evropsko poročilo/slike in potem skupaj rešujete naprej.
Čeprav ko berem kar si napisal, si mislim, kdo je pa res kriv, ali ti/tvoja punca, ko daje otroka v avto in ne počaka da gredo drugi mimo ali tega ne opravi pet minut prej, ali pa je kriv neučakan slovak, meni je tako 50/50.
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a vezuv So jul 27, 2013 5:34 pm

Vidm da ste eni se zmeraj k..... Pa koga briga a ti gres na Hrvasko ali ne. Marsikdo sploh ni imel nobenega opravka z nami pa nas sovrazite zato ker vam je tako rekel dedek oce mati.....avtorju teme pa :upam da bos ugodno resil tezavo,in upam ,da se ti ne zamerimo,ker nismo vsi slabi kot nekateri tu gori klobasajo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a DePalmo Ne jul 28, 2013 7:16 pm

.com je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Tudi če je napisal na evropsko poročilo da je kriv, to čisto nič ne pomeni. Če bo prišlo tako daleč, bo on enostavno spremenil zgodbo ali pa rekel da nič ne ve, in je to to.

Kriv je on, ampak ker je tole mednarodno, nevem če boš kaj veliko rešil.


če on napiše v evropsko poročilo, da je kriv in se podpiše, je to dovolj za zavarovalnico....
Če pa tega ne prizna, se kliče policijo...
kakšen kapitan neki...Mar je on pristojen za dodelitev krivde/kazni? ni...
Policija, takoj pridi sem, mislim, da je povzročitelj pijan...bla bla bla...


To ni nič vredno, edino kar res šteje, je policijski zapisnik.
Sem že imel škodne primere in tudi če je povzročitelj podpisal da je bil kriv, je naknadno s strani zavarovalnice še vedno prijel dopis kjer je moral obrazložiti kaj in kako se je zgodilo. Osebno še nisem imel slabega primera, so pa že bili ko so si ljudje nenadoma "premislili" in spremenili potek dogodkov. Potem je pa fuk dokazovat kaj in kako je res bilo.

JG2 je napisal/-a:Sicer nisem pravnik, samo meni se tudi zdi, da če pride do nesreče na trajektih pač policija ni pristojna za reševati kar koli. Mislim, da bi bilo najbolje v takem primeru se pogovoriti s kapitanom in potem glede na dogovor z njim naprej reševati problem. Če ti kapitan ni dal nič oprijemljivega, potem bi se jaz osebno obrnil na Jadrolinijo, poveš kaj je bilo, priložiš evropsko poročilo/slike in potem skupaj rešujete naprej.
Čeprav ko berem kar si napisal, si mislim, kdo je pa res kriv, ali ti/tvoja punca, ko daje otroka v avto in ne počaka da gredo drugi mimo ali tega ne opravi pet minut prej, ali pa je kriv neučakan slovak, meni je tako 50/50.

A bi v tem primeru moral klicati pomorsko policijo? Mislim da če je že na obali, je že v pristojnosti določene države in pač policija že ima pristojnosti.
Ali se motim?
 
Uporabniški avatar
RedTDI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To jun 24, 2003 11:04 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a RedTDI So avg 03, 2013 4:34 pm

pozdravljeni...

vam je že avtor teme takoj na začetku teme jasno povedal, da so mu policaji rekli, da oni nimajo nič s tem. In to tudi drži!!!
Vse kar se zgodi na barki/morju se rešuje po "mednarodnem pomorskem pravu"!
tukaj ti "evropsko poročilo" ne pomaga nič.
na barki je kapitan "bog bogova", in zagotovo/verjetno pozna pravila...

kot potnik (ker si pač kupil karto) ti pripada določena odškodnina če si spoznan za nedolžnega...
ostane ti veliko pravdanja z Jadrolinijo....

prilagam ti zanimivo branje... (prva knjiga, poglavje 4.8)
http://www.uradni-list.si/zalozba/book?id=6957
http://www.uradni-list.si/uploads/shop/ ... skupaj-pdf
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pomoč-prometna nesreča na morju

Napisal/-a emozul Po avg 05, 2013 1:56 pm

RedTDI je napisal/-a:pozdravljeni...

vam je že avtor teme takoj na začetku teme jasno povedal, da so mu policaji rekli, da oni nimajo nič s tem. In to tudi drži!!!
Vse kar se zgodi na barki/morju se rešuje po "mednarodnem pomorskem pravu"!
tukaj ti "evropsko poročilo" ne pomaga nič.
na barki je kapitan "bog bogova", in zagotovo/verjetno pozna pravila...

kot potnik (ker si pač kupil karto) ti pripada določena odškodnina če si spoznan za nedolžnega...
ostane ti veliko pravdanja z Jadrolinijo....

prilagam ti zanimivo branje... (prva knjiga, poglavje 4.8)
http://www.uradni-list.si/zalozba/book?id=6957
http://www.uradni-list.si/uploads/shop/ ... skupaj-pdf


Hvala ti za tole!
Ja, vem, da je bog kapetan, sam je imel tak odnos do mene, da sam bog pomagej.

Jutri peljem avto popravljat, bom pa sigurno sporočil kako se bo to končalo.

LP
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov